ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Obchodní „útok“ na Poděbrady

BILLA v Bažantnici, Kaufland v areálu ČSAP, JYSK v Kluku. To jsou plány velkých obchodních domů na zbudování jejich poboček v Poděbradech. Zatím se však jedná o záměry, které mají jen hrubé obrysy.
Jak jsme již informovali v předchozích vydáních PN, obchodní řetězec BILLA by rád „zakotvil“ v lokalitě Bažantnice. Městu již představil návrh přízemní prodejní haly o zastavěné ploše 2208 m2. Stále se však řeší problematické odvodnění stavby.
Komise urbanismu a dopravy s projektem souhlasí, nicméně investor musí ještě upravit řešení stavby.
Další ze supermarketů – Kaufland – je v těžší situaci, stavební řízení na vybudování pobočky v areálu ČSAP nedaleko nadjezdu je prozatím pozastaveno a teprve čas ukáže, zda je realizace velkého obchodního domu v sousedství vilové zástavby reálná.
Do Poděbrad by ráda zavítala i prodejna JYSK, která nabízí nábytek a vybavení domácnosti. Jejím novým domovem by se mohla stát Bílkova ulice v Kluku, kde by investor chtěl v budoucnu zbudovat prodejní halu s parkovištěm.

Senioři zamíří do hotelu

Nedávno dostavěný komplex na rohu ulice Dr. Beneše a Studentské (na snímku) se zřejmě nepromění v hotel, jak bylo původně plánováno. Bude v něm sídlit nový dům pro seniory, jak PN informovala zaměstnankyně společnosti, která se v budově usadí. Provoz by měl být zahájen o prázdninách.

 

hotel_senior_dumHudební atrium? Start na podzim

Téměř dva roky trvající martýrium, které předcházelo zahájení stavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku, je u konce. Nejprve se termín startu vybudování důstojného koncertního atria zdržel kvůli odvolání jednoho ze „sousedů“ stavby a poté se ještě musela upravovat stavební dokumentace. „Při řízení vedeném stavebním úřadem byla vznesena připomínka, zda nezvážit posunutí a otočení altánu vzhledem k tomu, aby slunce nesvítilo divákům do očí. Záležitost pak byla ještě konzultována s architektem parku Jiránkem. Přesné umístění hudebního pavilonu vychází z pravomocného Rozhodnutí o umístění stavby spojeného se stavebním povolením, které bylo vydáno Odborem výstavby a územního plánování. Hudební pavilon bude tedy umístěn v souladu s tímto stavebním povolením,“ uvedla tisková mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová. Nyní by se tedy měl už administrativní kolotoč konečně zastavit. „Předpokládáme, že stavba hudebního altánu začne letos na podzim po ukončení lázeňské sezony,“ potvrdila Hotovcová.

BIKETOWER: začne se na podzim

Letos v březnu deklarovalo vedení města, že by již v květnu mohla začít výstavba parkovací věže pro cyklisty BIKETOWER. Ta bude stát v těsném sousedství nádražní budovy, ale ještě to pár týdnů potrvá. Na dubnovém jednání zastupitelstva města Poděbrady bylo schváleno přijetí dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Minulý měsíc se připravovala zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele. Pravděpodobný termín zahájení stavby cyklověže proto není možné určit. Každá fáze realizace se může zkomplikovat tak, že se termín stavby může posunout bez ohledu na naše nejlepší plány,“ vysvětlila poděbradská radnice.  

Text a foto: Aleš Kubelka

 


ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: listopad 2017.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: Oblastní charita Kutná Hora pomáhá i v Poděbradech

Sociální oblast ve městě: Oblastní charita Kutná Hora pomáhá i v Poděbradech

Službu rané péče nabízí Středisko Na Sioně i v poděbradském regionu.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Kláru Jiráskovou (Volba pro Poděbrady) a Stanislava Vavřičku (ČSSD).

celý článek >>>

Růžový slon v zastupitelském porcelánu zatím „dotančil“

Růžový slon v zastupitelském porcelánu zatím „dotančil“

Realizace klíčového projektu radniční koalice, ale i opozičních stran, dostala vážné trhliny a o notný kus se městu vzdálila. Poděbradům citelně chybějící společenský sál mohl být zbudován v OD Růžový slon. Zastupitelé však na svém listopadovém jednání tento záměr nepodpořili. Proč?

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: Středočeská Diakonie pomáhá potřebným také na Poděbradsku

Sociální oblast ve městě: Středočeská Diakonie pomáhá potřebným také na Poděbradsku

Organizace s dlouholetou tradicí, jejímž posláním je naplňovat základní význam slova „diakonie“, tedy sloužit lidem.

celý článek >>>

Fatální omyl „podřízl“ stoletý dub v parku

Fatální omyl „podřízl“ stoletý dub v parku

Přibližně v polovině října byl v lázeňském parku pokácen dub. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby však nešlo o více než stoletý strom, který byl odstraněn nevídaným omylem.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen 2017.

celý článek >>>

FÁMY A FAKTA

FÁMY A FAKTA

V rubrice PN se zaměřujeme na fámy, „zaručené“ zvěsti, případně drby, které mezi lidmi ve městě kolují, a které se nemusí zakládat na pravdě.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY