Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Hasiči varují: lampion štěstí může zapálit i dům

Hasiči varují: lampion štěstí může zapálit i dům

Volně vypuštěný lampion štěstí je z pohledu hasičů zvláště v letním období naprosto nekontrolovatelný otevřený oheň, který se na obloze může chovat zcela nepředvídatelně.

celý článek >>>

Informace ke sběru bioodpadu v Poděbradech

Informace ke sběru bioodpadu v Poděbradech

Zákon o odpadech stanovil obcím a městům novou povinnost: od roku 2015 zajistit pro své občany možnost odděleně sbírat bioodpad.

celý článek >>>

Městská realitní nesmí připomínat někdejší „byťák“, má jasno ředitel Beneš

Městská realitní nesmí připomínat někdejší „byťák“, má jasno ředitel Beneš

Sto dní ve funkci ředitele Městské realitní má za sebou nový ředitel Jaroslav Beneš. Kde jeho společnost „tlačí bota“ a jaké plány má do budoucna, prozradil mimo jiné v rozhovoru pro PN.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad.

celý článek >>>

Sokolečská strouha

Sokolečská strouha

Na základě stížností na znečištění Sokolečské strouhy provedlo Oddělení životního prostředí Městského úřadu Poděbrady šetření na místě se zástupcem společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk, a. s. (VaK), a zástupci poděbradského Odboru správy majetku.

celý článek >>>

K průjezdu kamionů

K průjezdu kamionů

Na posledním zastupitelstvu byla opět otevřena otázka nežádoucího průjezdu kamionů přes město.

celý článek >>>

Gloriet se dočká zásadní rekonstrukce

Gloriet se dočká zásadní rekonstrukce

Mnoho Poděbraďáků o této atraktivní pamětihodnosti města možná ani neví. Působivý gloriet, stojící na zahradě sboru Českobratrské církve evangelické, však zřejmě brzy opráší zašlou slávu.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Ivana Uhlíře a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY