Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Zprávy z města

Zprávy z města

Rekonstrukce ulic pokračují podle plánu / Bankomat na Žižkově: město vyjednává dál / Rychlostní „měřák“ vyfotí hříšníky na silnici

celý článek >>>

Nový společenský sál v Poděbradech

Nový společenský sál v Poděbradech

Potřeba výstavby nového společenského sálu byla široce diskutována už před komunálními volbami na podzim 2014 a stala se součástí programů politických stran v Poděbradech.

celý článek >>>

Výměna řidičských průkazů, duben–květen  2015

Výměna řidičských průkazů, duben–květen 2015

Dovolujeme si upozornit držitele řidičských průkazů, jejichž platnost končí v měsících dubnu a květnu 2015...

celý článek >>>

První letošní obchůzka: bude na čem pracovat

První letošní obchůzka: bude na čem pracovat

V polovině března uspořádalo vedení města první letošní obchůzku některými poděbradskými ulicemi.

celý článek >>>

Poděbradská cena Ď míří do speciální školy

Poděbradská cena Ď míří do speciální školy

Rotary klub Poděbrady pod záštitou starosty Ladislava Langra uspořádal již druhý ročník městského kola ceny Ď. Slavnostní vyhlášení se uskutečnilo 19. března v obřadní síni radnice.

celý článek >>>

Přijímání žádostí o přijetí dětí do mateřských škol Poděbrady

Přijímání žádostí o přijetí dětí do mateřských škol Poděbrady

Mateřská škola Poděbrady vyhlašuje příjem žádostí o přijetí dětí do MŠ pro školní rok 2015–2016.

celý článek >>>

Město odstraňuje nebezpečné a havarijní stromy

Město odstraňuje nebezpečné a havarijní stromy

Poděbradská radnice se snaží udržovat bezpečnost ve městě od možného poškození majetku a zdraví osob prořezem a kácením havarijních stromů.

celý článek >>>

„Funkci starosty vnímám jako svůj politický vrchol“

„Funkci starosty vnímám jako svůj politický vrchol“

V listopadu minulého roku zahájil ve funkci starosty města své druhé volební období.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY