ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

 

V rubrice Poděbradských novin dáváme vždy po aktuálním jednání městského zastupitelstva prostor vybraným zastupitelům napříč politickým spektrem (vždy minimálně jeden opoziční zastupitel), aby se vyjádřili k tématům, která je na aktuálním zasedání městského zastupitelstva (zasedání z 30. 11. 2018) nejvíce zaujala.


Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Milana Suchomela (Volba pro Poděbrady) a Miloše Mikolandu (Naše Poděbrady).

MILAN SUCHOMEL

suchomel_Můj úhel pohledu na jednání zastupitelstva 30. 11. 2018 je celkem jednoduchý. Na tomto mimořádném zasedání byla hlavním bodem realizace poptávky bankovního úvěru ve výši 50 milionů Kč na dofinancování akce „Stavební úpravy sportovní haly Poděbrady“ v rámci přípravy vyrovnaného rozpočtu města na rok 2019.


Dle mého názoru byl tento bod jednání seriózně připraven, o čemž svědčilo i jednoznačné hlasování, které odsouhlasilo přípravu veřejné zakázky za účelem zajištění bankovního úvěru až do výše 50 milionů Kč.


Všichni však věříme, že tento úvěr nebude nutné čerpat, a že se jedná vlastně o potřebu pro sestavení vyrovnaného rozpočtu v této chvíli, tedy v závěru roku 2018, a že konkrétní finanční naplnění rozpočtu města pro rok 2019 umožní realizovat výše jmenovanou akci bez úvěru.

MILOŠ MIKOLANDA

mikolandaMůj úhel pohledu na poslední mimořádné jednání městského zastupitelstva není pohodově adventní. Předpokládám však, že mi voliči nepropůjčili mandát proto, abych jim lhal. Poděbrady zdaleka nevzkvétají investovanou, bývalým starostou Langrem vymyšlenou, miliardou korun. Naopak, on a jeho dříve koaliční, nyní opoziční uskupení, město ošklivě zadlužili. Pokud bych si jako občan objednal zboží či služby, aniž bych měl na jejich úhradu, šlo by o podvod. Tak nějak to bylo s Langrovým podpisem smlouvy na rekonstrukci haly BIOS s rozpočtově nekrytými padesáti miliony korun. Nebylo to jen finanční kasino, ale také porušení zákona o rozpočtových pravidlech. Zatím nevíme, zda a v jaké výši mohly být některé prostředky použity také na různé předvolební taškařice.


Koalice pod vedením starosty Červinky pojala jednobodový program jednání zastupitelstva konstruktivně, bez jakýchkoli verbálních útoků či obviňování, s upřímnou snahou dluhový skandál rychle a bezbolestně vyřešit. Sanace této finanční havárie úvěrovým zajištěním je jedinou smysluplnou variantou pro sestavení vyrovnaného rozpočtu na rok 2019. Naše vstřícnost byla „po zásluze potrestána“ demagogickou rétorikou pana Langra, že nemáme zkušenosti se sestavováním rozpočtu a že se vlastně vůbec nic nestalo. Ani slůvko sebereflexe, natož omluvy.


„Zadlužili jsme je, samozřejmě jsme je zadlužili! Patří jim to, nemuseli do toho lízt, ha, ha, ha,“ byla doslovná reakce staronové zastupitelky a bývalé předsedkyně finančního výboru paní Veberové o přestávce jednání zastupitelstva předchozího. Kouzlo nechtěného, omylem nevypnutý mikrofon se záznamem tak v plné nahotě ukázal občanům skutečné myšlenkové pochody Langrovy party. Pro uspokojení vlastního ega, zhrzeného nenaplněnými ambicemi, jdou proti Poděbradům.   

Foto: archiv

(13. 12. 2018)


Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

V rubrice Poděbradských novin dáváme vždy po aktuálním jednání městského zastupitelstva prostor vybraným zastupitelům napříč politickým spektrem (vždy minimálně jeden opoziční zastupitel), aby se vyjádřili k tématům, která je na aktuálním zasedání městského zastupitelstva (zasedání z 23. 1. 2019) nejvíce zaujala.

celý článek >>>

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Oslavy Dne Poděbrad se blíží. Které osobnosti převezmou v pondělí 4. března při slavnostním večeru v divadle městské ceny? Zde jsou jejich jména.

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

PF 2019

PF 2019

Vážení a milí spoluobčané!
Jsme na prahu nového roku 2019, a tak nám dovolte, abychom vám do příštích dnů, týdnů a měsíců popřáli vše nejlepší – pevné zdraví, osobní úspěchy a pohodu v okruhu lidí, které máte rádi a kterých si vážíte.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY