Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Mikrointerview

Mikrointerview

Ing. Martin Suchánek, tajemník MÚ Poděbrady

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Workoutové hřiště / Zátěžová zkouška / Konec předzahrádky U Marka

celý článek >>>

Viník bez svědomí

Viník bez svědomí

Velká kaluž rozlité bílé barvy upoutala pozornost lidí na hlavní křižovatce Riegrova náměstí.

celý článek >>>

Informace z poděbradské mateřinky

Informace z poděbradské mateřinky

Mateřská škola Poděbrady od 1.9.2015 zvyšuje svoji kapacitu o 37 míst otevřením dalšího odloučeného pracoviště Labská 1114.

celý článek >>>

Fámy a fakta

Fámy a fakta

V nové rubrice PN se zaměřujeme na fámy, „zaručené“ zvěsti, případně drby, které mezi lidmi ve městě kolují, a které se nemusí zakládat na pravdě.

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Škola dostalanový kabát / Plány v „Opletalce“ / Parkoviště na místě domu hrůzy / a další

celý článek >>>

Reakce Technických služeb města Poděbrad, s.r.o.,

Reakce Technických služeb města Poděbrad, s.r.o.,

…na nepřesné informaceuvedenév novinách „Naše Poděbrady“.

celý článek >>>

Stav dešťové kanalizace ve Velkém Zboží

Stav dešťové kanalizace ve Velkém Zboží

V městské části Poděbrady – Velké Zbožíprobíhá čištění dešťové kanalizace současně s pasportizací aktuálního stavu celé dešťové kanalizace.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY