S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

 

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

 

rybar__kDo Poděbrad vyrazil Ondřej Rybář s oběma syny – Vítkem a Jirkou.

 

Dnes (22. 9. 2018) zde na Jezeře probíhají ukázky mnoha zajímavých sportů. Jakému sportu jste se v mládí kromě biatlonu věnoval vy?

Jako skoro každý kluk jsem začínal s fotbalem. Pak se k tomu přidal i orientační běh. Jsem z vesnice, takže když se tady podívám na ty koně, tak je to nádhera. Kůň není stroj, který by šel jen tak ovládat, je to zvíře, které má svoji hlavu. A v tom je ta krása.

 

Do Poděbrad jste přijel i se svými syny. Budou z nich také biatlonisté?

Zatím nevím, dělají, co je baví. Oba se rádi hýbají, ať je to jízda na kole, fotbal nebo florbal. („Ale chtěl bych dělat biatlon,“ usměje se vedle Rybáře sedící syn Vít).

 

Už několik let jste mluvil o tom, že byste chtěl více času věnovat rodině. Po olympijské sezoně jste i proto přešel z funkce šéftrenéra biatlonistů na post sportovního ředitele.

Já bych si ani nehrál na to, kdo jakou funkci má, ale jakou práci dělá. Jsem rád, že můžu být i nadále v kontaktu s týmem. Času na rodinu mám více, protože už nemusím jezdit do zahraničí na různá soustředění a přípravy.

 

Na druhou stranu, nechybí vám tým a přátelé? Přece jen jste byl dlouhá léta skoro celý rok s biatlonisty, od Skandinávie přes Kanadu až po Jižní Koreu…

To víte, že trochu jo. Vždycky jsem říkal, že ta parta je moje druhá rodina. Ale jednou jsem se tak rozhodl, tak to snad přežiju. Času stráveného s rodinou si teď vážím víc; v létě jsme byli třeba na Moravě, a skvěle si to užili.

 

Začátkem roku pořádně rozvířila klidné biatlonové vlny Gabriela Koukalová kontroverzní autobiografií s názvem JINÁ. V ní mimo jiné píše o bulimii, přetvářce a napjatých vztazích v naoko dokonalém reprezentačním týmu. Jaký na celou věc máte názor?

Některé věci z té knihy, které proběhly médii, jsou pro mě nepochopitelné. Také ostatní, kteří „u toho“ byli, se Gábině diví. Ale jinak je to její rozhodnutí. Tu knihu chtěla vydat, vydala ji a každý je svého štěstí strůjcem.

 

Četl jste tuto knihu?

Nečet´, a ani číst nebudu (rezignovaný povzdech).  S Gábinou jsem byl na všech závodech, kde se jí dařilo, ale i na těch, kde tolik ne. Myslím, že mám na co v dobrém vzpomínat a nebudu si to kazit nějakou knihou.

 

Přesto, neměla Koukalová prát toto špinavé prádlo nejdříve s těmi, které kritizuje?

Tak to i myslím. Je normální, že ne každý v týmu vám sedne. Pak bych si měl ale vše vyříkat a nějak se k tomu postavit, a ne na tom založit knihu. Je to obrovská škoda. Ta kniha se třeba dala udělat motivačně směrem k mládeži, protože Gábina byla vzorem pro všechny děti. My jsme hrdí na to, že děti chtějí dělat biatlon, a že pro ně máme idoly. Celá tahle situace mě moc mrzí, s Gábinou už ani nejsem v kontaktu. Ale v mnoha věcech se dnes rozcházejí naše názory. Každá kariéra musí nějak skončit a mrzí mě, když skončí takhle, než kdyby člověk odešel se vztyčenou hlavou.

 

Myslíte, že už se Koukalová k biatlonu nevrátí?

Moc tomu nevěřím. Ani ze strany Gábiny mi nepřipadá, že by ji sport chyběl.

 

Pojďme raději k nové sezoně, která už pomalu klepe na dveře. Jaké budou její vrcholy?

Jednak březnové mistrovství světa ve švédském Östersundu, a za druhé více méně všechny závody světového poháru. Nejvíce sledovaný bude určitě předvánoční světový pohár u nás v Novém Městě na Moravě, na něj se moc těšíme.


Text a foto: Aleš Kubelka

(22. 9. 2018)


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY