Poděbradské dračí srdce

 

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem.  Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.Poděbradský triatlon

Již tradičně se bude poslední květnovou neděli,  26. 5. 2019,  na Poděbradském Jezeře konat  triatlonový závod. Letos půjde již o XXVIII. ročník.  Poděbradského triatlonu, jednoho z nejnáročnějších multisportů, se zúčastňuje každoročně kolem tří set závodníků. Závod je určen zejména pro hobby sportovce a často se jej zúčastňují jak bývalí reprezentanti nebo výkonnostní závodníci.
Dopolední část je věnována závodu žáků všech kategorií a ve 12:30 hod. startuje hlavní závod, na kterém si mohou vyzkoušet své schopnosti závodníci od kategorie juniorů po dříve narozené.

Zájemci najdou informace na www.czechtriseries.cz/race/list a www.podebradskytriatlon.cz
Závody se konají pod záštitou starosty a města Poděbrady.

OMEZENÍ DOPRAVY A POHYBU NA MÍSTNÍCH KOMUNIKACÍCH

V souvislosti s konáním triatlonu nebude v neděli 26. května 2019 možný pohyb vozidel, cyklistů, bruslařů a chodců na těchto komunikacích.
Od 9:00 do 12:00 hod. bude uzavřena silnice z ulice Na Zámostí,  směr Jezero, yachting a cyklostezka na levém břehu Labe od hydroelektrárny po silniční most z důvodu žákovského závodu.

Pro hlavní, triatlonový závod bude od 12:00 do 14:30 hod. uzavřena komunikace od Jezera po ul. Na Zámostí a cyklostezka směr Havířský kostelík a dále  přes Oboru do Přední Lhoty. Omezení provozu bude v ulici K Oboře a Průběžné. Závod dále pokračuje po silnici č. 38 směr Nymburk, kde budou provedena dopravní opatření a zpět po stejné trase až na Jezero v Poděbradech.
Trasy budou zajištěny policií ČR ve spolupráci s MP a pořadateli. Uzávěrky a omezení mají náležitá povolení příslušných úřadů. V těchto dnech a časech Vás žádáme, abyste uvedené komunikace nepoužívali z důvodu bezpečnosti účastníků akce.
Děkujeme za pochopení a omlouváme se za Vaše omezení v uvedených dnech a časech z důvodu sportovní akce.

Za pořadatele Mgr. Jaroslav Formánek

(16. 5. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY