Městská realitní bilancuje

 

Asi to poslední, na co bychom v těchto téměř tropických dnech mysleli, je výroba tepla. V Městské realitní se ale právě bilancuje předchozí období a výroba tepla patří výnosově mezi stěžejní aktivity společnosti, a proto je mu věnována potřebná pozornost.


Dovolte mi, abych krátce shrnul uplynulé půlroční období a uvedl nejbližší plány v činnosti naší společnosti.


Nedávno skončila topná sezona 2016–2017. Po několika letech mírných zim byla ta letošní chladnější, s několika dny teplotních extrémů. Přesto se nám ji podařilo s našimi převážně „letitými“ kotelnami překonat bez výraznějších problémů. Bylo to jistě i díky poctivé přípravě a snaze pracovníků Městské realitní, kteří věnovali přípravě v minulém letním období potřebnou péči a v zimním období zajišťovali provoz kotelen mnohdy i za cenu přečerpání standardního pracovního časového fondu.


A co zimní provoz přinesl v číslech:


•    na vytápění se spotřebovalo 1,3 mil. m3 zemního plynu za více než 13 mil. Kč,
•    celkem bylo vyrobeno 35 201 GJ tepla,
•    oproti předchozí sezoně bylo spotřebováno o 1,5 % více zemního plynu s o 0,75 % nižšími náklady a vyrobeno bylo přes 3 % více tepla.


Uvedená čísla signalizují příznivý vývoj ve výrobě tepla. Jednak došlo ke snížení nákladů na palivo, což bude znamenat nižší cenu tepla v příštím vyúčtování.


Dále jsme zaznamenali zlepšení účinnosti při výrobě tepla. To bylo zřejmé především u zásadně opravené kotelny v ulici Boučkova, kde spotřeba paliva klesla o více než 16 %. Podobná, ale ještě zásadnější oprava – revitalizace, je připravována i pro kotelny v oblasti Žižkov. Realizace akce však bude podmíněna příznivým přijetím návrhu všemi odběrateli tepla a především jejich souhlasem s odběrem tepla na dlouhodobém základě.


Celkově skončila naše společnost, jejímž 100% vlastníkem je město Poděbrady, za 1. kvartál tohoto roku v kladných číslech. Výnosy se podařilo zvýšit o 10 % na 8,7 mil. Kč, při zajištění poklesu nákladů o 11 % na 7,9 mil. Kč.


V oblasti pronájmu nebytových prostor bych zmínil novou dohodu s nymburským pivovarem, kdy by mělo dojít k významnému zlepšení kvality poskytovaných služeb u provozovny „Hospůdky na Ostende“. Jedná se o strategicky umístěnou provozovnu přímo u cyklostezky, kde je k dispozici i široké sportovní zázemí.


Věřím, že se již naši společnost daří personálně i finančně stabilizovat a že se již budeme moci v novém složení plně soustředit na další zkvalitňování služeb pro naše klienty a další zlepšování finančních výsledků především pro našeho vlastníka.


Přeji všem našim klientům, zaměstnancům a dalším občanům Poděbrad příjemné prázdniny bez úrazů a budu se těšit na další spolupráci v dalším období.

Jaroslav Beneš,
ředitel Městské realitní, a. s.

 


Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Čtveřice klíčových projektů města, která má v následujících týdnech nabírat na obrátkách. To je vývoj nového společenského sálu v OD Růžový slon, výstavba parkovací cyklověže BIKETOWER, zbudování hudebního pavilonu v lázeňském parku a rekonstrukce sportovní haly BIOS.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily zastupitele Miloše Mikolandu a Jiřího Felkra.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

Sociální oblast ve městě: Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

Od 15. září letošního roku je občanská poradna díky příspěvku města otevřená dvakrát měsíčně, první a třetí pátek v měsíci od 9 do 12 hodin.

celý článek >>>

Oblíbený minigolf se vrátil na Jezero

Oblíbený minigolf se vrátil na Jezero

Poděbradská sportovní, s. r. o., otevřela v neděli 10. září 2017 v areálu Jezera další nové sportoviště. Zájemci o volnočasové aktivity zde nyní mohou využívat – tak jako v minulosti – osmnáctijamkový minigolf.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: září 2017.

celý článek >>>

POZOR! Přerušení dodávky pitné vody

POZOR! Přerušení dodávky pitné vody

Z důvodu nutnosti provedení údržby na vodovodní síti v Poděbradech oznamujeme, že v části města Poděbrady (Poděbrady I, částečně Poděbrady II, Poděbrady III, Polabec, Kluk, Přední Lhota) bude přerušena dodávka pitné vody v SOBOTU 7. 10. 2017 od 8.00 do 15.00.

celý článek >>>

Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

V poslední letní den roku – 21. září 2017 – bylo pokřtěno moderní multifunkční hřiště u ZŠ T. G. Masaryka na Žižkově.

celý článek >>>

(Ne)patřičné decibely

(Ne)patřičné decibely

V minulém vydání PN jsme vyzvali čtenáře, aby zasílali do redakce své názory, zda by mělo zastupitelstvo našeho města přijmout vyhlášku, která by omezovala přílišnou hlučnost jednorázových hudebních akcí pod širým nebem. Přinášíme první dvě reakce, které dokumentují nejednotnost v postojích poděbradské veřejnosti na toto palčivé téma.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY