Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

 

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

 

MUŽI A

Mírná spokojenost


/fotbal_1_232017

Oba „dospělé“ týmy Bohemie Poděbrad (v červeném) si dělají zálusk na medailová umístění

 

U „vlajkové lodi“ Bohemie došlo během letní pauzy k rošádě na pozici hlavního trenéra. Vladimíra Malinovského vystřídal zkušený Oldřich Abrhám, který přišel s jasnou vizí. „Město, jako jsou Poděbrady, si určitě zaslouží lepší soutěž, než je 1. A třída,“ uvedl v předsezonním rozhovoru. A nutno podotknout, že vzhledem k výsledkům v podzimní části se vůbec nejedná o nereálný cíl. Tým přezimuje na třetím místě. „U výkonů převažuje mírná spokojenost. Určitě jsme mohli mít o čtyři až pět bodů více. Ve dvou zápasech jsme úplně vyhořeli a v utkáních se Záryby, Pěčicemi a Českým Brodem jsme byli znatelně lepší, ale bohužel jsme se vlastními chybami připravili o výhru. A to zamrzí,“ komentoval výkony svých svěřenců lodivod Abrhám. Toho však příjemně překvapila tréninková docházka a celkový přístup hráčů k trénování. „Kluci pochopili, že tudy vede cesta,“ kvitoval. Celku dopomohl i příchod kanonýra Matěje Peterky z divizních Kratonoh, který s 16 zásahy kraluje tabulce střelců, a potvrzuje tak, že vedení udělalo s jeho angažováním správný tah.

 

MUŽI B

Nebojácný nováček
Mužstvo kouče Richarda Caldy si v loňském ročníku vybojovalo právo startovat v Okresním přeboru a jako „otloukánek“ rozhodně nepůsobí. Současně drží čtvrtou pozici. „Podzimní část se nám jakožto nováčkovi poměrně vydařila, i když určitě jsme mohli skončit alespoň o dvě místa výš,“ konstatoval Calda. „První polovina podzimu pro nás byla úspěšnější, v té druhé výkonnost klesala. Snad si kluci během zimní přestávky dostatečně odpočinou a na jaře zabojujeme o medailové příčky,“ vytyčil si smělé mety trenér B týmu Bohemie.

 

ŽENY

Černý kůň soutěže
Poděbradské ženy dělají svému trenérovi Františku Uchytilovi radost. Fotbalistky zakončily první část sezony na druhém místě a v březnu zahájí stíhací jízdu za celkem Liberce, který má náskok dvou bodů. Individuálně se dařilo Monice Fuksové, autorce 15 gólů, a brankářce Nikole Znamínkové, která za svá záda pustila jen pět střel. Obě jmenované jsou jedním z faktorů, proč se Bohemia může pyšnit nejvíce vstřelenými góly a zároveň nejnižším počtem obdržených branek v celé soutěži (podrobnější informace o ženském týmu Bohemie naleznete v PN 22 a na webu PN, pozn. red.).

 

DOROST

Nahoru, dolů
Tým mladšího dorostu pod vedením Františka Soukupa okupuje po prvním hracím období pátou příčku a sezonu má slušně rozehranou. V letní přípravě se povedlo začlenit všechny hráče, pro něž skončila žákovská léta. Z jejich výkonů je patrné, že zvládli tento nelehký přechod na jedničku.


Hráči staršího dorostu pak figurují na devátém místě. „U týmu působím druhou sezonu a ta se bohužel velmi podobá té první, kdy jsme skončili osmí. Máme v týmu spoustu šikovných a hlavně pilných fotbalistů a společně s asistentem Martinem Čermákem se snažíme najít příčinu neúspěchů. Ačkoliv jsme byli ve většině utkání herně lepší, na krásu se fotbal nehraje a je potřeba střílet góly,“ povzdechl si kouč Jan Hovorka.

 

ŽÁCI

Mládí řádí
V kategorii mladších žáků se pro velký počet nadšenců hrají dvě výkonnostní soutěže. V Okresním přeboru se „B“ mužstvo umístilo na šesté pozici. „A“ mužstvo startující v Krajském přeboru zvítězilo ve všech třinácti zápasech podzimní části a se skórem 121:13 suverénně vládne soutěži. „Cílem v této kategorii je zlepšovat práci s míčem ve vysoké rychlosti se zapojením všech hráčů do kombinace a ofenzivní pojetí hry,“ vysvětloval kouč Tomáš Zima.


Starší žáci skončili na krajské úrovni druzí. „Naším cílem je rozvoj mládežnického fotbalu v Poděbradech tak, abychom po sportovní stránce dosáhli na vyšší soutěže. V současné době se to týká zejména obou mužstev žáků hrajících Krajský přebor. Aktuální umístění v tabulce a jejich herní projev naznačují, že jsme se vydali správnou cestou a do dvou let bychom rádi hráli v Poděbradech žákovskou divizi,“ odhalil vyhlídky do budoucna vedoucí trenér mládeže Roman Myška. „Rád bych touto cestou poděkoval všem našim trenérům. Práce s mládeží je běh na dlouhou trať, protože výsledky vidíte mnohdy až po několika měsících nebo letech a vyžaduje to hodně trpělivosti a času. Dále děkuji všem rodičům a našim partnerům za podporu, bez které bychom nemohli fungovat v takovém rozsahu a kvalitě. V neposlední řadě chci poděkovat městu Poděbrady a Poděbradské sportovní, a. s., za podporu naší práce s mládeží a zajištění chodu celého areálu, který nám poskytuje velmi dobré podmínky pro rozvoj fotbalové mládeže v Poděbradech.“

 

NEJMLADŠÍ

Příslib do budoucna
Také poděbradský fotbalový „potěr“ dělá svým trenérům velikou radost. „Naši hráči si na podzim vedli velice dobře, prohráli jediný soutěžní zápas, a to ještě jen o gól,“ řekl s nadšením trenér mladší přípravky Milan Točík. „Pro nás není důležité, kolikátí jsme. Přiznám se, že to sám ani nevím. Pro nás je prvořadé, aby fotbal děti bavil a chodily na něj rády,“ uvedl kouč dalšího celku přípravky Tomáš Kubánek.

Text: Anna Hrabětová
Foto: Markéta Stiborová


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY