Uznání patřilo vítězům i poraženým

 

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.


boxingNa začátku akce bojovalo osm dětí z Boxing Poděbrady ve věku 7–13 let proti soupeřům z Prostějova, Prahy, Hradce Králové, Chlumce a Říčan. Následovala dětská ukázka boxerského tréninku, po které moderátor Matouš Rajmont oficiálně zahájil hlavní program se čtrnácti zápasy.


V úvodním duelu vicemistr světa a mistr Evropy v kickboxu Sebastian Macháček si pohlídal vítězství nad skvěle připraveným Lam Pelnářem z SK Boxing Praha. Při své premiéře v ringu Aneta Káninská bojovala jako lvice, ale na zkušenější Zuzku Kořánovou nestačila. V následném souboji se Michael Adamec radoval ze zasloužené výhry nad starším a zkušenějším soupeřem. Další boxer Adam Klouček prohrál r. s. c. v prvním kole s Michalem Kubinou.


V pořadí pátý zápas skončil vítězstvím poděbradského Jakuba Křížka, který se ve váze do 75 kg popral s kvalitně připraveným ruským soupeřem Vasilem Bonhau. Šesté utkání otevřel Jan Kašpar velmi bojově, ale s Davidem Slabým nakonec prohrál. V dalším zápase skvěle připravený Dominik Fadrhonc měl na soupeře velikou smůlu. Po několika nemocemi vynucených změnách se proti němu postavil o deset kilo těžší prostějovský Dominik Svrček a zápas skončil ve druhém kole r. s. c v jeho prospěch.


Pravděpodobně v nejemotivnějším zápasu večera si to poděbradský Rudolf Čipčala rozdal s říčanským Petrem Vopěnkou. Zápas v pravidlech MEB skončil ve druhém kole Čipčalovou prohrou r. s. c. Devátý souboj David Jecha prohrál se stoprocentně připraveným Maximem Schejbalem. Potom poděbradský Pavel Němec zaslouženě vyhrál nad mimořádně odolným Tomášem Hanákem, jenž se ukázal být člověkem s ocelovým břichem. V jedenáctém souboji ve vysokém tempu a s tvrdými přestřelkami poděbradský Tomáš Tyityis přemohl pražského Athanasiose Giakase a cenu převzal od stříbrného medailisty OH 2000 v Sydney Rudolfa Kraje.


V těžké váze si to rozdali poděbradský Michal Havlín s říčanským ostříleným borcem Karlem Cihelníkem, který svůj dvanáctý zápas dovedl do výhry za výrazné přízně rozhodčího. V dalším zápase si mistr světa v kickboxu Tomáš Laube poradil s velkým tvrďákem Václavem Klikařem z Mladé Boleslavi. Poslední zápas svedl proti sobě poděbradského třiadevadesátikilového Josefa Horáčka a o třiadvacet kilo těžšího Matěje Hudáka. Rozdíl váhy i výšky byl znát a poděbradský starosta Jaroslav Červinka předal cenu za vítězství Hudákovi.


„Někomu se zápas vydařil, někomu ne, ale každý, kdo nastoupil, bojoval a na zápas se dlouho připravoval, je u mě vítěz a nemá se za co stydět, a to bez ohledu na výsledek,“ zhodnotil březnovou boxerskou show Daniel Vencl z pořadatelského štábu Boxing Poděbrady. V průběhu nabitého programu diváci navíc viděli dvě ukázky bojového umění v podání Krav Maga Academy Poděbrady a aktivně se zúčastnili dražby elektrické koloběžky od firmy WTE Power Bolt ve prospěch Dominika Fárka s celkovým výnosem přesahujícím pětadvacet tisíc korun českých.

Text: Jan Fidler s přispěním Daniela Vencla
Foto: Robert Brajer

(21. 3. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY