Senior taxi jezdí i letos

 

Služba Senior taxi se stává nedílnou součástí sociální politiky, velmi vítanou ve všech obcích, které ji již zprovoznily. Město Poděbrady zavedlo zkušebně Senior taxi už v dubnu 2016.

senior_taxi_Vzhledem k zájmu a kladným ohlasům ze strany místních seniorů se rozhodla radnice pokračovat v „taxíku pro seniory“ i v roce 2017.


Ze začátku byla služba určena pro občany s trvalým bydlištěm v Poděbradech starším 70 let a pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P. Důvodem byla snaha usnadnit přepravu těchto osob k lékaři, na úřady, poštu, hřbitov či do nákupních středisek. Starší občané mají mnohdy různé zdravotní potíže spojené především s pohybem, které jim znesnadňují navštívit uvedené instituce, a ve městě nefunguje místní hromadná doprava. Zájem o službu ze strany seniorů stále roste. Zatímco v prvních měsících provozu bylo uskutečněno průměrně 250 jízd, loni se průměrný počet jízd za jeden měsíc pohyboval kolem čísla 500 a v prosinci 2017 jich bylo uskutečněno již 673.


Po prvních zkušenostech byla tato služba rozšířena i pro občany starší 65 let (včetně) a prodloužila se provozní doba o půl hodiny. Senior taxi je nyní v provozu každý pracovní den od 7:00 do 15:00. Rovněž byla přidána některá další přepravní místa. V současné době lze Senior taxi využít i pro jízdy do zdravotnických zařízení na území města Nymburk. Cena za jednu jízdu po Poděbradech je pro seniory stanovena na 15 Kč. Za jednu jízdu do sousedního města zaplatí senioři 45 Kč.


Vzhledem k tomu, že smlouva se stávajícím provozovatelem služby skončila ke konci roku 2017, proběhlo na podzim loňského roku nové výběrové řízení na zakázku malého rozsahu na zajištění služby Senior taxi v Poděbradech. Na základě výsledků tohoto výběrového řízení bude i v dalších letech zajišťovat tuto službu firma ROSI LOGISTIK, s. r. o., Ostrava (pozn. dříve Komfort Logistik). Lidé jsou s poskytovatelem služby a se službou jako takovou spokojeni. Firma má letité zkušenosti s provozováním Senior taxi i v dalších městech.


O poskytnutí služby lze požádat v průběhu celého dne alespoň jeden pracovní den přede dnem, v němž potřebujete odvoz, a to na telefonním čísle 720 955 764. Budou-li to umožňovat provozní podmínky, lze službu využít i v den jejího objednání.


Pro využití služby Senior taxi je třeba mít průkaz, který se předkládá řidiči před nástupem do vozidla; tuto legitimaci mohou zájemci získat v budově Městského úřadu Poděbrady u nádraží (nám. T. G. Masaryka 1130) na Odboru sociálních věcí a živnostenském úřadě v 6. patře. Průkaz bude oprávněnému žadateli vystaven oproti předložení občanského průkazu nebo průkazu ZTP (popř. ZTP/P) zdarma. Dosud bylo vystaveno celkem 138 průkazů Senior taxi.


Text: Gabriela Fultnerová,  
Městský úřad Poděbrady,
Odbor sociální péče a živnostenský úřad
Foto: (aku)

(15. 2. 2018)


Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu v Poděbradech dne 31. 12. 2018.

celý článek >>>

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen/listopad 2018.

celý článek >>>

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

To, co bylo pravděpodobné již po zveřejnění výsledků komunálních voleb, je nyní realitou. Koalici na poděbradské radnici vytvořily Naše Poděbrady, STAN a ODS a starostou se stává Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

Firma Poděbradka, vyrábějící značku minerální vody Poděbradka a patřící do holdingu Karlovarské minerální vody, zvyšuje platy zaměstnanců svého výrobního závodu.

celý článek >>>

Ukončení svozu bioodpadů

Ukončení svozu bioodpadů

Technické služby města Poděbrad, s. r. o., oznamují, že svoz biodpadů bude ukončen poslední týden v listopadu. Poslední svoz proběhne v jednotlivých lokalitách dle harmonogramu ve dnech 26.–28. 11. 2018.

celý článek >>>

Mateřská škola Studentská září novotou

Mateřská škola Studentská září novotou

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY