Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


„Hlídači“ přechodů

„Hlídači“ přechodů

Od 1. září byla v Poděbradech ve spolupráci s Úřadem práce v Nymburce spuštěna nová služba, která zajistí bezpečné přecházení především dětí po vybraných přechodech pro chodce na cestě do školy a zpět.

celý článek >>>

Jiřího náměstí chceme atraktivnější, ukázala anketa

Jiřího náměstí chceme atraktivnější, ukázala anketa

Náměstí by mělo podle názoru obyvatel Poděbrad lákat k návštěvě a sloužit především k odpočinku, setkávání a pořádání různorodých akcí.

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Finále u nádraží / Romantika u vody / Proměna školy v Přední Lhotě / a další

celý článek >>>

Informace ke komunálním volbám v Poděbradech

Informace ke komunálním volbám v Poděbradech

Volby do zastupitelstev obcí se konají 10 – 11. 2014. V Poděbradech budou kandidovat tato volební uskupení; (v závorce je uvedeno číslo, které jim bylo losem přiděleno).

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Škola na Žižkově se dočká rekonstrukce / Radnice dostává „nový kabát“

celý článek >>>

Změny cen Městského parkovacího systému

Změny cen Městského parkovacího systému

Město Poděbrady v souladu s usnesením zastupitelstva města č. 74/2014 změnilo ceny za parkování v jednotlivých tarifních pásmech Městského parkovacího systému.

celý článek >>>

Základní sociální poradenství

Základní sociální poradenství

Dne 12. května 2014 byla zahájena činnost Centra poradenských služeb v Poděbradech. Každé pondělí od 8.00 do 12.00 hodin zde funguje bezplatné základní sociální poradenství.

celý článek >>>

Zprávy z města

Zprávy z města

Nadjezd i pro chodce / „Zkouška“ rozhlasu / Startuje přestavba školky na Žižkově

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY