Mateřská škola Studentská září novotou

 

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy (na snímcích).

skolka_studentska_1_Dotaci na tento záměr poskytlo Ministerstvo životního prostředí prostřednictvím Operačního programu Životní prostředí. Výše udělené dotace činila 646 000Kč. „Stavební úpravy začaly 4. června a byly ukončeny v poslední den prázdnin. Omezení provozu školky tak bylo minimální a v pondělí 3. září bylo vše připraveno pro nástup 40 dětí ve dvou třídách,“ uvedla ředitelka MŠ Poděbrady Kateřina Vacková.


V rámci této zásadní rekonstrukce došlo v podkroví školy k vytvoření nového zázemí pro ředitelství poděbradských mateřských škol a pro personál výše zmíněné mateřinky. Jedná se o tři kanceláře, denní místnost a sociální zázemí. Rovněž se podařilo zateplit zadní část objektu (směrem do parku), štíty k sousedním nemovitostem a střešní konstrukci. Mateřská škola se dnes pyšní i novými vnějšími omítkami.

 

skolka_studentska_2_Kompletní opravě se podrobily rovněž koupelny a záchodky dětí včetně rozvodů. „Jen pro zajímavost uvedu, že největší zájem budí u chlapců speciální pisoár s fotbalovou brankou. Samozřejmě, že každý chce vstřelit svůj gól,“ řekla s úsměvem ředitelka Vacková. V uvolněném prostoru kanceláře ve druhém poschodí vznikla nová šatna pro děti, která se přesunula z nevyhovujícího prostředí verandy v přízemí. Nový povrch pak dostalo schodiště s chodbou (výmalba, linoleum) a ve třídách byly osazeny dvě rekuperační jednotky. Využitím zpětného získání energie ve vzduchotechnice se tak přenáší energie mezi odpadním a přiváděným vzduchem přes pevnou stěnu. Jde o jeden ze způsobů snižování energetické náročnosti staveb a zpětné získávání tepla je součástí systému zajišťujícího větrání odvodem a přívodem vzduchu. Rekuperační jednotky patřily k podmínkám pro získání dotace na celkové zateplení školy.


Autorství projektu patří společnosti Energy Benefit Centre, a. s., a dodavatelem stavby se stala firma Daniel Šperk, Budiměřice-Nymburk. Celkové náklady dosáhly částky 3,7 milionu Kč bez DPH.

Text a foto: Milan Čejka

(4. 10. 2018)


Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Komise jako orgán rady obce

Komise jako orgán rady obce

Před několika týdny zahájilo svou činnost v tomto volebním období celkem 17 komisí. Čtyři z nich zřizuje dle zákona starosta. Těmi se tedy v následujícím textu zabývat nebudu.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Uběhlo 100 dní práce nového zastupitelstva města a vedení radnice.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

V Poděbradech je krásně

V Poděbradech je krásně

Dokonce i ve chvílích, kdy není úplně nejkrásnější počasí. Jsem toho mínění, že je krásně v celém Česku, čili v každém českém i moravském městě. Mám osobní zkušenosti, že ve většině případů ten dojem mívají spíše návštěvníci než stálí obyvatelé.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY