Reakce velitele Městské policie

 

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

 

dlabal__Poděbradská Městská policie patří k těm menším. Jak říká tabulkový stav, je nás 15 strážníků plus velitel. V současné době máme 2 zaměstnance podstav, jedna kolegyně je dlouhodobě nemocná. O volné kapacitě tedy nemůže být řeč. Zajišťujeme čtyřiadvacetihodinovou nepřetržitou službu. Chod operačního střediska zajišťují čtyři strážníci, kteří mimo jiné obsluhují městský kamerový systém (31 kamer), tísňovou telefonní linku 156, koordinují činnost hlídky a řeší přestupky příchozích řidičů na služebně. Zbývajících 8 strážníků zajišťuje ve směnném nepřetržitém provozu veřejný pořádek ve městě, výjezdy na tísňová volání, výjezdy na základě upozornění občanů a plní úkoly dle zákona o obecní policii.  Na dvanáctihodinovou směnu vychází na celé město pouze jedna dvoučlenná hlídka.


I přes toto vytížení jsme se na pokyn pana starosty na tři měsíce (duben, květen a červen) zaměřili právě na řešení problematiky cyklistů na kolonádě. Během této akce jsme „řešili“ za jízdu na kole parkem celkem 137 cyklistů. I po ukončení akce jsme však tuto problematiku neopustili a během července a srpna jsme řešili dalších 91 cyklistů. V parku však nejde jen o cyklisty, ale také o pejskaře, ochranu zeleně i vodní prvky. Jen v květinových hodinách jsme za vstup a jejich poškození v letošním roce řešili 21 případů. Zatímco za jízdu po kolonádě na kole byli z 85 % postiženi místní občané, do květinových hodin až na jednu výjimku vstoupili pouze přespolní.


Z ostatní činnosti jen několik čísel. Městská policie v letošním roce řešila na místě nebo oznámila ke správnímu řízení 1 085 dopravních přestupků. Řešila 150 přestupků proti veřejnému pořádku, 32 přestupků proti majetku. Bylo odchyceno a předáno do útulku nebo majiteli 69 psů. Ke správnímu orgánu na odbor dopravy jsme zpracovali a oznámili 7 149 přestupků překročení rychlosti v ulici Kovanická. Toto je jen zlomek činnosti Městské policie. Pokud někdo bude mít zájem se podrobněji seznámit s prací Městské policie, nabízím osobní setkání.

Miloš Dlabal,
velitel MP Poděbrady

(6. 9. 2018)


Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY