Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

 

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

 

MUŽI A

Mírná spokojenost


/fotbal_1_232017

Oba „dospělé“ týmy Bohemie Poděbrad (v červeném) si dělají zálusk na medailová umístění

 

U „vlajkové lodi“ Bohemie došlo během letní pauzy k rošádě na pozici hlavního trenéra. Vladimíra Malinovského vystřídal zkušený Oldřich Abrhám, který přišel s jasnou vizí. „Město, jako jsou Poděbrady, si určitě zaslouží lepší soutěž, než je 1. A třída,“ uvedl v předsezonním rozhovoru. A nutno podotknout, že vzhledem k výsledkům v podzimní části se vůbec nejedná o nereálný cíl. Tým přezimuje na třetím místě. „U výkonů převažuje mírná spokojenost. Určitě jsme mohli mít o čtyři až pět bodů více. Ve dvou zápasech jsme úplně vyhořeli a v utkáních se Záryby, Pěčicemi a Českým Brodem jsme byli znatelně lepší, ale bohužel jsme se vlastními chybami připravili o výhru. A to zamrzí,“ komentoval výkony svých svěřenců lodivod Abrhám. Toho však příjemně překvapila tréninková docházka a celkový přístup hráčů k trénování. „Kluci pochopili, že tudy vede cesta,“ kvitoval. Celku dopomohl i příchod kanonýra Matěje Peterky z divizních Kratonoh, který s 16 zásahy kraluje tabulce střelců, a potvrzuje tak, že vedení udělalo s jeho angažováním správný tah.

 

MUŽI B

Nebojácný nováček
Mužstvo kouče Richarda Caldy si v loňském ročníku vybojovalo právo startovat v Okresním přeboru a jako „otloukánek“ rozhodně nepůsobí. Současně drží čtvrtou pozici. „Podzimní část se nám jakožto nováčkovi poměrně vydařila, i když určitě jsme mohli skončit alespoň o dvě místa výš,“ konstatoval Calda. „První polovina podzimu pro nás byla úspěšnější, v té druhé výkonnost klesala. Snad si kluci během zimní přestávky dostatečně odpočinou a na jaře zabojujeme o medailové příčky,“ vytyčil si smělé mety trenér B týmu Bohemie.

 

ŽENY

Černý kůň soutěže
Poděbradské ženy dělají svému trenérovi Františku Uchytilovi radost. Fotbalistky zakončily první část sezony na druhém místě a v březnu zahájí stíhací jízdu za celkem Liberce, který má náskok dvou bodů. Individuálně se dařilo Monice Fuksové, autorce 15 gólů, a brankářce Nikole Znamínkové, která za svá záda pustila jen pět střel. Obě jmenované jsou jedním z faktorů, proč se Bohemia může pyšnit nejvíce vstřelenými góly a zároveň nejnižším počtem obdržených branek v celé soutěži (podrobnější informace o ženském týmu Bohemie naleznete v PN 22 a na webu PN, pozn. red.).

 

DOROST

Nahoru, dolů
Tým mladšího dorostu pod vedením Františka Soukupa okupuje po prvním hracím období pátou příčku a sezonu má slušně rozehranou. V letní přípravě se povedlo začlenit všechny hráče, pro něž skončila žákovská léta. Z jejich výkonů je patrné, že zvládli tento nelehký přechod na jedničku.


Hráči staršího dorostu pak figurují na devátém místě. „U týmu působím druhou sezonu a ta se bohužel velmi podobá té první, kdy jsme skončili osmí. Máme v týmu spoustu šikovných a hlavně pilných fotbalistů a společně s asistentem Martinem Čermákem se snažíme najít příčinu neúspěchů. Ačkoliv jsme byli ve většině utkání herně lepší, na krásu se fotbal nehraje a je potřeba střílet góly,“ povzdechl si kouč Jan Hovorka.

 

ŽÁCI

Mládí řádí
V kategorii mladších žáků se pro velký počet nadšenců hrají dvě výkonnostní soutěže. V Okresním přeboru se „B“ mužstvo umístilo na šesté pozici. „A“ mužstvo startující v Krajském přeboru zvítězilo ve všech třinácti zápasech podzimní části a se skórem 121:13 suverénně vládne soutěži. „Cílem v této kategorii je zlepšovat práci s míčem ve vysoké rychlosti se zapojením všech hráčů do kombinace a ofenzivní pojetí hry,“ vysvětloval kouč Tomáš Zima.


Starší žáci skončili na krajské úrovni druzí. „Naším cílem je rozvoj mládežnického fotbalu v Poděbradech tak, abychom po sportovní stránce dosáhli na vyšší soutěže. V současné době se to týká zejména obou mužstev žáků hrajících Krajský přebor. Aktuální umístění v tabulce a jejich herní projev naznačují, že jsme se vydali správnou cestou a do dvou let bychom rádi hráli v Poděbradech žákovskou divizi,“ odhalil vyhlídky do budoucna vedoucí trenér mládeže Roman Myška. „Rád bych touto cestou poděkoval všem našim trenérům. Práce s mládeží je běh na dlouhou trať, protože výsledky vidíte mnohdy až po několika měsících nebo letech a vyžaduje to hodně trpělivosti a času. Dále děkuji všem rodičům a našim partnerům za podporu, bez které bychom nemohli fungovat v takovém rozsahu a kvalitě. V neposlední řadě chci poděkovat městu Poděbrady a Poděbradské sportovní, a. s., za podporu naší práce s mládeží a zajištění chodu celého areálu, který nám poskytuje velmi dobré podmínky pro rozvoj fotbalové mládeže v Poděbradech.“

 

NEJMLADŠÍ

Příslib do budoucna
Také poděbradský fotbalový „potěr“ dělá svým trenérům velikou radost. „Naši hráči si na podzim vedli velice dobře, prohráli jediný soutěžní zápas, a to ještě jen o gól,“ řekl s nadšením trenér mladší přípravky Milan Točík. „Pro nás není důležité, kolikátí jsme. Přiznám se, že to sám ani nevím. Pro nás je prvořadé, aby fotbal děti bavil a chodily na něj rády,“ uvedl kouč dalšího celku přípravky Tomáš Kubánek.

Text: Anna Hrabětová
Foto: Markéta Stiborová


Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Nela Linhartová získala titul v Junior Fed Cupu

Každým rokem se o prvním prosincovém víkendu koná juniorský Fed Cup mladších žákyň do dvanácti let, kterého se účastní osm oblastních týmů z České republiky.

celý článek >>>

Šest medailí z Podkrkonoší

Šest medailí z Podkrkonoší

Poděbradské krasobruslařky vybojovaly vánoční medaile ve Dvoře Králové nad Labem.

celý článek >>>

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Motorkářka, která u tyče dobyla svět

Na silnici působí jako drsná motorkářka. U tyče se pak mění v uhlazenou tanečnici. Seznamte se s Viktorií Dušánkovou, čerstvou mistryní světa v pole sport.

celý článek >>>

Pět medailí z Kladského pomezí

Pět medailí z Kladského pomezí

Poděbradské krasobruslařky bojovaly o další medaile v Novém Městě nad Metují.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY