ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Heřmánková? Začne se příští rok

Slib radniční koalice na očekávanou opravu a „zkulturnění“ ulice Heřmánková v Kluku se přiblížil realizaci. „Projektová dokumentace pro územní řízení by měla být dle Smlouvy o dílo dokončena 31. 10. 2017. Po vydání Územního rozhodnutí a nabytí právní moci bude do dvou měsíců zpracována projektová dokumentace pro stavební řízení a provedení stavby. Dále bude následovat vydání pravomocného stavebního povolení a bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Předpoklad zahájení prací je v roce 2018, přesnější termín však zatím nelze určit,“ popsala poděbradská radnice „byrokratický kolotoč“. Projekt se bude týkat rovněž sousední Vrbové ulice. Tamní obyvatelé se dočkají především nového povrchu na komunikaci (v délce 219 metrů v ulici Heřmánková a 258 metrů v ulici Vrbová). Instalováno bude také zcela nové veřejné osvětlení a dojde k prodloužení vodovodu, splaškové kanalizace a plynovodu. Součástí projektu je i odvedení srážkových vod z území v okolí rybníku Hliňák.

Chodníky (nejen) Na Hrázi

Do konce roku by měly v Poděbradech přibýt další stovky metrů nových chodníků. Část chodníku v ulici Přibyslavská a Prokopova bude dokončena do 30. 11.2017. Nový padesátimetrový chodník v Přibyslavské ulici pak spojí ulice Chelčického a Moučná. V ulici Chelčického bude vybudován dále 34 metrů dlouhý chodník u křižovatky s Přibyslavskou ulicí.


Nejen na Žižkově však vyrostou nové „pěší zóny“. Dlouho očekávaná stavba citelně chybějícího chodníku v ulici Na Hrázi byla před pár dny zahájena a měla by být dle smlouvy dokončena 15. 12. 2017.


Nový povrch dostala v létě také část Studentské ulice. „Původně mělo jít o opravu povrchu komunikace, kde došlo k propadu vozovky, ale po odkrytí byla zjištěna havárie vodovodního řadu, kterou řeší VaK Nymburk, a. s. Nečekaně bylo také zjištěno, že komunikace má špatné podloží, jehož oprava probíhá. Dle smlouvy by akce měla být dokončena do konce října, ale není vyloučeno prodloužení termínu,“ informovala tisková mluvčí Hotovcová.

Oslavy v nové hasičárně

Za několik týdnů budou moci pokřtít svůj nový „velín“ hasiči z Velkého Zboží. Ten vzniká v těchto dnech v blízkosti cyklostezky podél Labe (na snímku). „Stavba bude dokončena dle Smluv o dílo do 31. 12. 2017. Slavnostní otevření je pak naplánované na 5. ledna 2018 při příležitosti 110. výročí založení SDH ve Velkém Zboží,“ zvěstovala dobrou zprávu pro „železné muže“ ze Zboží mluvčí města Hotovcová.

 

/zzm_hasicarnaČást moderní hasičárny je navržená jako garáže techniky s přilehlou šatnou a umývárnou pro osoby vykonávající zásah, další část objektu bude sloužit jako místnost krizového štábu a kancelář velitele zásahu s kuchyňkou a sociálním zázemím. Součástí stavby je mimo jiné také věž na sušení hadic. Tak jako v Přední Lhotě se počítá i s prostory pro společenská setkání.


Na projekt nové hasičárny byla městu přidělena dotace v částce 5,1 milionu korun, přičemž podíl města činí 605 176 korun.

 

 

 

 

 

 

 

 

Text a foto: Aleš Kubelka


Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Jako pestrobarevná nit zacuchaná do svátečních krajek a mašlí se vinul
nabitý program Dne Poděbrad. V důstojné atmosféře plné taktu a uhlazené etikety poděkovalo vedení města těm, kteří šíří slávu a povědomí o úspěšném „patentu“ s libozvučným názvem Poděbrady nebo přispívají mravenčí prací k jeho každodennímu lesku.

celý článek >>>

Je už před nádražím pořádek?

Je už před nádražím pořádek?

Jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě a „brána“ lázeňského města byla začátkem roku zavalena odpadky a nepořádkem.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady) a Stanislava Vavřičku (ČSSD).

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Za nejzásadnější projekt roku 2018 považuje vedení města rekonstrukci a rozšíření sportovní haly BIOS, která je vlajkovou lodí investic pro letošní rok. Nejzásadnější fakta, která promění dosluhující „stánek“ na Ostende v moderní arénu, přinášíme v otázkách a odpovědích.

celý článek >>>

Senior taxi jezdí i letos

Senior taxi jezdí i letos

Služba Senior taxi se stává nedílnou součástí sociální politiky, velmi vítanou ve všech obcích, které ji již zprovoznily. Město Poděbrady zavedlo zkušebně Senior taxi už v dubnu 2016.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další 2 místa. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Můžete se na nás s důvěrou a bez obav obrátit. Většina neřešitelných situací se stává jednodušší, jsou-li na ni dva…

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY