Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

 

Doba dovolených je v plném proudu a vlna veder dává zapomenout na sychravé dny. Pro naši společnost je současné období obdobím vrcholících činností v oblasti zateplování bytových domů tak, aby v nadcházející zimní sezoně bylo vše připraveno na nejchladnější roční období.


I v letošním roce probíhá v poměrně velkém rozsahu zateplování bytových domů. V první polovině tohoto roku byla ukončena jedna z etap zateplování, a to zateplení tří zbývajících vchodů šestivchodového bloku v ulici Budovcova (na snímku). Celá organizace této časově i investičně náročné akce proběhla v režii Městské realitní Poděbrady, a. s. (MR).

 

/panelak_budovcovaV rámci realizace zateplení vybraných nemovitostí v Budovcově ulici (čp. 1147, čp. 1148 a čp. 1151) se výběrových řízení zúčastnilo celkem 12 stavebních firem, přičemž hlavním kritériem výběru byla nejnižší nabízená cena. Celkové investiční náklady v rámci výše uvedených domů činí téměř 18 milionů Kč. V současnosti jsou zpracovány žádosti o vyplacení dotace, která byla z prostředků IROP (Integrovaný regionální operační program) přislíbena a která by měla činit až 30 % investičních nákladů.


Očekáváme, že již v příštím zimním období se zateplení domů projeví snížením nákladů na vytápění, podobně jako tomu je u nedávno zateplených domů v ulici Dr. Horákové, kde například u domu čp. 48 došlo ke snížení nákladů na vytápění mezi předchozími dvěma lety o 17 %, což představuje téměř 130 000 Kč.


Věřím, že i v nově zateplených domech v Budovcově ulici se podaří dosáhnout značných úspor energií. S budoucími rostoucími cenami energií se bude poměrně zkracovat i návratnost vynaložených investic a zateplení navíc přispěje k vyššímu komfortu bydlení.


Pro připomenutí dodáváme, že společnost Městská realitní v loňském a předloňském roce organizovala zateplení dalších domů v hodnotě 16 426 000 Kč. Společně se zateplením v ulici Budovcova je to nejvyšší investice do zhodnocení bytového fondu ve městě od devadesátých let. Za to bych chtěl vyjádřit poděkování všem, kteří na této náročné stavební akci spolupracovali, zainteresovaným zaměstnancům naší společnosti a v neposlední řadě celé Správní radě MR, a. s. Zároveň děkuji všem obyvatelům bytů v dotčených domech, že strpěli nepohodlí při vlastní realizaci zateplení, které do budoucna přinese značnou finanční úsporu především právě jim.


Přeji všem čtenářům Poděbradských novin bezpečný návrat z dovolených.

Text: Jaroslav Beneš,
ředitel Městské realitní Poděbrady, a. s.
Foto: (aku)

(26. 7. 2018)


Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

V rubrice Poděbradských novin dáváme vždy po aktuálním jednání městského zastupitelstva prostor vybraným zastupitelům napříč politickým spektrem (vždy minimálně jeden opoziční zastupitel), aby se vyjádřili k tématům, která je na aktuálním zasedání městského zastupitelstva (zasedání z 23. 1. 2019) nejvíce zaujala.

celý článek >>>

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Oslavy Dne Poděbrad se blíží. Které osobnosti převezmou v pondělí 4. března při slavnostním večeru v divadle městské ceny? Zde jsou jejich jména.

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

PF 2019

PF 2019

Vážení a milí spoluobčané!
Jsme na prahu nového roku 2019, a tak nám dovolte, abychom vám do příštích dnů, týdnů a měsíců popřáli vše nejlepší – pevné zdraví, osobní úspěchy a pohodu v okruhu lidí, které máte rádi a kterých si vážíte.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY