Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršovy

O víkendu 20.–21. dubna 2018 proběhla v Poděbradech první část letošního župního přeboru (na snímku).

gymnastika_112018

Vše začalo v pátek v 18:00, kdy v poděbradské sokolovně nastoupilo 12 chlapců, aby bojovali o medaile ve sportovní gymnastice a šplhu. Závod chlapců jsme vyčlenili na samotný den poprvé v historii. Ukázalo se, že to přispělo ke spokojenosti rodičů závodníků i rozhodčích. Diplom za první místo si v jednotlivých kategoriích odnesli Poděbraďáci David Knotner, Martin Mizera, Jakub Stýblo a Matyáš Pulda.

V sobotu se u nás sešlo 81 děvčat z Poděbrad, Velkého Oseku, Hořátve, Kolína, Peček a Plaňan. Závod byl rozdělen na tři sledy; zvlášť pro mladší žákyně I, mladší žákyně II a pro starší kategorie. Potěšilo nás, že se i „nejmenší kategorie“ často nespokojily s nejsnazšími prvky a že byly vidět některé těžší gymnastické skoky a další cviky. Dívky nám tak ukázaly, že i v méně příznivých podmínkách se lze naučit hodnotné sestavy. Do budoucna by jistě bylo vhodné upravit závodní program, aby byla obtížnost ohodnocena i v nejmladších kategoriích.

V prvním sledu na nejvyšší stupeň pro vítězku vystoupila Sofie Petříková, ve druhém sledu Cecílie Rudzanová, obě z TJ Sokol Hořátev. V kategoriích starších žákyň zvítězila děvčata z Poděbrad – Justýna Sekerešová a Michaela Tvarohová, mezi dorostenkami dominovala Viktorie Slavíková z Hořátve a první místo v kategorii žen získala Michaela Bubníková z Kolína.

Zároveň s gymnastickým kláním proběhla v žákovských kategoriích soutěž ve šplhu, která společně s plaváním a lehkou atletikou doplňuje všestrannost tohoto víceboje. S výjimkou nejmladší kategorie děvčat, kde byla nejrychlejší poděbradská Marie Ondrová, na nejvyšší stupínky vystoupili stejní závodníci a závodnice jako ve sportovní gymnastice.

Text a foto: Radek Smejkal

(24. 5. 2018)

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

Již 4. ročník charitativního běhu Run For Help si v neděli 20. května 2018 zcela podmanil okolí hotelu Golfi a přilehlé cyklostezky.

Přijďte si zacvičit na Žižkov

Nenápadně nainstalované posilovací stroje v parčíku na Žižkově. Je jich pět a každý má svoji vlastní funkci. Jsou volně přístupné a záleží na odvaze každého, aby je mohl vyzkoušet.

Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

Pomalu se již stává tradicí, že gymnastické oddíly z celé republiky zařazují pravidelně do svého rozpisu soutěží závod Poděbradská cvička.