Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

 

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

 

minihazena257_

A to hlavně díky nově vzniklému spolku Házená Poděbrady, který na podzim letošního roku začal s tímto ve světě oblíbeným sportem seznamovat Poděbradské školáky.


Nový projekt „Poděbradská školní liga miniházené (na snímku)“, který právě spolek Házená Poděbrady organizuje, má za úkol seznámit žáky 1. stupně poděbradských a okolních škol se základy házené pro nejmenší; tedy miniházené. Házená však není v Poděbradech úplně neznámý sport, protože dle pamětníků zde byla velmi populární „předchůdkyně“ současné házené, tedy národní házená. Ta se v českých a moravských zemích hraje doposud.


V pátek 7. 12. 2018 pokračoval 1. ročník Poděbradské školní ligy miniházené svým druhým kolem. To se vzhledem k ročnímu období uskutečnilo v poděbradské sokolovně. Zde bylo možné připravit pro jednotlivá utkání pouze jedno hřiště, za to patří velké poděkování Sokolu Poděbrady, díky němuž mohlo být druhé kolo odehráno. Nyní již můžeme konstatovat, že během dvou úvodních kol si tento pro Poděbrady neznámý sport v rámci Poděbradské školní ligy vyzkoušelo více než 80 dětí. Do 1. ročníku Poděbradské školní ligy miniházené, ve kterém se místní školáci utkávají ve dvou kategoriích (mladší 1.–3. třída a starší 4.–5. třída), je přihlášeno celkem 5 základních škol z Poděbrad a okolí: ZŠ T. G. Masaryka Poděbrady, ZŠ Václava Havla Poděbrady, Škola JEDNA RADOST, Masarykova základní škola Dymokury a ZŠ Libice nad Cidlinou.


V samotném pátečním turnaji se představila celá řada nových sportování chtivých dětí. U všech malých házenkářů, kromě obrovského nadšení, byl vidět velký pokrok v jejich hře, na čemž mají velký podíl školní trenéři, kteří se dětem věnují v rámci kroužků ve škole. K vidění bylo velké množství pěkných akcí jednotlivých týmů v podobě vstřelených branek či zákroků brankařů, za které by se nemusely stydět děti, které se házené věnují aktivně. Také ve druhém kole byly výsledky jednotlivých utkání evidovány bez používání ukazatele skóre – vítězství v zápase bylo oceněno „J“, prohra „L“. Zde je nutné poznamenat, že tento systém počítání výsledků byl u všech zúčastněných týmů velmi pozitivně vnímán už vzhledem k tomu, že se děti plně věnují hře a vůbec se nestresují sledováním ukazatele skóre. A jen pro zajímavost: v průběhu celého druhého kola padlo celkem 175 branek.


Předání cen nebylo provedeno jako vyhlášení vítězů turnaje, ale jako odměna za účast na turnaji; všichni účastníci obdrželi stejné ceny, za což je nutné poděkovat městu Poděbrady, společnosti TESCO a společnosti MILKO. Nejvíce se v úvodním kole dařilo v kategorii starších MZŠ Dymokury a v kategorii mladších ZŠ Libice n./C.


První nábor dětí do kategorií přípravek a minižáků bude spolek Házená Poděbrady pořádat letos na jaře.


Další informace o nově založeném spolku můžete získat na internetových stránkách www.hazena-podebrady.estranky.cz.


Text a foto: Tomáš Vejvar,
Házená Poděbrady

(10. 1. 2019)


Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).

celý článek >>>

Pět medailí z královského Nymburka

Pět medailí z královského Nymburka

Další medaile přibyly do sbírky poděbradských krasobruslařek po závodu v sousedním Nymburce.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY