Vrátka do finále poděbradským hokejistům přivřely Černošice

 

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.


hc pdyÚvodní třetina čtvrtfinálového programu skončila nerozhodně 1:1, ve druhé šli Poděbradští do vedení, ale před druhou přestávkou už vedli Benešovští, když využili dvojnásobnou přesilovku. Na začátku třetí třetiny Poděbradští vyrovnali na 3:3 a za tohoto stavu se oboustranně opatrnou hrou pokračovalo bezmála šestnáct minut. Benešov první utkání rozhodl ve svůj prospěch dvě minuty před koncem.


Ke druhému čtvrtfinálovému duelu Poděbradští nejeli do Benešova v roli favorita. Do protivníka se však zakousli a od páté minuty vedli. Benešovští ve druhé třetině vývoj skóre otočili, když vedoucí gól dali ve dvojnásobné přesilovce. Odhodlání, s jakým poděbradští hokejisté vpadli do třetí třetiny, přineslo vyrovnání deset minut před koncem a v závěrečné pětiminutovce si třemi trefami zajistili pokračování čtvrtfinálové série.


Rozhodující čtvrtfinálovou bitvu začali lépe domácí poděbradští hokejisté, ale Benešovští v rozmezí tří minut zvrátili vedení na svoji stranu. Zkraje druhé třetiny Poděbradští vyrovnali a o deset minut později šli podruhé v tomto utkání do vedení. A to si už nenechali vzít. Ve čtyřech minutách třetí třetiny dali tři góly, ovšem benešovští dvěma úspěšnými střelami snížili na rozdíl dvou gólů. Teprve v předposlední minutě Tumova střela do brankářem opuštěné soupeřovy branky poslala definitivně Poděbrady do semifinále.


První semifinálový duel se konal na černošickém zimním stadionu a domácí poprvé překonali poděbradského brankáře již v pětačtyřicáté sekundě. V dalším průběhu byli černošičtí hokejisté produktivnější, naopak Poděbradští měli potíže s proměňováním šancí a vzrůstající ztrátu marně dotahovali. Na začátku třetí třetiny stáhli skóre na rozdíl dvou gólů, ale Černošičtí třemi góly dali své výhře jasnou podobu.


Druhé semifinále bylo charakteristické opatrnou hrou, černošický vedoucí gól z dvanácté minuty byl jedinou úspěšnou střelou ve čtyřiceti minutách dvou třetin. Poděbradští pouze nastřelili tyč protivníkovy branky. Když na začátku třetí třetiny inkasovali druhý gól při vlastní přesilovce, bylo rozhodnuto o vítězi semifinále, a tudíž postupujícím do finále středočeského přeboru.


První čtvrtfinálové utkání ve středu 20. února 2019
HC Poděbrady – HC Lev Benešov 3:4 (1:1, 1:2, 1:1) Góly: 17. Příhoda (Rindoš, Cafourek), 36. Vernek (Dobroň), 42. Brzák (Vernek) - 15. Janák (Dušek, Stejskal), 37. Kočí (Kaňka), 39. Kaňka (Stejskal), 58. Sládek (Kaňka). Vyloučení 4:8 (navíc poděbradští Tuma a Jedlička do konce utkání, Příhoda a Rindoš na 10 min.). Diváků: 196.


Druhé čtvrtfinálové utkání v sobotu 23. února 2019
HC Lev Benešov – HC Poděbrady 2:5 (0:1, 2:0, 0:4). Góly: 30. Formánek (Holeš), 39. Kaňka (Holeš) - 5. Tuma (Vernek, Jedlička), 51. Jedlička (Tuma, Rindoš), 55. Dobroň (Rindoš), 58. Jedlička (Tuma, Pojkar), 59. Pojkar (Tuma). Vyloučení 6:7. Diváků: 578.


Třetí čtvrtfinálové utkání v neděli 24. února 2019
HC Poděbrady – HC Lev Benešov 7:4 (1:2, 2:0, 4:2). Góly: 8. Pojkar (Jedlička), 22. Vernek (Jedlička), 32. Příhoda (Rindoš, Pánek), 41. Rindoš (Jedlička, Pojkar), 42. Příhoda (Jedlička, Pojkar), 44. Mojžíš (Pojkar), 59. Tuma (Pojkar) - 12. Zderadička (Formánek), 15. Rittig (Formánek), 48. Fedoročko (Kaňka, Zderadička), 56. Sládek (Kaňka, Kočí). Vyloučení 7:9 (navíc hosté jeden desetiminutový trest). Diváků: 167.


První semifinálové utkání ve středu 27. února 2019
SK Černošice – HC Poděbrady 8:3 (2:1, 3:1, 3:1).
Góly: 1. Šalamoun (Vladyka), 7. Šalamoun (Krudenc), 22. Brejcha (Červený), 29. Sobotka (Hofmeister, Formánek), 36. Němeček (Jobek), Brejcha (Krudenc), Krudenc (Šalamoun, Červený), Šalamoun (Krudenc) - 13. Pojkar (Jedlička), 28. Mojžíš (Šafra), 42. Tuma (Rindoš). Vyloučení 9:5. Diváků: 250.


Druhé semifinálové utkání v sobotu 2. března 2019
HC Poděbrady – SK Černošice 0:4 (0:1, 0:0, 0:3).
Góly: 12. Červený (Dimitrov, Jobek), 44. Červený (Formánek), 46. Červený (Vladyka, Šalamoun), 54. Staněk (Formánek). Vyloučení 3:6 (navíc Poděbradští Tuma a Brzák na pět minut a do konce utkání). Diváků: 314.

Za HC Poděbrady hráli: Pavel Bílek (Jiří Škubal) -  David Pojkar, Michal Dobroň, Aleš Martínek, Matěj Žalud, Milan Hněvsa, Martin Pánek, Miloslav Cafourek - Martin Příhoda, Lukáš Rindoš, Radek Mojžíš, Jan Vernek, David Toupal, Luboš Brzák, Josef Šafra, Jakub Jedlička, Václav Čtvrtečka, Lukáš Tuma, Jiří Hrdina, Marek Kubát. Trenér Jan Boháček.

 

Text: Jan Fidler

(7. 3. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY