Velká cena Poděbrad přinesla radost i domácím střelcům

 

42. ročník Velké ceny Poděbrad a memoriálu J. Vlčka ve sportovní střelbě z libovolné a sportovní malorážky zná své vítěze.

 

/strelba_ilustracka__

Sportovně střelecký klub Bohemia Poděbrady uspořádal pod záštitou města Poděbrady a dalších organizací o víkendu 19. a 20. srpna 2017 již tradiční setkání sportovních střelců z celé České republiky. Soutěže se účastnilo na 90 sportovců, kteří se utkali ve střelbě ze sportovní a libovolné malorážky – 60 ran vleže a třípolohovém standardu 3x20 (20 ran vkleče, 20 ran vleže a 20 ran ve stoje).

 

Ženám vládly hostitelky

V sobotu se střílela disciplína 60 ran vleže. V kategorii mužů zvítězil Marek Ditrych z SSK Třebeš Hradec Králové nástřelem 595 bodů. Neztratili se ani poděbradští a na 6. místě se s nástřelem 578 bodů umístil Daniel Vondráček. Kategorii žen ovládly domácí střelkyně Marie Jechová a Daniela Kožuriková, které obsadily první a druhé místo výsledkem 585, resp. 575 bodů. Mezi dorostenci byl nejpřesnější Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem nástřelem 592 bodů. Domácí Michal Navrátil skončil na hezkém třetím místě. V kategorii mladší dorost (do šestnácti let) vybojoval prvenství Vladimír Lučan, rovněž z SSK Brandýs nad Labem, výsledkem 593 bodů. Hezkým výsledkem 582 bodů si 6. místo vystřílela Hana Hněvsová z domácího klubu. Neztratil se ani mladší dorostenec Filip Houžvička, který nastřílel 560 bodů a obsadil tak 17. místo.

 

Ditrychův „double“

Neděle byla určena pro disciplínu 3x20. V kategorii mužů si opět nejlépe vedl Marek Ditrych z SSK Třebeš Hradec Králové, který výsledkem 573 bodů vyhrál a stal se tak i absolutním vítězem 42. ročníku Velké ceny Poděbrad. V kategorii žen dosáhla na nejvyšší stupeň Michaela Vondrášková z SSK SKP Sokolov s 554 body. V těsném závěsu skončily domácí Marie Jechová, Daniela Kožuriková a Anna Ryglová. V kategorii dorostu zvítězil Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem celkovým součtem 571 bodů.


Vyhlášení celkového vítěze velké ceny a výsledků nedělního standardu se účastnil starosta Poděbrad Ladislav Langr, který všem popřál mnoho sportovních úspěchů a odměnil nejlepší střelce z Poděbrad. Zároveň všem sportovcům a trenérům popřál mnoho úspěchů na nadcházejícím vrcholu sezony – Mistrovství České republiky ve sportovní střelbě v Plzni.


V živé diskusi starosty Langra s prezidentem SSK Jaroslavem Doležalem a dalšími členy klubu vyplynul zájem města o podporu rozvoje střeleckého sportu v našem lázeňském městě, což je pro poděbradský střelecký klub pozitivní motivací. Závěrem je třeba poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a přátelům sportovní střelby z Poděbrad a okolí za uspořádání a bezchybný průběh 42. ročníku Velké ceny Poděbrad a našim sportovcům popřát mnoho úspěchů v nadcházejících vrcholech sezony: finále Českého poháru – KZR 2017, Finále Českého poháru talentované mládeže a Mistrovství České republiky.


Text: Vlastimil Smíšek,
SSK Bohemia Poděbrady
Ilustrační foto: archiv

 


Světový hattrick. Dominika Herzánová dobyla znovu Olymp aerobiku!

Světový hattrick. Dominika Herzánová dobyla znovu Olymp aerobiku!

Dominika Herzánová z Poděbrad se potřetí v řadě stala mistryní světa v aerobiku.

celý článek >>>

„Orienťáci“ přivezli zlato!

„Orienťáci“ přivezli zlato!

V neděli 15. října 2017 uspořádali poděbradští orientační běžci zájezd na závody do Martinic v Krkonoších.

celý článek >>>

Gladiátor Turek. Střízlík, který drtí soupeře

Gladiátor Turek. Střízlík, který drtí soupeře

Je jako mamba. Trpělivě vyčkává. A když nastane ten správný moment, je jeho útok smrtící. Teprve sedmnáctiletý bojovník MMA Jan Turek se stává novou hvězdou českých oktagonů.

celý článek >>>

Start na jedničku. Sezonu aerobiku zahájily medailové žně

Start na jedničku. Sezonu aerobiku zahájily medailové žně

Po prázdninové přestávce vstoupily dívky z poděbradského oddílu aerobiku do nové sezony. A jak jinak než s pořádnou porcí medailí!

celý článek >>>

VIP z „knedlikárny“. Šampion Fuksa klusal v Poděbradech

VIP z „knedlikárny“. Šampion Fuksa klusal v Poděbradech

Střední odborné učiliště společného stravování, Poděbrady, obor číšník. I to má ve svém životopise v kolonce vzdělání zapsáno mistr světa v kanoistice Martin Fuksa. Čtyřiadvacetiletý nymburský patriot se do Poděbrad před pár dny vrátil. Neroznášel však obědy, ani nebojoval ve své lodi s vlnami na Labi.

celý článek >>>

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Na podporu systematického třídění a recyklace použitých baterií projela Českou republiku od západu na východ Recyklojízda 2017.

celý článek >>>

„Bitka“ na Jezeře. Poděbradští boxeři zažili galaodpoeldne

„Bitka“ na Jezeře. Poděbradští boxeři zažili galaodpoeldne

Místo mrazivého únorového podvečera prosluněný srpnový den. Místo burácející haly BIOS zaplněné pláže Jezera. Již posedmé do Poděbrad zavítal boxerský svátek, poprvé však šlo o unikátní letní galaodpoledne.

celý článek >>>

Bára Novotná má světový bronz!

Bára Novotná má světový bronz!

Poděbradské mažoretky Jana Drahná, Tereza Krejčíková a Barbora Novotná se začátkem srpna zúčastnily Mezinárodního poháru světové twirlingové asociace WBTF v chorvatské Poreči.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY