Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

 

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?


vodaObčané předzásobení kbelíky a barely vody, mobilní cisterny na několika stanovištích po městě. Tak to vypadalo při odstávkách vody, které se koncem loňského roku citelně dotkly běžného života obyvatel Poděbrad. „V roce 2018 došlo celkem ke čtyřem odstávkám pitné vody. Dvě byly z důvodu havárie na hlavním přivaděči pitné vody, třetí nastala kvůli výměně sekčních šoupat v Poděbradech a k poslední došlo z důvodu rekonstrukce první etapy vodovodního řadu v ulici Chelčického,“ popsal příčiny všech problémů s omezeními pitné vody Jaroslav Trnka, vedoucí poděbradského střediska společnosti VaK Nymburk.

VaK Nymburk nemůže ani do budoucna předem garantovat přesný počet odstávek pitné vody. „K nim totiž dochází většinou při velkých a nečekaných haváriích. Také v roce 2019 jsou plánované rekonstrukce vodovodních řadů, a bude proto nezbytně nutné odstávku udělat. Jako vždy se však budeme velice snažit, aby tato omezení trvala opravdu jen nezbytně dlouhou dobu,“ sdělil dále Trnka s tím, že na začátek letošního roku (únor/březen) je plánovaná odstávka pitné vody opět v městské části Žižkov. Důvodem je druhá etapa již zmíněné rekonstrukce vodovodního řádu v Chelčického ulici. „O termínu této odstávky budeme občany s velkým předstihem informovat. Naše společnost se vždy snaží o co nejkratší dobu odstávky pitné vody, pravidelná dodávka vody pro obyvatele města je pochopitelně naší prioritou,“ ubezpečil Trnka.


Také poděbradský městský úřad se snaží o náhlých problémech s dodávkou vody vždy s předstihem, nebo naopak aktuálně, informovat. A to buď prostřednictvím městského rozhlasu, svých webových a facebookových stránek a také zdarma zasílanými SMS zprávami.

Text: Aleš Kubelka
Ilustrační foto: archiv

(7. 2. 2019)

 


Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY