Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

 

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

 

aerobik_112018_Poděbradské „ďáblice“ se kvalifikovaly na mistrovství Evropy i světa

 

Dva naše týmy se koncem května zúčastnily v Ostravě druhého nominačního závodu na Mistrovství Evropy v Karlových Varech, které pořádá Český svaz aerobiku FISAF. V sobotu 28. 4. 2018 vybojoval tým kadetek „Kdo bude Dračí bojovník?“ stříbrné medaile a postup na tuto prestižní vrcholnou akci ve světě aerobiku. Druhý tým seniorek „Devils“ bojoval v neděli 29. 4. 2018 a s velkým vypětím sil a nervů si zaslouženě odvezl medaile bronzové a také „vstupenku“ na evropský šampionát. Oba týmy soutěží v nové kategorii Aerobik performance. Na této soutěži bojovala ve sportovním aerobiku v kategorii 8–10 let i Anetka Bedrnová. Přivezla si sice „bramborové“, ale velmi cenné 4. místo.


Moc gratulujeme k velkému úspěchu, který je pro náš oddíl historický. V minulých letech jsme již několik našich odchovankyň na takových mistrovstvích měli, ale letos budou poprvé všechny bojovat jen za naše klubové barvy TJ Sokol Poděbrady.


Ve stejném čase závodila naše děvčata v Kutné Hoře v nové sportovní hale na 3. kole Bohemia Aerobic Tour. Fitnessové týmy přivezly z města stříbra stříbrné medaile (Latino i Bond Girls). Zlato pak dobyla děvčata z týmů „Cheerleaders Falcon Team“ a „Falcon Zumba 2018“. Zatím se držíme v Tour opět na špičce a věříme, že všechny naše týmy postoupí do finále.


V sobotu a v neděli 12. a 13. 5. 2018 pak proběhl v Semilech 3. nominační závod 1. výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku a fitness FISAF. Na tomto závodě se rozhodlo o konečných nominacích na podzimní Mistrovství světa v holandském Leidenu. Náš seniorský tým ve složení Betty Kárová, Barbora Hrodková, Natálie Mikuličková, Natálie Kratochvílová a Natálie Vinecká vybojoval po zásluze se skladbou „Devils“ 3. místo. Získal tak nominaci jak na ME do Karlových Varů, tak na říjnové MS v Leidenu. Jejich mladší kolegyně z kadetského týmu „Kdo bude Dračí bojovník?“ prokázaly svoji formu, obhájily 2. místo ze všech nominačních závodů a potvrdily účast na obou mistrovských soutěžích. Bonusem byly tři finálové „jedničky" z celkového počtu sedmi rozhodčích. Evropský šampionát, který již klepe na dveře, bude pro tento tým velkou výzvou! Tým startuje ve složení Aneta Bedrnová, Julie Vrchotová, Nella Pozníková, Kiki Mandousová, Viki Hovorková a Ema Hrabáková.


I na této soutěži cvičila Aneta Bedrnová, která vyválčila finálové 6. místo a nejlepší hodnocení za technické provedení sestavy.


Blahopřejeme všem děvčatům a trenérkám, které zúročily svoji poctivou práci s dětmi. Dokázaly vychovat a dovést k vytouženému cíli své svěřenkyně, které startují za „rodný“ klub TJ Sokol Poděbrady. Ať už další výsledky dopadnou jakkoliv, za nás máme „splněno“ již nyní.


Oba týmy připravují Monika Sobotková, Alena Bedrnová a skvělé choreografie vytváří Pavlína Hlaváčová.

Text a foto: Monika Sobotková

(24. 5. 2018)


Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Na silnici působí jako drsná motorkářka. U tyče se pak mění v uhlazenou tanečnici. Seznamte se s Viktorií Dušánkovou, čerstvou mistryní světa v pole sport.

celý článek >>>

Pět medailí z Kladského pomezí

Pět medailí z Kladského pomezí

Poděbradské krasobruslařky bojovaly o další medaile v Novém Městě nad Metují.

celý článek >>>

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH 2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY