Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

 

Doba dovolených je v plném proudu a vlna veder dává zapomenout na sychravé dny. Pro naši společnost je současné období obdobím vrcholících činností v oblasti zateplování bytových domů tak, aby v nadcházející zimní sezoně bylo vše připraveno na nejchladnější roční období.


I v letošním roce probíhá v poměrně velkém rozsahu zateplování bytových domů. V první polovině tohoto roku byla ukončena jedna z etap zateplování, a to zateplení tří zbývajících vchodů šestivchodového bloku v ulici Budovcova (na snímku). Celá organizace této časově i investičně náročné akce proběhla v režii Městské realitní Poděbrady, a. s. (MR).

 

/panelak_budovcovaV rámci realizace zateplení vybraných nemovitostí v Budovcově ulici (čp. 1147, čp. 1148 a čp. 1151) se výběrových řízení zúčastnilo celkem 12 stavebních firem, přičemž hlavním kritériem výběru byla nejnižší nabízená cena. Celkové investiční náklady v rámci výše uvedených domů činí téměř 18 milionů Kč. V současnosti jsou zpracovány žádosti o vyplacení dotace, která byla z prostředků IROP (Integrovaný regionální operační program) přislíbena a která by měla činit až 30 % investičních nákladů.


Očekáváme, že již v příštím zimním období se zateplení domů projeví snížením nákladů na vytápění, podobně jako tomu je u nedávno zateplených domů v ulici Dr. Horákové, kde například u domu čp. 48 došlo ke snížení nákladů na vytápění mezi předchozími dvěma lety o 17 %, což představuje téměř 130 000 Kč.


Věřím, že i v nově zateplených domech v Budovcově ulici se podaří dosáhnout značných úspor energií. S budoucími rostoucími cenami energií se bude poměrně zkracovat i návratnost vynaložených investic a zateplení navíc přispěje k vyššímu komfortu bydlení.


Pro připomenutí dodáváme, že společnost Městská realitní v loňském a předloňském roce organizovala zateplení dalších domů v hodnotě 16 426 000 Kč. Společně se zateplením v ulici Budovcova je to nejvyšší investice do zhodnocení bytového fondu ve městě od devadesátých let. Za to bych chtěl vyjádřit poděkování všem, kteří na této náročné stavební akci spolupracovali, zainteresovaným zaměstnancům naší společnosti a v neposlední řadě celé Správní radě MR, a. s. Zároveň děkuji všem obyvatelům bytů v dotčených domech, že strpěli nepohodlí při vlastní realizaci zateplení, které do budoucna přinese značnou finanční úsporu především právě jim.


Přeji všem čtenářům Poděbradských novin bezpečný návrat z dovolených.

Text: Jaroslav Beneš,
ředitel Městské realitní Poděbrady, a. s.
Foto: (aku)

(26. 7. 2018)


Reakce velitele Městské policie

Reakce velitele Městské policie

V Poděbradských novinách vydaných 16. 8. 2018 mne otevřeným dopisem oslovil Ing. Petr Boček ve článku „Kolonáda nebo cyklostezka“ otázkou, jaké kapacity má Městská policie Poděbrady na udržování pořádku na kolonádě a jak je využívá.

celý článek >>>

RADNICE INFORMUJE

RADNICE INFORMUJE

6. 9. 2018.

celý článek >>>

Reakce na plán SŽDC vybudovat nový nadjezd

Reakce na plán SŽDC vybudovat nový nadjezd

Obyvatelé ulice Na Hrázi a okolí vyzvali politická uskupení v Poděbradech k vyjádření ohledně chystaného nadjezdu u ulice Karla Čapka. Zde jsou vyjádření stran a hnutí ke dni 18. 9. 2018, které obdržela iniciátorka dialogu Petra Knyplová.

celý článek >>>

Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: srpen 2018.

celý článek >>>

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Ve čtvrtek 30. 8. 2018, tak trochu symbolicky v den zahájení největší letošní turistické atrakce v Poděbradech – festivalu Soundtrack, byla v sousedství vlakového nádraží slavnostně otevřena parkovací cyklověž Biketower.

celý článek >>>

Sběrný dvůr má být hotový v zimě

Sběrný dvůr má být hotový v zimě

Od dubna 2018 začala výstavba nového sběrného dvora v areálu Technických služeb města Poděbrad, s. r. o.

celý článek >>>

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY