Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


Elektřina pro město v roce 2017

Elektřina pro město v roce 2017

Rada města pověřila v polovině roku Městskou realitní, a. s., zajištěním nákupu elektřiny pro město a jeho organizace na rok 2017.

celý článek >>>

Cena vodného a stočného v roce 2017

Cena vodného a stočného v roce 2017

Na společném zasedání představenstva a dozorčí rady společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk, a. s., které se konalo 13. 12. 2016, bylo rozhodnuto, že se cena pitné vody a vody odkanalizované od 1. 1. 2017 drobně změní.

celý článek >>>

 NENECHÁVEJTE VÝMĚNU ŘIDIČÁKU NA POSLEDNÍ CHVÍLI

NENECHÁVEJTE VÝMĚNU ŘIDIČÁKU NA POSLEDNÍ CHVÍLI

Během roku 2017 by měla postupně vypršet platnost více než 800 000 řidičských průkazů.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Novoroční anketa: malé i velké radosti, výzvy a „přebytečná“ předsevzetí

Novoroční anketa: malé i velké radosti, výzvy a „přebytečná“ předsevzetí

Čas bilancování, ale také plánování a přemítání nad tím, co příštích 12 měsíců přinese. To je tradičně období přelomu roku v myslích lidí celého světa. PN oslovily pětici veřejně známých osobností Poděbrad...

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: prosinec 2016.

celý článek >>>

Obnova dětských hřišť v Poděbradech

Obnova dětských hřišť v Poděbradech

Na základě rozhodnutí pracovní skupiny ustanovené radou města pro obnovu a zlepšení dětských hřišť v Poděbradech došlo ke změně koncepce dětských hřišť a sportovišť na modernější prvky s vyšší životností (kovové nosné části).

celý článek >>>

Plán plnění oprav chodníků v roce 2016

Plán plnění oprav chodníků v roce 2016

V přehledné tabulce uvádíme seznam oprav chodníků v roce 2016, jak jej PN poskytl Městský úřad Poděbrady.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY