Pro Dominika a Zuzanku. Poděbrady pomáhaly během

 

Již 4. ročník charitativního běhu Run For Help si v neděli 20. května 2018 zcela podmanil okolí hotelu Golfi a přilehlé cyklostezky (na snímku).

 

/rfh___titulka__k

Tentokrát se organizátoři akce v čele s předsedou výboru Petrem Fialou rozhodli pomoci dvěma postiženým dětem: Dominikovi a Zuzance.


Osmiletá Zuzanka trpí dětskou mozkovou obrnou a navštěvuje Speciální základní školu v Poděbradech. Ta pomáhá rozvíjet její pohybovou i psychickou stránku. „Šance, že se Zuzanka někdy postaví na své nohy, tu je, takže nesmíme nic vzdávat! Pro Zuzku chceme díky akci Run For Help vybrat finanční prostředky na zdravotní kočárek s příslušenstvím v hodnotě 60 000 korun,“ uvedl Fiala.


Desetiletému Dominikovi diagnostikovali v 8. měsíci života SMA I. typu (Spinální Muskulární Atrofie). Děti s tímto onemocněním se postupně přestávají hýbat, přijímat potravu, dýchat. „Dominik tu s námi prý již neměl dle lékařů být, ale rodiče udělali maximum a teď oslavil 10. narozeniny. Domča musí podstupovat dechovou terapii za pomoci speciálního přístroje a zároveň je potřeba nasadit intenzivnější rehabilitace se školeným odborníkem. Zázraky se dějí a my chceme být součástí,“ podotkl dále Fiala.


Součástí tohoto poděbradského „zázraku“ se v rámci akce stalo skoro 1 000 závodníků, kteří se rozhodli Zuzance a Dominikovi pomoci. A tak se celé Kostelní předměstí proměnilo v nedělním slunném dopoledni v Babylón lidí se srdcem na správném místě. Již od ranních hodin panovala v okolí hotelu Golfi uvolněná atmosféra, kterou umocňoval pestrý kulturní program. Ambasadorem letošního běhu se stal Jiří Welsch, bývalý dlouholetý profesionální basketbalista se zkušenostmi z hvězdné NBA, a celý program moderovala Tereza Tobiášová z TV ÓČKO.


V deset hodin dopoledne odstartoval rodinný běh na 3,3 kilometry, kterého se mohla zúčastnit celá rodina bez rozdílu věku. Jako první proťal cílovou pásku tohoto klání Mojmír Pavlík. Úderem poledne pak začal hlavní závod na 10 kilometrů. Na „desítku“ v okolí Labe vyběhlo 200 závodníků. Vítězem se stal v mužské kategorii Oldřich Pařík a ženám kralovala Eva Slavíková.


Vítězi se však stali všichni běžci i návštěvníci, kteří svou účastí pomohli dobré věci. Organizátorům akce se nakonec podařilo vybrat úctyhodných 252 000 korun. Obě rodiny hendikepovaných dětí tak obdržely šek na 126 000 korun.


Text: Daniela Knyplová, (aku)
Foto: Run For Help
(20. 5. 2018)


Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).

celý článek >>>

Pět medailí z královského Nymburka

Pět medailí z královského Nymburka

Další medaile přibyly do sbírky poděbradských krasobruslařek po závodu v sousedním Nymburce.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY