Poděbrady pomáhaly

 

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.


Dunovsky charitaPo týdnech příprav vše začalo pěti přednáškami na místních středních školách ve čtvrtek 14. března. Studenti a zástupci pedagogů z Gymnázia Jiřího z Poděbrad, Střední zemědělské školy a Střední odborné školy, Středního odborného učiliště společného stravování a Hotelové školy a VOŠ hotelnictví a turismu si vyslechli prezentaci na téma Jezdi bezpečně od několikanásobného mistra ČR v rallye Václava Dunovského a také hodně zajímavou přednášku zástupkyň Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM Praha Gabriely Hoškové a Markéty Márové na téma dárcovství kostní dřeně. „Velice děkujeme zástupcům škol za vstřícnost a příkladnou spolupráci a posluchačům za pozornost a aktivní zájem o problematiku dárcovství. Bylo skutečně skvělé zjistit, že osud ostatních není mladým lidem lhostejný,“ zhodnotil akci Dunovský.


Následující etapa projektu Poděbrady pomáhají proběhla v pátek 22. března na Jiřího náměstí.  Za nádherného jarního počasí měly u sochy krále Jiřího svá zázemí Český registr dárců krvetvorných buněk IKEM – Praha, Nadační fond Kapka naděje a Rallyesport Poděbrady. Zájemci, splňující podmínky vstupu do registru, se tak mohli přímo na místě do něj zapsat a dát naději těm, kteří na vhodného dárce kostní dřeně stále čekají.


Konečný výsledek z pohledu čísel hovoří jasně – Poděbrady pomohly a ukázaly, že zde žijí, studují a pracují jedinci, kteří myslí na pomoc ostatním. „Během přednášek bylo osloveno přibližně 400 studentů. Při páteční náborové akci bylo zaregistrováno 64 nových dárců kostní dřeně, 16 zájemců muselo být odmítnuto ze zdravotních důvodů a jedna zájemkyně vzhledem k jejímu těhotenství,“ potvrdily úspěch projektu zástupkyně registru z pražského IKEMU. Ti, kteří nábor 22. března v centru města nestihli, se mohou informovat o vstupu do registru na www.darujzivot.cz.


Organizátoři současně zajistili zajímavý doprovodný program. Každý nově zapsaný se mohl zúčastnit slosování o hodnotné ceny od partnerů projektu nebo soutěže na profesionálním simulátoru závodní jízdy. Úplně všichni příchozí pak měli příležitost si zasportovat a zkusit základní zápasnické prvky ve stánku MMA Brothers Gym.


Hlavní výhra ve slosování byla jízda na místě spolujezdce v závodním voze Peugeot 2018 R2 s rallye jezdcem Václavem Dunovským na testovací rychlostní zkoušce v Žiželicích hned o den později, tedy v sobotu 23. března. Do sedadla spolujezdce se usadil student GJP Oldřich Špelda, který se stal pro tento den i hostem a členem týmu Rallyesport Poděbrady. Matěj Kotrnec zajel nejlepší čas na simulátoru a vyhrál zapůjčení sériového Peugeotu 208 s plnou nádrží na víkend zdarma. Dalších patnáct vylosovaných šťastlivců obdrželo hodnotné věcné ceny, přičemž někteří z nich přijeli navštívit poděbradský automobilový tým do Žiželic. „Vylosovaným gratulujeme k výhrám a všem srdečně děkujeme, že za námi přišli a zapsali se do registru, velice si toho ceníme. Podobně si vážíme podpory Krajského úřadu Středočeského kraje a města Poděbrady. Máme radost z toho, že nás přímo na náměstí v době konání akce podpořil starosta Jaroslav Červinka i oba místostarostové Roman Schulz a Miroslav Holas,“ řekl za Rallyesport Poděbrady Luboš Dejl. Automobilový mistr Evropy Václav Dunovský uvedl, že projekt je pro něj víc než veškeré mistrovské tituly a vítězství dohromady. „Dokázali jsme, že má skutečný smysl a že s báječnými dámami z Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM máme do budoucna na čem stavět. Za to patří všem zúčastněným obrovský dík,“ uzavřel Dunovský.


Text a foto: RSP

(4. 4. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY