Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Výlep předvolebních plakátů se zdržel. Proč?

Výlep předvolebních plakátů se zdržel. Proč?

Necelé dva týdny před volbami došlo v Poděbradech k události, která souvisela s vypjatou předvolební kampaní před komunálními volbami.

celý článek >>>

Výsledky svozu odpadů

Výsledky svozu odpadů

V sobotu 27. září 2014 proběhl v Poděbradech mobilní svoz nebezpečných odpadů z domácností, součástí byl i svoz odpadů obsahujících azbest.

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Žižkovská školka roste / Rozhlas bez reklam

celý článek >>>

Vyjádření Technických služeb města Poděbrad

Vyjádření Technických služeb města Poděbrad

Technické služby města Poděbrad, s.r.o., (TSMP) si dovolují informovat občany a uvést na pravou míru informaci z předvolebního letáku stran Poděbradského fóra, Strany zelených a Pirátské strany.

celý článek >>>

Překvapená oslavenkyně: TIC odměnil hosta číslo 150 000

Překvapená oslavenkyně: TIC odměnil hosta číslo 150 000

V pondělí 8. září přivítalo Turistické informační centrum v Poděbradech svého sto padesátitisícího návštěvníka.

celý článek >>>

Závěrečná zpráva komise životního prostředí

Závěrečná zpráva komise životního prostředí

Tento text se k vám, čtenářům, dostává v čase před komunálními volbami, po kterých zvolené zastupitelstvo rozhodne o nové komisi pro životní prostředí.

celý článek >>>

Příručka voliče komunálních voleb 2014

Příručka voliče komunálních voleb 2014

Blíží se komunální volby, proto bychom se pokusili v následujících řádcích detailněji nahlédnout do volebního systému.

celý článek >>>

Sto dní hájení je u konce

Sto dní hájení je u konce

Nový ředitel společnosti Městská realitní Poděbrady, Ing. Karel Hlinka, přibližuje po třech měsících ve funkci svůj pohled na chod společnosti a na zavedené změny.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY