ZPRÁVY Z MĚSTA

 

„Dešťovka“ v Přední Lhotě

V září se podařilo zprovoznit dešťovou kanalizaci v Přední Lhotě v lokalitě od ulice Kovanická k Oboře. Odbor investic ve spolupráci s odborem majetku Městského úřadu Poděbrady zajistily v několika etapách dílčí pročištění jednotlivých větví dešťové kanalizace v této části města. Tuto činnost úspěšně a v součinnosti provedl VaK Nymburk, a. s., a odborná firma na zemní práce. I díky nim je tato oblast opět více ochráněna před vícedenními loužemi a přívalovými dešti.

 

Kaufland musí doufat, BILLA je blízko

Jak jsme nedávno informovali, obchodní řetězec Kaufland má zájem o vybudování nové pobočky v Poděbradech, konkrétně v areálu ČSAP u nadjezdu. V současné době je však územní řízení k výstavbě supermarketu přerušeno do konce roku 2017. Žadatel byl vyzván, aby v této lhůtě doplnil potřebné náležitosti vyvolané úpravou projektové dokumentace. Úpravy se týkají odstupových vzdáleností od hranic pozemku a dopravního napojení na komunikaci.


Naopak výrazně postoupil plán konkurenčního obchodního domu BILLA, který je již blízko k zahájení výstavby své pobočky na pozemcích v poděbradské Bažantnici. Jejich majitel Radek Farid v současné době čeká na souhlas s realizací ze strany města, po kterém by již mohlo být vydáno stavební povolení a práce by tak mohly brzy začít. Nový hypermarket, po kterém především obyvatelé Žižkova dlouho volají, má nabídnout vedle hlavní prodejny o rozloze 2 200 m2 i několik menších obchodů (drogerie, obuv atd.).

 

Hřiště u Labe do konce roku

Výstavba nového dětského hřiště na Labském nábřeží bude financována z nadačního příspěvku Nadace ČEZ – Oranžové hřiště, a to ve výši 873 000 Kč. Zahájení realizace je plánováno na druhou polovinu září, dokončení a slavnostní otevření se očekává v polovině listopadu 2017. Nové moderní hřiště vyroste mezi Paroubkovou ulicí a Labským nábřežím na oplocené ploše 40 x 16 metrů a nabídne pestrou paletu prvků: pružinové houpadlo, kolotoč, prolézačky, věže, atypické lavičky a další nezbytné propriety dětských radovánek.

BIOSKA? Čeká se na dotaci

15. srpna 2017 podalo město Poděbrady žádost o dotaci na generální rekonstrukci haly BIOS na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. „Poskytovatel rozhodne o přidělení dotace nejpozději do 30. 11. 2017. Rozpočet činí dle projektu 64,3 milionu Kč včetně DPH, maximální výše dotace je 20 milionů Kč,“ uvedla tisková mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová.

Policisty a hasiče čeká cvičení

V úterý 3. 10. 2017 proběhne taktické cvičení hasičů ve firmě Plaček, s. r. o. a v pátek 27. 10. 2017 uskuteční taktické cvičení Policie České republiky v objektu OPIO (bývalý hotel Paříž) na Žižkově.

Bezdomovci „z obliga“

V současné době se množí stížnosti na bezdomovce ve městě. „Bezdomovec je však občan jako každý jiný a žádného protiprávního jednání se nedopouští tím, že má nevhodné oblečení, popíjí alkohol na veřejnosti či sedí na lavičce, ačkoliv leckdy svým zjevem odpuzuje ostatní občany. Důvodem k přivolání policie je protiprávní jednání – například krádež, znečišťování a poškozování veřejného prostranství. Takové oznámení musí oznamovatel svědecky potvrdit,“ vysvětlila mluvčí Lenka Hotovcová.

Obnova katastrálních operátů

V budově Městského úřadu Poděbrady, místnost č. 2 v přízemí, v období od 18. 9. 2017 do 2. 10. 2017, vždy v pracovních dnech, a to v pondělí 18.  9. 2017 a 2. 10. 2017 od 8 do 14 hod. budou přítomni pracovníci katastrálního úřadu, ostatní dny od 9 do 10 hod. budou přítomni pracovníci městského úřadu a poskytnou vysvětlení ohledně změn v katastrálních operátech Přední Lhota a Velké Zboží.

Text: (aku)

 


Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Vyjádření města Poděbrady k publikační činnosti RNDr. Mikolandy v Poděbradských novinách.

celý článek >>>

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Město a Městský úřad Poděbrady se omlouvají občanům, kteří žijí v ulici Revoluční nebo ji užívají, za zdržení rekonstrukce této ulice z důvodu špatného postupu stavebního úřadu.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

S ohledem na množící se fámy, že provozní dobu restaurací a předzahrádek v Poděbradech v nočních hodinách ovlivňuje radnice, je opět na pořadu vysvětlení faktů.

celý článek >>>

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Ačkoliv se několik klíčových projektů města nedaří prozatím dotáhnout do úspěšného finiše, mnoho dalších už „zdobí“ všechna potřebná razítka.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY