Sociální oblast ve městě:

Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

 

Od 15. září letošního roku je občanská poradna díky příspěvku města otevřená dvakrát měsíčně, první a třetí pátek v měsíci od 9 do 12 hodin.


respondeoNejčastějšími tématy jsou osobní finance (dluhy, půjčky, exekuce, …), otázky rodinných a mezilidských vztahů, majetkoprávní vztahy, pracovněprávní vztahy, sociální dávky a podobně. Bezplatné sociální služby mohou zájemci využít ve 4. patře budovy městského úřadu (tzv. Pentagon) v uvedených dnech, více informací a objednání na telefonních číslech 325 511 148 a 731 588 632 nebo na emailu poradna@respondeo.cz.


Jaké situace řeší pracovníci poradny, ilustruje následující příběh: Lenka se s Petrem seznámila na narozeninové oslavě svých kamarádů, zamilovali se do sebe a po třech měsících jí Petr nabídl, aby se k němu přestěhovala. „Naše soužití bylo moc hezké, cítila jsem se s ním v bezpečí, věřila jsem mu. Když přišel s tím, že má nějaké problémy a potřeboval by pomoc, neváhala jsem,“ říká Lenka. Petr ji požádal o ručení na půjčku ve výši 250 000 korun.


Postupně se však začaly ve vztahu objevovat trhliny, partneři se sobě odcizovali, až se vztah rozpadl docela a Lenka se musela odstěhovat. „S Petrem jsme přestali po rozchodu úplně komunikovat,“ vypráví, „takže mě naprosto zaskočilo, když jsem najednou dostala dopis od banky s tím, že dlužník přestal platit splátky a já mám coby ručitel zaplatit 400 000 korun, na které narostla Petrova půjčka.“ Lenka se pokoušela bývalému příteli volat a domluvit se s ním, ale neuspěla. „Byla jsem zoufalá, z půjčky jsem neměla ani korunu a z mého dělnického platu jsem si nikdy nemohla dovolit celou částku uhradit.“


V této situaci dostala klientka kontakt na Občanskou poradnu Respondeo. „Společně jsme její situaci podrobně a v klidu probraly a postupně jsme se začaly bavit o možnostech řešení,“ líčí pracovnice poradny Hedvika Stuchlíková. Klientka se nakonec rozhodla jít cestou oddlužení a zároveň zvažuje možnost bývalého přítele žalovat. „Je přede mnou ještě dlouhá cesta, ale díky občanské poradně mám naději, že jsou moje problémy řešitelné. Už tím se mi nesmírně ulevilo,“ podotýká k tomu.


Občanská poradna může nabídnout pomoc ještě před podpisem a vysvětlit klientovi důsledky jeho kroku. Většina klientů však hledá pomoc až ve chvíli, kdy je něco trápí; i tehdy jim poradna nabídne pomocnou ruku, poskytne potřebné informace a podpoří je. „Do problémů se může dostat každý z nás a není ostudou požádat o pomoc,“ uzavírá Stuchlíková.


Text a foto: Bc. Ivana Bohuslavová, koordinátor KPSS

 


Mateřská škola Studentská září novotou

Mateřská škola Studentská září novotou

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

4. 10. 2018.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Romana Vlasáka (nezávislý kandidát) a Lucii Slaukovou (Naše Poděbrady).

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Pro občany Poděbrad) a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

Referendum o bazénu schváleno

Referendum o bazénu schváleno

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém mimořádném jednání 28. 8. 2018 rozhodlo o vyhlášení místního referenda na území města Poděbrady ve dnech konání komunálních voleb (5. a 6. října 2018).

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

20. 9. 2018.

celý článek >>>

Reakce velitele Městské policie

Reakce velitele Městské policie

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

6. 9. 2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY