Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

 

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.


KuberaPro předsedu Senátu Jaroslava Kuberu byla návštěva Poděbrad teprve druhým výjezdem od nástupu do čela horní komory Parlamentu ČR. „Ale to jenom proto, že se Poděbrady neozvaly dříve, jinak by můj první výjezd byl do Poděbrad, protože s místní paní senátorkou Emilií Třískovou se velmi dobře známe a jsme kamarádi,“ pravil Jaroslav Kubera, jenž přiznal jako nedávný primátor Teplic, že Poděbrady považuje za partnerské město v lázeňském smyslu.


Každého jistě zajímá, zda nejvyšší šéf tuzemských senátorů při celodenním pobytu v Poděbradech podstoupil nějakou zdejší lázeňskou koupel či dokonce obsáhlejší proceduru. „To v žádném případě, na to nebudu mít čas,“ prohlásil Jaroslav Kubera bezprostředně po obědě v kongresovém centru uprostřed kolonády a dodal: „Vždyť ani ve svých Teplicích jsem žádnou lázeňskou kúru nepodstoupil, jednou jsem tam sice ležel chvíli v nějaké vaně, ale protože se tam nesmělo kouřit, tak jsem tam dlouho nevydržel a víckrát se už nevrátil.“


Přestože Teplice a Poděbrady jsou lázeňsky příbuznými městy, tak Jaroslav Kubera zdůraznil dva rozdíly. „Do Teplic jezdí více zahraničních hostů, a jak je všeobecně známo, jsou oblíbené u arabské klientely, kdežto Poděbrady jsou cílem především návštěvníků z tuzemska. A zdůrazňuji, že je potřeba si domácích klientů vážit, protože ti budou jezdit stále, i když nějaká případná celosvětová krize omezí počet do Česka cestujících zahraničních hostů. A další výhodou Poděbrad je, že jsou na rovině, na rozdíl od sevřených Teplic, kde není prostor pro rozvoj cyklistiky, která je mezi lidmi čím dál více oblíbenější. V Poděbradech a jejich okolí je prostor pro budování cyklostezek, což například v Teplicích a Praze není, tam mají cyklisté mezi auty strach jezdit.“


Předsedovi Senátu se velmi líbí, jak poděbradská radnice veřejně oceňuje aktivní obyvatele a rodáky. „Poděbrady mají nepopíratelný genius loci, žijí zde mnohé rodiny spoustu let, tradice některých přesahuje i více než jedno století. A lidé, kteří pro Poděbrady pracují, si zaslouží veřejné ocenění. Je to zároveň i dobrá zpráva pro mladé, aby se nestěhovali ze svého rodného města, ale podobně jako jejich předkové v něm rádi žili a pracovali,“ zdůraznil Jaroslav Kubera, zastánce zdravého patriotismu a milovník komunikace s lidmi. „Nasávám od nich problémy, abych jako zákonodárce nežil ve skleněné rakvi. Výhoda senátorů, podobně jako starostů měst je v tom, že dobře vědí, jak z parlamentu vypuštěné zákony dopadají na lidi.“

 

Text: Jan Fidler

Foto: Monika Langrová

(7. 3. 2019)

 


Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Komise jako orgán rady obce

Komise jako orgán rady obce

Před několika týdny zahájilo svou činnost v tomto volebním období celkem 17 komisí. Čtyři z nich zřizuje dle zákona starosta. Těmi se tedy v následujícím textu zabývat nebudu.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Uběhlo 100 dní práce nového zastupitelstva města a vedení radnice.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY