Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

 

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).


squashfotbalVrcholná poděbradská akce v tomto velmi náročném, leč stále oblíbenějším sportu, láká stále nové tváře, které vytváří na ostřílené borce velký tlak.


A tento turnaj potvrdil trend z minulého ročníku, konkurence narůstá a stálice „footsqua“ mají stále větší problémy obhájit čelní umístění. Vždyť jen dva – Josef Hampl a Pavel Kupec – se z dlouhodobé špičky probojovali mezi vítěznou šestici. A hlavně nová jména se zasloužila o strhující podívanou po celou dobu zápolení.


V postupových skupinách a následně ve skupinách o umístění padlo 127 gólů v celkem 54 zápasech. I náročný divák si užil líté, ale čestné boje ve skupině o 13. až 18. místo, stejně jako v té o titul.

A teď se vraťme k propadu favoritů. Jiří Christl (1x vítěz) skončil 9., Pavel Hrubeš (1x vítěz) 10., Honza Kloubec (3x „na bedně“) byl 11. Sympatický Vratislav Müller (4x druhé místo) se z obav z propadu formy z turnaje odhlásil.

Největší fiasko však zažil čtyřnásobný vítěz turnaje a obhájce titulu – Petr Skryja. Přesto, že absolvoval dvoudenní mentální a pohybovou přípravu ve Sportovním centru v Nymburce, turnaj vůbec nezvládl a umístil se historicky nejhůře na 12. místě.


Nyní se podívejme do vyšších pater konečné tabulky. Vzestup formy z minulé sezony potvrdil Jakub Lounek na 6. místě. Raketový vzestup zaznamenal 5. Ľudovít Halás z Nitry, nejlepší zahraniční účastník. O Pavlu Kupcovi jsme se již zmiňovali, velmi dobrý výkon stačil na 4. místo. Na 3. místě skončil nenápadný, ale o to lépe hrající Ondřej Horák.

Josef Hampl, muž s nejlepšími statistikami turnaje – nejlepší střelec i nejlepší obránce – nepotvrdil tato ocenění v klíčovém zápase a skončil 2.


Vítězem se stal Jiří Krejčí, největší překvapení minulého ročníku (2.). Jiří potvrdil, že se vypracoval v technicky velmi dobře vybaveného hráče s „vražednou“ střelou, hráče sebevědomého, který svých kvalit umí využít ve správnou chvíli. Poděbradský squashový fotbal má na rok výborného krále.

Znaveným borcům po nádherném a náročném turnajovém dni doplnil energii vybranými zabijačkovými lahůdkami Ladislav Lylo v restauraci Na Horách.

Text a foto: Václav Kratěk

7. 2. 2019)

 


Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Automobilový mistr Evropy myslí na dobročinné projekty

Poděbradská rallyeová posádka, řidič Václav Dunovský se spolujezdcem Petrem Glösslem v Peugeotu 208 R2, získala v uplynulém roce 2018 evropský titul ve skupině ERT3. V rámci příprav na letošní soutěžní sezónu závodníci plánují dobročinnou akci pro poděbradskou veřejnost.

celý článek >>>

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Dočkal: Kdyby to bylo na mně, fotbal hraju opět ve Spartě

Odchovanec poděbradského fotbalu Bořek Dočkal bude na minulý rok vzpomínat jistě v dobrém. Narodil se mu druhý syn, stal se novým reprezentačním kapitánem a sezonu zakončil v zámořské MLS. Ve Philadelphii byl s osmnácti asistencemi nejlepším nahrávačem základní části soutěže. Co ale dál? Svůj osud nemá ve svých rukou. Kdyby ovšem mohl, volí prý jednoznačně návrat domů. Jak vidí třicetiletý Dočkal svou fotbalovou budoucnost a jak zpětně hodnotí rok 2018?

celý článek >>>

Pět medailí z královského Nymburka

Pět medailí z královského Nymburka

Další medaile přibyly do sbírky poděbradských krasobruslařek po závodu v sousedním Nymburce.

celý článek >>>

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Když velcí bojovníci pomáhají těm malým

Příznivci bojových sportů podpořili necelými 260 tisíci korunami dvě děti s handicapem z Nymburska.

celý článek >>>

Havránkovo australské procitnutí

Havránkovo australské procitnutí

Už už se zdálo, že se z něj stane další promrhaný talent. Po několika nadějných výsledcích a národních rekordech začal poděbradský plavec Tomáš Havránek šlapat vodu. Loni však čtyřiadvacetiletý český rekordman prožil „revoluční“ rok, který dokonale restartoval jeho kariéru.

celý článek >>>

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Vá+noční orienťák přilákal přes dvě stě návštěvníků

Běhání ve městě není žádná nuda. Každý, kdo si ho jednou vyzkoušel, to jistě potvrdí.

celý článek >>>

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Poděbradská školní liga miniházené pokračovala 2. kolem

Házená a Poděbrady. Ještě před rokem by toto spojení nebylo možné použít. Nyní je však realita úplně jiná.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY