Poděbradské parkování – odloženo na jaro!


parkovaci systemJeden z klíčových úkolů našeho koaličního programu bylo zavedení parkovacího systému v Poděbradech. Není náhodou, že se v minulých volebních obdobích o parkovacím systému jen hlasitě hovořilo, ale nic nezavedlo. Jeden důvod je, že se nelze zavděčit všem a proto bylo lepší nedělat nic. Druhý důvod je, že parkovací systém může být pro soukromou firmu velmi tučné sousto. A v Česku je už jen málo srovnatelných měst, která ještě nemají parkování pod kontrolou. Když jsme se začali zabývat detaily projektu, zjistili jsme, že největší chybou by bylo provozovat parkovací systém soukromým subjektem. Doplatili by na to občané i návštěvníci města a jediný, kdo by na tom vydělal, by byl právě privátní provozovatel. V zastupitelstvu jsme rozhodli, že systém bude provozovat samo město. A to byl kámen úrazu. Od té chvíle vypsaná veřejná zakázka pouze na parkovací automaty a logistiku jejich provozu byla „bombardována“ nejrůznějšími zdržovacími dotazy. Považte, že na jednu banální soutěž, kterou organizovala zkušená firma z oboru, přišlo skoro sedm desítek doplňujících dotazů! Každý takový dotaz znamená nutnost naší odpovědi a další odklad. Když už nebylo na co se ptát a výběrová komise měla vyhlásit vítěze, přišlo na stůl oznámení o podání námitek jednoho z neúspěšných účastníků k úřadu pro hospodářskou soutěž (ÚHOS). Nikoliv proto, aby prosadil pravdu, ale aby škodil a zdržoval. Když ne já, tak raději nikdo. Tak jsou dnes nastavená pravidla výběrových řízení. Napadnout lze cokoliv a kýmkoliv. Není divu, že antimonopolní úřad je zavalen stížnostmi a není proto divu, mu že zákon neukládá rozhodovat v konkrétním termínu. Než bychom čekali, až nám ÚHOS dá za pravdu a my budeme oprávněni vyhlásit vítěze a konečně zavedeme potřebný systém do parkování, rada města minulý týden rozhodla celou soutěž zákonným způsobem zrušit a obratem vypsat soutěž novou. V praxi to znamená, že podzimní start se odkládá a očekávaný parkovací systém spustíme na jaře roku 2013. Tedy, pokud opět někdo nebude chtít škodit a „sypat písek do soukolí“.

 

Parkovací systém Poděbrad (.PDF)

 

Ivan Uhlíř
1. místostarosta města Poděbrady
ilustrační foto archiv


ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: únor 2017.

celý článek >>>

Rekonstrukce ulice Revoluční

Rekonstrukce ulice Revoluční

Už v srpnu 2015 přislíbil tehdejší hejtman Středočeského kraje Miloš Petera generální rekonstrukci páteřní žižkovské ulice Revoluční. Proč k ní ještě nedošlo?

celý článek >>>

„Horké židle“ na úřadě? Nikoho záměrně nedusíme, říká starosta Langr

„Horké židle“ na úřadě? Nikoho záměrně nedusíme, říká starosta Langr

Poděbradská radnice bojuje s velmi častou obměnou zaměstnanců, což kritizují především opoziční zastupitelé.

celý článek >>>

Kácení topolů kanadských

Kácení topolů kanadských

Na základě žádosti města Poděbrady bylo rozhodnuto orgánem státní správy na ochranu přírody a krajiny o pokácení 26 kusů vzrostlých dřevin – topolů kanadských.

celý článek >>>

Startuje plošný sběr bioodpadů

Startuje plošný sběr bioodpadů

Občanům města bude umožněno vytřiďovat bioodpad přímo v domácnostech.

celý článek >>>

PŘEHLEDNĚ: Městská památková zóna Poděbrady

PŘEHLEDNĚ: Městská památková zóna Poděbrady

Město Poděbrady patří mezi 255 měst v České republice, které má na svém území vyhlášenou městskou památkovou zónu.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: leden 2017.

celý článek >>>

Parkovací systém dozná drobných změn

Parkovací systém dozná drobných změn

Rada města Poděbrady schválila dne 5. 12. 2016 nové Nařízení města Poděbrady č. 1/2016 o stání silničních motorových vozidel na vymezených místních komunikacích ve městě Poděbrady, které nabývá účinnosti od 1. 1. 2017.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY