RADNICE INFORMUJE

 

Pomocník pro hasiče z Přední Lhoty

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Přední Lhotě bude vybavena novým devítimístným dopravním automobilem s požárním přívěsem pro hašení v celkové ceně 955 900 Kč. Slavnostní předání vozu se uskutečnilo v neděli 30. 9. 2018. Projekt, který přispěje ke zlepšení akceschopnosti jednotky, je realizován s finančním přispěním Ministerstva vnitra ČR – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Středočeského kraje.


/hasicske_auta_predni_lhotaV rámci podpory jednotek dobrovolných hasičů byla v roce 2017 vyhlášena výzva Ministerstva vnitra ČR (pořízení nového dopravního automobilu pro rok 2018 – dotace pro jednotky SDH obcí), do které byla podána žádost o dotaci. Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, rozhodlo o poskytnutí dotace na akci „Poděbrady – Dopravní automobil s požárním přívěsem pro hašení“ ve výši 450 000 Kč. Během roku 2018 bylo také požádáno o další dotaci na tento dopravní automobil s přívěsem v rámci kofinancování zmíněného projektu z Programu 2018 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS, kde byla dotace přiznána ve výši 300 000 Kč. Podíl města Poděbrady na pořízení zmíněného dopravního automobilu s požárním přívěsem tak činí 205 900 Kč.

Nový vyvolávací systém na Městském úřadě

Během října dojde k výraznému zvýšení komfortu klientů odboru dopravy (agenda řidičských průkazů, evidence vozidel a technika) a odboru správních činností (agenda občanských průkazů a cestovních pasů).

Město Poděbrady totiž připravuje spuštění testovacího provozu elektronického vyvolávacího systému. Vyvolávací systém bude umožňovat vyzvedávání pořadových lístků při příchodu klienta tak, jak to například funguje v hlavní budově pošty. Systém bude navíc umožňovat tzv. interní objednání, což je rezervace termínu příští návštěvy. Klient se může objednat na konkrétní termín. Dostaví-li se následně v rezervovaném termínu, obdrží prioritní pořadí mezi čekajícími, a tím mu bude umožněno přednostní vyvolání na požadované pracoviště.  

Vyvolávací systém navíc umožní propojení s internetovým prostředím, což nabídne podobnou službu jako výše zmíněné interní objednání. Tím se klientům nabízí možnost vyhnout se čekání na konkrétních pracovištích. Věříme, že připravovaná novinka přinese užitek všem občanům. Během testovacího provozu vás budeme informovat o stavu zavádění i o možnostech vyvolávacího systému a nastavených postupech na jednotlivých pracovištích.

Lenka Hotovcová,
tisková mluvčí,
Městský úřad Poděbrady
Foto: (red)

(4. 10. 2018)


Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Komise jako orgán rady obce

Komise jako orgán rady obce

Před několika týdny zahájilo svou činnost v tomto volebním období celkem 17 komisí. Čtyři z nich zřizuje dle zákona starosta. Těmi se tedy v následujícím textu zabývat nebudu.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Uběhlo 100 dní práce nového zastupitelstva města a vedení radnice.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

V Poděbradech je krásně

V Poděbradech je krásně

Dokonce i ve chvílích, kdy není úplně nejkrásnější počasí. Jsem toho mínění, že je krásně v celém Česku, čili v každém českém i moravském městě. Mám osobní zkušenosti, že ve většině případů ten dojem mívají spíše návštěvníci než stálí obyvatelé.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY