Vrbenského paráda pod Ještědem

 

Životního úspěchu v kategorii mužů dosáhl odchovanec poděbradského tenisu Michael Vrbenský (na snímku).


vrbensky162018Teprve osmnáctiletý Vrbenský se na srpnovém challengeru Svijany Open v Liberci dokázal probít až do čtvrtfinále. V osmifinále porazil 616. hráč žebříčku ATP osmého nasazeného Uladzimira Ignatika (212.) 4:6, 7:5, 6:4. Tento počin „vystřelí“ talentovaného Poděbraďáka, který zatím hraje především na nižších turnajích kategorie Future, na dosah elitní pětistovky světového rankingu.


Vrbenský poté ve svém premiérovém čtvrtfinále na challengeru v kariéře podlehl ostřílenému Slovákovi Andreji Martinovi (213.) za 69 minut 3:6, 1:6.


Deblový finalista wimbledonské juniorky může být se svým účinkováním v Liberci nadmíru spokojený. Poprvé v kariéře dokázal vyhrát zápas na challengeru a pod Ještědem se mu dokonce podařilo zvítězit hned dvakrát. „Určitě jde o nejlepší výsledek, kterého jsem zatím mezi dospělými dosáhl. Jsem za něj strašně moc rád. Nyní mě ale čekají další ‚futury‘, kde se budu snažit uhrát co nejvíce bodů. Na Liberec si uchovám příjemné vzpomínky, kurty mi tam opravdu seděly,“ uvedla kometa české tenisové scény.


Ještě před turnajem na severu Čech vybojoval Vrbenský své první – a nutnou říct, že pořádně vydřené vítězství – na seniorském turnaji. V rakouském Welsu udolal ve finále za tři hodiny Nermana Fatiče z Bosny po setech 7:5, 4:6, 6:3. I tento parádní počin poděbradského mladíčka naznačil, že může v budoucnu patřit mezi opory českého mužského tenisu.


Text: Aleš Kubelka
Foto: Svijany Open

(16. 8. 2018)


Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY