ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Obchodní „útok“ na Poděbrady

BILLA v Bažantnici, Kaufland v areálu ČSAP, JYSK v Kluku. To jsou plány velkých obchodních domů na zbudování jejich poboček v Poděbradech. Zatím se však jedná o záměry, které mají jen hrubé obrysy.
Jak jsme již informovali v předchozích vydáních PN, obchodní řetězec BILLA by rád „zakotvil“ v lokalitě Bažantnice. Městu již představil návrh přízemní prodejní haly o zastavěné ploše 2208 m2. Stále se však řeší problematické odvodnění stavby.
Komise urbanismu a dopravy s projektem souhlasí, nicméně investor musí ještě upravit řešení stavby.
Další ze supermarketů – Kaufland – je v těžší situaci, stavební řízení na vybudování pobočky v areálu ČSAP nedaleko nadjezdu je prozatím pozastaveno a teprve čas ukáže, zda je realizace velkého obchodního domu v sousedství vilové zástavby reálná.
Do Poděbrad by ráda zavítala i prodejna JYSK, která nabízí nábytek a vybavení domácnosti. Jejím novým domovem by se mohla stát Bílkova ulice v Kluku, kde by investor chtěl v budoucnu zbudovat prodejní halu s parkovištěm.

Senioři zamíří do hotelu

Nedávno dostavěný komplex na rohu ulice Dr. Beneše a Studentské (na snímku) se zřejmě nepromění v hotel, jak bylo původně plánováno. Bude v něm sídlit nový dům pro seniory, jak PN informovala zaměstnankyně společnosti, která se v budově usadí. Provoz by měl být zahájen o prázdninách.

 

hotel_senior_dumHudební atrium? Start na podzim

Téměř dva roky trvající martýrium, které předcházelo zahájení stavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku, je u konce. Nejprve se termín startu vybudování důstojného koncertního atria zdržel kvůli odvolání jednoho ze „sousedů“ stavby a poté se ještě musela upravovat stavební dokumentace. „Při řízení vedeném stavebním úřadem byla vznesena připomínka, zda nezvážit posunutí a otočení altánu vzhledem k tomu, aby slunce nesvítilo divákům do očí. Záležitost pak byla ještě konzultována s architektem parku Jiránkem. Přesné umístění hudebního pavilonu vychází z pravomocného Rozhodnutí o umístění stavby spojeného se stavebním povolením, které bylo vydáno Odborem výstavby a územního plánování. Hudební pavilon bude tedy umístěn v souladu s tímto stavebním povolením,“ uvedla tisková mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová. Nyní by se tedy měl už administrativní kolotoč konečně zastavit. „Předpokládáme, že stavba hudebního altánu začne letos na podzim po ukončení lázeňské sezony,“ potvrdila Hotovcová.

BIKETOWER: začne se na podzim

Letos v březnu deklarovalo vedení města, že by již v květnu mohla začít výstavba parkovací věže pro cyklisty BIKETOWER. Ta bude stát v těsném sousedství nádražní budovy, ale ještě to pár týdnů potrvá. Na dubnovém jednání zastupitelstva města Poděbrady bylo schváleno přijetí dotace v rámci Integrovaného regionálního operačního programu Ministerstva pro místní rozvoj ČR. „Minulý měsíc se připravovala zadávací dokumentace pro výběr zhotovitele. Pravděpodobný termín zahájení stavby cyklověže proto není možné určit. Každá fáze realizace se může zkomplikovat tak, že se termín stavby může posunout bez ohledu na naše nejlepší plány,“ vysvětlila poděbradská radnice.  

Text a foto: Aleš Kubelka

 


Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Čtveřice klíčových projektů města, která má v následujících týdnech nabírat na obrátkách. To je vývoj nového společenského sálu v OD Růžový slon, výstavba parkovací cyklověže BIKETOWER, zbudování hudebního pavilonu v lázeňském parku a rekonstrukce sportovní haly BIOS.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily zastupitele Miloše Mikolandu a Jiřího Felkra.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

Sociální oblast ve městě: Občanská poradna Respondeo v Poděbradech od září častěji

Od 15. září letošního roku je občanská poradna díky příspěvku města otevřená dvakrát měsíčně, první a třetí pátek v měsíci od 9 do 12 hodin.

celý článek >>>

Oblíbený minigolf se vrátil na Jezero

Oblíbený minigolf se vrátil na Jezero

Poděbradská sportovní, s. r. o., otevřela v neděli 10. září 2017 v areálu Jezera další nové sportoviště. Zájemci o volnočasové aktivity zde nyní mohou využívat – tak jako v minulosti – osmnáctijamkový minigolf.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: září 2017.

celý článek >>>

POZOR! Přerušení dodávky pitné vody

POZOR! Přerušení dodávky pitné vody

Z důvodu nutnosti provedení údržby na vodovodní síti v Poděbradech oznamujeme, že v části města Poděbrady (Poděbrady I, částečně Poděbrady II, Poděbrady III, Polabec, Kluk, Přední Lhota) bude přerušena dodávka pitné vody v SOBOTU 7. 10. 2017 od 8.00 do 15.00.

celý článek >>>

Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

Žižkovskou arénu odemkla atraktivní štafeta

V poslední letní den roku – 21. září 2017 – bylo pokřtěno moderní multifunkční hřiště u ZŠ T. G. Masaryka na Žižkově.

celý článek >>>

(Ne)patřičné decibely

(Ne)patřičné decibely

V minulém vydání PN jsme vyzvali čtenáře, aby zasílali do redakce své názory, zda by mělo zastupitelstvo našeho města přijmout vyhlášku, která by omezovala přílišnou hlučnost jednorázových hudebních akcí pod širým nebem. Přinášíme první dvě reakce, které dokumentují nejednotnost v postojích poděbradské veřejnosti na toto palčivé téma.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY