ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

 

V rubrice Poděbradských novin dáváme vždy po aktuálním jednání městského zastupitelstva prostor vybraným zastupitelům napříč politickým spektrem (vždy minimálně jeden opoziční zastupitel), aby se vyjádřili k tématům, která je na aktuálním zasedání městského zastupitelstva (13. 12. 2017) nejvíce zaujala.


Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Jindřicha Vondru (ANO 2011) a Jiřího Mareše (Volba pro Poděbrady).

JINDŘICH VONDRA

/vondra__Na posledním zasedání městského zastupitelstva v roce 2017 koaliční strany rozhodly o schválení projektu na výstavbu nové sportovní haly za prostředky města; na místě stávající haly BIOS na Ostende. V roce 2017 město Poděbrady požádalo o dotaci na rekonstrukci nynější haly, ale se žádostí neuspělo. Na zastupitelstvu byly představeny nové skutečnosti o kondici haly. Ta je v havarijním stavu a její rekonstrukce není možná.


Domnívám se, že uspěchat rozhodnutí o výstavbě nové haly za městské prostředky v době, kdy město nemá společenský sál, který byl prioritou volebních programů všech zvolených stran, není rozumným řešením. Zejména proto, že vzhledem k novým skutečnostem o stavu haly se šance na získání dotace při nové žádosti významně zvyšuje. To jsou důvody, proč považuji schválení osmdesátimilionové investice za unáhlené.

JIŘÍ MAREŠ

/jiri_mares__Na posledním zasedání zastupitelstva města Poděbrady v roce 2017 bylo na programu jednání přes 30 bodů. Za nejdůležitější považuji Návrh rozpočtu města pro rok 2018, který byl schválen, byť jen těsnou většinou hlasů.


Jak je zvykem, k jednotlivým bodům programu se vedly živé diskuse. V drtivé většině případů k věci. Jen ojediněle bylo nutné řečníky usměrnit, což se předsedajícímu dařilo. Nedávno jsem četl článek, v němž byla činnost zastupitele přirovnána k práci ošetřovatele lvů, který za nimi den co den chodí do klece a krmí je. I když svou práci dělá, jak nejlépe umí, nikdy neví, jestli ho lvi nezraní nebo nesežerou. Myslím, že je to naprosto trefné přirovnání, protože zastupitel, ať se snaží jakkoli, nikdy neví, kdy bude za svá rozhodnutí při hlasování napaden, obviněn či dokonce trestně stíhán. Zastupitelé, ale nejen oni, mají dnes tolik různých povinností, že je ani nemohou všechny znát. Zákony jsou tak složité a obyčejný život je tak přeregulovaný nejrůznějšími povinnostmi, zejména těmi velmi obecnými, že když se někdo někomu znelíbí, tak ho lze trestně stíhat v podstatě kdykoliv.


Tři roky se snažím ve funkci zastupitele a radního města zastávat zájmy města a jeho občanů. Čas od času za to musím čelit výpadům jednotlivců, kteří sledují jen vlastní ekonomické zájmy. Lidé z mého okolí se mě ptají, zda to mám zapotřebí. Odpovídám stále stejně. Jsem přesvědčen, že je nutné se rozhodovat podle toho, co je správné, i když to někdy znamená čelit lžím, pomluvám a manipulacím.


Tuto cenu jsem ochoten při plnění funkce zastupitele zaplatit. Pro lepší budoucnost má smysl naplňovat heslo „Slušně a poctivě!“

Foto: archiv

 


Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen/listopad 2018.

celý článek >>>

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

To, co bylo pravděpodobné již po zveřejnění výsledků komunálních voleb, je nyní realitou. Koalici na poděbradské radnici vytvořily Naše Poděbrady, STAN a ODS a starostou se stává Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

Firma Poděbradka, vyrábějící značku minerální vody Poděbradka a patřící do holdingu Karlovarské minerální vody, zvyšuje platy zaměstnanců svého výrobního závodu.

celý článek >>>

Ukončení svozu bioodpadů

Ukončení svozu bioodpadů

Technické služby města Poděbrad, s. r. o., oznamují, že svoz biodpadů bude ukončen poslední týden v listopadu. Poslední svoz proběhne v jednotlivých lokalitách dle harmonogramu ve dnech 26.–28. 11. 2018.

celý článek >>>

Mateřská škola Studentská září novotou

Mateřská škola Studentská září novotou

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

4. 10. 2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY