Začala „výměna generací“ ve squashovém fotbale v Poděbradech?

 

Na sklonku minulého roku proběhl v Poděbradech již 12. ročník Sametového turnaje ve squashovém fotbale (na snímku).


squashfotbalVrcholná poděbradská akce v tomto velmi náročném, leč stále oblíbenějším sportu, láká stále nové tváře, které vytváří na ostřílené borce velký tlak.


A tento turnaj potvrdil trend z minulého ročníku, konkurence narůstá a stálice „footsqua“ mají stále větší problémy obhájit čelní umístění. Vždyť jen dva – Josef Hampl a Pavel Kupec – se z dlouhodobé špičky probojovali mezi vítěznou šestici. A hlavně nová jména se zasloužila o strhující podívanou po celou dobu zápolení.


V postupových skupinách a následně ve skupinách o umístění padlo 127 gólů v celkem 54 zápasech. I náročný divák si užil líté, ale čestné boje ve skupině o 13. až 18. místo, stejně jako v té o titul.

A teď se vraťme k propadu favoritů. Jiří Christl (1x vítěz) skončil 9., Pavel Hrubeš (1x vítěz) 10., Honza Kloubec (3x „na bedně“) byl 11. Sympatický Vratislav Müller (4x druhé místo) se z obav z propadu formy z turnaje odhlásil.

Největší fiasko však zažil čtyřnásobný vítěz turnaje a obhájce titulu – Petr Skryja. Přesto, že absolvoval dvoudenní mentální a pohybovou přípravu ve Sportovním centru v Nymburce, turnaj vůbec nezvládl a umístil se historicky nejhůře na 12. místě.


Nyní se podívejme do vyšších pater konečné tabulky. Vzestup formy z minulé sezony potvrdil Jakub Lounek na 6. místě. Raketový vzestup zaznamenal 5. Ľudovít Halás z Nitry, nejlepší zahraniční účastník. O Pavlu Kupcovi jsme se již zmiňovali, velmi dobrý výkon stačil na 4. místo. Na 3. místě skončil nenápadný, ale o to lépe hrající Ondřej Horák.

Josef Hampl, muž s nejlepšími statistikami turnaje – nejlepší střelec i nejlepší obránce – nepotvrdil tato ocenění v klíčovém zápase a skončil 2.


Vítězem se stal Jiří Krejčí, největší překvapení minulého ročníku (2.). Jiří potvrdil, že se vypracoval v technicky velmi dobře vybaveného hráče s „vražednou“ střelou, hráče sebevědomého, který svých kvalit umí využít ve správnou chvíli. Poděbradský squashový fotbal má na rok výborného krále.

Znaveným borcům po nádherném a náročném turnajovém dni doplnil energii vybranými zabijačkovými lahůdkami Ladislav Lylo v restauraci Na Horách.

Text a foto: Václav Kratěk

7. 2. 2019)

 


Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Poděbradské dračí srdce

Poděbradské dračí srdce

V sobotu 26. 5. 2019 se na Jezeře v Poděbradech rozezní již po dvanácté bubny dračích lodí. Této sportovně-společenské akce pod názvem Poděbradské dračí srdce se zúčastňují poděbradské, ale i přespolní dvacetičlenné týmy tvořené buď spolky, firmami nebo, a to nejčastěji, skupinami lidí majících nějaký společný zájem. Zájemci najdou informace na www.draci-lode.cz a pokud by se chtěl ještě někdo přihlásit, tak možnost je do poslední chvíle.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Hokejová radost byla velká, ale mohla být větší

Pro poděbradské hokejisty soutěžní ročník 2018–19 skončil úspěšně v porovnání s předchozími sezónami, což potvrdil manažer HC Poděbrady David Kubát. Ovšem ambiciózní trenér Jan Boháček chtěl od týmu ještě více, než letos dosáhl.

celý článek >>>

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Uznání patřilo vítězům i poraženým

Sedmému ročníku boxerské show pořádanému v neděli 3. března 2019 tradičně sportovním klubem Boxing Poděbrady v kongresovém centru Kolonáda přihlíželo bezmála 450 diváků.

celý článek >>>

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Vrátka do finále poděbradským hokejistů přivřely Černošice

Poděbradští hokejisté v soutěžním ročníku 2018-19 dosáhli historického úspěchu, když se z druhé příčky východní skupiny středočeské krajské ligy probojovali do play off. Ve čtvrtfinále vyřadili Benešov, ale v semifinále nestačily na Černošice.

celý článek >>>

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Poděbradské ledové srdce nadchlo a pobavilo

Krasobruslařský závod přilákal do Poděbrad milovníky estetického sportu z Čech i Moravy. Z domácích účastnic získaly zlaté medaile Michaela Březnová a Anna Mikolandová, stříbrné Sofia Lisina, Natálie Trhlíková, Kristýna Vokounová a bronzovou Lucie Kristová.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY