Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

 

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

 

aerobik_112018_Poděbradské „ďáblice“ se kvalifikovaly na mistrovství Evropy i světa

 

Dva naše týmy se koncem května zúčastnily v Ostravě druhého nominačního závodu na Mistrovství Evropy v Karlových Varech, které pořádá Český svaz aerobiku FISAF. V sobotu 28. 4. 2018 vybojoval tým kadetek „Kdo bude Dračí bojovník?“ stříbrné medaile a postup na tuto prestižní vrcholnou akci ve světě aerobiku. Druhý tým seniorek „Devils“ bojoval v neděli 29. 4. 2018 a s velkým vypětím sil a nervů si zaslouženě odvezl medaile bronzové a také „vstupenku“ na evropský šampionát. Oba týmy soutěží v nové kategorii Aerobik performance. Na této soutěži bojovala ve sportovním aerobiku v kategorii 8–10 let i Anetka Bedrnová. Přivezla si sice „bramborové“, ale velmi cenné 4. místo.


Moc gratulujeme k velkému úspěchu, který je pro náš oddíl historický. V minulých letech jsme již několik našich odchovankyň na takových mistrovstvích měli, ale letos budou poprvé všechny bojovat jen za naše klubové barvy TJ Sokol Poděbrady.


Ve stejném čase závodila naše děvčata v Kutné Hoře v nové sportovní hale na 3. kole Bohemia Aerobic Tour. Fitnessové týmy přivezly z města stříbra stříbrné medaile (Latino i Bond Girls). Zlato pak dobyla děvčata z týmů „Cheerleaders Falcon Team“ a „Falcon Zumba 2018“. Zatím se držíme v Tour opět na špičce a věříme, že všechny naše týmy postoupí do finále.


V sobotu a v neděli 12. a 13. 5. 2018 pak proběhl v Semilech 3. nominační závod 1. výkonnostní třídy ve sportovním aerobiku a fitness FISAF. Na tomto závodě se rozhodlo o konečných nominacích na podzimní Mistrovství světa v holandském Leidenu. Náš seniorský tým ve složení Betty Kárová, Barbora Hrodková, Natálie Mikuličková, Natálie Kratochvílová a Natálie Vinecká vybojoval po zásluze se skladbou „Devils“ 3. místo. Získal tak nominaci jak na ME do Karlových Varů, tak na říjnové MS v Leidenu. Jejich mladší kolegyně z kadetského týmu „Kdo bude Dračí bojovník?“ prokázaly svoji formu, obhájily 2. místo ze všech nominačních závodů a potvrdily účast na obou mistrovských soutěžích. Bonusem byly tři finálové „jedničky" z celkového počtu sedmi rozhodčích. Evropský šampionát, který již klepe na dveře, bude pro tento tým velkou výzvou! Tým startuje ve složení Aneta Bedrnová, Julie Vrchotová, Nella Pozníková, Kiki Mandousová, Viki Hovorková a Ema Hrabáková.


I na této soutěži cvičila Aneta Bedrnová, která vyválčila finálové 6. místo a nejlepší hodnocení za technické provedení sestavy.


Blahopřejeme všem děvčatům a trenérkám, které zúročily svoji poctivou práci s dětmi. Dokázaly vychovat a dovést k vytouženému cíli své svěřenkyně, které startují za „rodný“ klub TJ Sokol Poděbrady. Ať už další výsledky dopadnou jakkoliv, za nás máme „splněno“ již nyní.


Oba týmy připravují Monika Sobotková, Alena Bedrnová a skvělé choreografie vytváří Pavlína Hlaváčová.

Text a foto: Monika Sobotková

(24. 5. 2018)


Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršov

Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršov

O víkendu 20.–21. dubna 2018 proběhla v Poděbradech první část letošního župního přeboru.

celý článek >>>

Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

Již 4. ročník charitativního běhu Run For Help si v neděli 20. května 2018 zcela podmanil okolí hotelu Golfi a přilehlé cyklostezky.

celý článek >>>

Přijďte si zacvičit na Žižkov

Přijďte si zacvičit na Žižkov

Nenápadně nainstalované posilovací stroje v parčíku na Žižkově. Je jich pět a každý má svoji vlastní funkci. Jsou volně přístupné a záleží na odvaze každého, aby je mohl vyzkoušet.

celý článek >>>

Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

Pomalu se již stává tradicí, že gymnastické oddíly z celé republiky zařazují pravidelně do svého rozpisu soutěží závod Poděbradská cvička.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY