RADNICE INFORMUJE

 

Pomocník pro hasiče z Přední Lhoty

Jednotka Sboru dobrovolných hasičů v Přední Lhotě bude vybavena novým devítimístným dopravním automobilem s požárním přívěsem pro hašení v celkové ceně 955 900 Kč. Slavnostní předání vozu se uskutečnilo v neděli 30. 9. 2018. Projekt, který přispěje ke zlepšení akceschopnosti jednotky, je realizován s finančním přispěním Ministerstva vnitra ČR – generálního ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR a Středočeského kraje.


/hasicske_auta_predni_lhotaV rámci podpory jednotek dobrovolných hasičů byla v roce 2017 vyhlášena výzva Ministerstva vnitra ČR (pořízení nového dopravního automobilu pro rok 2018 – dotace pro jednotky SDH obcí), do které byla podána žádost o dotaci. Ministerstvo vnitra – generální ředitelství Hasičského záchranného sboru ČR, rozhodlo o poskytnutí dotace na akci „Poděbrady – Dopravní automobil s požárním přívěsem pro hašení“ ve výši 450 000 Kč. Během roku 2018 bylo také požádáno o další dotaci na tento dopravní automobil s přívěsem v rámci kofinancování zmíněného projektu z Programu 2018 pro poskytování dotací z rozpočtu středočeského kraje ze Středočeského Fondu podpory dobrovolných hasičů a složek IZS, kde byla dotace přiznána ve výši 300 000 Kč. Podíl města Poděbrady na pořízení zmíněného dopravního automobilu s požárním přívěsem tak činí 205 900 Kč.

Nový vyvolávací systém na Městském úřadě

Během října dojde k výraznému zvýšení komfortu klientů odboru dopravy (agenda řidičských průkazů, evidence vozidel a technika) a odboru správních činností (agenda občanských průkazů a cestovních pasů).

Město Poděbrady totiž připravuje spuštění testovacího provozu elektronického vyvolávacího systému. Vyvolávací systém bude umožňovat vyzvedávání pořadových lístků při příchodu klienta tak, jak to například funguje v hlavní budově pošty. Systém bude navíc umožňovat tzv. interní objednání, což je rezervace termínu příští návštěvy. Klient se může objednat na konkrétní termín. Dostaví-li se následně v rezervovaném termínu, obdrží prioritní pořadí mezi čekajícími, a tím mu bude umožněno přednostní vyvolání na požadované pracoviště.  

Vyvolávací systém navíc umožní propojení s internetovým prostředím, což nabídne podobnou službu jako výše zmíněné interní objednání. Tím se klientům nabízí možnost vyhnout se čekání na konkrétních pracovištích. Věříme, že připravovaná novinka přinese užitek všem občanům. Během testovacího provozu vás budeme informovat o stavu zavádění i o možnostech vyvolávacího systému a nastavených postupech na jednotlivých pracovištích.

Lenka Hotovcová,
tisková mluvčí,
Městský úřad Poděbrady
Foto: (red)

(4. 10. 2018)


Rýsuje se podjezd.  Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Rýsuje se podjezd. Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Konec obav z dalšího nadjezdu, který by negativně zasáhl do života obyvatel města. Vedení poděbradské radnice se podařilo přesvědčit Správu železniční dopravní cesty k vybudování podjezdu, který má pod tratí u skláren protnout páteřní krajskou komunikaci se Žižkovem.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zdeňka Havlase (STAN Poděbrad s podporou KDU-ČSL) a Tomáše Mauxe (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu v Poděbradech dne 31. 12. 2018.

celý článek >>>

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen/listopad 2018.

celý článek >>>

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

To, co bylo pravděpodobné již po zveřejnění výsledků komunálních voleb, je nyní realitou. Koalici na poděbradské radnici vytvořily Naše Poděbrady, STAN a ODS a starostou se stává Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

Firma Poděbradka, vyrábějící značku minerální vody Poděbradka a patřící do holdingu Karlovarské minerální vody, zvyšuje platy zaměstnanců svého výrobního závodu.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY