Sociální oblast ve městě – Handicap centrum Srdce, o. p. s.: „Pomáháme žít svůj život“

Práce, bydlení, volný čas, vzdělávání, zábava

 

Handicap centrum Srdce více jak 20 let pomáhá lidem se zdravotním, a zejména pak s mentálním postižením v Poděbradech a širokém okolí „žít svůj život“.


handicap srdceNíže popsaný ucelený systém služeb rostl s našimi klienty. Snažíme se, aby si kdokoliv mohl vybrat. Rozpětí našich služeb je široké, značná je i rozmanitost osob, kterým pomáháme. Od těžce postižených imobilních jedinců, až po ty s lehkým typem handicapu, které nebaví sedět doma. Kdykoliv jste vítaní na nezávaznou prohlídku centra a konzultaci o poskytovaných službách.


Týdenní stacionář a Praktická škola – s pobytem od pondělí do pátku: příprava na samostatný život v sebeobsluze, prohlubování a udržování znalostí a dovedností z předchozí školní docházky (zahradník, kuchař, dílenský pracovník, textilní pracovník). Je to taková naše startovací služba na několik let pro mladé po skončení povinné školní docházky.


Denní stacionář – každodenní zajímavý program s partou kamarádů: mimo pestré aktivity sportovní, výtvarné, vzdělávací a sebeobslužné, umožňuje tato služba rodinným příslušníkům dále navštěvovat zaměstnání a vzájemně si od sebe odpočinout.


Sociálně terapeutické dílny – pro všechny lidi s chutí do práce: produkujeme vlastní výrobní řady (svíčky, mýdla, koupelové soli ad.), spolupracujeme s automobilovým průmyslem při zhotovení a kompletaci dílů a mnoha dalšími výrobci z okolí. Dá se říci, že zaměstnávání osob s handicapem je naší vlajkovou lodí. Mimo smysluplné pracovní uplatnění v kolektivu si lidé, kteří nechtějí být jen pasivními příjemci sociálních dávek, vydělávají mzdu. Snažíme se ke každému přistupovat individuálně a nabídnout mu pro něj zvládnutelnou práci. Prostě „žít svůj život“.


Podpora samostatného a chráněného bydlení: k samostatnosti také patří vlastní bydlení. Asistujeme všude, kde je to potřeba, seznamujeme naše klienty s tím, co život přináší. Od běžné péče o domácnost, hospodaření s penězi, nakupování a vaření, až po doprovod k lékaři či zprostředkování právního poradenství.


Závěrem je třeba dodat, že město Poděbrady má unikátní systém služeb pro lidi s handicapem, seniory a ostatní, kteří potřebují pomocnou ruku. Bez podpory radnice, poděbradských firem a mnoha dobrodinců, by naše organizace nemohla dělat tak mnoho. Za to vám, Poděbraďákům, ze Srdíčka na Ostende náleží velká pochvala a poděkování. Jsme tu doma.


Kontakt: Handicap centrum Srdce, o. p. s., Ostende 88, Poděbrady, tel. 325 613 362 nebo 728 180 180, email: reditel@hcsrdce.cz, www.hcsrdce.cz a facebook.


Text a foto: Mgr. Michal Šmíd

 


Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Jako pestrobarevná nit zacuchaná do svátečních krajek a mašlí se vinul
nabitý program Dne Poděbrad. V důstojné atmosféře plné taktu a uhlazené etikety poděkovalo vedení města těm, kteří šíří slávu a povědomí o úspěšném „patentu“ s libozvučným názvem Poděbrady nebo přispívají mravenčí prací k jeho každodennímu lesku.

celý článek >>>

Je už před nádražím pořádek?

Je už před nádražím pořádek?

Jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě a „brána“ lázeňského města byla začátkem roku zavalena odpadky a nepořádkem.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady) a Stanislava Vavřičku (ČSSD).

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Za nejzásadnější projekt roku 2018 považuje vedení města rekonstrukci a rozšíření sportovní haly BIOS, která je vlajkovou lodí investic pro letošní rok. Nejzásadnější fakta, která promění dosluhující „stánek“ na Ostende v moderní arénu, přinášíme v otázkách a odpovědích.

celý článek >>>

Senior taxi jezdí i letos

Senior taxi jezdí i letos

Služba Senior taxi se stává nedílnou součástí sociální politiky, velmi vítanou ve všech obcích, které ji již zprovoznily. Město Poděbrady zavedlo zkušebně Senior taxi už v dubnu 2016.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další 2 místa. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Můžete se na nás s důvěrou a bez obav obrátit. Většina neřešitelných situací se stává jednodušší, jsou-li na ni dva…

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY