Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Zprávy z města

Zprávy z města

Odpad půjde pod zem / Nové hřiště u školy / Kouření a psi v parku? / Obnova stromořadí dokončena

celý článek >>>

Trhy opět ve středu!

Trhy opět ve středu!

Tradiční trhy u vlakového nádraží se od 24. června 2015 konají opět každou středu.

celý článek >>>

Rekordní mateřinky

Rekordní mateřinky

Ohlédnutí za přijímacím řízením do MŠ v Poděbradech pro školní rok 2015/2016.

celý článek >>>

Intenzifikace ČOV

Intenzifikace ČOV

V současné době probíhá stavba „Intenzifikace a rozšíření Čistírny odpadních vod (ČOV) Poděbrady“ s termínem dokončení v březnu 2016.

celý článek >>>

Turnaj trojic v nohejbale

Turnaj trojic v nohejbale

Nohejbalový oddíl JORDÁN Poděbrady Vás srdečně zve na na turnaj trojic, který se uskuteční na dvorcích poděbradského koupaliště dne 11. 7. 2015

celý článek >>>

Školáci v Poděbradech soupeřili na Odpadiádě

Školáci v Poděbradech soupeřili na Odpadiádě

V pondělí 1. června se na lázeňské kolonádě v Poděbradech setkali místní školáci a děti z okolních obcí, aby se tu dopoledne utkali v různých disciplínách spojených se sběrem a tříděním odpadů.

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Poděbraďáci pomáhají přírodě / Mateřinka se bavila na koupališti / Obnova stromořadí dokončena / Rekonstrukce školy na Žižkově

celý článek >>>

Městská realitní informuje

Městská realitní informuje

Společnost Městská realitní Poděbrady uzavřela hospodaření za rok 2014...

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY