Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

 

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

 

atletika_1_162018__<Vytrvalkyně Vocásková (vlevo) si v Kladně doběhla pro vysněnou medaili na seniorském šampionátu ČR

 

To potvrdily i letní měsíce, které přinesly Poděbraďákům parádní výsledky. Na národních šampionátech vybojoval čtyřlístek mladých atletů Hampl, Vítek, Jíra a Vocásková kompletní medailovou sadu.


Stabilní formu si po celé léto udržel sprinter Štěpán Hampl. Ten se nejprve z kraje sezony blýskl na Memoriálu Josefa Odložila časem 10,48 s., kterým se jen na setinu přiblížil ke svému osobnímu maximu z loňského roku. Koncem června pak osmnáctiletý mladík vyválčil další zlato na mistrovství České republiky juniorů, které se konalo na pražské Julisce.


V červenci vyrazil „Blesk z Polabí“ do finského Tampere. Právě v největším vnitrozemském městě v severní Evropě se konal vrchol sezony mladý elitních atletů – mistrovství světa juniorů. V nabitém startovním poli se Hamplovi bohužel nepodařilo postoupit z rozběhu ani na 100, ani na 200 metrů. „Při rozcvičování jsem se cítil dobře, věřil jsem, že bych mohl zaběhnout dobrý čas. Start mi docela vyšel, ale závěry mívám bohužel horší; navíc jsem běžel do protivětru, což také mohlo hrát roli. A asi byla chyba i v mé hlavě,“ říkal svěřenec trenéra Antonína Morávka po rozběhu na 100 metrů (čas 10,78 s.). Chuť si pak spravil ve štafetě na 4x100 metrů, kde spolu s kolínským oddílovým kolegou Stanislavem Jírou postoupili senzačně do finále. V něm si pak doběhli pro parádní páté místo. České kvarteto tak bylo druhou nejlepší evropskou štafetou.

 

Medaile na Dukle a Sletišti

Ze stínu svého kolegy ze štafety i kolínského oddílu letos vystoupil zmíněny sprinter Stanislav Jíra z Pátku u Poděbrad. Osmnáctiletý atlet vybojoval kromě uvedeného štafetového úspěchu v Tampere i dva bronzy na juniorském mistrovství republiky – na 100 a 200 metrů. Zlepšením svého osobního rekordu na „stovce“ na 10,73 s. Jíra naznačil, že s ním musí počítat i elitní čeští sprinteři.


Třetí do party poděbradských fantomů atletických stadionů – tyčkař Jakub Vítek, si před startem hlavní sezony přál obhájit halový titul i pod otevřeným nebem a zaútočit na osobní rekord. Obojí se mu povedlo na mistrovství republiky dorostenců na pražské Julisce. Tam se přehoupl přes laťku ve výšce 470 cm, čímž si o 2 cm vylepšil osobní maximum a s velkým přehledem získal další cenné zlato.


I něžné pohlaví má však v podobě vytrvalkyně Renaty Vocáskové elitní poděbradskou atletku; jakkoliv žije dvaadvacetiletá půlkařka a mílařka Vocásková v Pískové Lhotě. Ta letní sezonu hodnotí jako vydařenou. „Vylepšila jsem si o půl vteřiny své letní maximum na 800 metrů. Dále jsem obsadila druhou příčku na atletických závodech v Linzi i na Mezistátním utkání v polském Krakově,“ uvedla Vocásková. Vše pak zakončila vysněnou stříbrnou medailí na seniorském šampionátu na kladenském Sletišti. „To považuji za svůj dosavadní největší úspěch. Hned po závodech jsem ale odjela do Vysokých Tater, abych načerpala další energii na zbytek sezony. O prvním víkendu v září mě ještě čeká mistrovství ČR do 22let v Ostravě, což je vrcholný podnik mé věkové kategorie,“ dodala usměvavá Vocásková.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Jiří Kottas

(16. 8. 2018)


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY