ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Zateplení mateřinky

V letošním roce dojde k zateplení objektu Mateřské školy ve Studentské ulici. Jedná se nejen o zateplení, ale i novou vzduchotechniku a úpravu podkroví pro zázemí mateřinky. Projekt bude realizován v průběhu letních prázdnin. Poděbradský Městský úřad má v současné době pravomocné stavební povolení. Finanční rámec realizace stavby představuje částku 4,5 milionu Kč bez DPH.

Lékaři s benefity

Až do 21. února 2018 mohou zájemci zasílat své přihlášky do výběrového řízení Krajského úřadu Středočeského kraje, které poptává ordinaci nového všeobecného praktického lékaře v Poděbradech. „Město Poděbrady podporuje vznik nové ordinace a je schopno případnému zájemci nabídnout benefity v podobě nižšího nájemného, případně i obecního bytu,“ sdělila tisková mluvčí Lenka Hotovcová. Podrobné informace k výběrovému řízení jsou zveřejněny na úřední desce KÚ Středočeského kraje.

Čas běží…

Zahájení dvou plánovaných staveb – parkovací cyklověže BIKETOWER a hudebního altánu – se bohužel nepřiblížilo. V případě atraktivního parkovacího zařízení pro cyklisty, které mělo být podle posledních informací zprovozněno v těsném sousedství vlakového nádraží (na snímku) letos v létě, zrušilo město zadávací řízení na veřejnou zakázku. Důvodem bylo pochybení poděbradského úřadu v průběhu řízení, respektive uvedení rozdílných informací ve Věstníku veřejných zakázek a profilu zadavatele. Poděbradská radnice obratem vyhlásila nové zadávací řízení, které je již v souladu se zákonem. Zda se však stihne cyklověž do léta dobudovat, zůstává nejisté.


fotomontaz_biketower_Ještě déle se však vleče start zahájení výstavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku. Ten byl nejprve oddálen odvoláním jednoho ze sousedů stavby, kterému jeho postoj zamítl až středočeský Krajský úřad. Poté se termíny posunovaly z důvodů přesného umístění stavby, navíc se musela předělávat projektová dokumentace. A naposledy nastaly další průtahy proto, že se do výběrového řízení na dodavatele stavby nikdo nepřihlásil. „Okamžitě jsme tedy vypsali nové výběrové řízení. Jde o velmi náročnou stavbu, ač se to nemusí na první pohled zdát. Základní betonová deska se musí vyrábět přímo na místě, není to nějaká běžná věc. Pro dodavatele to bude pořádný kus práce,“ uvedl starosta Poděbrad Ladislav Langr.   
A ani v těchto dnech není jasné, kdy stavba opravdu začne. Podle posledních informací PN bude totiž vypracována společností EXCON nová studie na hudební pavilon, který má nahradit současné nevzhledné mobilní pódium za Kongresovým centrem. Termín zahájení prací je prozatím posunut na podzim 2018.

 

 

„Propojka“ Čechova – Želivského?

mapa_cechova_ulicePoděbradští radní vedli koncem roku 2017 jednání se společenstvím vlastníků, kterému patří pozemky oddělující ulice Čechova a Želivského na Žižkově. V kontextu této stále se rozrůstající lokality, a tím i houstnoucí dopravy, by chtělo město část pozemku odkoupit a zmíněné ulice propojit. Tím by mělo dojít k odlehčení dopravy především v ulici Za Nádražím.
V blízké budoucnosti je naplánováno také propojení ulic Čechova a Nerudova nebo napojení ulice Vrchlického na Nerudovu ulici.

Kdy se koná zastupitelstvo?

Zastupitelé Poděbrad schválili na svém posledním jednání v minulém roce termíny zasedání městského zastupitelstva v roce 2018. Konat se budou 7. února, 11. dubna, 20. června, 19. září, 31. října, 14. listopadu a 12. prosince 2018. Jednání probíhají vždy od 14 hodin v zasedací místnosti č. 8 v budově radnice a je možné je živě či ze záznamu sledovat na webu města.

 

 

 

Text: Aleš Kubelka
Repro: BIKEPROJECT, s. r. o.
(1. 2. 2018)


Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

ZPRÁVY Z MĚSTA

ZPRÁVY Z MĚSTA

Aktuality z Poděbrad: srpen 2018.

celý článek >>>

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Ve čtvrtek 30. 8. 2018, tak trochu symbolicky v den zahájení největší letošní turistické atrakce v Poděbradech – festivalu Soundtrack, byla v sousedství vlakového nádraží slavnostně otevřena parkovací cyklověž Biketower.

celý článek >>>

Sběrný dvůr má být hotový v zimě

Sběrný dvůr má být hotový v zimě

Od dubna 2018 začala výstavba nového sběrného dvora v areálu Technických služeb města Poděbrad, s. r. o.

celý článek >>>

Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

Zateplení v Budovcově ulici je dokončeno

Doba dovolených je v plném proudu a vlna veder dává zapomenout na sychravé dny. Pro naši společnost je současné období obdobím vrcholících činností v oblasti zateplování bytových domů tak, aby v nadcházející zimní sezoně bylo vše připraveno na nejchladnější roční období.

celý článek >>>

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

Kdo obdrží medaile k 100. výročí ČSR? Rozhodne i váš hlas!

Kdo obdrží medaile k 100. výročí ČSR? Rozhodne i váš hlas!

Zastupitelstvo města Poděbrady rozhodlo, že na počest 100. výročí státnosti Poděbrady ocení unikátními pamětními medailemi 25 žijících osobností, jejichž činnost byla nebo stále ještě je pro Poděbrady významným přínosem. Kdo bude vybrán, je v rukou veřejnosti, tedy každého z nás.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Radka Smejkala (Volba pro Poděbrady) a Petra Fialu (ODS).

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY