Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

 

Družstva Golf Clubu Poděbrady (na snímcích) v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.


golf_1172018Tým mužů vyhrál 1. ligu a vybojoval návrat do nejvyšší domácí soutěže – extraligy družstev. Ženy, které startovaly o kategorii níže, si vedly neméně dobře a ani ony nenašly v soutěži přemožitelky, což znamená pro příští sezonu posun do 1. ligy.


Čtyřčlenné družstvo poděbradských žen, tvořené nadějnými mladými hráčkami – Alexandrou Rock, Evou Balcarovou, Adélou Silbrníkovou a Petrou Heršálkovou, položilo základ úspěchu již v kvalifikačních kolech na Slapech a v Beřovicích. Týmu Poděbrad patřilo první místo s náskokem dvanácti ran na druhý tým Podbořánek a bezmála padesáti ran na Kácov a Starou Boleslav. Luxusní náskok pomohl vytvořit zejména skvělý výkon Alexandry Rock, která na Slapech vévodila individuálnímu pořadí a také výkon Evy Balcarové, která zahrála v obou kolech 74 ran. Výše uvedené týmy se pak v jamkové hře utkaly v Beřovicích o postup do 1. ligy žen (2. nejvyšší soutěže v zemi).


Tam nejprve v semifinále vyřadily Starou Boleslav a soupeřkami pro finále jim byly ženy z Kácova (2,5 – 0,5). Čtyřhru ovládl poděbradský pár Petra Heršálková a Adéla Silbrníková v souboji s Eliškou Zejdovou a Monikou Hanušovou až v dramatickém závěru na poslední jamce 1/0. Pevné nervy a důvěru ve vlastní hru prokázala i Eva Balcarová, která taktéž až v samotném závěru „přetlačila” 1/0 Renatu Dvořákovou. Poté, co Alex Rock přidala již nic neřešící „půlbodík” ze zápasu s Michaelou Záhumenskou, mohly naše ženy začít slavit postup do 1. ligy žen pro rok 2019!

 

Muži ve stopách žen

Muži Poděbrad odehráli v 1. lize nejprve dvě kvalifikační kola v Sokolově, po kterých figurovali na 4. místě. To jako poslední zaručovalo účast v prvním flightu.

 

golf_2172018__Semifinálovým, skoro již tradičním soupeřem Poděbrad, byl GC Praha, který však z tohoto souboje odešel poražen a poděbradští hráči se mohli těšit na nedělní finále. Postupu do extraligy stál v cestě poslední soupeř – Loreta Pyšely.


Ve foursomech nešla nad par ani jedna z poděbradských dvojic. Uspěli Lukáš Vokner s Robertem Balcarem, Jan Exner s Patrikem Kodešem i František Exner s Filipem Bodlákem. Po foursomech to s postupem do extraligy vypadalo hodně nadějně, bylo ale třeba alespoň dvou bodů ze zbývajících šesti singlových zápasů. První půlbod přinesl Robert Balcar ze zápasu s bývalým francouzským reprezentantem Borisem Sananesem. Další půlbod dodal Patrik Kodeš, který vyrovnané utkání „vypůlil” s Lukášem Komrskou. Nejlepší formou z našich hráčů se v Mladé Boleslavi prezentoval František Exner, jenž nezaváhal ani ve svém posledním utkání a vypořádal se s Martinem Fiedlerem 3/2. Ve zbývajících utkáních ještě Lukáš Vokner deklasoval Jana Černohorského 6/4, zatímco Jan Exner ukončil za rozhodnutého stavu své rozehrané utkání s Jakubem Hlinkou 2 down po patnáctce.


A na závěr ještě jedna specialita. Jméno Filip Bodlák si, prosím, dobře zapamatujte. Dokázal totiž něco naprosto výjimečného! Filip se rozhodl ukončit své čekání na hole in one a poslal míč první ranou do jamky na 198 metrů vzdálenou tyč na boleslavské jamce číslo 14. Hned následující den poslal šestkou železem na 156 metrů vzdálenou jamku č. 12 opět tak dokonalou ránu, že zamířila přímo do jamky! Ano, dva „houlinvany” ve dvou dnech!
Koneckonců nebyla to jediná poděbradská esa v letošních soutěžích družstev. Alexandra Rock zapisovala ve druhé lize žen „jedničku” na druhé jamce na Slapech (87 m).


Text a foto: Golf Club Poděbrady

(6. 9. 2018)


SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH 2018.

celý článek >>>

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Poděbradští hokejisté mají za sebou povedenou první polovinu sezony v Krajské lize.

celý článek >>>

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Osud se k němu postavil zády. On však k němu čelem. Zvedl hlavu a přes nepřízeň štěstěny válčí dál. Reprezentační paralympionik Zdeněk Šafránek sní dnes o jediném. O tom, že porazí nesnesitelnou bolest.

celý článek >>>

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dračí válečnice jsou vicemistryněmi světa!

Dívky z oddílu sportovního aerobiku TJ Sokol Poděbrady se zaskvěly i na Mistrovství světa v nizozemském Leidenu.

celý článek >>>

Tři medaile z Podkrkonoší

Tři medaile z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vstoupily do závodní sezony ziskem tří medailí ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Vicemistryně Německa z Odřepes

Vicemistryně Německa z Odřepes

Zaryté předsudky dokázala Kristýna Vaňková postavit na hlavu. Teprve za rok plnoletá dívka z Odřepes u Poděbrad sedla v patnácti na čtyřkolku. A už z ní neslezla.

celý článek >>>

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY