Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

 

Družstva Golf Clubu Poděbrady (na snímcích) v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.


golf_1172018Tým mužů vyhrál 1. ligu a vybojoval návrat do nejvyšší domácí soutěže – extraligy družstev. Ženy, které startovaly o kategorii níže, si vedly neméně dobře a ani ony nenašly v soutěži přemožitelky, což znamená pro příští sezonu posun do 1. ligy.


Čtyřčlenné družstvo poděbradských žen, tvořené nadějnými mladými hráčkami – Alexandrou Rock, Evou Balcarovou, Adélou Silbrníkovou a Petrou Heršálkovou, položilo základ úspěchu již v kvalifikačních kolech na Slapech a v Beřovicích. Týmu Poděbrad patřilo první místo s náskokem dvanácti ran na druhý tým Podbořánek a bezmála padesáti ran na Kácov a Starou Boleslav. Luxusní náskok pomohl vytvořit zejména skvělý výkon Alexandry Rock, která na Slapech vévodila individuálnímu pořadí a také výkon Evy Balcarové, která zahrála v obou kolech 74 ran. Výše uvedené týmy se pak v jamkové hře utkaly v Beřovicích o postup do 1. ligy žen (2. nejvyšší soutěže v zemi).


Tam nejprve v semifinále vyřadily Starou Boleslav a soupeřkami pro finále jim byly ženy z Kácova (2,5 – 0,5). Čtyřhru ovládl poděbradský pár Petra Heršálková a Adéla Silbrníková v souboji s Eliškou Zejdovou a Monikou Hanušovou až v dramatickém závěru na poslední jamce 1/0. Pevné nervy a důvěru ve vlastní hru prokázala i Eva Balcarová, která taktéž až v samotném závěru „přetlačila” 1/0 Renatu Dvořákovou. Poté, co Alex Rock přidala již nic neřešící „půlbodík” ze zápasu s Michaelou Záhumenskou, mohly naše ženy začít slavit postup do 1. ligy žen pro rok 2019!

 

Muži ve stopách žen

Muži Poděbrad odehráli v 1. lize nejprve dvě kvalifikační kola v Sokolově, po kterých figurovali na 4. místě. To jako poslední zaručovalo účast v prvním flightu.

 

golf_2172018__Semifinálovým, skoro již tradičním soupeřem Poděbrad, byl GC Praha, který však z tohoto souboje odešel poražen a poděbradští hráči se mohli těšit na nedělní finále. Postupu do extraligy stál v cestě poslední soupeř – Loreta Pyšely.


Ve foursomech nešla nad par ani jedna z poděbradských dvojic. Uspěli Lukáš Vokner s Robertem Balcarem, Jan Exner s Patrikem Kodešem i František Exner s Filipem Bodlákem. Po foursomech to s postupem do extraligy vypadalo hodně nadějně, bylo ale třeba alespoň dvou bodů ze zbývajících šesti singlových zápasů. První půlbod přinesl Robert Balcar ze zápasu s bývalým francouzským reprezentantem Borisem Sananesem. Další půlbod dodal Patrik Kodeš, který vyrovnané utkání „vypůlil” s Lukášem Komrskou. Nejlepší formou z našich hráčů se v Mladé Boleslavi prezentoval František Exner, jenž nezaváhal ani ve svém posledním utkání a vypořádal se s Martinem Fiedlerem 3/2. Ve zbývajících utkáních ještě Lukáš Vokner deklasoval Jana Černohorského 6/4, zatímco Jan Exner ukončil za rozhodnutého stavu své rozehrané utkání s Jakubem Hlinkou 2 down po patnáctce.


A na závěr ještě jedna specialita. Jméno Filip Bodlák si, prosím, dobře zapamatujte. Dokázal totiž něco naprosto výjimečného! Filip se rozhodl ukončit své čekání na hole in one a poslal míč první ranou do jamky na 198 metrů vzdálenou tyč na boleslavské jamce číslo 14. Hned následující den poslal šestkou železem na 156 metrů vzdálenou jamku č. 12 opět tak dokonalou ránu, že zamířila přímo do jamky! Ano, dva „houlinvany” ve dvou dnech!
Koneckonců nebyla to jediná poděbradská esa v letošních soutěžích družstev. Alexandra Rock zapisovala ve druhé lize žen „jedničku” na druhé jamce na Slapech (87 m).


Text a foto: Golf Club Poděbrady

(6. 9. 2018)


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY