Mateřská škola Studentská září novotou

 

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy (na snímcích).

skolka_studentska_1_Dotaci na tento záměr poskytlo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí. Výše udělené dotace činila 646 000Kč. „Stavební úpravy začaly 4. června a byly ukončeny v poslední den prázdnin. Omezení provozu školky tak bylo minimální a v pondělí 3. září bylo vše připraveno pro nástup 40 dětí ve dvou třídách,“ uvedla ředitelka MŠ Poděbrady Kateřina Vacková.


V rámci této zásadní rekonstrukce došlo v podkroví školy k vytvoření nového zázemí pro ředitelství poděbradských mateřských škol a pro personál výše zmíněné mateřinky. Jedná se o tři kanceláře, denní místnost a sociální zázemí. Rovněž se podařilo zateplit zadní část objektu (směrem do parku), štíty k sousedním nemovitostem a střešní konstrukci. Mateřská škola se dnes pyšní i novými vnějšími omítkami.

 

skolka_studentska_2_Kompletní opravě se podrobily rovněž koupelny a záchodky dětí včetně rozvodů. „Jen pro zajímavost uvedu, že největší zájem budí u chlapců speciální pisoár s fotbalovou brankou. Samozřejmě, že každý chce vstřelit svůj gól,“ řekla s úsměvem ředitelka Vacková. V uvolněném prostoru kanceláře ve druhém poschodí vznikla nová šatna pro děti, která se přesunula z nevyhovujícího prostředí verandy v přízemí. Nový povrch pak dostalo schodiště s chodbou (výmalba, linoleum) a ve třídách byly osazeny dvě rekuperační jednotky. Využitím zpětného získání energie ve vzduchotechnice se tak přenáší energie mezi odpadním a přiváděným vzduchem přes pevnou stěnu. Jde o jeden ze způsobů snižování energetické náročnosti staveb a zpětné získávání tepla je součástí systému zajišťujícího větrání odvodem a přívodem vzduchu. Rekuperační jednotky patřily k podmínkám pro získání dotace na celkové zateplení školy.


Autorství projektu patří společnosti Energy Benefit Centre, a. s., a dodavatelem stavby se stala firma Daniel Šperk, Budiměřice-Nymburk. Celkové náklady dosáhly částky 3,7 milionu Kč bez DPH.

Text a foto: Milan Čejka

(4. 10. 2018)


PF 2019

PF 2019

Vážení a milí spoluobčané!
Jsme na prahu nového roku 2019, a tak nám dovolte, abychom vám do příštích dnů, týdnů a měsíců popřáli vše nejlepší – pevné zdraví, osobní úspěchy a pohodu v okruhu lidí, které máte rádi a kterých si vážíte.

celý článek >>>

Azbest v „BIOSce“ navýší cenu její rekonstrukce

Azbest v „BIOSce“ navýší cenu její rekonstrukce

Nejzásadnější poděbradský projekt roku 2019, který zahrnuje rekonstrukci a rozšíření dosluhující sportovní haly BIOS, provázejí komplikace s výskytem azbestu.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Miroslava Holase (Naše Poděbrady) a Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Informace k situaci v PN

Informace k situaci v PN

Zaznamenali jsme obavy z možného zrušení Poděbradských novin, a proto bychom touto cestou chtěli reagovat a upokojit vaše obavy z možných změn. Poděbradské noviny budou nadále vycházet ve stejném formátu i čtrnáctidenním režimu a ani počet výtisků se nebude měnit.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: prosinec 2018.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Milana Suchomela (Volba pro Poděbrady) a Miloše Mikolandu (Naše Poděbrady).

celý článek >>>

Rýsuje se podjezd.  Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Rýsuje se podjezd. Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Konec obav z dalšího nadjezdu, který by negativně zasáhl do života obyvatel města. Vedení poděbradské radnice se podařilo přesvědčit Správu železniční dopravní cesty k vybudování podjezdu, který má pod tratí u skláren protnout páteřní krajskou komunikaci se Žižkovem.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zdeňka Havlase (STAN Poděbrad s podporou KDU-ČSL) a Tomáše Mauxe (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY