ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Zateplení mateřinky

V letošním roce dojde k zateplení objektu Mateřské školy ve Studentské ulici. Jedná se nejen o zateplení, ale i novou vzduchotechniku a úpravu podkroví pro zázemí mateřinky. Projekt bude realizován v průběhu letních prázdnin. Poděbradský Městský úřad má v současné době pravomocné stavební povolení. Finanční rámec realizace stavby představuje částku 4,5 milionu Kč bez DPH.

Lékaři s benefity

Až do 21. února 2018 mohou zájemci zasílat své přihlášky do výběrového řízení Krajského úřadu Středočeského kraje, které poptává ordinaci nového všeobecného praktického lékaře v Poděbradech. „Město Poděbrady podporuje vznik nové ordinace a je schopno případnému zájemci nabídnout benefity v podobě nižšího nájemného, případně i obecního bytu,“ sdělila tisková mluvčí Lenka Hotovcová. Podrobné informace k výběrovému řízení jsou zveřejněny na úřední desce KÚ Středočeského kraje.

Čas běží…

Zahájení dvou plánovaných staveb – parkovací cyklověže BIKETOWER a hudebního altánu – se bohužel nepřiblížilo. V případě atraktivního parkovacího zařízení pro cyklisty, které mělo být podle posledních informací zprovozněno v těsném sousedství vlakového nádraží (na snímku) letos v létě, zrušilo město zadávací řízení na veřejnou zakázku. Důvodem bylo pochybení poděbradského úřadu v průběhu řízení, respektive uvedení rozdílných informací ve Věstníku veřejných zakázek a profilu zadavatele. Poděbradská radnice obratem vyhlásila nové zadávací řízení, které je již v souladu se zákonem. Zda se však stihne cyklověž do léta dobudovat, zůstává nejisté.


fotomontaz_biketower_Ještě déle se však vleče start zahájení výstavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku. Ten byl nejprve oddálen odvoláním jednoho ze sousedů stavby, kterému jeho postoj zamítl až středočeský Krajský úřad. Poté se termíny posunovaly z důvodů přesného umístění stavby, navíc se musela předělávat projektová dokumentace. A naposledy nastaly další průtahy proto, že se do výběrového řízení na dodavatele stavby nikdo nepřihlásil. „Okamžitě jsme tedy vypsali nové výběrové řízení. Jde o velmi náročnou stavbu, ač se to nemusí na první pohled zdát. Základní betonová deska se musí vyrábět přímo na místě, není to nějaká běžná věc. Pro dodavatele to bude pořádný kus práce,“ uvedl starosta Poděbrad Ladislav Langr.   
A ani v těchto dnech není jasné, kdy stavba opravdu začne. Podle posledních informací PN bude totiž vypracována společností EXCON nová studie na hudební pavilon, který má nahradit současné nevzhledné mobilní pódium za Kongresovým centrem. Termín zahájení prací je prozatím posunut na podzim 2018.

 

 

„Propojka“ Čechova – Želivského?

mapa_cechova_ulicePoděbradští radní vedli koncem roku 2017 jednání se společenstvím vlastníků, kterému patří pozemky oddělující ulice Čechova a Želivského na Žižkově. V kontextu této stále se rozrůstající lokality, a tím i houstnoucí dopravy, by chtělo město část pozemku odkoupit a zmíněné ulice propojit. Tím by mělo dojít k odlehčení dopravy především v ulici Za Nádražím.
V blízké budoucnosti je naplánováno také propojení ulic Čechova a Nerudova nebo napojení ulice Vrchlického na Nerudovu ulici.

Kdy se koná zastupitelstvo?

Zastupitelé Poděbrad schválili na svém posledním jednání v minulém roce termíny zasedání městského zastupitelstva v roce 2018. Konat se budou 7. února, 11. dubna, 20. června, 19. září, 31. října, 14. listopadu a 12. prosince 2018. Jednání probíhají vždy od 14 hodin v zasedací místnosti č. 8 v budově radnice a je možné je živě či ze záznamu sledovat na webu města.

 

 

 

Text: Aleš Kubelka
Repro: BIKEPROJECT, s. r. o.
(1. 2. 2018)


Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu

Oznámení o změně úředních hodin Městského úřadu v Poděbradech dne 31. 12. 2018.

celý článek >>>

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: říjen/listopad 2018.

celý článek >>>

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

Koaliční smlouva podepsána, starostou bude Jaroslav Červinka

To, co bylo pravděpodobné již po zveřejnění výsledků komunálních voleb, je nyní realitou. Koalici na poděbradské radnici vytvořily Naše Poděbrady, STAN a ODS a starostou se stává Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

V Poděbradce rostou mzdy a na odbyt jde Poctivá limonáda

Firma Poděbradka, vyrábějící značku minerální vody Poděbradka a patřící do holdingu Karlovarské minerální vody, zvyšuje platy zaměstnanců svého výrobního závodu.

celý článek >>>

Ukončení svozu bioodpadů

Ukončení svozu bioodpadů

Technické služby města Poděbrad, s. r. o., oznamují, že svoz biodpadů bude ukončen poslední týden v listopadu. Poslední svoz proběhne v jednotlivých lokalitách dle harmonogramu ve dnech 26.–28. 11. 2018.

celý článek >>>

Mateřská škola Studentská září novotou

Mateřská škola Studentská září novotou

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY