ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Heřmánková? Začne se příští rok

Slib radniční koalice na očekávanou opravu a „zkulturnění“ ulice Heřmánková v Kluku se přiblížil realizaci. „Projektová dokumentace pro územní řízení by měla být dle Smlouvy o dílo dokončena 31. 10. 2017. Po vydání Územního rozhodnutí a nabytí právní moci bude do dvou měsíců zpracována projektová dokumentace pro stavební řízení a provedení stavby. Dále bude následovat vydání pravomocného stavebního povolení a bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Předpoklad zahájení prací je v roce 2018, přesnější termín však zatím nelze určit,“ popsala poděbradská radnice „byrokratický kolotoč“. Projekt se bude týkat rovněž sousední Vrbové ulice. Tamní obyvatelé se dočkají především nového povrchu na komunikaci (v délce 219 metrů v ulici Heřmánková a 258 metrů v ulici Vrbová). Instalováno bude také zcela nové veřejné osvětlení a dojde k prodloužení vodovodu, splaškové kanalizace a plynovodu. Součástí projektu je i odvedení srážkových vod z území v okolí rybníku Hliňák.

Chodníky (nejen) Na Hrázi

Do konce roku by měly v Poděbradech přibýt další stovky metrů nových chodníků. Část chodníku v ulici Přibyslavská a Prokopova bude dokončena do 30. 11.2017. Nový padesátimetrový chodník v Přibyslavské ulici pak spojí ulice Chelčického a Moučná. V ulici Chelčického bude vybudován dále 34 metrů dlouhý chodník u křižovatky s Přibyslavskou ulicí.


Nejen na Žižkově však vyrostou nové „pěší zóny“. Dlouho očekávaná stavba citelně chybějícího chodníku v ulici Na Hrázi byla před pár dny zahájena a měla by být dle smlouvy dokončena 15. 12. 2017.


Nový povrch dostala v létě také část Studentské ulice. „Původně mělo jít o opravu povrchu komunikace, kde došlo k propadu vozovky, ale po odkrytí byla zjištěna havárie vodovodního řadu, kterou řeší VaK Nymburk, a. s. Nečekaně bylo také zjištěno, že komunikace má špatné podloží, jehož oprava probíhá. Dle smlouvy by akce měla být dokončena do konce října, ale není vyloučeno prodloužení termínu,“ informovala tisková mluvčí Hotovcová.

Oslavy v nové hasičárně

Za několik týdnů budou moci pokřtít svůj nový „velín“ hasiči z Velkého Zboží. Ten vzniká v těchto dnech v blízkosti cyklostezky podél Labe (na snímku). „Stavba bude dokončena dle Smluv o dílo do 31. 12. 2017. Slavnostní otevření je pak naplánované na 5. ledna 2018 při příležitosti 110. výročí založení SDH ve Velkém Zboží,“ zvěstovala dobrou zprávu pro „železné muže“ ze Zboží mluvčí města Hotovcová.

 

/zzm_hasicarnaČást moderní hasičárny je navržená jako garáže techniky s přilehlou šatnou a umývárnou pro osoby vykonávající zásah, další část objektu bude sloužit jako místnost krizového štábu a kancelář velitele zásahu s kuchyňkou a sociálním zázemím. Součástí stavby je mimo jiné také věž na sušení hadic. Tak jako v Přední Lhotě se počítá i s prostory pro společenská setkání.


Na projekt nové hasičárny byla městu přidělena dotace v částce 5,1 milionu korun, přičemž podíl města činí 605 176 korun.

 

 

 

 

 

 

 

 

Text a foto: Aleš Kubelka


 ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: prosinec 2017.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě - Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma

Sociální oblast ve městě - Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma

Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s., (CSZS) je společností, která poskytuje sociální a zdravotní služby pro přibližně 1 500 klientů na území okresu Nymburk ve více než 80 obcích.

celý článek >>>

Senior fit park zve k venkovnímu cvičení

Senior fit park zve k venkovnímu cvičení

Otevření nového fitness zařízení pro všechny generace je pomyslnou tečkou za rokem plným investic do dětských hřišť a sportovišť ve městě. Senior fit park vznikl na Žižkově mezi ulicemi Mírová a Budovcova.

celý článek >>>

Šťastné a veselé!

Šťastné a veselé!

Poděbradské noviny přeji svým čtenářům krásné vánoční svátky a příjemně prožitý nový rok.

celý článek >>>

Výroční městské ceny: nominace startují

Výroční městské ceny: nominace startují

V pátek 2. března 2018 bude město Poděbrady opět udělovat své výroční městské ceny v rámci tradičního Dne Poděbrad.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě: VOLNO – sdružení pro pomoc rodinám dětí s postižením

Sociální oblast ve městě: VOLNO – sdružení pro pomoc rodinám dětí s postižením

Podpora rodin pečujících o děti a mladé dospělé s autismem, mentálním a kombinovaným postižením

celý článek >>>

„Akátové“ hřiště u Labe pokřtili nejmenší školáci

„Akátové“ hřiště u Labe pokřtili nejmenší školáci

Za slunného podzimního dopoledne došlo ve středu 22. listopadu 2017 ke slavnostnímu otevření nově zbudovaného dětského hřiště na Labském nábřeží.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: listopad 2017.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY