RADNICE INFORMUJE

 

Pomocník pro hasiče z Přední Lhoty

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Přední Lhotě bude vybavena novým devítimístným dopravním automobilem s požárním přívěsem pro hašení v celkové ceně 955 900 Kč. Slavnostní předání vozu se uskutečnilo v neděli 30. 9. 2018. Projekt, který přispěje ke zlepšení akceschopnosti jednotky, je realizován s finančním přispěním Ministerstva vnitra ČR – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Středočeského kraje.


/hasicske_auta_predni_lhotaV rámci podpory jednotek dobrovolných hasičů byla v roce 2017 vyhlášena výzva Ministerstva vnitra ČR (pořízení nového dopravního automobilu pro rok 2018 – dotace pro jednotky SDH obcí), do které byla podána žádost o dotaci. Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, rozhodlo o poskytnutí dotace na akci „Poděbrady – Dopravní automobil s požárním přívěsem pro hašení“ ve výši 450 000 Kč. Během roku 2018 bylo také požádáno o další dotaci na tento dopravní automobil s přívěsem v rámci kofinancování zmíněného projektu z Programu 2018 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS, kde byla dotace přiznána ve výši 300 000 Kč. Podíl města Poděbrady na pořízení zmíněného dopravního automobilu s požárním přívěsem tak činí 205 900 Kč.

Nový vyvolávací systém na Městském úřadě

Během října dojde k výraznému zvýšení komfortu klientů odboru dopravy (agenda řidičských průkazů, evidence vozidel a technika) a odboru správních činností (agenda občanských průkazů a cestovních pasů).

Město Poděbrady totiž připravuje spuštění testovacího provozu elektronického vyvolávacího systému. Vyvolávací systém bude umožňovat vyzvedávání pořadových lístků při příchodu klienta tak, jak to například funguje v hlavní budově pošty. Systém bude navíc umožňovat tzv. interní objednání, což je rezervace termínu příští návštěvy. Klient se může objednat na konkrétní termín. Dostaví-li se následně v rezervovaném termínu, obdrží prioritní pořadí mezi čekajícími, a tím mu bude umožněno přednostní vyvolání na požadované pracoviště.  

Vyvolávací systém navíc umožní propojení s internetovým prostředím, což nabídne podobnou službu jako výše zmíněné interní objednání. Tím se klientům nabízí možnost vyhnout se čekání na konkrétních pracovištích. Věříme, že připravovaná novinka přinese užitek všem občanům. Během testovacího provozu vás budeme informovat o stavu zavádění i o možnostech vyvolávacího systému a nastavených postupech na jednotlivých pracovištích.

Lenka Hotovcová,
tisková mluvčí,
Městský úřad Poděbrady
Foto: (red)

(4. 10. 2018)


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY