ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Zateplení mateřinky

V letošním roce dojde k zateplení objektu Mateřské školy ve Studentské ulici. Jedná se nejen o zateplení, ale i novou vzduchotechniku a úpravu podkroví pro zázemí mateřinky. Projekt bude realizován v průběhu letních prázdnin. Poděbradský Městský úřad má v současné době pravomocné stavební povolení. Finanční rámec realizace stavby představuje částku 4,5 milionu Kč bez DPH.

Lékaři s benefity

Až do 21. února 2018 mohou zájemci zasílat své přihlášky do výběrového řízení Krajského úřadu Středočeského kraje, které poptává ordinaci nového všeobecného praktického lékaře v Poděbradech. „Město Poděbrady podporuje vznik nové ordinace a je schopno případnému zájemci nabídnout benefity v podobě nižšího nájemného, případně i obecního bytu,“ sdělila tisková mluvčí Lenka Hotovcová. Podrobné informace k výběrovému řízení jsou zveřejněny na úřední desce KÚ Středočeského kraje.

Čas běží…

Zahájení dvou plánovaných staveb – parkovací cyklověže BIKETOWER a hudebního altánu – se bohužel nepřiblížilo. V případě atraktivního parkovacího zařízení pro cyklisty, které mělo být podle posledních informací zprovozněno v těsném sousedství vlakového nádraží (na snímku) letos v létě, zrušilo město zadávací řízení na veřejnou zakázku. Důvodem bylo pochybení poděbradského úřadu v průběhu řízení, respektive uvedení rozdílných informací ve Věstníku veřejných zakázek a profilu zadavatele. Poděbradská radnice obratem vyhlásila nové zadávací řízení, které je již v souladu se zákonem. Zda se však stihne cyklověž do léta dobudovat, zůstává nejisté.


fotomontaz_biketower_Ještě déle se však vleče start zahájení výstavby nového hudebního pavilonu v lázeňském parku. Ten byl nejprve oddálen odvoláním jednoho ze sousedů stavby, kterému jeho postoj zamítl až středočeský Krajský úřad. Poté se termíny posunovaly z důvodů přesného umístění stavby, navíc se musela předělávat projektová dokumentace. A naposledy nastaly další průtahy proto, že se do výběrového řízení na dodavatele stavby nikdo nepřihlásil. „Okamžitě jsme tedy vypsali nové výběrové řízení. Jde o velmi náročnou stavbu, ač se to nemusí na první pohled zdát. Základní betonová deska se musí vyrábět přímo na místě, není to nějaká běžná věc. Pro dodavatele to bude pořádný kus práce,“ uvedl starosta Poděbrad Ladislav Langr.   
A ani v těchto dnech není jasné, kdy stavba opravdu začne. Podle posledních informací PN bude totiž vypracována společností EXCON nová studie na hudební pavilon, který má nahradit současné nevzhledné mobilní pódium za Kongresovým centrem. Termín zahájení prací je prozatím posunut na podzim 2018.

 

 

„Propojka“ Čechova – Želivského?

mapa_cechova_ulicePoděbradští radní vedli koncem roku 2017 jednání se společenstvím vlastníků, kterému patří pozemky oddělující ulice Čechova a Želivského na Žižkově. V kontextu této stále se rozrůstající lokality, a tím i houstnoucí dopravy, by chtělo město část pozemku odkoupit a zmíněné ulice propojit. Tím by mělo dojít k odlehčení dopravy především v ulici Za Nádražím.
V blízké budoucnosti je naplánováno také propojení ulic Čechova a Nerudova nebo napojení ulice Vrchlického na Nerudovu ulici.

Kdy se koná zastupitelstvo?

Zastupitelé Poděbrad schválili na svém posledním jednání v minulém roce termíny zasedání městského zastupitelstva v roce 2018. Konat se budou 7. února, 11. dubna, 20. června, 19. září, 31. října, 14. listopadu a 12. prosince 2018. Jednání probíhají vždy od 14 hodin v zasedací místnosti č. 8 v budově radnice a je možné je živě či ze záznamu sledovat na webu města.

 

 

 

Text: Aleš Kubelka
Repro: BIKEPROJECT, s. r. o.
(1. 2. 2018)


Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Všichni dobří rodáci™ aneb když město slaví Den Poděbrad

Jako pestrobarevná nit zacuchaná do svátečních krajek a mašlí se vinul
nabitý program Dne Poděbrad. V důstojné atmosféře plné taktu a uhlazené etikety poděkovalo vedení města těm, kteří šíří slávu a povědomí o úspěšném „patentu“ s libozvučným názvem Poděbrady nebo přispívají mravenčí prací k jeho každodennímu lesku.

celý článek >>>

Je už před nádražím pořádek?

Je už před nádražím pořádek?

Jedno z nejfrekventovanějších míst ve městě a „brána“ lázeňského města byla začátkem roku zavalena odpadky a nepořádkem.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady) a Stanislava Vavřičku (ČSSD).

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být IV.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Proměna haly BIOS: tribuna v patře, posilovna i bufet

Za nejzásadnější projekt roku 2018 považuje vedení města rekonstrukci a rozšíření sportovní haly BIOS, která je vlajkovou lodí investic pro letošní rok. Nejzásadnější fakta, která promění dosluhující „stánek“ na Ostende v moderní arénu, přinášíme v otázkách a odpovědích.

celý článek >>>

Senior taxi jezdí i letos

Senior taxi jezdí i letos

Služba Senior taxi se stává nedílnou součástí sociální politiky, velmi vítanou ve všech obcích, které ji již zprovoznily. Město Poděbrady zavedlo zkušebně Senior taxi už v dubnu 2016.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být III.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme další 2 místa. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Sociální oblast ve městě – Centrum sociálních a zdravotních služeb Poděbrady, o. p. s.: Domov je doma (4. díl)

Můžete se na nás s důvěrou a bez obav obrátit. Většina neřešitelných situací se stává jednodušší, jsou-li na ni dva…

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY