Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

 

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

 

aerobik_112018_Poděbradské „ďáblice“ se kvalifikovaly na mistrovství Evropy i světa

 

Dva naše týmy se koncem května zúčastnily v Ostravě druhého nominačního závodu na Mistrovství Evropy v Karlových Varech, které pořádá Český svaz aerobiku FISAF. V sobotu 28. 4. 2018 vybojoval tým kadetek „Kdo bude Dračí bojovník?“ stříbrné medaile a postup na tuto prestižní vrcholnou akci ve světě aerobiku. Druhý tým seniorek „Devils“ bojoval v neděli 29. 4. 2018 a s velkým vypětím sil a nervů si zaslouženě odvezl medaile bronzové a také „vstupenku“ na evropský šampionát. Oba týmy soutěží v nové kategorii Aerobik performance. Na této soutěži bojovala ve sportovním aerobiku v kategorii 8–10 let i Anetka Bedrnová. Přivezla si sice „bramborové“, ale velmi cenné 4. místo.


Moc gratulujeme k velkému úspěchu, který je pro náš oddíl historický. V minulých letech jsme již několik našich odchovankyň na takových mistrovstvích měli, ale letos budou poprvé všechny bojovat jen za naše klubové barvy TJ Sokol Poděbrady.


Ve stejném čase závodila naše děvčata v Kutné Hoře v nové sportovní hale na 3. kole Bohemia Aerobic Tour. Fitnessové týmy přivezly z města stříbra stříbrné medaile (Latino i Bond Girls). Zlato pak dobyla děvčata z týmů „Cheerleaders Falcon Team“ a „Falcon Zumba 2018“. Zatím se držíme v Tour opět na špičce a věříme, že všechny naše týmy postoupí do finále.


V sobotu a v neděli 12. a 13. 5. 2018 pak proběhl v Semilech 3. nominační závod 1. výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku a fitness FISAF. Na tomto závodě se rozhodlo o konečných nominacích na podzimní Mistrovství světa v holandském Leidenu. Náš seniorský tým ve složení Betty Kárová, Barbora Hrodková, Natálie Mikuličková, Natálie Kratochvílová a Natálie Vinecká vybojoval po zásluze se skladbou „Devils“ 3. místo. Získal tak nominaci jak na ME do Karlových Varů, tak na říjnové MS v Leidenu. Jejich mladší kolegyně z kadetského týmu „Kdo bude Dračí bojovník?“ prokázaly svoji formu, obhájily 2. místo ze všech nominačních závodů a potvrdily účast na obou mistrovských soutěžích. Bonusem byly tři finálové „jedničky" z celkového počtu sedmi rozhodčích. Evropský šampionát, který již klepe na dveře, bude pro tento tým velkou výzvou! Tým startuje ve složení Aneta Bedrnová, Julie Vrchotová, Nella Pozníková, Kiki Mandousová, Viki Hovorková a Ema Hrabáková.


I na této soutěži cvičila Aneta Bedrnová, která vyválčila finálové 6. místo a nejlepší hodnocení za technické provedení sestavy.


Blahopřejeme všem děvčatům a trenérkám, které zúročily svoji poctivou práci s dětmi. Dokázaly vychovat a dovést k vytouženému cíli své svěřenkyně, které startují za „rodný“ klub TJ Sokol Poděbrady. Ať už další výsledky dopadnou jakkoliv, za nás máme „splněno“ již nyní.


Oba týmy připravují Monika Sobotková, Alena Bedrnová a skvělé choreografie vytváří Pavlína Hlaváčová.

Text a foto: Monika Sobotková

(24. 5. 2018)


S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

celý článek >>>

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Družstva Golf Clubu Poděbrady v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.

celý článek >>>

Vrbenského paráda pod Ještědem

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

celý článek >>>

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY