ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Obchodní „útok“ na Poděbrady

BILLA v Bažantnici, Kaufland v areálu ČSAP, JYSK v Kluku. To jsou plány velkých obchodních domů na zbudování jejich poboček v Poděbradech. Zatím se však jedná o záměry, které mají jen hrubé obrysy.
Jak jsme již informovali v předchozích vydáních PN, obchodní řetězec BILLA by rád „zakotvil“ v lokalitě Bažantnice. Městu již představil návrh přízemní prodejní haly o zastavěné ploše 2208 m2. Stále se však řeší problematické odvodnění stavby.
Komise urbanismu a dopravy s projektem souhlasí, nicméně investor musí ještě upravit řešení stavby.
Další ze supermarketů – Kaufland – je v těžší situaci, stavební řízení na vybudování pobočky v areálu ČSAP nedaleko nadjezdu je prozatím pozastaveno a teprve čas ukáže, zda je realizace velkého obchodního domu v sousedství vilové zástavby reálná.
Do Poděbrad by ráda zavítala i prodejna JYSK, která nabízí nábytek a vybavení domácnosti. Jejím novým domovem by se mohla stát Bílkova ulice v Kluku, kde by investor chtěl v budoucnu zbudovat prodejní halu s parkovištěm.

Senioři zamíří do hotelu

Nedávno dostavěný komplex na rohu ulice Dr. Beneše a Studentské (na snímku) se zřejmě nepromění v hotel, jak bylo původně plánováno. Bude v něm sídlit nový dům pro seniory, jak PN informovala zaměstnankyně společnosti, která se v budově usadí. Provoz by měl být zahájen o prázdninách.

 

hotel_senior_dumHudební atrium? Start na podzim

Téměř dva roky trvající martýrium, které předcházelo zahájení stavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku, je u konce. Nejprve se termín startu vybudování důstojného koncertního atria zdržel kvůli odvolání jednoho ze „sousedů“ stavby a poté se ještě musela upravovat stavební dokumentace. „Při řízení vedeném stavebním úřadem byla vznesena připomínka, zda nezvážit posunutí a otočení altánu vzhledem k tomu, aby slunce nesvítilo divákům do očí. Záležitost pak byla ještě konzultována s architektem parku Jiránkem. Přesné umístění hudebního pavilonu vychází z pravomocného Rozhodnutí o umístění stavby spojeného se stavebním povolením, které bylo vydáno Odborem výstavby a územního plánování. Hudební pavilon bude tedy umístěn v souladu s tímto stavebním povolením,“ uvedla tisková mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová. Nyní by se tedy měl už administrativní kolotoč konečně zastavit. „Předpokládáme, že stavba hudebního altánu začne letos na podzim po ukončení lázeňské sezony,“ potvrdila Hotovcová.

BIKETOWER: začne se na podzim

Letos v březnu deklarovalo vedení města, že by již v květnu mohla začít výstavba parkovací věže pro cyklisty BIKETOWER. Ta bude stát v těsném sousedství nádražní budovy, ale ještě to pár týdnů potrvá. Na dubnovém jednání zastupitelstva města Poděbrady bylo schváleno přijetí dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Minulý měsíc se připravovala zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele. Pravděpodobný termín zahájení stavby cyklověže proto není možné určit. Každá fáze realizace se může zkomplikovat tak, že se termín stavby může posunout bez ohledu na naše nejlepší plány,“ vysvětlila poděbradská radnice.  

Text a foto: Aleš Kubelka

 


Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Vyjádření města Poděbrady k publikační činnosti RNDr. Mikolandy v Poděbradských novinách.

celý článek >>>

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Město a Městský úřad Poděbrady se omlouvají občanům, kteří žijí v ulici Revoluční nebo ji užívají, za zdržení rekonstrukce této ulice z důvodu špatného postupu stavebního úřadu.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

S ohledem na množící se fámy, že provozní dobu restaurací a předzahrádek v Poděbradech v nočních hodinách ovlivňuje radnice, je opět na pořadu vysvětlení faktů.

celý článek >>>

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Ačkoliv se několik klíčových projektů města nedaří prozatím dotáhnout do úspěšného finiše, mnoho dalších už „zdobí“ všechna potřebná razítka.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY