Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

 

Již 4. ročník charitativního běhu Run For Help si v neděli 20. května 2018 zcela podmanil okolí hotelu Golfi a přilehlé cyklostezky (na snímku).

 

/rfh___titulka__k

Tentokrát se organizátoři akce v čele s předsedou výboru Petrem Fialou rozhodli pomoci dvěma postiženým dětem: Dominikovi a Zuzance.


Osmiletá Zuzanka trpí dětskou mozkovou obrnou a navštěvuje Speciální základní školu v Poděbradech. Ta pomáhá rozvíjet její pohybovou i psychickou stránku. „Šance, že se Zuzanka někdy postaví na své nohy, tu je, takže nesmíme nic vzdávat! Pro Zuzku chceme díky akci Run For Help vybrat finanční prostředky na zdravotní kočárek s příslušenstvím v hodnotě 60 000 korun,“ uvedl Fiala.


Desetiletému Dominikovi diagnostikovali v 8. měsíci života SMA I. typu (Spinální Muskulární Atrofie). Děti s tímto onemocněním se postupně přestávají hýbat, přijímat potravu, dýchat. „Dominik tu s námi prý již neměl dle lékařů být, ale rodiče udělali maximum a teď oslavil 10. narozeniny. Domča musí podstupovat dechovou terapii za pomoci speciálního přístroje a zároveň je potřeba nasadit intenzivnější rehabilitace se školeným odborníkem. Zázraky se dějí a my chceme být součástí,“ podotkl dále Fiala.


Součástí tohoto poděbradského „zázraku“ se v rámci akce stalo skoro 1 000 závodníků, kteří se rozhodli Zuzance a Dominikovi pomoci. A tak se celé Kostelní předměstí proměnilo v nedělním slunném dopoledni v Babylón lidí se srdcem na správném místě. Již od ranních hodin panovala v okolí hotelu Golfi uvolněná atmosféra, kterou umocňoval pestrý kulturní program. Ambasadorem letošního běhu se stal Jiří Welsch, bývalý dlouholetý profesionální basketbalista se zkušenostmi z hvězdné NBA, a celý program moderovala Tereza Tobiášová z TV ÓČKO.


V deset hodin dopoledne odstartoval rodinný běh na 3,3 kilometry, kterého se mohla zúčastnit celá rodina bez rozdílu věku. Jako první proťal cílovou pásku tohoto klání Mojmír Pavlík. Úderem poledne pak začal hlavní závod na 10 kilometrů. Na „desítku“ v okolí Labe vyběhlo 200 závodníků. Vítězem se stal v mužské kategorii Oldřich Pařík a ženám kralovala Eva Slavíková.


Vítězi se však stali všichni běžci i návštěvníci, kteří svou účastí pomohli dobré věci. Organizátorům akce se nakonec podařilo vybrat úctyhodných 252 000 korun. Obě rodiny hendikepovaných dětí tak obdržely šek na 126 000 korun.


Text: Daniela Knyplová, (aku)
Foto: Run For Help
(20. 5. 2018)


Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršov

Přebor sokolské všestrannosti župy Tyršov

O víkendu 20.–21. dubna 2018 proběhla v Poděbradech první část letošního župního přeboru.

celý článek >>>

Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

Poděbradský aerobik se veze na medailové vlně

Další z nekonečné řady úspěchů přidaly závodnice poděbradského aerobiku v dubnu a v květnu.

celý článek >>>

Přijďte si zacvičit na Žižkov

Přijďte si zacvičit na Žižkov

Nenápadně nainstalované posilovací stroje v parčíku na Žižkově. Je jich pět a každý má svoji vlastní funkci. Jsou volně přístupné a záleží na odvaze každého, aby je mohl vyzkoušet.

celý článek >>>

Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

Poděbradská cvička 2018 aneb oslava špičkové gymnastiky

Pomalu se již stává tradicí, že gymnastické oddíly z celé republiky zařazují pravidelně do svého rozpisu soutěží závod Poděbradská cvička.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY