Sociální oblast ve městě – Handicap centrum Srdce, o. p. s.: „Pomáháme žít svůj život“

Práce, bydlení, volný čas, vzdělávání, zábava

 

Handicap centrum Srdce více jak 20 let pomáhá lidem se zdravotním, a zejména pak s mentálním postižením v Poděbradech a širokém okolí „žít svůj život“.


handicap srdceNíže popsaný ucelený systém služeb rostl s našimi klienty. Snažíme se, aby si kdokoliv mohl vybrat. Rozpětí našich služeb je široké, značná je i rozmanitost osob, kterým pomáháme. Od těžce postižených imobilních jedinců, až po ty s lehkým typem handicapu, které nebaví sedět doma. Kdykoliv jste vítaní na nezávaznou prohlídku centra a konzultaci o poskytovaných službách.


Týdenní stacionář a Praktická škola – s pobytem od pondělí do pátku: příprava na samostatný život v sebeobsluze, prohlubování a udržování znalostí a dovedností z předchozí školní docházky (zahradník, kuchař, dílenský pracovník, textilní pracovník). Je to taková naše startovací služba na několik let pro mladé po skončení povinné školní docházky.


Denní stacionář – každodenní zajímavý program s partou kamarádů: mimo pestré aktivity sportovní, výtvarné, vzdělávací a sebeobslužné, umožňuje tato služba rodinným příslušníkům dále navštěvovat zaměstnání a vzájemně si od sebe odpočinout.


Sociálně terapeutické dílny – pro všechny lidi s chutí do práce: produkujeme vlastní výrobní řady (svíčky, mýdla, koupelové soli ad.), spolupracujeme s automobilovým průmyslem při zhotovení a kompletaci dílů a mnoha dalšími výrobci z okolí. Dá se říci, že zaměstnávání osob s handicapem je naší vlajkovou lodí. Mimo smysluplné pracovní uplatnění v kolektivu si lidé, kteří nechtějí být jen pasivními příjemci sociálních dávek, vydělávají mzdu. Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a nabídnout mu pro něj zvládnutelnou práci. Prostě „žít svůj život“.


Podpora samostatného a chráněného bydlení: k samostatnosti také patří vlastní bydlení. Asistujeme všude, kde je to potřeba, seznamujeme naše klienty s tím, co život přináší. Od běžné péče o domácnost, hospodaření s penězi, nakupování a vaření, až po doprovod k lékaři či zprostředkování právního poradenství.


Závěrem je třeba dodat, že město Poděbrady má unikátní systém služeb pro lidi s handicapem, seniory a ostatní, kteří potřebují pomocnou ruku. Bez podpory radnice, poděbradských firem a mnoha dobrodinců, by naše organizace nemohla dělat tak mnoho. Za to vám, Poděbraďákům, ze Srdíčka na Ostende náleží velká pochvala a poděkování. Jsme tu doma.


Kontakt: Handicap centrum Srdce, o. p. s., Ostende 88, Poděbrady, tel. 325 613 362 nebo 728 180 180, email: reditel@hcsrdce.cz, www.hcsrdce.cz a facebook.


Text a foto: Mgr. Michal Šmíd

 


ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Romana Vlasáka (nezávislý kandidát) a Lucii Slaukovou (Naše Poděbrady).

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Pro občany Poděbrad) a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

Referendum o bazénu schváleno

Referendum o bazénu schváleno

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém mimořádném jednání 28. 8. 2018 rozhodlo o vyhlášení místního referenda na území města Poděbrady ve dnech konání komunálních voleb (5. a 6. října 2018).

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

20. 9. 2018.

celý článek >>>

Reakce velitele Městské policie

Reakce velitele Městské policie

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

6. 9. 2018.

celý článek >>>

Reakce na plán SŽDC vybudovat nový nadjezd

Reakce na plán SŽDC vybudovat nový nadjezd

Obyvatelé ulice Na Hrázi a okolí vyzvali politická uskupení v Poděbradech k vyjádření ohledně chystaného nadjezdu u ulice Karla Čapka. Zde jsou vyjádření stran a hnutí ke dni 18. 9. 2018, které obdržela iniciátorka dialogu Petra Knyplová.

celý článek >>>

Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY