Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

 

Již 4. ročník charitativního běhu Run For Help si v neděli 20. května 2018 zcela podmanil okolí hotelu Golfi a přilehlé cyklostezky (na snímku).

 

/rfh___titulka__k

Tentokrát se organizátoři akce v čele s předsedou výboru Petrem Fialou rozhodli pomoci dvěma postiženým dětem: Dominikovi a Zuzance.


Osmiletá Zuzanka trpí dětskou mozkovou obrnou a navštěvuje Speciální základní školu v Poděbradech. Ta pomáhá rozvíjet její pohybovou i psychickou stránku. „Šance, že se Zuzanka někdy postaví na své nohy, tu je, takže nesmíme nic vzdávat! Pro Zuzku chceme díky akci Run For Help vybrat finanční prostředky na zdravotní kočárek s příslušenstvím v hodnotě 60 000 korun,“ uvedl Fiala.


Desetiletému Dominikovi diagnostikovali v 8. měsíci života SMA I. typu (Spinální Muskulární Atrofie). Děti s tímto onemocněním se postupně přestávají hýbat, přijímat potravu, dýchat. „Dominik tu s námi prý již neměl dle lékařů být, ale rodiče udělali maximum a teď oslavil 10. narozeniny. Domča musí podstupovat dechovou terapii za pomoci speciálního přístroje a zároveň je potřeba nasadit intenzivnější rehabilitace se školeným odborníkem. Zázraky se dějí a my chceme být součástí,“ podotkl dále Fiala.


Součástí tohoto poděbradského „zázraku“ se v rámci akce stalo skoro 1 000 závodníků, kteří se rozhodli Zuzance a Dominikovi pomoci. A tak se celé Kostelní předměstí proměnilo v nedělním slunném dopoledni v Babylón lidí se srdcem na správném místě. Již od ranních hodin panovala v okolí hotelu Golfi uvolněná atmosféra, kterou umocňoval pestrý kulturní program. Ambasadorem letošního běhu se stal Jiří Welsch, bývalý dlouholetý profesionální basketbalista se zkušenostmi z hvězdné NBA, a celý program moderovala Tereza Tobiášová z TV ÓČKO.


V deset hodin dopoledne odstartoval rodinný běh na 3,3 kilometry, kterého se mohla zúčastnit celá rodina bez rozdílu věku. Jako první proťal cílovou pásku tohoto klání Mojmír Pavlík. Úderem poledne pak začal hlavní závod na 10 kilometrů. Na „desítku“ v okolí Labe vyběhlo 200 závodníků. Vítězem se stal v mužské kategorii Oldřich Pařík a ženám kralovala Eva Slavíková.


Vítězi se však stali všichni běžci i návštěvníci, kteří svou účastí pomohli dobré věci. Organizátorům akce se nakonec podařilo vybrat úctyhodných 252 000 korun. Obě rodiny hendikepovaných dětí tak obdržely šek na 126 000 korun.


Text: Daniela Knyplová, (aku)
Foto: Run For Help
(20. 5. 2018)


Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

celý článek >>>

Sportovní den pro děti i dospělé

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

celý článek >>>

Riva Riva, královna Obory

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.

celý článek >>>

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY