ZPRÁVY Z MĚSTA

 

„Dešťovka“ v Přední Lhotě

V září se podařilo zprovoznit dešťovou kanalizaci v Přední Lhotě v lokalitě od ulice Kovanická k Oboře. Odbor investic ve spolupráci s odborem majetku Městského úřadu Poděbrady zajistily v několika etapách dílčí pročištění jednotlivých větví dešťové kanalizace v této části města. Tuto činnost úspěšně a v součinnosti provedl VaK Nymburk, a. s., a odborná firma na zemní práce. I díky nim je tato oblast opět více ochráněna před vícedenními loužemi a přívalovými dešti.

 

Kaufland musí doufat, BILLA je blízko

Jak jsme nedávno informovali, obchodní řetězec Kaufland má zájem o vybudování nové pobočky v Poděbradech, konkrétně v areálu ČSAP u nadjezdu. V současné době je však územní řízení k výstavbě supermarketu přerušeno do konce roku 2017. Žadatel byl vyzván, aby v této lhůtě doplnil potřebné náležitosti vyvolané úpravou projektové dokumentace. Úpravy se týkají odstupových vzdáleností od hranic pozemku a dopravního napojení na komunikaci.


Naopak výrazně postoupil plán konkurenčního obchodního domu BILLA, který je již blízko k zahájení výstavby své pobočky na pozemcích v poděbradské Bažantnici. Jejich majitel Radek Farid v současné době čeká na souhlas s realizací ze strany města, po kterém by již mohlo být vydáno stavební povolení a práce by tak mohly brzy začít. Nový hypermarket, po kterém především obyvatelé Žižkova dlouho volají, má nabídnout vedle hlavní prodejny o rozloze 2 200 m2 i několik menších obchodů (drogerie, obuv atd.).

 

Hřiště u Labe do konce roku

Výstavba nového dětského hřiště na Labském nábřeží bude financována z nadačního příspěvku Nadace ČEZ – Oranžové hřiště, a to ve výši 873 000 Kč. Zahájení realizace je plánováno na druhou polovinu září, dokončení a slavnostní otevření se očekává v polovině listopadu 2017. Nové moderní hřiště vyroste mezi Paroubkovou ulicí a Labským nábřežím na oplocené ploše 40 x 16 metrů a nabídne pestrou paletu prvků: pružinové houpadlo, kolotoč, prolézačky, věže, atypické lavičky a další nezbytné propriety dětských radovánek.

BIOSKA? Čeká se na dotaci

15. srpna 2017 podalo město Poděbrady žádost o dotaci na generální rekonstrukci haly BIOS na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. „Poskytovatel rozhodne o přidělení dotace nejpozději do 30. 11. 2017. Rozpočet činí dle projektu 64,3 milionu Kč včetně DPH, maximální výše dotace je 20 milionů Kč,“ uvedla tisková mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová.

Policisty a hasiče čeká cvičení

V úterý 3. 10. 2017 proběhne taktické cvičení hasičů ve firmě Plaček, s. r. o. a v pátek 27. 10. 2017 uskuteční taktické cvičení Policie České republiky v objektu OPIO (bývalý hotel Paříž) na Žižkově.

Bezdomovci „z obliga“

V současné době se množí stížnosti na bezdomovce ve městě. „Bezdomovec je však občan jako každý jiný a žádného protiprávního jednání se nedopouští tím, že má nevhodné oblečení, popíjí alkohol na veřejnosti či sedí na lavičce, ačkoliv leckdy svým zjevem odpuzuje ostatní občany. Důvodem k přivolání policie je protiprávní jednání – například krádež, znečišťování a poškozování veřejného prostranství. Takové oznámení musí oznamovatel svědecky potvrdit,“ vysvětlila mluvčí Lenka Hotovcová.

Obnova katastrálních operátů

V budově Městského úřadu Poděbrady, místnost č. 2 v přízemí, v období od 18. 9. 2017 do 2. 10. 2017, vždy v pracovních dnech, a to v pondělí 18.  9. 2017 a 2. 10. 2017 od 8 do 14 hod. budou přítomni pracovníci katastrálního úřadu, ostatní dny od 9 do 10 hod. budou přítomni pracovníci městského úřadu a poskytnou vysvětlení ohledně změn v katastrálních operátech Přední Lhota a Velké Zboží.

Text: (aku)

 


Sociální oblast ve městě: Středočeská Diakonie pomáhá potřebným také na Poděbradsku

Sociální oblast ve městě: Středočeská Diakonie pomáhá potřebným také na Poděbradsku

Organizace s dlouholetou tradicí, jejímž posláním je naplňovat základní význam slova „diakonie“, tedy sloužit lidem.

celý článek >>>

Fatální omyl „podřízl“ stoletý dub v parku

Fatální omyl „podřízl“ stoletý dub v parku

Přibližně v polovině října byl v lázeňském parku pokácen dub. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby však nešlo o více než stoletý strom, který byl odstraněn nevídaným omylem.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen 2017.

celý článek >>>

FÁMY A FAKTA

FÁMY A FAKTA

V rubrice PN se zaměřujeme na fámy, „zaručené“ zvěsti, případně drby, které mezi lidmi ve městě kolují, a které se nemusí zakládat na pravdě.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě - Laxus, z. ú.: „Problémům se vyplatí předcházet“

Sociální oblast ve městě - Laxus, z. ú.: „Problémům se vyplatí předcházet“

Nymburské Centrum adiktologických služeb (Laxus, z. ú.) uskutečňuje v Poděbradech Terénní program pro uživatele drog.

celý článek >>>

Ani letos ne. Proč na krajské projekty v Poděbradech sedá prach?

Ani letos ne. Proč na krajské projekty v Poděbradech sedá prach?

Obrnit se pořádnou dávkou trpělivosti musí obyvatelé Poděbrad i okolních obcí, kteří čekají na rekonstrukci ulice Revoluční na Žižkově. Také druhý zásadní projekt Středočeského kraje – změna křižovatky mezi Přední a Pískovou Lhotou – se začíná dostávat do časového skluzu.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě – Handicap centrum Srdce, o. p. s.: „Pomáháme žít svůj život“

Sociální oblast ve městě – Handicap centrum Srdce, o. p. s.: „Pomáháme žít svůj život“

Handicap centrum Srdce více jak 20 let pomáhá lidem se zdravotním, a zejména pak s mentálním postižením, v Poděbradech a širokém okolí „žít svůj život“.

celý článek >>>

Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Čtveřice klíčových projektů města, která má v následujících týdnech nabírat na obrátkách. To je vývoj nového společenského sálu v OD Růžový slon, výstavba parkovací cyklověže BIKETOWER, zbudování hudebního pavilonu v lázeňském parku a rekonstrukce sportovní haly BIOS.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY