ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Zateplení mateřinky

V letošním roce dojde k zateplení objektu Mateřské školy ve Studentské ulici. Jedná se nejen o zateplení, ale i novou vzduchotechniku a úpravu podkroví pro zázemí mateřinky. Projekt bude realizován v průběhu letních prázdnin. Poděbradský Městský úřad má v současné době pravomocné stavební povolení. Finanční rámec realizace stavby představuje částku 4,5 milionu Kč bez DPH.

Lékaři s benefity

Až do 21. února 2018 mohou zájemci zasílat své přihlášky do výběrového řízení Krajského úřadu Středočeského kraje, které poptává ordinaci nového všeobecného praktického lékaře v Poděbradech. „Město Poděbrady podporuje vznik nové ordinace a je schopno případnému zájemci nabídnout benefity v podobě nižšího nájemného, případně i obecního bytu,“ sdělila tisková mluvčí Lenka Hotovcová. Podrobné informace k výběrovému řízení jsou zveřejněny na úřední desce KÚ Středočeského kraje.

Čas běží…

Zahájení dvou plánovaných staveb – parkovací cyklověže BIKETOWER a hudebního altánu – se bohužel nepřiblížilo. V případě atraktivního parkovacího zařízení pro cyklisty, které mělo být podle posledních informací zprovozněno v těsném sousedství vlakového nádraží (na snímku) letos v létě, zrušilo město zadávací řízení na veřejnou zakázku. Důvodem bylo pochybení poděbradského úřadu v průběhu řízení, respektive uvedení rozdílných informací ve Věstníku veřejných zakázek a profilu zadavatele. Poděbradská radnice obratem vyhlásila nové zadávací řízení, které je již v souladu se zákonem. Zda se však stihne cyklověž do léta dobudovat, zůstává nejisté.


fotomontaz_biketower_Ještě déle se však vleče start zahájení výstavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku. Ten byl nejprve oddálen odvoláním jednoho ze sousedů stavby, kterému jeho postoj zamítl až středočeský Krajský úřad. Poté se termíny posunovaly z důvodů přesného umístění stavby, navíc se musela předělávat projektová dokumentace. A naposledy nastaly další průtahy proto, že se do výběrového řízení na dodavatele stavby nikdo nepřihlásil. „Okamžitě jsme tedy vypsali nové výběrové řízení. Jde o velmi náročnou stavbu, ač se to nemusí na první pohled zdát. Základní betonová deska se musí vyrábět přímo na místě, není to nějaká běžná věc. Pro dodavatele to bude pořádný kus práce,“ uvedl starosta Poděbrad Ladislav Langr.   
A ani v těchto dnech není jasné, kdy stavba opravdu začne. Podle posledních informací PN bude totiž vypracována společností EXCON nová studie na hudební pavilon, který má nahradit současné nevzhledné mobilní pódium za Kongresovým centrem. Termín zahájení prací je prozatím posunut na podzim 2018.

 

 

„Propojka“ Čechova – Želivského?

mapa_cechova_ulicePoděbradští radní vedli koncem roku 2017 jednání se společenstvím vlastníků, kterému patří pozemky oddělující ulice Čechova a Želivského na Žižkově. V kontextu této stále se rozrůstající lokality, a tím i houstnoucí dopravy, by chtělo město část pozemku odkoupit a zmíněné ulice propojit. Tím by mělo dojít k odlehčení dopravy především v ulici Za Nádražím.
V blízké budoucnosti je naplánováno také propojení ulic Čechova a Nerudova nebo napojení ulice Vrchlického na Nerudovu ulici.

Kdy se koná zastupitelstvo?

Zastupitelé Poděbrad schválili na svém posledním jednání v minulém roce termíny zasedání městského zastupitelstva v roce 2018. Konat se budou 7. února, 11. dubna, 20. června, 19. září, 31. října, 14. listopadu a 12. prosince 2018. Jednání probíhají vždy od 14 hodin v zasedací místnosti č. 8 v budově radnice a je možné je živě či ze záznamu sledovat na webu města.

 

 

 

Text: Aleš Kubelka
Repro: BIKEPROJECT, s. r. o.
(1. 2. 2018)


Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

Noční klid a předzahrádky v Poděbradech

S ohledem na množící se fámy, že provozní dobu restaurací a předzahrádek v Poděbradech v nočních hodinách ovlivňuje radnice, je opět na pořadu vysvětlení faktů.

celý článek >>>

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

celý článek >>>

Revitalizace bytových domů pokračuje

Revitalizace bytových domů pokračuje

Navazuji tímto na sérii článků informujících o vybraných činnostech realizovaných společností Městská realitní Poděbrady, a. s. V tomto článku bych vás rád informoval o činnosti naší společnosti v oblasti revitalizace bytových domů a doplnil tak neúplné informace pro ty ze čtenářů, jichž se naše činnost bezprostředně dotýká.

celý článek >>>

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Jarní únava? Kdeže. Dělníci ve městě nemají o práci nouzi

Ačkoliv se několik klíčových projektů města nedaří prozatím dotáhnout do úspěšného finiše, mnoho dalších už „zdobí“ všechna potřebná razítka.

celý článek >>>

Město je bohatší o Generel dopravy

Město je bohatší o Generel dopravy

V pondělí 14. května 2018 se na poděbradské radnici konala veřejná prezentace a projednání Generelu dopravy města Poděbrady.

celý článek >>>

Před školou poroste strom na památku Olgy Havlové

Před školou poroste strom na památku Olgy Havlové

Poděbradská Základní škola Václava Havla je jedním z 85 míst v republice, kde byl zasazen strom, který bude připomínat oblíbenou „první dámu“ nejranější polistopadové éry.

celý článek >>>

Na nadjezdu nelze přecházet

Na nadjezdu nelze přecházet

Stále se ozývají hlasy, které se dožadují zřízení přechodu pro chodce nebo alespoň místa pro přecházení přes nový nadjezd v místě u okružní křižovatky ulic Mánesova, Dr. Horákové a Alešova.

celý článek >>>

Deratizace potkanů ve městě

Deratizace potkanů ve městě

V souvislosti s lokálním výskytem potkanů ve městě probíhá každé čtvrtletí pokládání otrávených návnad proti těmto hlodavcům.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY