Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršovy

O víkendu 20.–21. dubna 2018 proběhla v Poděbradech první část letošního župního přeboru (na snímku).

gymnastika_112018

Vše začalo v pátek v 18:00, kdy v poděbradské sokolovně nastoupilo 12 chlapců, aby bojovali o medaile ve sportovní gymnastice a šplhu. Závod chlapců jsme vyčlenili na samotný den poprvé v historii. Ukázalo se, že to přispělo ke spokojenosti rodičů závodníků i rozhodčích. Diplom za první místo si v jednotlivých kategoriích odnesli Poděbraďáci David Knotner, Martin Mizera, Jakub Stýblo a Matyáš Pulda.

V sobotu se u nás sešlo 81 děvčat z Poděbrad, Velkého Oseku, Hořátve, Kolína, Peček a Plaňan. Závod byl rozdělen na tři sledy; zvlášť pro mladší žákyně I, mladší žákyně II a pro starší kategorie. Potěšilo nás, že se i „nejmenší kategorie“ často nespokojily s nejsnazšími prvky a že byly vidět některé těžší gymnastické skoky a další cviky. Dívky nám tak ukázaly, že i v méně příznivých podmínkách se lze naučit hodnotné sestavy. Do budoucna by jistě bylo vhodné upravit závodní program, aby byla obtížnost ohodnocena i v nejmladších kategoriích.

V prvním sledu na nejvyšší stupeň pro vítězku vystoupila Sofie Petříková, ve druhém sledu Cecílie Rudzanová, obě z TJ Sokol Hořátev. V kategoriích starších žákyň zvítězila děvčata z Poděbrad – Justýna Sekerešová a Michaela Tvarohová, mezi dorostenkami dominovala Viktorie Slavíková z Hořátve a první místo v kategorii žen získala Michaela Bubníková z Kolína.

Zároveň s gymnastickým kláním proběhla v žákovských kategoriích soutěž ve šplhu, která společně s plaváním a lehkou atletikou doplňuje všestrannost tohoto víceboje. S výjimkou nejmladší kategorie děvčat, kde byla nejrychlejší poděbradská Marie Ondrová, na nejvyšší stupínky vystoupili stejní závodníci a závodnice jako ve sportovní gymnastice.

Text a foto: Radek Smejkal

(24. 5. 2018)

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Družstva Golf Clubu Poděbrady v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.