Slavnostní exhibice potřetí a 7 let na bruslích

 

Dubnová exhibice (na snímku) byla rozloučením s poděbradským ledem v sezoně 2017/18 a oslavou 7. narozenin Krasobruslařského klubu Poděbrady.

 

kraso_ex_1.jp

 

Máme za sebou sedm let, která nebyla zpočátku šťastná. Krátce po vzniku klubu začala rekonstrukce zimního stadionu v Poděbradech. Tři roky probíhaly tréninky na nymburském a kolínském ledě. Přesto již v sezoně 2012/13 byly začínající krasobruslařky připraveny na první závody. Některé poprvé předvedly volnou jízdu. Ostrým startem byl nástup na domácí led v září 2014. Plná Školička bruslení, noví zájemci o krasobruslení a také první velké akce, které přitáhly mnoho diváků: Vánoční exhibice 2014 a následně v lednu 1. ročník krasobruslařského závodu Poděbradské ledové srdce (PLS).


Nyní máme úspěšně za sebou čtyři ročníky domácího závodu PLS, tři Slavnostní exhibice a mnoho medailí ze závodů. V dubnu 2016 účinkovalo na exhibici 15 klubových slečen a Radka Fišarová zpívala ke dvěma společným skladbám. Letos přijela Radka Fišarová již potřetí a svým zpěvem doprovodila krasobruslařky ve skladbách Hijo de la Luna, Attila Marcel a Pátá. Na ledě se představilo 27 klubových krasobruslařek. Volnou jízdu zajelo pouze 6 krasobruslařek našeho klubu. Trenérky Eva Březnová a Martina Pospíšilová vybraly nejúspěšnější závodnice a daly přednost společným vystoupením. Ta jsou sice náročnější na přípravu (výběr hudebního doprovodu, choreografie, nácvik a kostýmy), ale divácky atraktivnější. Do tréninků tvrdě zasáhly absence krasobruslařek (nemoci a úrazy), ale Eva s Martinou to nevzdaly. Do přípravy zapojily náhradnice. Vystoupení nakonec proběhla v původních sestavách…


Dvě choreografie (Believer a 2U) si vytvořily kadetky pod vedením Miky Březnové. Našimi milými krasobruslařskými hosty letos byli pardubičtí krasobruslaři: rozpustilý Marek Černohous a elegantní Nikola Rychtaříková. V minulých letech se na poděbradském ledě blýskli Bety Ukolova, Anna Dušková a Martin Bidař.


V klubu nyní třikrát týdně trénuje 27 slečen pod vedením čtyř krasobruslařských trenérek. Eva Březnová a Martina Pospíšilová „žijí“ klubem nejdéle a jsou autorkami volných jízd i choreografií originálních společných vystoupení. S klubem dva roky spolupracuje Kristina Černohousová, která je autorkou choreografií volných jízd pro zdatnější krasobruslařky. Letos si pohrála s choreografií společného vystoupení mladších krasobruslařek a Marka s písní Summer nights z muzikálu Pomáda. Na této choreografii spolupracovala i Karolína Soukupová, která je nováčkem v trenérském týmu a specialistkou na synchronizované bruslení.


Neméně úspěšná byla Školička bruslení, kterou v končící sezoně prošlo 70 bruslařek a bruslařů z Poděbradska, Nymburska a Kolínska. Zatímco si klub v Nymburce stěžuje na nedostatek zájemců o krasobruslení, my máme led plný a jsme nuceni nové adepty odmítat.


Poděbradský zimní stadion se nyní oddává jarnímu spánku. Za ledem krasobruslařky se svými trenérkami dojíždějí 2x týdně do Nymburka. Společně očekávají srpnový návrat do Poděbrad, kde soustředění v závěru prázdnin zahájí 8. sezonu.
Děkujeme všem, kteří nás na sedmileté cestě za úspěchy doprovodili a dále půjdou s námi.

Text: Dagmar Mikolandová
Foto: Libor Vočadlo

(25. 4. 2018)


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY