ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Město má oficiální facebook

zzm_fb__Na přelomu listopadu a prosince spustilo město Poděbrady svou oficiální facebookovou stránku. Na webu www.facebook.com/MUPodebrady budou zveřejňovány zprávy z dění na poděbradské radnici, ale i mnoho dalších praktických informací. „Správcem profilu je město, tudíž zde návštěvníci naleznou informace související s děním ve městě, tedy s prací poděbradských zastupitelů a Městského úřadu. Chceme zde informovat nejen o práci poděbradské radnice, ale také o dalších nekomerčních událostech. Naším záměrem není prezentace práce pár jedinců, ale města jako celku,“ uvedl starosta Poděbrad Jaroslav Červinka.

Cena vody mírně podraží

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk oznámilo zvýšení ceny vodného a stočného na rok 2019. Cena pitné vody zůstává stejná – 41,18 Kč za 1 m3, cena odkanalizované vody však stoupne o 4,75 % na 46,32 Kč/ m3. Celkem tak příští rok domácnosti zaplatí o 2,46 % více, kubík přijde na 87,50 Kč. Zatímco cena pitné vody se od roku 2016 nemění, stočné zdražilo od roku 2015 o necelých 13 %.

Jaké je složení výborů?

Finanční a kontrolní výbor města znají od listopadu své personální složení. Finanční výbor má celkem 9 členů a jeho předsedou je Petr Fiala. Jeho další členové jsou Pavel Bažant (radní, jednatel společnosti, ekonom), Vít Brdlík (pracovník Raiffeisenbank), Kateřina Hrodková (ředitelka Komerční banky v Poděbradech), Eva Klírová (bývalá ředitelka České spořitelny v Poděbradech), Markéta Martínková (jednatelka společnosti RHEINZINK ČR), Eva Rovná (zástupkyně ředitele a vedoucí ekonomické sekce centra sociální a ošetřovatelské pomoci), Václav Vávra (pracovník Moneta Bank) a Jana Veberová (zastupitelkyně a bývalá vedoucí výboru).

 

Kontrolní výbor má celkem 11 členů. Jsou jimi předseda výboru a radní Miroslav Káninský, Jaroslav Štěpán (zastupitel, zahradník), Jan Froněk (učitel), Roman Gütter (OSVČ), Vladimír Louda (ekonom), Richard Vejstrk (OSVČ), František Třeštik (manažer), Zuzana Kroupová (ekonomka), Zdeněk Havlas (zastupitel), Stanislav Vavřička (právník) a Miloš Mikolanda (zastupitel, geofyzik).

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(13. 12. 2018)


„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

„Jazz si s sebou nese příběh, který stojí za to poslouchat“

V pátek 19. a v sobotu 20. července ovládne letní pódium na kolonádě swing a jazz. Oblíbené Poděbradské swingování bude letos sice jen dvoudenní, ale na kvalitě interpretů neubírá. O tom se dočtete v rozhovoru s dramaturgyní festivalu Janou Langrovou.

celý článek >>>

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Pátý dobročinný běh Run for Help má rekord v nejlepším čase i ve vybrané částce

Oblíbený běh na tři a deset kilometrů se v tomto roce nesl v modré barvě triček, jejichž koupí přispěli účastníci akce zdravotně postiženým dětem na nákup pomůcek. Prestiž závodu stoupla zrychlením hlavního běhu i vyšším počtem závodníků a pořadatelé si vytyčili vyšší cíl tím, že pomohou třem (oproti loňským dvěma) dětem s handicapem. A podařilo se. Běžci hlavního závodu se letos rozdělili na ty před Romanem Šebrlem a ty za ním. Charitativní akcí provedla příjemná moderátorka Lucie Křížková, Miss ČR 2003.

celý článek >>>

Voda do kopce nepoteče

Voda do kopce nepoteče

Pseudozelení obstruktéři, melouni na povrchu zelení a uvnitř červení, nebo militantní ekoteroristé a sprostí vyděrači – na adresu takto profilovaných jedinců padají v obecné rovině různá podobenství. Také je nemám rád, protože za své bohaté praxe s nimi mám hodně špatných zkušeností.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

Občané by měli sledovat jednání zastupitelstva

V pohledu na 2. jednání zastupitelstva města nechci reagovat na článek pana Káninského v předchozím vydání Poděbradských novin. Jeho způsob komunikace s lidmi s odlišným názorem, který místo používání relevantních a nezávislých argumentů spočívá v zesměšňování protivníka, nálepkování negativními přívlastky a agresivních výpadech, je mi zcela cizí.

celý článek >>>

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY