Sociální oblast ve městě – Handicap centrum Srdce, o. p. s.: „Pomáháme žít svůj život“

Práce, bydlení, volný čas, vzdělávání, zábava

 

Handicap centrum Srdce více jak 20 let pomáhá lidem se zdravotním, a zejména pak s mentálním postižením v Poděbradech a širokém okolí „žít svůj život“.


handicap srdceNíže popsaný ucelený systém služeb rostl s našimi klienty. Snažíme se, aby si kdokoliv mohl vybrat. Rozpětí našich služeb je široké, značná je i rozmanitost osob, kterým pomáháme. Od těžce postižených imobilních jedinců, až po ty s lehkým typem handicapu, které nebaví sedět doma. Kdykoliv jste vítaní na nezávaznou prohlídku centra a konzultaci o poskytovaných službách.


Týdenní stacionář a Praktická škola – s pobytem od pondělí do pátku: příprava na samostatný život v sebeobsluze, prohlubování a udržování znalostí a dovedností z předchozí školní docházky (zahradník, kuchař, dílenský pracovník, textilní pracovník). Je to taková naše startovací služba na několik let pro mladé po skončení povinné školní docházky.


Denní stacionář – každodenní zajímavý program s partou kamarádů: mimo pestré aktivity sportovní, výtvarné, vzdělávací a sebeobslužné, umožňuje tato služba rodinným příslušníkům dále navštěvovat zaměstnání a vzájemně si od sebe odpočinout.


Sociálně terapeutické dílny – pro všechny lidi s chutí do práce: produkujeme vlastní výrobní řady (svíčky, mýdla, koupelové soli ad.), spolupracujeme s automobilovým průmyslem při zhotovení a kompletaci dílů a mnoha dalšími výrobci z okolí. Dá se říci, že zaměstnávání osob s handicapem je naší vlajkovou lodí. Mimo smysluplné pracovní uplatnění v kolektivu si lidé, kteří nechtějí být jen pasivními příjemci sociálních dávek, vydělávají mzdu. Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a nabídnout mu pro něj zvládnutelnou práci. Prostě „žít svůj život“.


Podpora samostatného a chráněného bydlení: k samostatnosti také patří vlastní bydlení. Asistujeme všude, kde je to potřeba, seznamujeme naše klienty s tím, co život přináší. Od běžné péče o domácnost, hospodaření s penězi, nakupování a vaření, až po doprovod k lékaři či zprostředkování právního poradenství.


Závěrem je třeba dodat, že město Poděbrady má unikátní systém služeb pro lidi s handicapem, seniory a ostatní, kteří potřebují pomocnou ruku. Bez podpory radnice, poděbradských firem a mnoha dobrodinců, by naše organizace nemohla dělat tak mnoho. Za to vám, Poděbraďákům, ze Srdíčka na Ostende náleží velká pochvala a poděkování. Jsme tu doma.


Kontakt: Handicap centrum Srdce, o. p. s., Ostende 88, Poděbrady, tel. 325 613 362 nebo 728 180 180, email: reditel@hcsrdce.cz, www.hcsrdce.cz a facebook.


Text a foto: Mgr. Michal Šmíd

 


Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Vyjádření města Poděbrady k publikační činnosti RNDr. Mikolandy v Poděbradských novinách.

celý článek >>>

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Město a Městský úřad Poděbrady se omlouvají občanům, kteří žijí v ulici Revoluční nebo ji užívají, za zdržení rekonstrukce této ulice z důvodu špatného postupu stavebního úřadu.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

S ohledem na množící se fámy, že provozní dobu restaurací a předzahrádek v Poděbradech v nočních hodinách ovlivňuje radnice, je opět na pořadu vysvětlení faktů.

celý článek >>>

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Ačkoliv se několik klíčových projektů města nedaří prozatím dotáhnout do úspěšného finiše, mnoho dalších už „zdobí“ všechna potřebná razítka.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY