Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

 

Doba dovolených je v plném proudu a vlna veder dává zapomenout na sychravé dny. Pro naši společnost je současné období obdobím vrcholících činností v oblasti zateplování bytových domů tak, aby v nadcházející zimní sezoně bylo vše připraveno na nejchladnější roční období.


I v letošním roce probíhá v poměrně velkém rozsahu zateplování bytových domů. V první polovině tohoto roku byla ukončena jedna z etap zateplování, a to zateplení tří zbývajících vchodů šestivchodového bloku v ulici Budovcova (na snímku). Celá organizace této časově i investičně náročné akce proběhla v režii Městské realitní Poděbrady, a. s. (MR).

 

/panelak_budovcovaV rámci realizace zateplení vybraných nemovitostí v Budovcově ulici (čp. 1147, čp. 1148 a čp. 1151) se výběrových řízení zúčastnilo celkem 12 stavebních firem, přičemž hlavním kritériem výběru byla nejnižší nabízená cena. Celkové investiční náklady v rámci výše uvedených domů činí téměř 18 milionů Kč. V současnosti jsou zpracovány žádosti o vyplacení dotace, která byla z prostředků IROP (Integrovaný regionální operační program) přislíbena a která by měla činit až 30 % investičních nákladů.


Očekáváme, že již v příštím zimním období se zateplení domů projeví snížením nákladů na vytápění, podobně jako tomu je u nedávno zateplených domů v ulici Dr. Horákové, kde například u domu čp. 48 došlo ke snížení nákladů na vytápění mezi předchozími dvěma lety o 17 %, což představuje téměř 130 000 Kč.


Věřím, že i v nově zateplených domech v Budovcově ulici se podaří dosáhnout značných úspor energií. S budoucími rostoucími cenami energií se bude poměrně zkracovat i návratnost vynaložených investic a zateplení navíc přispěje k vyššímu komfortu bydlení.


Pro připomenutí dodáváme, že společnost Městská realitní v loňském a předloňském roce organizovala zateplení dalších domů v hodnotě 16 426 000 Kč. Společně se zateplením v ulici Budovcova je to nejvyšší investice do zhodnocení bytového fondu ve městě od devadesátých let. Za to bych chtěl vyjádřit poděkování všem, kteří na této náročné stavební akci spolupracovali, zainteresovaným zaměstnancům naší společnosti a v neposlední řadě celé Správní radě MR, a. s. Zároveň děkuji všem obyvatelům bytů v dotčených domech, že strpěli nepohodlí při vlastní realizaci zateplení, které do budoucna přinese značnou finanční úsporu především právě jim.


Přeji všem čtenářům Poděbradských novin bezpečný návrat z dovolených.

Text: Jaroslav Beneš,
ředitel Městské realitní Poděbrady, a. s.
Foto: (aku)

(26. 7. 2018)


Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen/listopad 2018.

celý článek >>>

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

To, co bylo pravděpodobné již po zveřejnění výsledků komunálních voleb, je nyní realitou. Koalici na poděbradské radnici vytvořily Naše Poděbrady, STAN a ODS a starostou se stává Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

Firma Poděbradka, vyrábějící značku minerální vody Poděbradka a patřící do holdingu Karlovarské minerální vody, zvyšuje platy zaměstnanců svého výrobního závodu.

celý článek >>>

Ukončení svozu bioodpadů

Ukončení svozu bioodpadů

Technické služby města Poděbrad, s. r. o., oznamují, že svoz biodpadů bude ukončen poslední týden v listopadu. Poslední svoz proběhne v jednotlivých lokalitách dle harmonogramu ve dnech 26.–28. 11. 2018.

celý článek >>>

Mateřská škola Studentská září novotou

Mateřská škola Studentská září novotou

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

4. 10. 2018.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY