Znovuzrození Snipeři bojují o postup

 

S novým vedením, novými sponzory, dresy (na snímku) a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

 

snipers__

Sestavování nového týmu začalo již během léta, kdy Snipeři z Poděbrad věděli, kde a jak je potřeba mužstvo doplnit. „V týmu z minulé sezony pokračovala pouze desítka odvážných, a tak bylo nutné sehnat další hráče. Do týmu se vrátilo i několik florbalistů, kteří měli spory s předchozím vedením mužstva,“ říká upřímně předseda klubu Michal Pivoňka.


Po tvrdé přípravě vyrazil poděbradský tým na první dva ligové zápasy PH+SČ třídy mužů, které však především kvůli absenci klíčových hráčů a špatné koncovce prohrál.

 

Dokonalé zmrtvýchvstání

Po prachbídném startu přišlo hlasité a nutné bouchnutí do stolu. „Jako tým jsme si vše vyříkali v kabině, začali více makat na tréninku a kompletně přeházeli pětky. A ono to najednou šlo,“ těší Pivoňku. Posledních 6 zápasů Snipeři ani jednou nezaváhali, a tak patří poděbradským florbalistům zčistajasna bronzová pozice. A tým hodlá stoupat ještě výš. Velmi dobře si „sedla“ první útočná trojka ve složení Michal Pivoňka (aktuální lídr kanadského bodování celé soutěže), Marek Schlossbauer a Radek Petrnoušek, která zaznamenala ve zmíněných šesti utkáních celkem 50 kanadských bodů a je tak postrachem všech soupeřů. „A také jsme konečně našli neomylného exekutora samostatných nájezdů – Jana Hrušku. Velmi dobré výkony podává i kapitán Filip Jäger. A na střídačce vládne pevnou rukou zkušený trenér Jiří Schlossbauer,“ všímá si ostrostřelec Pivoňka. Ten současně zdůrazňuje, že nejdůležitější pro všechny kromě bodů, gólů a asistencí je, aby florbal hráče bavil. A že tomu tak opravdu je, ukázal první letošní sraz Sniperů po vánočních svátcích, kde se na tréninku objevilo neuvěřitelných 25 hráčů…

 

Smělé plány: ženy a „béčko“

Ve zbytku sezony by se rádi borci z Poděbrad porvali o vítězství v soutěži, a tím si zajistili i pohodlný postup do vyšší ligy. „V příští sezoně bychom chtěli vzhledem k velkému zájmu založit B tým a taktéž historicky první ženský florbalový klub v Poděbradech. Pokud má někdo ze čtenářů chuť a elán, určitě neváhejte a kontaktujte nás buď prostřednictvím facebooku, případně instagramu (FBC Snipers Poděbrady), případně pište nebo volejte na telefonní číslo 792 279 464,“ láká mezi úspěšné „ostřelovače“ lídr Pivoňka.


Ten zároveň děkuje fanouškům a fanynkám, kteří jezdí podporovat Poděbraďáky na většinu zápasů. „Samozřejmě patří velký dík i sponzorům, skvělému trenérovi a hlavně všem hráčům, kteří odvádí do jednoho poctivé výkony. Nesmím zapomenout ani na představenstvo, a to konkrétně na Filipa Jägera, který má na starosti složení hráčského kádru, a Lukáše Musila, který pomáhá nejen na hřišti, ale také se stará o perfektní chod klubu. V neposlední řadě patří poděkování Radkovi Petrnouškovi, který se pasoval do role nového skauta týmu. Bez nich by náš klub nefungoval a nebyli bychom tak skvělá parta,“ dodává s úsměvem Pivoňka.


Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv


Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Návrat do „své ligy“. Fotbalová Bohemie míří mezi krajskou elitu

Mise splněna. Po létech paběrkování v „pralesních soutěžích“ jsou zpět. Fotbalisté Bohemie Poděbrady v právě skončené sezoně vybojovali návrat do Krajského přeboru.

celý článek >>>

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Mažoretky se kvalifikovaly do Srbska

Na Mistrovství České republiky Mažoretkové a twirlingové federace v Čáslavi získaly v kategorii A Poděbradské mažoretky další cenné kovy.

celý článek >>>

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Dračí válečnice rozžhavily Vary dozlatova

Na mistrovství Evropy od nich nikdo mimořádný úspěch nečekal. Do Karlových Varů se „z lázní do lázní“ vydaly především sbírat zkušenosti, okouknout kontinentální elitu a třeba se i lecčemu přiučit. Nakonec však kadetky z oddílu aerobiku TJ Sokol Poděbrady (na snímku) nestačily přijímat gratulace.

celý článek >>>

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Fotbalisté Bohemie si zahráli ve Francii

Do francouzského města Nantes, kde se v městských částech Vertou a Haute Goulaine 19.–20. května konal mezinárodní fotbalový turnaj U15, zamířili žáci poděbradského FK Bohemia.

celý článek >>>

Do Poděbrad míří házená!

Do Poděbrad míří házená!

Poděbradští školáci budou mít možnost od podzimu letošního roku vyzkoušet další sport, který patří do rodiny olympijských – házenou.

celý článek >>>

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

Reprezentační „orienťáci“ trénovali u Labe

První červnové pondělí zažil orientační běh v našem městě svátek. Na terén poděbradského Kostelního předměstí a přilehlého lesoparku u vodojemu zavítal tým české a švýcarské reprezentace na trénink štafetových dvojic.

celý článek >>>

Souboj generací u zeleného stolu

Souboj generací u zeleného stolu

Oddíl stolního tenisu ACS Přední Lhota uspořádal přátelský zápas svých žáků s družstvem stolně-tenisového kroužku seniorů SPCCH při DDM Symfonie Poděbrady.

celý článek >>>

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Pádla, plavky, pedály. A nakonec úprk. Sportovní víkend rozpohyboval Jezero

Poslední květnový víkend se na poděbradské Jezero sjeli opět sportovní „obojživelníci“ a posádky dračích lodí. Jak dvoudenní akci, kterou již řadu let organizuje Jaroslav Formánek, zachytil objektiv fotografů?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY