Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Zprávy z města

Zprávy z města

Evoluce nadjezdu / Nové školky se otevřou na jaře / Proměna ulice Dr. Horákové

celý článek >>>

Obyvatelé Poděbrad vytřídili přes 620 tun odpadu

Obyvatelé Poděbrad vytřídili přes 620 tun odpadu

Více než osmnáct tisíc barevných kontejnerů se podařilo naplnit Poděbraďákům v uplynulém roce.

celý článek >>>

Výbor „zn. Poděbrady III“: Kde je pravda?

Výbor „zn. Poděbrady III“: Kde je pravda?

Poděbradské noviny požádaly o postoj k návrhu zřízení Místního výboru Žižkov obě názorové strany, které tato myšlenka rozděluje.

celý článek >>>

Místní výbor Žižkov? Návrh nebyl přijat

Místní výbor Žižkov? Návrh nebyl přijat

Obyvatelé Žižkova se svého vlastního místního výboru nedočkají. Jeho zřízení zastupitelstvo zamítlo.

celý článek >>>

Praktický pomocník v „centru“

Praktický pomocník v „centru“

V pátek 14. listopadu 2014 se za účasti náměstka hejtmana Středočeského kraje Marka Semeráda uskutečnilo na středisku Centra sociálních a zdravotních služeb Poděbrady...

celý článek >>>

Poděbraďáci vytřídili loni 246 tun papíru

Poděbraďáci vytřídili loni 246 tun papíru

Třídění odpadu se již za posledních pár let stalo běžnou součástí života obyvatel Poděbrad. Celkové množství vytříděného papíru, plastů, skla a nápojového kartonu roste.

celý článek >>>

Provozní doba pošty na Žižkově

Provozní doba pošty na Žižkově

Mnoho obyvatel si v posledních měsících stěžovalo na nepravidelnou otevírací dobu žižkovské pošty.

celý článek >>>

Nové jízdní řády ČD

Nové jízdní řády ČD

Přiloženy soubory v .PDF a .DOC ke stažení

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY