Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

 

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?


vodaObčané předzásobení kbelíky a barely vody, mobilní cisterny na několika stanovištích po městě. Tak to vypadalo při odstávkách vody, které se koncem loňského roku citelně dotkly běžného života obyvatel Poděbrad. „V roce 2018 došlo celkem ke čtyřem odstávkám pitné vody. Dvě byly z důvodu havárie na hlavním přivaděči pitné vody, třetí nastala kvůli výměně sekčních šoupat v Poděbradech a k poslední došlo z důvodu rekonstrukce první etapy vodovodního řadu v ulici Chelčického,“ popsal příčiny všech problémů s omezeními pitné vody Jaroslav Trnka, vedoucí poděbradského střediska společnosti VaK Nymburk.

VaK Nymburk nemůže ani do budoucna předem garantovat přesný počet odstávek pitné vody. „K nim totiž dochází většinou při velkých a nečekaných haváriích. Také v roce 2019 jsou plánované rekonstrukce vodovodních řadů, a bude proto nezbytně nutné odstávku udělat. Jako vždy se však budeme velice snažit, aby tato omezení trvala opravdu jen nezbytně dlouhou dobu,“ sdělil dále Trnka s tím, že na začátek letošního roku (únor/březen) je plánovaná odstávka pitné vody opět v městské části Žižkov. Důvodem je druhá etapa již zmíněné rekonstrukce vodovodního řádu v Chelčického ulici. „O termínu této odstávky budeme občany s velkým předstihem informovat. Naše společnost se vždy snaží o co nejkratší dobu odstávky pitné vody, pravidelná dodávka vody pro obyvatele města je pochopitelně naší prioritou,“ ubezpečil Trnka.


Také poděbradský městský úřad se snaží o náhlých problémech s dodávkou vody vždy s předstihem, nebo naopak aktuálně, informovat. A to buď prostřednictvím městského rozhlasu, svých webových a facebookových stránek a také zdarma zasílanými SMS zprávami.

Text: Aleš Kubelka
Ilustrační foto: archiv

(7. 2. 2019)

 


Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Komise jako orgán rady obce

Komise jako orgán rady obce

Před několika týdny zahájilo svou činnost v tomto volebním období celkem 17 komisí. Čtyři z nich zřizuje dle zákona starosta. Těmi se tedy v následujícím textu zabývat nebudu.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Uběhlo 100 dní práce nového zastupitelstva města a vedení radnice.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

V Poděbradech je krásně

V Poděbradech je krásně

Dokonce i ve chvílích, kdy není úplně nejkrásnější počasí. Jsem toho mínění, že je krásně v celém Česku, čili v každém českém i moravském městě. Mám osobní zkušenosti, že ve většině případů ten dojem mívají spíše návštěvníci než stálí obyvatelé.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY