Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

 

Družstva Golf Clubu Poděbrady (na snímcích) v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.


golf_1172018Tým mužů vyhrál 1. ligu a vybojoval návrat do nejvyšší domácí soutěže – extraligy družstev. Ženy, které startovaly o kategorii níže, si vedly neméně dobře a ani ony nenašly v soutěži přemožitelky, což znamená pro příští sezonu posun do 1. ligy.


Čtyřčlenné družstvo poděbradských žen, tvořené nadějnými mladými hráčkami – Alexandrou Rock, Evou Balcarovou, Adélou Silbrníkovou a Petrou Heršálkovou, položilo základ úspěchu již v kvalifikačních kolech na Slapech a v Beřovicích. Týmu Poděbrad patřilo první místo s náskokem dvanácti ran na druhý tým Podbořánek a bezmála padesáti ran na Kácov a Starou Boleslav. Luxusní náskok pomohl vytvořit zejména skvělý výkon Alexandry Rock, která na Slapech vévodila individuálnímu pořadí a také výkon Evy Balcarové, která zahrála v obou kolech 74 ran. Výše uvedené týmy se pak v jamkové hře utkaly v Beřovicích o postup do 1. ligy žen (2. nejvyšší soutěže v zemi).


Tam nejprve v semifinále vyřadily Starou Boleslav a soupeřkami pro finále jim byly ženy z Kácova (2,5 – 0,5). Čtyřhru ovládl poděbradský pár Petra Heršálková a Adéla Silbrníková v souboji s Eliškou Zejdovou a Monikou Hanušovou až v dramatickém závěru na poslední jamce 1/0. Pevné nervy a důvěru ve vlastní hru prokázala i Eva Balcarová, která taktéž až v samotném závěru „přetlačila” 1/0 Renatu Dvořákovou. Poté, co Alex Rock přidala již nic neřešící „půlbodík” ze zápasu s Michaelou Záhumenskou, mohly naše ženy začít slavit postup do 1. ligy žen pro rok 2019!

 

Muži ve stopách žen

Muži Poděbrad odehráli v 1. lize nejprve dvě kvalifikační kola v Sokolově, po kterých figurovali na 4. místě. To jako poslední zaručovalo účast v prvním flightu.

 

golf_2172018__Semifinálovým, skoro již tradičním soupeřem Poděbrad, byl GC Praha, který však z tohoto souboje odešel poražen a poděbradští hráči se mohli těšit na nedělní finále. Postupu do extraligy stál v cestě poslední soupeř – Loreta Pyšely.


Ve foursomech nešla nad par ani jedna z poděbradských dvojic. Uspěli Lukáš Vokner s Robertem Balcarem, Jan Exner s Patrikem Kodešem i František Exner s Filipem Bodlákem. Po foursomech to s postupem do extraligy vypadalo hodně nadějně, bylo ale třeba alespoň dvou bodů ze zbývajících šesti singlových zápasů. První půlbod přinesl Robert Balcar ze zápasu s bývalým francouzským reprezentantem Borisem Sananesem. Další půlbod dodal Patrik Kodeš, který vyrovnané utkání „vypůlil” s Lukášem Komrskou. Nejlepší formou z našich hráčů se v Mladé Boleslavi prezentoval František Exner, jenž nezaváhal ani ve svém posledním utkání a vypořádal se s Martinem Fiedlerem 3/2. Ve zbývajících utkáních ještě Lukáš Vokner deklasoval Jana Černohorského 6/4, zatímco Jan Exner ukončil za rozhodnutého stavu své rozehrané utkání s Jakubem Hlinkou 2 down po patnáctce.


A na závěr ještě jedna specialita. Jméno Filip Bodlák si, prosím, dobře zapamatujte. Dokázal totiž něco naprosto výjimečného! Filip se rozhodl ukončit své čekání na hole in one a poslal míč první ranou do jamky na 198 metrů vzdálenou tyč na boleslavské jamce číslo 14. Hned následující den poslal šestkou železem na 156 metrů vzdálenou jamku č. 12 opět tak dokonalou ránu, že zamířila přímo do jamky! Ano, dva „houlinvany” ve dvou dnech!
Koneckonců nebyla to jediná poděbradská esa v letošních soutěžích družstev. Alexandra Rock zapisovala ve druhé lize žen „jedničku” na druhé jamce na Slapech (87 m).


Text a foto: Golf Club Poděbrady

(6. 9. 2018)


Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Na silnici působí jako drsná motorkářka. U tyče se pak mění v uhlazenou tanečnici. Seznamte se s Viktorií Dušánkovou, čerstvou mistryní světa v pole sport.

celý článek >>>

Pět medailí z Kladského pomezí

Pět medailí z Kladského pomezí

Poděbradské krasobruslařky bojovaly o další medaile v Novém Městě nad Metují.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY