ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Heřmánková? Začne se příští rok

Slib radniční koalice na očekávanou opravu a „zkulturnění“ ulice Heřmánková v Kluku se přiblížil realizaci. „Projektová dokumentace pro územní řízení by měla být dle Smlouvy o dílo dokončena 31. 10. 2017. Po vydání Územního rozhodnutí a nabytí právní moci bude do dvou měsíců zpracována projektová dokumentace pro stavební řízení a provedení stavby. Dále bude následovat vydání pravomocného stavebního povolení a bude vypsáno výběrové řízení na dodavatele stavby. Předpoklad zahájení prací je v roce 2018, přesnější termín však zatím nelze určit,“ popsala poděbradská radnice „byrokratický kolotoč“. Projekt se bude týkat rovněž sousední Vrbové ulice. Tamní obyvatelé se dočkají především nového povrchu na komunikaci (v délce 219 metrů v ulici Heřmánková a 258 metrů v ulici Vrbová). Instalováno bude také zcela nové veřejné osvětlení a dojde k prodloužení vodovodu, splaškové kanalizace a plynovodu. Součástí projektu je i odvedení srážkových vod z území v okolí rybníku Hliňák.

Chodníky (nejen) Na Hrázi

Do konce roku by měly v Poděbradech přibýt další stovky metrů nových chodníků. Část chodníku v ulici Přibyslavská a Prokopova bude dokončena do 30. 11.2017. Nový padesátimetrový chodník v Přibyslavské ulici pak spojí ulice Chelčického a Moučná. V ulici Chelčického bude vybudován dále 34 metrů dlouhý chodník u křižovatky s Přibyslavskou ulicí.


Nejen na Žižkově však vyrostou nové „pěší zóny“. Dlouho očekávaná stavba citelně chybějícího chodníku v ulici Na Hrázi byla před pár dny zahájena a měla by být dle smlouvy dokončena 15. 12. 2017.


Nový povrch dostala v létě také část Studentské ulice. „Původně mělo jít o opravu povrchu komunikace, kde došlo k propadu vozovky, ale po odkrytí byla zjištěna havárie vodovodního řadu, kterou řeší VaK Nymburk, a. s. Nečekaně bylo také zjištěno, že komunikace má špatné podloží, jehož oprava probíhá. Dle smlouvy by akce měla být dokončena do konce října, ale není vyloučeno prodloužení termínu,“ informovala tisková mluvčí Hotovcová.

Oslavy v nové hasičárně

Za několik týdnů budou moci pokřtít svůj nový „velín“ hasiči z Velkého Zboží. Ten vzniká v těchto dnech v blízkosti cyklostezky podél Labe (na snímku). „Stavba bude dokončena dle Smluv o dílo do 31. 12. 2017. Slavnostní otevření je pak naplánované na 5. ledna 2018 při příležitosti 110. výročí založení SDH ve Velkém Zboží,“ zvěstovala dobrou zprávu pro „železné muže“ ze Zboží mluvčí města Hotovcová.

 

/zzm_hasicarnaČást moderní hasičárny je navržená jako garáže techniky s přilehlou šatnou a umývárnou pro osoby vykonávající zásah, další část objektu bude sloužit jako místnost krizového štábu a kancelář velitele zásahu s kuchyňkou a sociálním zázemím. Součástí stavby je mimo jiné také věž na sušení hadic. Tak jako v Přední Lhotě se počítá i s prostory pro společenská setkání.


Na projekt nové hasičárny byla městu přidělena dotace v částce 5,1 milionu korun, přičemž podíl města činí 605 176 korun.

 

 

 

 

 

 

 

 

Text a foto: Aleš Kubelka


Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Reakce radnice na tvrzení Dr. Mikolandy

Vyjádření města Poděbrady k publikační činnosti RNDr. Mikolandy v Poděbradských novinách.

celý článek >>>

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Omluva obyvatelům v ulici Revoluční

Město a Městský úřad Poděbrady se omlouvají občanům, kteří žijí v ulici Revoluční nebo ji užívají, za zdržení rekonstrukce této ulice z důvodu špatného postupu stavebního úřadu.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

S ohledem na množící se fámy, že provozní dobu restaurací a předzahrádek v Poděbradech v nočních hodinách ovlivňuje radnice, je opět na pořadu vysvětlení faktů.

celý článek >>>

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Ačkoliv se několik klíčových projektů města nedaří prozatím dotáhnout do úspěšného finiše, mnoho dalších už „zdobí“ všechna potřebná razítka.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY