ZPRÁVY Z MĚSTA

 

„Dešťovka“ v Přední Lhotě

V září se podařilo zprovoznit dešťovou kanalizaci v Přední Lhotě v lokalitě od ulice Kovanická k Oboře. Odbor investic ve spolupráci s odborem majetku Městského úřadu Poděbrady zajistily v několika etapách dílčí pročištění jednotlivých větví dešťové kanalizace v této části města. Tuto činnost úspěšně a v součinnosti provedl VaK Nymburk, a. s., a odborná firma na zemní práce. I díky nim je tato oblast opět více ochráněna před vícedenními loužemi a přívalovými dešti.

 

Kaufland musí doufat, BILLA je blízko

Jak jsme nedávno informovali, obchodní řetězec Kaufland má zájem o vybudování nové pobočky v Poděbradech, konkrétně v areálu ČSAP u nadjezdu. V současné době je však územní řízení k výstavbě supermarketu přerušeno do konce roku 2017. Žadatel byl vyzván, aby v této lhůtě doplnil potřebné náležitosti vyvolané úpravou projektové dokumentace. Úpravy se týkají odstupových vzdáleností od hranic pozemku a dopravního napojení na komunikaci.


Naopak výrazně postoupil plán konkurenčního obchodního domu BILLA, který je již blízko k zahájení výstavby své pobočky na pozemcích v poděbradské Bažantnici. Jejich majitel Radek Farid v současné době čeká na souhlas s realizací ze strany města, po kterém by již mohlo být vydáno stavební povolení a práce by tak mohly brzy začít. Nový hypermarket, po kterém především obyvatelé Žižkova dlouho volají, má nabídnout vedle hlavní prodejny o rozloze 2 200 m2 i několik menších obchodů (drogerie, obuv atd.).

 

Hřiště u Labe do konce roku

Výstavba nového dětského hřiště na Labském nábřeží bude financována z nadačního příspěvku Nadace ČEZ – Oranžové hřiště, a to ve výši 873 000 Kč. Zahájení realizace je plánováno na druhou polovinu září, dokončení a slavnostní otevření se očekává v polovině listopadu 2017. Nové moderní hřiště vyroste mezi Paroubkovou ulicí a Labským nábřežím na oplocené ploše 40 x 16 metrů a nabídne pestrou paletu prvků: pružinové houpadlo, kolotoč, prolézačky, věže, atypické lavičky a další nezbytné propriety dětských radovánek.

BIOSKA? Čeká se na dotaci

15. srpna 2017 podalo město Poděbrady žádost o dotaci na generální rekonstrukci haly BIOS na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. „Poskytovatel rozhodne o přidělení dotace nejpozději do 30. 11. 2017. Rozpočet činí dle projektu 64,3 milionu Kč včetně DPH, maximální výše dotace je 20 milionů Kč,“ uvedla tisková mluvčí poděbradské radnice Lenka Hotovcová.

Policisty a hasiče čeká cvičení

V úterý 3. 10. 2017 proběhne taktické cvičení hasičů ve firmě Plaček, s. r. o. a v pátek 27. 10. 2017 uskuteční taktické cvičení Policie České republiky v objektu OPIO (bývalý hotel Paříž) na Žižkově.

Bezdomovci „z obliga“

V současné době se množí stížnosti na bezdomovce ve městě. „Bezdomovec je však občan jako každý jiný a žádného protiprávního jednání se nedopouští tím, že má nevhodné oblečení, popíjí alkohol na veřejnosti či sedí na lavičce, ačkoliv leckdy svým zjevem odpuzuje ostatní občany. Důvodem k přivolání policie je protiprávní jednání – například krádež, znečišťování a poškozování veřejného prostranství. Takové oznámení musí oznamovatel svědecky potvrdit,“ vysvětlila mluvčí Lenka Hotovcová.

Obnova katastrálních operátů

V budově Městského úřadu Poděbrady, místnost č. 2 v přízemí, v období od 18. 9. 2017 do 2. 10. 2017, vždy v pracovních dnech, a to v pondělí 18.  9. 2017 a 2. 10. 2017 od 8 do 14 hod. budou přítomni pracovníci katastrálního úřadu, ostatní dny od 9 do 10 hod. budou přítomni pracovníci městského úřadu a poskytnou vysvětlení ohledně změn v katastrálních operátech Přední Lhota a Velké Zboží.

Text: (aku)

 


Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Jako pestrobarevná nit zacuchaná do svátečních krajek a mašlí se vinul
nabitý program Dne Poděbrad. V důstojné atmosféře plné taktu a uhlazené etikety poděkovalo vedení města těm, kteří šíří slávu a povědomí o úspěšném „patentu“ s libozvučným názvem Poděbrady nebo přispívají mravenčí prací k jeho každodennímu lesku.

celý článek >>>

Je už před nádražím pořádek?

Je už před nádražím pořádek?

Jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě a „brána“ lázeňského města byla začátkem roku zavalena odpadky a nepořádkem.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady) a Stanislava Vavřičku (ČSSD).

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Za nejzásadnější projekt roku 2018 považuje vedení města rekonstrukci a rozšíření sportovní haly BIOS, která je vlajkovou lodí investic pro letošní rok. Nejzásadnější fakta, která promění dosluhující „stánek“ na Ostende v moderní arénu, přinášíme v otázkách a odpovědích.

celý článek >>>

Senior taxi jezdí i letos

Senior taxi jezdí i letos

Služba Senior taxi se stává nedílnou součástí sociální politiky, velmi vítanou ve všech obcích, které ji již zprovoznily. Město Poděbrady zavedlo zkušebně Senior taxi už v dubnu 2016.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další 2 místa. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Můžete se na nás s důvěrou a bez obav obrátit. Většina neřešitelných situací se stává jednodušší, jsou-li na ni dva…

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY