Městská realitní bilancuje

 

Asi to poslední, na co bychom v těchto téměř tropických dnech mysleli, je výroba tepla. V Městské realitní se ale právě bilancuje předchozí období a výroba tepla patří výnosově mezi stěžejní aktivity společnosti, a proto je mu věnována potřebná pozornost.


Dovolte mi, abych krátce shrnul uplynulé půlroční období a uvedl nejbližší plány v činnosti naší společnosti.


Nedávno skončila topná sezona 2016–2017. Po několika letech mírných zim byla ta letošní chladnější, s několika dny teplotních extrémů. Přesto se nám ji podařilo s našimi převážně „letitými“ kotelnami překonat bez výraznějších problémů. Bylo to jistě i díky poctivé přípravě a snaze pracovníků Městské realitní, kteří věnovali přípravě v minulém letním období potřebnou péči a v zimním období zajišťovali provoz kotelen mnohdy i za cenu přečerpání standardního pracovního časového fondu.


A co zimní provoz přinesl v číslech:


•    na vytápění se spotřebovalo 1,3 mil. m3 zemního plynu za více než 13 mil. Kč,
•    celkem bylo vyrobeno 35 201 GJ tepla,
•    oproti předchozí sezoně bylo spotřebováno o 1,5 % více zemního plynu s o 0,75 % nižšími náklady a vyrobeno bylo přes 3 % více tepla.


Uvedená čísla signalizují příznivý vývoj ve výrobě tepla. Jednak došlo ke snížení nákladů na palivo, což bude znamenat nižší cenu tepla v příštím vyúčtování.


Dále jsme zaznamenali zlepšení účinnosti při výrobě tepla. To bylo zřejmé především u zásadně opravené kotelny v ulici Boučkova, kde spotřeba paliva klesla o více než 16 %. Podobná, ale ještě zásadnější oprava – revitalizace, je připravována i pro kotelny v oblasti Žižkov. Realizace akce však bude podmíněna příznivým přijetím návrhu všemi odběrateli tepla a především jejich souhlasem s odběrem tepla na dlouhodobém základě.


Celkově skončila naše společnost, jejímž 100% vlastníkem je město Poděbrady, za 1. kvartál tohoto roku v kladných číslech. Výnosy se podařilo zvýšit o 10 % na 8,7 mil. Kč, při zajištění poklesu nákladů o 11 % na 7,9 mil. Kč.


V oblasti pronájmu nebytových prostor bych zmínil novou dohodu s nymburským pivovarem, kdy by mělo dojít k významnému zlepšení kvality poskytovaných služeb u provozovny „Hospůdky na Ostende“. Jedná se o strategicky umístěnou provozovnu přímo u cyklostezky, kde je k dispozici i široké sportovní zázemí.


Věřím, že se již naši společnost daří personálně i finančně stabilizovat a že se již budeme moci v novém složení plně soustředit na další zkvalitňování služeb pro naše klienty a další zlepšování finančních výsledků především pro našeho vlastníka.


Přeji všem našim klientům, zaměstnancům a dalším občanům Poděbrad příjemné prázdniny bez úrazů a budu se těšit na další spolupráci v dalším období.

Jaroslav Beneš,
ředitel Městské realitní, a. s.

 


Poděbrady uctily památku legionářů

Poděbrady uctily památku legionářů

V neděli 2. července se na Jiřího náměstí uskutečnila vzpomínková akce k 100. výročí bitvy u Zborova.

celý článek >>>

PŘEHLEDNĚ: Dopravní opatření, která přinese festival Soundtrack

PŘEHLEDNĚ: Dopravní opatření, která přinese festival Soundtrack

Po dobu festivalu filmové hudby a multimédií Soundtrack 2017 (24.–27. 8. 2017) dojde k mnoha dopravním omezením.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: červenec 2017.

celý článek >>>

Polabec, Přední Lhota, Kluk. Okrajové části ve středu zájmu

Polabec, Přední Lhota, Kluk. Okrajové části ve středu zájmu

V pondělí 26. června 2017 se konala další pravidelná obchůzka – či tentokrát objížďka – městskými částmi Polabec, Přední Lhota a Kluk.

celý článek >>>

Třídíte? Ušetřili jste městu přes milion

Třídíte? Ušetřili jste městu přes milion

Město Poděbrady za rok 2016 vytřídilo a předalo k využití celkem 627 tun odpadu.

celý článek >>>

Co se může stát, když chce nájemník koupit městský byt?

Co se může stát, když chce nájemník koupit městský byt?

Je častým jevem, že nájemník bytu, který je ve vlastnictví města, počítá s tím, že po určitém čase požádá o jeho odkoupení. Může se však snadno přihodit, že nakonec nebude ani novým majitelem bytu ani jeho nájemníkem. Vstupuje totiž do rizika soutěže o byt.

celý článek >>>

 ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily 1. místostarostu města Ivana Uhlíře a předsedu sdružení STAN Naše Poděbrady Miroslava Káninského.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: červen 2017 II.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY