Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

 

Doba dovolených je v plném proudu a vlna veder dává zapomenout na sychravé dny. Pro naši společnost je současné období obdobím vrcholících činností v oblasti zateplování bytových domů tak, aby v nadcházející zimní sezoně bylo vše připraveno na nejchladnější roční období.


I v letošním roce probíhá v poměrně velkém rozsahu zateplování bytových domů. V první polovině tohoto roku byla ukončena jedna z etap zateplování, a to zateplení tří zbývajících vchodů šestivchodového bloku v ulici Budovcova (na snímku). Celá organizace této časově i investičně náročné akce proběhla v režii Městské realitní Poděbrady, a. s. (MR).

 

/panelak_budovcovaV rámci realizace zateplení vybraných nemovitostí v Budovcově ulici (čp. 1147, čp. 1148 a čp. 1151) se výběrových řízení zúčastnilo celkem 12 stavebních firem, přičemž hlavním kritériem výběru byla nejnižší nabízená cena. Celkové investiční náklady v rámci výše uvedených domů činí téměř 18 milionů Kč. V současnosti jsou zpracovány žádosti o vyplacení dotace, která byla z prostředků IROP (Integrovaný regionální operační program) přislíbena a která by měla činit až 30 % investičních nákladů.


Očekáváme, že již v příštím zimním období se zateplení domů projeví snížením nákladů na vytápění, podobně jako tomu je u nedávno zateplených domů v ulici Dr. Horákové, kde například u domu čp. 48 došlo ke snížení nákladů na vytápění mezi předchozími dvěma lety o 17 %, což představuje téměř 130 000 Kč.


Věřím, že i v nově zateplených domech v Budovcově ulici se podaří dosáhnout značných úspor energií. S budoucími rostoucími cenami energií se bude poměrně zkracovat i návratnost vynaložených investic a zateplení navíc přispěje k vyššímu komfortu bydlení.


Pro připomenutí dodáváme, že společnost Městská realitní v loňském a předloňském roce organizovala zateplení dalších domů v hodnotě 16 426 000 Kč. Společně se zateplením v ulici Budovcova je to nejvyšší investice do zhodnocení bytového fondu ve městě od devadesátých let. Za to bych chtěl vyjádřit poděkování všem, kteří na této náročné stavební akci spolupracovali, zainteresovaným zaměstnancům naší společnosti a v neposlední řadě celé Správní radě MR, a. s. Zároveň děkuji všem obyvatelům bytů v dotčených domech, že strpěli nepohodlí při vlastní realizaci zateplení, které do budoucna přinese značnou finanční úsporu především právě jim.


Přeji všem čtenářům Poděbradských novin bezpečný návrat z dovolených.

Text: Jaroslav Beneš,
ředitel Městské realitní Poděbrady, a. s.
Foto: (aku)

(26. 7. 2018)


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY