Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Lázně přivítají v roce 2015 více hostů

Lázně přivítají v roce 2015 více hostů

Co čeká Lázně Poděbrady v letošním roce a jakým způsobem se projeví na jejím chodu kroky vlády České republiky, která slíbila změnit svůj přístup k lázeňství?

celý článek >>>

Poděbraďáci třídí. A jsou za to odměněni

Poděbraďáci třídí. A jsou za to odměněni

Kampaň k třídění odpadů v Poděbradech vrcholí. Město společně s EKO-KOMEM lidem rozdá spoustu cen a proplatí roční poplatky za odpady.

celý článek >>>

Cena „Ď“ aneb síla slova díky

Cena „Ď“ aneb síla slova díky

Opět můžete jménem svým nebo organizace, kterou zastupujete, veřejně poděkovat tomu, kdo si to zaslouží – nominujte ho do městského kola ceny „Ď“, které proběhne v březnu tohoto roku.

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

V Bažantnici svítí nové lampy / Rekonstrukce školy začne za půl roku / Parkoviště před nádražím je hotové / Trhy u nádraží přesunuty na sobotu

celý článek >>>

Vánoční Vala

Vánoční Vala

Ve čtvrtek 11. prosince se Základní škola Václava Havla „oblékla do vánočního kabátu“.

celý článek >>>

Změna provozní doby pošty na Žižkově

Změna provozní doby pošty na Žižkově

Pobočka České pošty na poděbradském Žižkově mění od 1. února 2015 provozní hodiny.

celý článek >>>

Poděkování pěstounské péči

Poděkování pěstounské péči

V sobotu 6. 12. se v poděbradském hotelu Golfi uskutečnilo předvánoční setkání pěstounských rodin...

celý článek >>>

Městské ceny 2015

Městské ceny 2015

Také v roce 2015 budou při příležitosti tradičního březnového Dne Poděbrad oceněni zasloužilí a úspěšní obyvatelé města...

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY