Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Zprávy z města

Zprávy z města

Dotace z Fondu solidarity EU / Ztráty a nálezy / Bankomat na Žižkově (zatím) nebude / a další

celý článek >>>

Návštěvník koupaliště

Návštěvník koupaliště

Na poděbradském Jezeře se objevil zajímavý pták. Jedná se o husici nilskou, známou mimo jiné ze staroegyptských hieroglyfů.

celý článek >>>

Informace pro neziskové organizace v Poděbradech

Informace pro neziskové organizace v Poděbradech

Zastupitelstvo města Poděbrady, usnesením č. 13/2014 ze dne 19. 2. 2014, schválilo pravidla pro čerpání příspěvků na úhradu nákladů neziskových organizací na území města Poděbrad.

celý článek >>>

Městská realitní nezahálí

Městská realitní nezahálí

S příchodem jara jsou práce ve společnosti Městská realitní Poděbrady, a. s., v plném proudu.

celý článek >>>

Jak se dostat do Budovcovy ulice?

Jak se dostat do Budovcovy ulice?

V těchto dnech probíhá kompletní rekonstrukce ulice Za Nádražím. Ta výrazně změní dopravní situaci především za železničním přejezdem u skláren. Jak bude vypadat?

celý článek >>>

Sdružení lázeňských míst: krize zažehnána

Sdružení lázeňských míst: krize zažehnána

Koncem března se již tradičně v Poděbradech konal Sněm Sdružení lázeňských míst ČR (na snímku).

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Změna ceny parkovného / Výluka vlaků / Test před povodněmi

celý článek >>>

Pozor na uzavírky!

Pozor na uzavírky!

V rámci rekonstrukce je v termínu od 24. 4. do 30. 6. 2015 uzavřena

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY