Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

 

Družstva Golf Clubu Poděbrady (na snímcích) v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.


golf_1172018Tým mužů vyhrál 1. ligu a vybojoval návrat do nejvyšší domácí soutěže – extraligy družstev. Ženy, které startovaly o kategorii níže, si vedly neméně dobře a ani ony nenašly v soutěži přemožitelky, což znamená pro příští sezonu posun do 1. ligy.


Čtyřčlenné družstvo poděbradských žen, tvořené nadějnými mladými hráčkami – Alexandrou Rock, Evou Balcarovou, Adélou Silbrníkovou a Petrou Heršálkovou, položilo základ úspěchu již v kvalifikačních kolech na Slapech a v Beřovicích. Týmu Poděbrad patřilo první místo s náskokem dvanácti ran na druhý tým Podbořánek a bezmála padesáti ran na Kácov a Starou Boleslav. Luxusní náskok pomohl vytvořit zejména skvělý výkon Alexandry Rock, která na Slapech vévodila individuálnímu pořadí a také výkon Evy Balcarové, která zahrála v obou kolech 74 ran. Výše uvedené týmy se pak v jamkové hře utkaly v Beřovicích o postup do 1. ligy žen (2. nejvyšší soutěže v zemi).


Tam nejprve v semifinále vyřadily Starou Boleslav a soupeřkami pro finále jim byly ženy z Kácova (2,5 – 0,5). Čtyřhru ovládl poděbradský pár Petra Heršálková a Adéla Silbrníková v souboji s Eliškou Zejdovou a Monikou Hanušovou až v dramatickém závěru na poslední jamce 1/0. Pevné nervy a důvěru ve vlastní hru prokázala i Eva Balcarová, která taktéž až v samotném závěru „přetlačila” 1/0 Renatu Dvořákovou. Poté, co Alex Rock přidala již nic neřešící „půlbodík” ze zápasu s Michaelou Záhumenskou, mohly naše ženy začít slavit postup do 1. ligy žen pro rok 2019!

 

Muži ve stopách žen

Muži Poděbrad odehráli v 1. lize nejprve dvě kvalifikační kola v Sokolově, po kterých figurovali na 4. místě. To jako poslední zaručovalo účast v prvním flightu.

 

golf_2172018__Semifinálovým, skoro již tradičním soupeřem Poděbrad, byl GC Praha, který však z tohoto souboje odešel poražen a poděbradští hráči se mohli těšit na nedělní finále. Postupu do extraligy stál v cestě poslední soupeř – Loreta Pyšely.


Ve foursomech nešla nad par ani jedna z poděbradských dvojic. Uspěli Lukáš Vokner s Robertem Balcarem, Jan Exner s Patrikem Kodešem i František Exner s Filipem Bodlákem. Po foursomech to s postupem do extraligy vypadalo hodně nadějně, bylo ale třeba alespoň dvou bodů ze zbývajících šesti singlových zápasů. První půlbod přinesl Robert Balcar ze zápasu s bývalým francouzským reprezentantem Borisem Sananesem. Další půlbod dodal Patrik Kodeš, který vyrovnané utkání „vypůlil” s Lukášem Komrskou. Nejlepší formou z našich hráčů se v Mladé Boleslavi prezentoval František Exner, jenž nezaváhal ani ve svém posledním utkání a vypořádal se s Martinem Fiedlerem 3/2. Ve zbývajících utkáních ještě Lukáš Vokner deklasoval Jana Černohorského 6/4, zatímco Jan Exner ukončil za rozhodnutého stavu své rozehrané utkání s Jakubem Hlinkou 2 down po patnáctce.


A na závěr ještě jedna specialita. Jméno Filip Bodlák si, prosím, dobře zapamatujte. Dokázal totiž něco naprosto výjimečného! Filip se rozhodl ukončit své čekání na hole in one a poslal míč první ranou do jamky na 198 metrů vzdálenou tyč na boleslavské jamce číslo 14. Hned následující den poslal šestkou železem na 156 metrů vzdálenou jamku č. 12 opět tak dokonalou ránu, že zamířila přímo do jamky! Ano, dva „houlinvany” ve dvou dnech!
Koneckonců nebyla to jediná poděbradská esa v letošních soutěžích družstev. Alexandra Rock zapisovala ve druhé lize žen „jedničku” na druhé jamce na Slapech (87 m).


Text a foto: Golf Club Poděbrady

(6. 9. 2018)


Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

celý článek >>>

Vrbenského paráda pod Ještědem

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

celý článek >>>

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY