Zaokrouhleno na 100. Sparťanka Trikalová má boxerský titul!

 

Teprve třináctiletá Natálie Trikalová září ve fotbalovém dresu pražské Sparty. Kromě fotbalového pažitu však sbírá trofeje i v boxerském ringu.

box_trikalova__

Natálie Trikalová prožila v Karviné se svým trenérem Venclem zlatou korunovaci

 

Talentovaná svěřenkyně trenéra Boxing klubu Poděbrady Daniela Vencla vyslala na nedávném mistrovství České republiky školní mládeže do světa tvrdých pěstí jasný vzkaz: „Mezi provazy se mnou musíte počítat!“ V severomoravské Karviné si připsala životní úspěch – stala se mistryní republiky ve váze do 60 kg.


„Karviná je opravdu daleko, ale náš ‚výlet‘ stál za to,“ radoval se kouč Vencl. Fotbalová reprezentační brankářka Trikalová se v kraji horníků vyznamenala a „fárala“ jednu rundu za druhou. „Hlavním sportem Natálky je fotbal a před boxerským šampionátem se mi svěřila, že má ve své sbírce přesně 99 medailí. Takže tu jubilejní stou získala poprvé ve sportu jednotlivců. Její místo je sice zatím jasné, tím je post brankářky ve Spartě, ale podle jejích dosavadních výkonů je box a Boxing Poděbrady jejím druhým domovem,“ potěšilo boxerského mistra světa Vencla.

Turnaj v Karviné je vyvrcholením boxerského roku školní mládeže. A přestože měla Trikalová jen několik odboxovaných zápasů, přechodem mezi dospělé získala cenné zkušenosti a na dřinu v ringu ji skvěle připravily těžké tréninky pod vedením boxerského „guru“ Vencla. „Natálka nemá v ringu žádný problém po fyzické ani psychické stránce. Před dvěma měsíci jsme dokonce vyrazili do Německa na mezinárodní turnaj a přivezli si remízu po souboji se šampiónkou Německa,“ ocenil Vencl.


Ale zpět na Moravu. V semifinále karvinské přehlídky boxerské mládeže porazila Trikalová díky své dravosti nepříjemnou Kristýnu Václavíkovou z Prostějova a ve finále ji čekala bojovná Barbora Řehovičová. „Ta byla ve druhém kole dokonce počítána ringovým rozhodčím. Ve třetím kole byla naše pozice neotřesitelná a z rohu ode mě zazněla jasná rada: ‚Užij si finále, nedělej chyby a zvolni.‘ Toto kolo bylo nejlepší a mně se po vyhlášení vítězky hrnuly do očí slzy. Vždyť šlo o první zlato pro Boxing Poděbrady!“ byl dojatý trenér Vencl.


Gladiátorka Trikalová tak stanula na dosavadním vrcholu své krátké boxerské kariéry. A ať už se v budoucnu zaměří na fotbal, nebo na box, jedno je jasné. Její soupeřky se mají na co těšit…

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

 
Znovuzrození Snipeři bojují o postup

Znovuzrození Snipeři bojují o postup

S novým vedením, novými sponzory, dresy a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

celý článek >>>

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Premiéra turistů se povedla / Robinsony čeká významné výročí

Novoroční šlapanda KČT Poděbrady se vydařila jak počasím, tak účastí / Letos oslaví oddíl Robinsonů 50 let od svého vzniku.

celý článek >>>

První Vá-Noční orienťák v parku

První Vá-Noční orienťák v parku

V sobotu 16. prosince 2017 uspořádali poděbradští orienťáci z klubu Běhej Poděbrady závod pro veřejnost v centru Poděbrad.

celý článek >>>

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

OBRAZEM: Sportovci slavili Silvestr tradičním během

V poslední den roku 2017 se na lázeňské kolonádě uskutečnil 3. ročník Silvestrovského běhu. Akce pořádané Poděbradskou sportovní, a. s., se zúčastnilo 140 běžců.

celý článek >>>

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

PODĚBRADSKÉ LEDOVÉ SRDCE

Už 4. ročník krasobruslařských závodů Poděbradské ledové srdce se uskuteční 13. ledna 2018 od 9. hodin na zimním stadionu v Poděbradech.

celý článek >>>

MINIMISS ANETKA

MINIMISS ANETKA

Závodnice poděbradského oddílu aerobiku Aneta Bedrnová (na snímku uprostřed) se 18. 11. 2017 v Praze na Olšance stala MINIMISS Aerobik 2017.

celý článek >>>

Medailová nadílka od Metuje

Medailová nadílka od Metuje

Na třetím závodu sezony vybojovaly poděbradské krasobruslařky 2 zlaté a 2 stříbrné medaile.

celý článek >>>

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Úrodný podzim na „Jiskře“. Fotbalová Bohemie zatím září

Před pár dny se (nejen) fotbalová Bohemia Poděbrady uložila k zimnímu spánku. A ten může být klidný, ba růžový. V následujících řádcích se ohlédneme za první částí letošní sezony jednotlivých „složek“ oddílu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY