Velká cena Poděbrad přinesla radost i domácím střelcům

 

42. ročník Velké ceny Poděbrad a memoriálu J. Vlčka ve sportovní střelbě z libovolné a sportovní malorážky zná své vítěze.

 

/strelba_ilustracka__

Sportovně střelecký klub Bohemia Poděbrady uspořádal pod záštitou města Poděbrady a dalších organizací o víkendu 19. a 20. srpna 2017 již tradiční setkání sportovních střelců z celé České republiky. Soutěže se účastnilo na 90 sportovců, kteří se utkali ve střelbě ze sportovní a libovolné malorážky – 60 ran vleže a třípolohovém standardu 3x20 (20 ran vkleče, 20 ran vleže a 20 ran ve stoje).

 

Ženám vládly hostitelky

V sobotu se střílela disciplína 60 ran vleže. V kategorii mužů zvítězil Marek Ditrych z SSK Třebeš Hradec Králové nástřelem 595 bodů. Neztratili se ani poděbradští a na 6. místě se s nástřelem 578 bodů umístil Daniel Vondráček. Kategorii žen ovládly domácí střelkyně Marie Jechová a Daniela Kožuriková, které obsadily první a druhé místo výsledkem 585, resp. 575 bodů. Mezi dorostenci byl nejpřesnější Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem nástřelem 592 bodů. Domácí Michal Navrátil skončil na hezkém třetím místě. V kategorii mladší dorost (do šestnácti let) vybojoval prvenství Vladimír Lučan, rovněž z SSK Brandýs nad Labem, výsledkem 593 bodů. Hezkým výsledkem 582 bodů si 6. místo vystřílela Hana Hněvsová z domácího klubu. Neztratil se ani mladší dorostenec Filip Houžvička, který nastřílel 560 bodů a obsadil tak 17. místo.

 

Ditrychův „double“

Neděle byla určena pro disciplínu 3x20. V kategorii mužů si opět nejlépe vedl Marek Ditrych z SSK Třebeš Hradec Králové, který výsledkem 573 bodů vyhrál a stal se tak i absolutním vítězem 42. ročníku Velké ceny Poděbrad. V kategorii žen dosáhla na nejvyšší stupeň Michaela Vondrášková z SSK SKP Sokolov s 554 body. V těsném závěsu skončily domácí Marie Jechová, Daniela Kožuriková a Anna Ryglová. V kategorii dorostu zvítězil Jan Cestr z SSK Brandýs nad Labem celkovým součtem 571 bodů.


Vyhlášení celkového vítěze velké ceny a výsledků nedělního standardu se účastnil starosta Poděbrad Ladislav Langr, který všem popřál mnoho sportovních úspěchů a odměnil nejlepší střelce z Poděbrad. Zároveň všem sportovcům a trenérům popřál mnoho úspěchů na nadcházejícím vrcholu sezony – Mistrovství České republiky ve sportovní střelbě v Plzni.


V živé diskusi starosty Langra s prezidentem SSK Jaroslavem Doležalem a dalšími členy klubu vyplynul zájem města o podporu rozvoje střeleckého sportu v našem lázeňském městě, což je pro poděbradský střelecký klub pozitivní motivací. Závěrem je třeba poděkovat všem pořadatelům, sponzorům a přátelům sportovní střelby z Poděbrad a okolí za uspořádání a bezchybný průběh 42. ročníku Velké ceny Poděbrad a našim sportovcům popřát mnoho úspěchů v nadcházejících vrcholech sezony: finále Českého poháru – KZR 2017, Finále Českého poháru talentované mládeže a Mistrovství České republiky.


Text: Vlastimil Smíšek,
SSK Bohemia Poděbrady
Ilustrační foto: archiv

 


Florbalisté si v derby parádně zastříleli

Florbalisté si v derby parádně zastříleli

Začátkem února odehráli poděbradští florbalisté v Kobylisích další dvě utkání v cestě za postupem z PH+SČ třídy mužů. Tyto zápasy měly pikantní náboj, jednalo se totiž o derby s regionálními soupeři.

celý článek >>>

Dobrodružné půlstoletí Robinsonů

Dobrodružné půlstoletí Robinsonů

Na vznik a vývoj poděbradského oddílu Robinsoni, který letos oslaví výročí 50 let od založení, vzpomíná Zdeňka Formánková.

celý článek >>>

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Bořek Dočkal míří do Filadelfie. I kvůli těhotné manželce

Poděbradský rodák a odchovanec zdejšího fotbalového klubu Bohemie Bořek Dočkal mění dres. Možná si již potichu pobrukuje legendární píseň „Streets of Philadelphia“ od zpěváka Bruce Springsteena. Právě s pensylvánskou metropolí spojí totiž český reprezentant svůj další sportovní i životní osud.

celý článek >>>

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY