Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

 

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

 

aerobik_112018_Poděbradské „ďáblice“ se kvalifikovaly na mistrovství Evropy i světa

 

Dva naše týmy se koncem května zúčastnily v Ostravě druhého nominačního závodu na Mistrovství Evropy v Karlových Varech, které pořádá Český svaz aerobiku FISAF. V sobotu 28. 4. 2018 vybojoval tým kadetek „Kdo bude Dračí bojovník?“ stříbrné medaile a postup na tuto prestižní vrcholnou akci ve světě aerobiku. Druhý tým seniorek „Devils“ bojoval v neděli 29. 4. 2018 a s velkým vypětím sil a nervů si zaslouženě odvezl medaile bronzové a také „vstupenku“ na evropský šampionát. Oba týmy soutěží v nové kategorii Aerobik performance. Na této soutěži bojovala ve sportovním aerobiku v kategorii 8–10 let i Anetka Bedrnová. Přivezla si sice „bramborové“, ale velmi cenné 4. místo.


Moc gratulujeme k velkému úspěchu, který je pro náš oddíl historický. V minulých letech jsme již několik našich odchovankyň na takových mistrovstvích měli, ale letos budou poprvé všechny bojovat jen za naše klubové barvy TJ Sokol Poděbrady.


Ve stejném čase závodila naše děvčata v Kutné Hoře v nové sportovní hale na 3. kole Bohemia Aerobic Tour. Fitnessové týmy přivezly z města stříbra stříbrné medaile (Latino i Bond Girls). Zlato pak dobyla děvčata z týmů „Cheerleaders Falcon Team“ a „Falcon Zumba 2018“. Zatím se držíme v Tour opět na špičce a věříme, že všechny naše týmy postoupí do finále.


V sobotu a v neděli 12. a 13. 5. 2018 pak proběhl v Semilech 3. nominační závod 1. výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku a fitness FISAF. Na tomto závodě se rozhodlo o konečných nominacích na podzimní Mistrovství světa v holandském Leidenu. Náš seniorský tým ve složení Betty Kárová, Barbora Hrodková, Natálie Mikuličková, Natálie Kratochvílová a Natálie Vinecká vybojoval po zásluze se skladbou „Devils“ 3. místo. Získal tak nominaci jak na ME do Karlových Varů, tak na říjnové MS v Leidenu. Jejich mladší kolegyně z kadetského týmu „Kdo bude Dračí bojovník?“ prokázaly svoji formu, obhájily 2. místo ze všech nominačních závodů a potvrdily účast na obou mistrovských soutěžích. Bonusem byly tři finálové „jedničky" z celkového počtu sedmi rozhodčích. Evropský šampionát, který již klepe na dveře, bude pro tento tým velkou výzvou! Tým startuje ve složení Aneta Bedrnová, Julie Vrchotová, Nella Pozníková, Kiki Mandousová, Viki Hovorková a Ema Hrabáková.


I na této soutěži cvičila Aneta Bedrnová, která vyválčila finálové 6. místo a nejlepší hodnocení za technické provedení sestavy.


Blahopřejeme všem děvčatům a trenérkám, které zúročily svoji poctivou práci s dětmi. Dokázaly vychovat a dovést k vytouženému cíli své svěřenkyně, které startují za „rodný“ klub TJ Sokol Poděbrady. Ať už další výsledky dopadnou jakkoliv, za nás máme „splněno“ již nyní.


Oba týmy připravují Monika Sobotková, Alena Bedrnová a skvělé choreografie vytváří Pavlína Hlaváčová.

Text a foto: Monika Sobotková

(24. 5. 2018)


Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY