Slavnostní exhibice potřetí a 7 let na bruslích

 

Dubnová exhibice (na snímku) byla rozloučením s poděbradským ledem v sezoně 2017/18 a oslavou 7. narozenin Krasobruslařského klubu Poděbrady.

 

kraso_ex_1.jp

 

Máme za sebou sedm let, která nebyla zpočátku šťastná. Krátce po vzniku klubu začala rekonstrukce zimního stadionu v Poděbradech. Tři roky probíhaly tréninky na nymburském a kolínském ledě. Přesto již v sezoně 2012/13 byly začínající krasobruslařky připraveny na první závody. Některé poprvé předvedly volnou jízdu. Ostrým startem byl nástup na domácí led v září 2014. Plná Školička bruslení, noví zájemci o krasobruslení a také první velké akce, které přitáhly mnoho diváků: Vánoční exhibice 2014 a následně v lednu 1. ročník krasobruslařského závodu Poděbradské ledové srdce (PLS).


Nyní máme úspěšně za sebou čtyři ročníky domácího závodu PLS, tři Slavnostní exhibice a mnoho medailí ze závodů. V dubnu 2016 účinkovalo na exhibici 15 klubových slečen a Radka Fišarová zpívala ke dvěma společným skladbám. Letos přijela Radka Fišarová již potřetí a svým zpěvem doprovodila krasobruslařky ve skladbách Hijo de la Luna, Attila Marcel a Pátá. Na ledě se představilo 27 klubových krasobruslařek. Volnou jízdu zajelo pouze 6 krasobruslařek našeho klubu. Trenérky Eva Březnová a Martina Pospíšilová vybraly nejúspěšnější závodnice a daly přednost společným vystoupením. Ta jsou sice náročnější na přípravu (výběr hudebního doprovodu, choreografie, nácvik a kostýmy), ale divácky atraktivnější. Do tréninků tvrdě zasáhly absence krasobruslařek (nemoci a úrazy), ale Eva s Martinou to nevzdaly. Do přípravy zapojily náhradnice. Vystoupení nakonec proběhla v původních sestavách…


Dvě choreografie (Believer a 2U) si vytvořily kadetky pod vedením Miky Březnové. Našimi milými krasobruslařskými hosty letos byli pardubičtí krasobruslaři: rozpustilý Marek Černohous a elegantní Nikola Rychtaříková. V minulých letech se na poděbradském ledě blýskli Bety Ukolova, Anna Dušková a Martin Bidař.


V klubu nyní třikrát týdně trénuje 27 slečen pod vedením čtyř krasobruslařských trenérek. Eva Březnová a Martina Pospíšilová „žijí“ klubem nejdéle a jsou autorkami volných jízd i choreografií originálních společných vystoupení. S klubem dva roky spolupracuje Kristina Černohousová, která je autorkou choreografií volných jízd pro zdatnější krasobruslařky. Letos si pohrála s choreografií společného vystoupení mladších krasobruslařek a Marka s písní Summer nights z muzikálu Pomáda. Na této choreografii spolupracovala i Karolína Soukupová, která je nováčkem v trenérském týmu a specialistkou na synchronizované bruslení.


Neméně úspěšná byla Školička bruslení, kterou v končící sezoně prošlo 70 bruslařek a bruslařů z Poděbradska, Nymburska a Kolínska. Zatímco si klub v Nymburce stěžuje na nedostatek zájemců o krasobruslení, my máme led plný a jsme nuceni nové adepty odmítat.


Poděbradský zimní stadion se nyní oddává jarnímu spánku. Za ledem krasobruslařky se svými trenérkami dojíždějí 2x týdně do Nymburka. Společně očekávají srpnový návrat do Poděbrad, kde soustředění v závěru prázdnin zahájí 8. sezonu.
Děkujeme všem, kteří nás na sedmileté cestě za úspěchy doprovodili a dále půjdou s námi.

Text: Dagmar Mikolandová
Foto: Libor Vočadlo

(25. 4. 2018)


Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Na silnici působí jako drsná motorkářka. U tyče se pak mění v uhlazenou tanečnici. Seznamte se s Viktorií Dušánkovou, čerstvou mistryní světa v pole sport.

celý článek >>>

Pět medailí z Kladského pomezí

Pět medailí z Kladského pomezí

Poděbradské krasobruslařky bojovaly o další medaile v Novém Městě nad Metují.

celý článek >>>

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH

SILVESTROVSKÝ LÁZEŇSKÝ BĚH 2018.

celý článek >>>

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Hokejistům Poděbrad se start sezony vydařil

Poděbradští hokejisté mají za sebou povedenou první polovinu sezony v Krajské lize.

celý článek >>>

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Bojuj, Šafi! Poděbrady povzbuzují nezlomného hrdinu

Osud se k němu postavil zády. On však k němu čelem. Zvedl hlavu a přes nepřízeň štěstěny válčí dál. Reprezentační paralympionik Zdeněk Šafránek sní dnes o jediném. O tom, že porazí nesnesitelnou bolest.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY