Zaokrouhleno na 100. Sparťanka Trikalová má boxerský titul!

 

Teprve třináctiletá Natálie Trikalová září ve fotbalovém dresu pražské Sparty. Kromě fotbalového pažitu však sbírá trofeje i v boxerském ringu.

box_trikalova__

Natálie Trikalová prožila v Karviné se svým trenérem Venclem zlatou korunovaci

 

Talentovaná svěřenkyně trenéra Boxing klubu Poděbrady Daniela Vencla vyslala na nedávném mistrovství České republiky školní mládeže do světa tvrdých pěstí jasný vzkaz: „Mezi provazy se mnou musíte počítat!“ V severomoravské Karviné si připsala životní úspěch – stala se mistryní republiky ve váze do 60 kg.


„Karviná je opravdu daleko, ale náš ‚výlet‘ stál za to,“ radoval se kouč Vencl. Fotbalová reprezentační brankářka Trikalová se v kraji horníků vyznamenala a „fárala“ jednu rundu za druhou. „Hlavním sportem Natálky je fotbal a před boxerským šampionátem se mi svěřila, že má ve své sbírce přesně 99 medailí. Takže tu jubilejní stou získala poprvé ve sportu jednotlivců. Její místo je sice zatím jasné, tím je post brankářky ve Spartě, ale podle jejích dosavadních výkonů je box a Boxing Poděbrady jejím druhým domovem,“ potěšilo boxerského mistra světa Vencla.

Turnaj v Karviné je vyvrcholením boxerského roku školní mládeže. A přestože měla Trikalová jen několik odboxovaných zápasů, přechodem mezi dospělé získala cenné zkušenosti a na dřinu v ringu ji skvěle připravily těžké tréninky pod vedením boxerského „guru“ Vencla. „Natálka nemá v ringu žádný problém po fyzické ani psychické stránce. Před dvěma měsíci jsme dokonce vyrazili do Německa na mezinárodní turnaj a přivezli si remízu po souboji se šampiónkou Německa,“ ocenil Vencl.


Ale zpět na Moravu. V semifinále karvinské přehlídky boxerské mládeže porazila Trikalová díky své dravosti nepříjemnou Kristýnu Václavíkovou z Prostějova a ve finále ji čekala bojovná Barbora Řehovičová. „Ta byla ve druhém kole dokonce počítána ringovým rozhodčím. Ve třetím kole byla naše pozice neotřesitelná a z rohu ode mě zazněla jasná rada: ‚Užij si finále, nedělej chyby a zvolni.‘ Toto kolo bylo nejlepší a mně se po vyhlášení vítězky hrnuly do očí slzy. Vždyť šlo o první zlato pro Boxing Poděbrady!“ byl dojatý trenér Vencl.


Gladiátorka Trikalová tak stanula na dosavadním vrcholu své krátké boxerské kariéry. A ať už se v budoucnu zaměří na fotbal, nebo na box, jedno je jasné. Její soupeřky se mají na co těšit…

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

 
Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Další velký úspěch poděbradského pétanque

Začátkem května se v Poděbradech konal tradiční turnaj v pétanque – PODĚBRADKA CUP, s mezinárodní účastí družstev ze Švédska a Dánska.

celý článek >>>

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Lázeňské defilé šarmu a ladnosti

Mažoretky a Poděbrady. Rovnice o dvou známých se opět začala „počítat“ o víkendu 16. a 17. června 2018, kdy město po roce rozzářily pestrobarevné kostýmy mažoretek z celé republiky.

celý článek >>>

Vrbenský zářil v Polsku

Vrbenský zářil v Polsku

Poděbradský tenista Michael Vrbenský si připsal první cenný úspěch v seniorské kategorii.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY