Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

 

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.


KuberaPro předsedu Senátu Jaroslava Kuberu byla návštěva Poděbrad teprve druhým výjezdem od nástupu do čela horní komory Parlamentu ČR. „Ale to jenom proto, že se Poděbrady neozvaly dříve, jinak by můj první výjezd byl do Poděbrad, protože s místní paní senátorkou Emilií Třískovou se velmi dobře známe a jsme kamarádi,“ pravil Jaroslav Kubera, jenž přiznal jako nedávný primátor Teplic, že Poděbrady považuje za partnerské město v lázeňském smyslu.


Každého jistě zajímá, zda nejvyšší šéf tuzemských senátorů při celodenním pobytu v Poděbradech podstoupil nějakou zdejší lázeňskou koupel či dokonce obsáhlejší proceduru. „To v žádném případě, na to nebudu mít čas,“ prohlásil Jaroslav Kubera bezprostředně po obědě v kongresovém centru uprostřed kolonády a dodal: „Vždyť ani ve svých Teplicích jsem žádnou lázeňskou kúru nepodstoupil, jednou jsem tam sice ležel chvíli v nějaké vaně, ale protože se tam nesmělo kouřit, tak jsem tam dlouho nevydržel a víckrát se už nevrátil.“


Přestože Teplice a Poděbrady jsou lázeňsky příbuznými městy, tak Jaroslav Kubera zdůraznil dva rozdíly. „Do Teplic jezdí více zahraničních hostů, a jak je všeobecně známo, jsou oblíbené u arabské klientely, kdežto Poděbrady jsou cílem především návštěvníků z tuzemska. A zdůrazňuji, že je potřeba si domácích klientů vážit, protože ti budou jezdit stále, i když nějaká případná celosvětová krize omezí počet do Česka cestujících zahraničních hostů. A další výhodou Poděbrad je, že jsou na rovině, na rozdíl od sevřených Teplic, kde není prostor pro rozvoj cyklistiky, která je mezi lidmi čím dál více oblíbenější. V Poděbradech a jejich okolí je prostor pro budování cyklostezek, což například v Teplicích a Praze není, tam mají cyklisté mezi auty strach jezdit.“


Předsedovi Senátu se velmi líbí, jak poděbradská radnice veřejně oceňuje aktivní obyvatele a rodáky. „Poděbrady mají nepopíratelný genius loci, žijí zde mnohé rodiny spoustu let, tradice některých přesahuje i více než jedno století. A lidé, kteří pro Poděbrady pracují, si zaslouží veřejné ocenění. Je to zároveň i dobrá zpráva pro mladé, aby se nestěhovali ze svého rodného města, ale podobně jako jejich předkové v něm rádi žili a pracovali,“ zdůraznil Jaroslav Kubera, zastánce zdravého patriotismu a milovník komunikace s lidmi. „Nasávám od nich problémy, abych jako zákonodárce nežil ve skleněné rakvi. Výhoda senátorů, podobně jako starostů měst je v tom, že dobře vědí, jak z parlamentu vypuštěné zákony dopadají na lidi.“

 

Text: Jan Fidler

Foto: Monika Langrová

(7. 3. 2019)

 


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY