Tři medaile z Podkrkonoší

 

Poděbradské krasobruslařky vstoupily do závodní sezony ziskem tří medailí ve Dvoře Králové nad Labem.

 

/krasobrusleni_222018

V neděli 4. listopadu 2018 se ve Dvoře Králové nad Labem konal již VI. ročník Memoriálu Karla Diviše. Na závod, který je vzpomínkou na zakladatele královédvorského krasobruslení, dorazilo z Poděbrad 22 krasobruslařek ve věku od 5 do 16 let. Příprava osmé sezony začala již v srpnu na soustředěních v Pardubicích a v Poděbradech a od září pokračovala při trénincích na domácím ledě.

 

První medaili pro náš klub získala Miška Březnová v kategorii Kadet A2. V temperamentní volné jízdě s dvojitými skoky si dojela pro zlato! Velikým překvapením byl excelentní výkon osmileté Sofie Lisiny (na snímku uprostřed). V kategorii Cvrček C2 suverénně zvítězila a nechala za sebou 22 užaslých závodnic!

 

Pochvalu si zaslouží i výkon pětileté Lucinky Kristové, která s novou volnou jízdou „Saxana“ obsadila 4. místo v kategorii Cvrček C1. Nádherně zajela také osmiletá Sára Janáčová. Medaili sice nevybojovala (5. místo), ale v příštích ledových soubojích jistě medailově zúročí svůj talent a píli. Na pátou příčku dobruslila i Daniela Knotnerová v kategorii Žačky mladší C. Devítiletá Maruška Kubelková poprvé předvedla volnou jízdu a vybruslila si krásné 4. místo.

 

Sedm slečen z Poděbrad se objevilo na startovní listině v kategorii Kadet A1. Ani jedna ze sedmi statečných medaili nevybojovala, i když nevšední výkon Adély Rubášové se cenným kovům přiblížil. Na závěr soutěží se „blýskl“ bronz zásluhou Kristýnky Vokounové v kategorii Nováčci starší dívky C.


Volné jízdy pro tuto sezónu složily a se závodnicemi natrénovaly Eva Březnová, Martina Pospíšilová a Kristina Černohousová. Příští závod čeká poděbradské krasobruslařky v Novém Městě nad Metují.
Medailistky:


Zlato: Michaela Březnová, Sofia Lisina
Bronz: Kristýna Vokounová


Text: Dagmar Mikolandová
Foto: Eva Březnová

(15. 11. 2018)


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY