Sociální oblast ve městě:

Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

 

Od 15. září letošního roku je občanská poradna díky příspěvku města otevřená dvakrát měsíčně, první a třetí pátek v měsíci od 9 do 12 hodin.


respondeoNejčastějšími tématy jsou osobní finance (dluhy, půjčky, exekuce, …), otázky rodinných a mezilidských vztahů, majetkoprávní vztahy, pracovněprávní vztahy, sociální dávky a podobně. Bezplatné sociální služby mohou zájemci využít ve 4. patře budovy městského úřadu (tzv. Pentagon) v uvedených dnech, více informací a objednání na telefonních číslech 325 511 148 a 731 588 632 nebo na emailu poradna@respondeo.cz.


Jaké situace řeší pracovníci poradny, ilustruje následující příběh: Lenka se s Petrem seznámila na narozeninové oslavě svých kamarádů, zamilovali se do sebe a po třech měsících jí Petr nabídl, aby se k němu přestěhovala. „Naše soužití bylo moc hezké, cítila jsem se s ním v bezpečí, věřila jsem mu. Když přišel s tím, že má nějaké problémy a potřeboval by pomoc, neváhala jsem,“ říká Lenka. Petr ji požádal o ručení na půjčku ve výši 250 000 korun.


Postupně se však začaly ve vztahu objevovat trhliny, partneři se sobě odcizovali, až se vztah rozpadl docela a Lenka se musela odstěhovat. „S Petrem jsme přestali po rozchodu úplně komunikovat,“ vypráví, „takže mě naprosto zaskočilo, když jsem najednou dostala dopis od banky s tím, že dlužník přestal platit splátky a já mám coby ručitel zaplatit 400 000 korun, na které narostla Petrova půjčka.“ Lenka se pokoušela bývalému příteli volat a domluvit se s ním, ale neuspěla. „Byla jsem zoufalá, z půjčky jsem neměla ani korunu a z mého dělnického platu jsem si nikdy nemohla dovolit celou částku uhradit.“


V této situaci dostala klientka kontakt na Občanskou poradnu Respondeo. „Společně jsme její situaci podrobně a v klidu probraly a postupně jsme se začaly bavit o možnostech řešení,“ líčí pracovnice poradny Hedvika Stuchlíková. Klientka se nakonec rozhodla jít cestou oddlužení a zároveň zvažuje možnost bývalého přítele žalovat. „Je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale díky občanské poradně mám naději, že jsou moje problémy řešitelné. Už tím se mi nesmírně ulevilo,“ podotýká k tomu.


Občanská poradna může nabídnout pomoc ještě před podpisem a vysvětlit klientovi důsledky jeho kroku. Většina klientů však hledá pomoc až ve chvíli, kdy je něco trápí; i tehdy jim poradna nabídne pomocnou ruku, poskytne potřebné informace a podpoří je. „Do problémů se může dostat každý z nás a není ostudou požádat o pomoc,“ uzavírá Stuchlíková.


Text a foto: Bc. Ivana Bohuslavová, koordinátor KPSS

 


Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Vyjádření města Poděbrady k publikační činnosti RNDr. Mikolandy v Poděbradských novinách.

celý článek >>>

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Město a Městský úřad Poděbrady se omlouvají občanům, kteří žijí v ulici Revoluční nebo ji užívají, za zdržení rekonstrukce této ulice z důvodu špatného postupu stavebního úřadu.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

S ohledem na množící se fámy, že provozní dobu restaurací a předzahrádek v Poděbradech v nočních hodinách ovlivňuje radnice, je opět na pořadu vysvětlení faktů.

celý článek >>>

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Ačkoliv se několik klíčových projektů města nedaří prozatím dotáhnout do úspěšného finiše, mnoho dalších už „zdobí“ všechna potřebná razítka.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY