Reakce velitele Městské policie

 

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

 

dlabal__Poděbradská Městská policie patří k těm menším. Jak říká tabulkový stav, je nás 15 strážníků plus velitel. V současné době máme 2 zaměstnance podstav, jedna kolegyně je dlouhodobě nemocná. O volné kapacitě tedy nemůže být řeč. Zajišťujeme čtyřiadvacetihodinovou nepřetržitou službu. Chod operačního střediska zajišťují čtyři strážníci, kteří mimo jiné obsluhují městský kamerový systém (31 kamer), tísňovou telefonní linku 156, koordinují činnost hlídky a řeší přestupky příchozích řidičů na služebně. Zbývajících 8 strážníků zajišťuje ve směnném nepřetržitém provozu veřejný pořádek ve městě, výjezdy na tísňová volání, výjezdy na základě upozornění občanů a plní úkoly dle zákona o obecní policii.  Na dvanáctihodinovou směnu vychází na celé město pouze jedna dvoučlenná hlídka.


I přes toto vytížení jsme se na pokyn pana starosty na tři měsíce (duben, květen a červen) zaměřili právě na řešení problematiky cyklistů na kolonádě. Během této akce jsme „řešili“ za jízdu na kole parkem celkem 137 cyklistů. I po ukončení akce jsme však tuto problematiku neopustili a během července a srpna jsme řešili dalších 91 cyklistů. V parku však nejde jen o cyklisty, ale také o pejskaře, ochranu zeleně i vodní prvky. Jen v květinových hodinách jsme za vstup a jejich poškození v letošním roce řešili 21 případů. Zatímco za jízdu po kolonádě na kole byli z 85 % postiženi místní občané, do květinových hodin až na jednu výjimku vstoupili pouze přespolní.


Z ostatní činnosti jen několik čísel. Městská policie v letošním roce řešila na místě nebo oznámila ke správnímu řízení 1 085 dopravních přestupků. Řešila 150 přestupků proti veřejnému pořádku, 32 přestupků proti majetku. Bylo odchyceno a předáno do útulku nebo majiteli 69 psů. Ke správnímu orgánu na odbor dopravy jsme zpracovali a oznámili 7 149 přestupků překročení rychlosti v ulici Kovanická. Toto je jen zlomek činnosti Městské policie. Pokud někdo bude mít zájem se podrobněji seznámit s prací Městské policie, nabízím osobní setkání.

Miloš Dlabal,
velitel MP Poděbrady

(6. 9. 2018)


ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Pro občany Poděbrad) a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

Referendum o bazénu schváleno

Referendum o bazénu schváleno

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém mimořádném jednání 28. 8. 2018 rozhodlo o vyhlášení místního referenda na území města Poděbrady ve dnech konání komunálních voleb (5. a 6. října 2018).

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

20. 9. 2018.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

6. 9. 2018.

celý článek >>>

Reakce na plán SŽDC vybudovat nový nadjezd

Reakce na plán SŽDC vybudovat nový nadjezd

Obyvatelé ulice Na Hrázi a okolí vyzvali politická uskupení v Poděbradech k vyjádření ohledně chystaného nadjezdu u ulice Karla Čapka. Zde jsou vyjádření stran a hnutí ke dni 18. 9. 2018, které obdržela iniciátorka dialogu Petra Knyplová.

celý článek >>>

Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: srpen 2018.

celý článek >>>

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Ve čtvrtek 30. 8. 2018, tak trochu symbolicky v den zahájení největší letošní turistické atrakce v Poděbradech – festivalu Soundtrack, byla v sousedství vlakového nádraží slavnostně otevřena parkovací cyklověž Biketower.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY