Reakce velitele Městské policie

 

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

 

dlabal__Poděbradská Městská policie patří k těm menším. Jak říká tabulkový stav, je nás 15 strážníků plus velitel. V současné době máme 2 zaměstnance podstav, jedna kolegyně je dlouhodobě nemocná. O volné kapacitě tedy nemůže být řeč. Zajišťujeme čtyřiadvacetihodinovou nepřetržitou službu. Chod operačního střediska zajišťují čtyři strážníci, kteří mimo jiné obsluhují městský kamerový systém (31 kamer), tísňovou telefonní linku 156, koordinují činnost hlídky a řeší přestupky příchozích řidičů na služebně. Zbývajících 8 strážníků zajišťuje ve směnném nepřetržitém provozu veřejný pořádek ve městě, výjezdy na tísňová volání, výjezdy na základě upozornění občanů a plní úkoly dle zákona o obecní policii.  Na dvanáctihodinovou směnu vychází na celé město pouze jedna dvoučlenná hlídka.


I přes toto vytížení jsme se na pokyn pana starosty na tři měsíce (duben, květen a červen) zaměřili právě na řešení problematiky cyklistů na kolonádě. Během této akce jsme „řešili“ za jízdu na kole parkem celkem 137 cyklistů. I po ukončení akce jsme však tuto problematiku neopustili a během července a srpna jsme řešili dalších 91 cyklistů. V parku však nejde jen o cyklisty, ale také o pejskaře, ochranu zeleně i vodní prvky. Jen v květinových hodinách jsme za vstup a jejich poškození v letošním roce řešili 21 případů. Zatímco za jízdu po kolonádě na kole byli z 85 % postiženi místní občané, do květinových hodin až na jednu výjimku vstoupili pouze přespolní.


Z ostatní činnosti jen několik čísel. Městská policie v letošním roce řešila na místě nebo oznámila ke správnímu řízení 1 085 dopravních přestupků. Řešila 150 přestupků proti veřejnému pořádku, 32 přestupků proti majetku. Bylo odchyceno a předáno do útulku nebo majiteli 69 psů. Ke správnímu orgánu na odbor dopravy jsme zpracovali a oznámili 7 149 přestupků překročení rychlosti v ulici Kovanická. Toto je jen zlomek činnosti Městské policie. Pokud někdo bude mít zájem se podrobněji seznámit s prací Městské policie, nabízím osobní setkání.

Miloš Dlabal,
velitel MP Poděbrady

(6. 9. 2018)


Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Oslavy Dne Poděbrad se blíží. Které osobnosti převezmou v pondělí 4. března při slavnostním večeru v divadle městské ceny? Zde jsou jejich jména.

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

PF 2019

PF 2019

Vážení a milí spoluobčané!
Jsme na prahu nového roku 2019, a tak nám dovolte, abychom vám do příštích dnů, týdnů a měsíců popřáli vše nejlepší – pevné zdraví, osobní úspěchy a pohodu v okruhu lidí, které máte rádi a kterých si vážíte.

celý článek >>>

Azbest v „BIOSce“ navýší cenu její rekonstrukce

Azbest v „BIOSce“ navýší cenu její rekonstrukce

Nejzásadnější poděbradský projekt roku 2019, který zahrnuje rekonstrukci a rozšíření dosluhující sportovní haly BIOS, provázejí komplikace s výskytem azbestu.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Miroslava Holase (Naše Poděbrady) a Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY