Velká cena Poděbrad přinesla radost i domácím střelcům

42. ročník Velké ceny Poděbrad a memoriálu J. Vlčka ve sportovní střelbě z libovolné a sportovní malorážky zná své vítěze.

/strelba_ilustracka__

Sportovně střelecký klub Bohemia Poděbrady uspořádal pod záštitou města Poděbrady a dalších organizací o víkendu 19. a 20. srpna 2017 již tradiční setkání sportovních střelců z celé České republiky. Soutěže se účastnilo na 90 sportovců, kteří se utkali ve střelbě ze sportovní a libovolné malorážky – 60 ran vleže a třípolohovém standardu 3x20 (20 ran vkleče, 20 ran vleže a 20 ran ve stoje).

Ženám vládly hostitelky

V sobotu se střílela disciplína 60 ran vleže. V kategorii mužů zvítězil Marek Ditrych z SSK Třebeš Hradec Králové nástřelem 595 bodů. Neztratili se ani poděbradští a na 6. místě se s nástřelem 578 bodů umístil Daniel Vondráček. Kategorii žen ovládly domácí střelkyně Marie Jechová a Daniela Kožuriková, které obsadily první a druhé místo výsledkem 585, resp. 575 bodů. Mezi dorostenci byl nejpřesnější Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem nástřelem 592 bodů. Domácí Michal Navrátil skončil na hezkém třetím místě. V kategorii mladší dorost (do šestnácti let) vybojoval prvenství Vladimír Lučan, rovněž z SSK Brandýs nad Labem, výsledkem 593 bodů. Hezkým výsledkem 582 bodů si 6. místo vystřílela Hana Hněvsová z domácího klubu. Neztratil se ani mladší dorostenec Filip Houžvička, který nastřílel 560 bodů a obsadil tak 17. místo.

Ditrychův „double“

Neděle byla určena pro disciplínu 3x20. V kategorii mužů si opět nejlépe vedl Marek Ditrych z SSK Třebeš Hradec Králové, který výsledkem 573 bodů vyhrál a stal se tak i absolutním vítězem 42. ročníku Velké ceny Poděbrad. V kategorii žen dosáhla na nejvyšší stupeň Michaela Vondrášková z SSK SKP Sokolov s 554 body. V těsném závěsu skončily domácí Marie Jechová, Daniela Kožuriková a Anna Ryglová. V kategorii dorostu zvítězil Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem celkovým součtem 571 bodů.

Vyhlášení celkového vítěze velké ceny a výsledků nedělního standardu se účastnil starosta Poděbrad Ladislav Langr, který všem popřál mnoho sportovních úspěchů a odměnil nejlepší střelce z Poděbrad. Zároveň všem sportovcům a trenérům popřál mnoho úspěchů na nadcházejícím vrcholu sezony – Mistrovství České republiky ve sportovní střelbě v Plzni.

V živé diskusi starosty Langra s prezidentem SSK Jaroslavem Doležalem a dalšími členy klubu vyplynul zájem města o podporu rozvoje střeleckého sportu v našem lázeňském městě, což je pro poděbradský střelecký klub pozitivní motivací. Závěrem je třeba poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a přátelům sportovní střelby z Poděbrad a okolí za uspořádání a bezchybný průběh 42. ročníku Velké ceny Poděbrad a našim sportovcům popřát mnoho úspěchů v nadcházejících vrcholech sezony: finále Českého poháru – KZR 2017, Finále Českého poháru talentované mládeže a Mistrovství České republiky.

Text: Vlastimil Smíšek,
SSK Bohemia Poděbrady
Ilustrační foto: archiv

S duchovním otcem biatlonového boomu nejen o kauze Koukalová

V Poděbradech spojil příjemné s užitečným. Ondřej Rybář, bývalý šéftrenér českých biatlonistů a strůjce medailových úspěchů na olympijských hrách, vyrazil na Sportovní den na Jezeře se svými dvěma syny. Ti měli o zábavu postaráno. A Rybář coby ambasador akce odpovídal na všetečné otázky dětí, stejně jako na dotazy PN.

celý článek >>>

Mistr světa, mělnické posily a nový impuls. Hokejistům začala Krajská liga

O předminulém víkendu vkročili do nové sezony hokejisté HC Poděbrady. S novým trenérem, posilami a smělými cíli.

Pět metrů nad zemí. Tyčkař Vítek šplhá za evropskou elitou

Začátkem roku vybojoval halový titul dorosteneckého mistra republiky, který v létě obhájil pod otevřeným nebem. Pak se sedmnáctiletý tyčkař Jakub Vítek vydal mezi mládežnickou elitu starého kontinentu do maďarského Györu. A ačkoliv na evropském šampionátu do 17 let očekával lepší výsledek, 14. místem talentovaný atlet z Poděbrad ostudu rozhodně neudělal.

Poděbradští golfisté zazářili v týmových soutěžích

Družstva Golf Clubu Poděbrady v letošním ročníku opanovala své ligové soutěže.

Vrbenského paráda pod Ještědem

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský.

Poděbradští atleti na pozlaceném tartanu

Ačkoliv v Poděbradech neexistuje atletický oddíl, dá se lázeňské město na Labi v posledních letech pokládat za lůno českých hvězd královny atletiky.

Sportovní den pro děti i dospělé

Jezero Poděbrady, 22. září 2018.

Riva Riva, královna Obory

Také letos uspořádal poděbradský Jezdecký klub Obora tradiční letní skokové závody s názvem Equistro Cup.