ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

 

V rubrice Poděbradských novin dáváme vždy po aktuálním jednání městského zastupitelstva prostor vybraným zastupitelům napříč politickým spektrem (vždy minimálně jeden opoziční zastupitel), aby se vyjádřili k tématům, která je na aktuálním zasedání městského zastupitelstva (13. 12. 2017) nejvíce zaujala.


Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Jindřicha Vondru (ANO 2011) a Jiřího Mareše (Volba pro Poděbrady).

JINDŘICH VONDRA

/vondra__Na posledním zasedání městského zastupitelstva v roce 2017 koaliční strany rozhodly o schválení projektu na výstavbu nové sportovní haly za prostředky města; na místě stávající haly BIOS na Ostende. V roce 2017 město Poděbrady požádalo o dotaci na rekonstrukci nynější haly, ale se žádostí neuspělo. Na zastupitelstvu byly představeny nové skutečnosti o kondici haly. Ta je v havarijním stavu a její rekonstrukce není možná.


Domnívám se, že uspěchat rozhodnutí o výstavbě nové haly za městské prostředky v době, kdy město nemá společenský sál, který byl prioritou volebních programů všech zvolených stran, není rozumným řešením. Zejména proto, že vzhledem k novým skutečnostem o stavu haly se šance na získání dotace při nové žádosti významně zvyšuje. To jsou důvody, proč považuji schválení osmdesátimilionové investice za unáhlené.

JIŘÍ MAREŠ

/jiri_mares__Na posledním zasedání zastupitelstva města Poděbrady v roce 2017 bylo na programu jednání přes 30 bodů. Za nejdůležitější považuji Návrh rozpočtu města pro rok 2018, který byl schválen, byť jen těsnou většinou hlasů.


Jak je zvykem, k jednotlivým bodům programu se vedly živé diskuse. V drtivé většině případů k věci. Jen ojediněle bylo nutné řečníky usměrnit, což se předsedajícímu dařilo. Nedávno jsem četl článek, v němž byla činnost zastupitele přirovnána k práci ošetřovatele lvů, který za nimi den co den chodí do klece a krmí je. I když svou práci dělá, jak nejlépe umí, nikdy neví, jestli ho lvi nezraní nebo nesežerou. Myslím, že je to naprosto trefné přirovnání, protože zastupitel, ať se snaží jakkoli, nikdy neví, kdy bude za svá rozhodnutí při hlasování napaden, obviněn či dokonce trestně stíhán. Zastupitelé, ale nejen oni, mají dnes tolik různých povinností, že je ani nemohou všechny znát. Zákony jsou tak složité a obyčejný život je tak přeregulovaný nejrůznějšími povinnostmi, zejména těmi velmi obecnými, že když se někdo někomu znelíbí, tak ho lze trestně stíhat v podstatě kdykoliv.


Tři roky se snažím ve funkci zastupitele a radního města zastávat zájmy města a jeho občanů. Čas od času za to musím čelit výpadům jednotlivců, kteří sledují jen vlastní ekonomické zájmy. Lidé z mého okolí se mě ptají, zda to mám zapotřebí. Odpovídám stále stejně. Jsem přesvědčen, že je nutné se rozhodovat podle toho, co je správné, i když to někdy znamená čelit lžím, pomluvám a manipulacím.


Tuto cenu jsem ochoten při plnění funkce zastupitele zaplatit. Pro lepší budoucnost má smysl naplňovat heslo „Slušně a poctivě!“

Foto: archiv

 


Sběrný dvůr má být hotový v zimě

Sběrný dvůr má být hotový v zimě

Od dubna 2018 začala výstavba nového sběrného dvora v areálu Technických služeb města Poděbrad, s. r. o.

celý článek >>>

Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

Doba dovolených je v plném proudu a vlna veder dává zapomenout na sychravé dny. Pro naši společnost je současné období obdobím vrcholících činností v oblasti zateplování bytových domů tak, aby v nadcházející zimní sezoně bylo vše připraveno na nejchladnější roční období.

celý článek >>>

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

Kdo obdrží medaile k 100. výročí ČSR? Rozhodne i váš hlas!

Kdo obdrží medaile k 100. výročí ČSR? Rozhodne i váš hlas!

Zastupitelstvo města Poděbrady rozhodlo, že na počest 100. výročí státnosti Poděbrady ocení unikátními pamětními medailemi 25 žijících osobností, jejichž činnost byla nebo stále ještě je pro Poděbrady významným přínosem. Kdo bude vybrán, je v rukou veřejnosti, tedy každého z nás.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Radka Smejkala (Volba pro Poděbrady) a Petra Fialu (ODS).

celý článek >>>

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Za přítomnosti několika zastupitelů a také zájemců z řad veřejnosti byla na městském úřadě projednána prezentace Studie veřejného osvětlení města Poděbrady.

celý článek >>>

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

V pondělí 18. 6. se uskutečnila další ze série pravidelných obchůzek vedení města jednotlivými lokalitami Poděbrad. Tentokrát se účastníci blíže podívali na situaci panující v městské části Žižkov.

celý článek >>>

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Školní rok 2017/18 je už historií. Studenti a pedagogové vyměnili úmorný dril u kateder a náročné přípravy v kabinetech za vytoužený letní odpočinek a rekreaci mysli. Poděbradské noviny oslovily všechny ředitele poděbradských škol se dvěma prostými a explicitními otázkami.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY