Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

 

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

 

Roman Sebrle

 

Za krásného nedělního počasí 19. května se opět po roce zaplnilo parkoviště a park před hotelem Golfi pódiem, hrami, startem a cílem běžecké trati a stánky, které z prodeje také přispěly na pomoc Zuzance (13), Filípkovi (12) a Mírovi (18). Dětem, které mají od narození postižení končetin, mentální poruchu či poruchu komunikace, epilepsii a další diagnózy, které jim a jejich blízkým stěžují život, navštěvují poděbradskou speciální školu a Handicap centrum Srdce. Letošních 1 100 běžců, což je o 140 více než loni, fanoušci a samozřejmě pořadatelé charitativní akce se pokusili jim trochu usnadnit život a přispěli ke koupi rehabilitační židle, speciálního chodítka a zdravotního kočárku.

 

rfh Fiala

 

„Za uplynulé čtyři ročníky jsme pomohli dětem částkou přes milion korun. Loni jsme vybrali 252 tisíc a letos máme 354 tisíc korun,“ shrnul při závěrečném vyhlášení za organizátory Petr Fiala. Děti opět zabavil Krejčík Honza a program uzavřela krásným zpěvem Magdalena Štoková z Pěveckého sboru Gymnázia Jiřího z Poděbrad.


Celkové první místo rodinného běhu na 3,3 kilometru, který odstartoval Roman Šebrle, obhájil s časem 11 minut 46 sekund Poděbraďák Mojmír Pavlík, který běžel v kategorii chlapci za Běhej Poděbrady. Nejrychlejším mužem byl s 12 min. 23 sek. Lukáš Kuvejt z Milovic. Nejrychlejší dívkou pak Sabina Hálová za TJ Sokol Hradec Králové s časem 13 min. 59 sek. a mezi ženami zvítězila Monika Kačerová ze Zvole s časem 14 min. 16 sek. Kratší trať si zaběhl také starosta Poděbrad Jaroslav Červinka, který prý v mládí běhal závodně. Dnes již netrénovaný zaběhl okruh za 24 min. 7 sek. a slíbil podporu příštího ročníku Run for Help Poděbrady.


Hlavní závod na 10 kilometrů odstartovala senátorka z Poděbrad Emilie Třísková. Nový rekord v něm zaběhl Pavel Dvořák z Prostějova s časem 33 minuty a 54 sekundy. Druhé místo obsadil Vlastimil Flegl s časem 34 min. 47 sek. a nejrychlejší trojici doplnil Vojtěch Bližňák s časem 35 min. 11 sek. Nejrychlejší ženou se s časem 43 minut a 13 sekund stala Iva Kroužilová z Poděbrad, druhá s více než dvouminutovou ztrátou doběhla Gabriela Pašková a třetí Petra Šmerhová s časem 47 min. 50 sek.


Desetibojař Roman Šebrle před sebe pustil 27 běžců a doběhl s časem 43 min. 58 sek. Akce se zúčastnil s televizní kolegyní Evou Perkausovou a kromě autogramiády se ochotně fotil s lidmi a promluvil i s Poděbradským novinami.


Dva důvody, proč přijel Roman Šebrle

 

Proč jste tady?
Protože chci podpořit dobrou věc. To je hlavní důvod.

 

A také poběžíte.
To je ten druhý důvod.

 

Lidé s vámi budou měřit síly…
Ano, a někteří budou určitě spokojení, protože deset kilometrů to už je dlouhá trať a já jsem byl spíš sprinter, takže nepoběžím ani pomalu ani úplně rychle. Poběžím jako lepší běžec, kterých je tady spousta.


Měl jste čas na dnešek trénovat?
Já jsem trénoval na půlmaraton, který jsem chtěl zaběhnout pod hodinu třicet. Jenže jsem si těsně před závodem zranil lýtko a to tak, že jsem neběžel ani následný pražský půlmaraton, na kterém mi záleželo. Naštěstí jsem měsíc na to už zaběhl půlmaraton jako štafetu v rámci pražského maratonu, i když volně. A dnes už jsem snad v pořádku.


Kondici si evidentně udržujete průběžně.
Jezdím ještě hodně na kole. Kondici si musím udržovat, bez práce to nejde!

Text a foto: Olga Vendlová

(30. 5. 2019)

 


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY