Světový hattrick. Dominika Herzánová dobyla znovu Olymp aerobiku!

 

Dominika Herzánová z Poděbrad se potřetí v řadě stala mistryní světa v aerobiku.

 

herzanova_1959Dominika Herzánová (vlevo) tvoří spolu s kladenskou Andreou Švihálkovou a Marikou Podluckou z Hradce Králové skvěle sehrané trio

 

Studentka Gymnázia Jiřího z Poděbrad získala titul světové šampionky se svými partnerkami Andreou Švihálkovou a Marikou Podluckou v kategorii trio kadet. Mistrovství světa se konala v nizozemském Leidenu. Svěřenkyně trenérů Jakuba Strakoše a Terezy Tydlitátové z klubu Corridoor Praha tak vybojovala již třetí světové zlato v řadě.


„Trio mělo úspěšnou celou sezonu 2017. Děvčata všechny tři nominační závody vyhrála a tím si zajistila postup na Mistrovství Evropy v Karlových Varech. Tam opět zvítězila. Po prázdninách začaly dívky intenzivně trénovat a připravovat se na republikový šampionát v Plzni, kde se jim v září povedlo vybojovat opět nejcennější kov,“ popsala letošní hvězdnou jízdu své dcery Dominiky Kateřina Herzánová.


Třetí úspěšný útok na světové zlato pak absolvovala Herzánová od 16. do 19. října 2017 v Nizozemí. „Děvčata předvedla výkon, za který obdržela pochvalu od svých trenérů. K úžasně ‚zajeté‘ sestavě ve finálovém kole pomohla dívkám i skvělá atmosféra, kterou vytvořilo publikum a zároveň spousta závodníků z jiných zemí. Obrovské poděkování patří těm nejlepším trenérům  - Jakubovi Strakošovi a Terce Tydlitátové a také choreografce Míše Holubcové,“ neskrývala nadšení z úspěchu své dcery Kateřina Herzánová. Velký dík pak ještě vyjádřila městu Poděbrady za finanční podporu.

Děvčata v triu spolu trénují čtyřikrát v týdnu, před závody navíc ještě o víkendech, kde se dolaďují různé detaily v sestavě. „Prvním rokem studuji na poděbradském gymnáziu a skloubit učení s každodenním dojížděním do Prahy je velmi náročné.
Na tréninky mě vyzvedávají rodiče u gymnázia a domů se vracíme kolem osmé večer, k učení tak využívám každou volnou chvilku. V den, kdy mám volno, se snažím hlavně o rekonvalescenci – masáže, koupele, saunu, pravidelně navštěvuji i kryocentrum v Praze. To vše potřebuji, abych mohla každodenní tréninky absolvovat ve zdraví a v pohodě,“ popsala dřinu a píli „zlatá“ Dominika.

Text: Aleš Kubelka
Foto: (red)

 


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY