Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Zprávy z města

Zprávy z města

Pojmenování ulic / Rekonstrukce zahájena / Kuželkáři v novém / a další

celý článek >>>

Zahájení realizace projektu

Zahájení realizace projektu

Odbor sociální péče a živnostenský úřad, oddělení sociální péče Městského úřadu Poděbrady, podal na podzim roku 2013 žádost o finanční podporu z Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost na grantový projekt s názvem „Podpora standardizace orgánu sociálně-právní ochrany dětí (OS-POD) v Poděbradech“.

celý článek >>>

Rekonstrukce vlakového nádraží

Rekonstrukce vlakového nádraží

Již několik let se hovoří o nutné rekonstrukci nádraží Českých drah v Poděbradech (na snímku). V jakém stádiu je tento projekt v současné době?

celý článek >>>

CityCat: technické mají špičku mezi „zametači“

CityCat: technické mají špičku mezi „zametači“

Technické služby města Poděbrad, s. r. o., zakoupily koncem loňského roku za podpory Operačního programu Životní prostředí zametací stroj značky BUCHER Schörling CityCat 5000 XLm (na snímku).

celý článek >>>

Veřejné toalety na náměstí v „novém kabátě“

Veřejné toalety na náměstí v „novém kabátě“

Technické služby města Poděbrad, s. r. o., které provozují veřejné WC na Jiřího náměstí, se na přelomu loňského a letošního roku rozhodly, že před turistickou sezonou alespoň částečně zkulturní prostředí veřejných toalet.

celý článek >>>

Změna místa výdeje parkovacích karet

Změna místa výdeje parkovacích karet

Město Poděbrady v březnu loňského roku začalo vydávat první parkovací karty.

celý článek >>>

Volby do Evropského parlamentu

Volby do Evropského parlamentu

se konají 23., 24. 5. 2014, a voliči si mohou do 8. 5. 2014 požádat v místě trvalého pobytu o voličský průkaz opravňující k hlasování mimo trvalé bydliště.

celý článek >>>

Centrum města pod drobnohledem: co odhalila další obchůzka?

Centrum města pod drobnohledem: co odhalila další obchůzka?

Také v letošním roce bude pokračovat vedení města se zástupci odborů městského úřadu v obhlídkách Poděbrad. Ta v pořadí již dvanáctá se tentokrát týkala městského centra.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY