Světový hattrick. Dominika Herzánová dobyla znovu Olymp aerobiku!

 

Dominika Herzánová z Poděbrad se potřetí v řadě stala mistryní světa v aerobiku.

 

herzanova_1959Dominika Herzánová (vlevo) tvoří spolu s kladenskou Andreou Švihálkovou a Marikou Podluckou z Hradce Králové skvěle sehrané trio

 

Studentka Gymnázia Jiřího z Poděbrad získala titul světové šampionky se svými partnerkami Andreou Švihálkovou a Marikou Podluckou v kategorii trio kadet. Mistrovství světa se konala v nizozemském Leidenu. Svěřenkyně trenérů Jakuba Strakoše a Terezy Tydlitátové z klubu Corridoor Praha tak vybojovala již třetí světové zlato v řadě.


„Trio mělo úspěšnou celou sezonu 2017. Děvčata všechny tři nominační závody vyhrála a tím si zajistila postup na Mistrovství Evropy v Karlových Varech. Tam opět zvítězila. Po prázdninách začaly dívky intenzivně trénovat a připravovat se na republikový šampionát v Plzni, kde se jim v září povedlo vybojovat opět nejcennější kov,“ popsala letošní hvězdnou jízdu své dcery Dominiky Kateřina Herzánová.


Třetí úspěšný útok na světové zlato pak absolvovala Herzánová od 16. do 19. října 2017 v Nizozemí. „Děvčata předvedla výkon, za který obdržela pochvalu od svých trenérů. K úžasně ‚zajeté‘ sestavě ve finálovém kole pomohla dívkám i skvělá atmosféra, kterou vytvořilo publikum a zároveň spousta závodníků z jiných zemí. Obrovské poděkování patří těm nejlepším trenérům  - Jakubovi Strakošovi a Terce Tydlitátové a také choreografce Míše Holubcové,“ neskrývala nadšení z úspěchu své dcery Kateřina Herzánová. Velký dík pak ještě vyjádřila městu Poděbrady za finanční podporu.

Děvčata v triu spolu trénují čtyřikrát v týdnu, před závody navíc ještě o víkendech, kde se dolaďují různé detaily v sestavě. „Prvním rokem studuji na poděbradském gymnáziu a skloubit učení s každodenním dojížděním do Prahy je velmi náročné.
Na tréninky mě vyzvedávají rodiče u gymnázia a domů se vracíme kolem osmé večer, k učení tak využívám každou volnou chvilku. V den, kdy mám volno, se snažím hlavně o rekonvalescenci – masáže, koupele, saunu, pravidelně navštěvuji i kryocentrum v Praze. To vše potřebuji, abych mohla každodenní tréninky absolvovat ve zdraví a v pohodě,“ popsala dřinu a píli „zlatá“ Dominika.

Text: Aleš Kubelka
Foto: (red)

 


Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY