Z DENÍKU POLICIE

 

Darování krve

Společnou akci pro dobrou věc – darování krve, uspořádali policisté z Územního odboru Nymburk. V propůjčeném objektu Handicap centra Srdce v Poděbradech se sešlo na 35 policistů, kteří svým přístupem chtějí pomoci i jinak, než jak jim určuje jejich povolání. Odborný zdravotnický personál odebral vzácnou tekutinu u třiceti policistů. Nemalou měrou se na účasti podíleli nově nastoupení policisté ze Školního policejního střediska v Sadské. Cílem organizátorů bylo zejména představit tuto aktivitu nově nastoupivším kolegům a nasměrovat je k pravidelnému celoživotnímu dárcovství. Za úspěšnou je akce považována už jen proto, že z celkového počtu policistů bylo 27 prvodárců.

Odcizený notebook

V noci z 9. 3. na 10. 3. 2017 došlo v Poděbradech v ulici Jungmannova ke krádeži věcí z rodinného domu. Neznámý pachatel překonal oplocení pozemku rodinného domu, následně do neuzamčeného domu vnikl a odcizil peněženku s doklady, platební kartou, finanční hotovostí 1 000 Kč a notebook. Způsobená škoda byla vyčíslena na více než 16 000 Kč. Případ šetří policisté z obvodního oddělení Poděbrady jako podezření ze spáchání trestného činu porušování domovní svobody a krádež.

Region „stráží“ milovičtí psi

denik_policie_kynologSlužební kynologie je bezpochyby nenahraditelnou službou Policie České republiky. Kolegové, kteří jsou zde zařazeni, jsou známější pod termínem policejní psovod. Na okrese Nymburk tuto speciální činnost vykonávají psovodi sídlící v Milovicích. Mají na starosti nejen náš rajón, ale i území Kutné Hory a Mladé Boleslavi. Nejčastější náplní jejich práce je pátrání po hledaných a pohřešovaných osobách v terénech, ale i v objektech. Toto však není jejich jedinou činností. Využití vycvičených psů je zaměřeno i na vyhledávání vystřelených nábojnic či odcizených věcí. Pokud není právě nutná jejich specializace, fungují psovodi se psy jako klasická hlídková služba. V loňském roce byli takto využiti celkem v 823 případech. Nasazení do akcí typu kontrola chatových oblastí se jich týkalo celkem 214x. Nemalou měrou se podíleli i na zabezpečení fotbalových či hokejových utkání a taktéž na bezpečnostních opatřeních akcí Votvírák a Let it Roll.

Text a foto: Petra Potočná,
oddělení tisku a prevence,
Policie Středočeského kraje

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY