ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Město má oficiální facebook

zzm_fb__Na přelomu listopadu a prosince spustilo město Poděbrady svou oficiální facebookovou stránku. Na webu www.facebook.com/MUPodebrady budou zveřejňovány zprávy z dění na poděbradské radnici, ale i mnoho dalších praktických informací. „Správcem profilu je město, tudíž zde návštěvníci naleznou informace související s děním ve městě, tedy s prací poděbradských zastupitelů a Městského úřadu. Chceme zde informovat nejen o práci poděbradské radnice, ale také o dalších nekomerčních událostech. Naším záměrem není prezentace práce pár jedinců, ale města jako celku,“ uvedl starosta Poděbrad Jaroslav Červinka.

Cena vody mírně podraží

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk oznámilo zvýšení ceny vodného a stočného na rok 2019. Cena pitné vody zůstává stejná – 41,18 Kč za 1 m3, cena odkanalizované vody však stoupne o 4,75 % na 46,32 Kč/ m3. Celkem tak příští rok domácnosti zaplatí o 2,46 % více, kubík přijde na 87,50 Kč. Zatímco cena pitné vody se od roku 2016 nemění, stočné zdražilo od roku 2015 o necelých 13 %.

Jaké je složení výborů?

Finanční a kontrolní výbor města znají od listopadu své personální složení. Finanční výbor má celkem 9 členů a jeho předsedou je Petr Fiala. Jeho další členové jsou Pavel Bažant (radní, jednatel společnosti, ekonom), Vít Brdlík (pracovník Raiffeisenbank), Kateřina Hrodková (ředitelka Komerční banky v Poděbradech), Eva Klírová (bývalá ředitelka České spořitelny v Poděbradech), Markéta Martínková (jednatelka společnosti RHEINZINK ČR), Eva Rovná (zástupkyně ředitele a vedoucí ekonomické sekce centra sociální a ošetřovatelské pomoci), Václav Vávra (pracovník Moneta Bank) a Jana Veberová (zastupitelkyně a bývalá vedoucí výboru).

 

Kontrolní výbor má celkem 11 členů. Jsou jimi předseda výboru a radní Miroslav Káninský, Jaroslav Štěpán (zastupitel, zahradník), Jan Froněk (učitel), Roman Gütter (OSVČ), Vladimír Louda (ekonom), Richard Vejstrk (OSVČ), František Třeštik (manažer), Zuzana Kroupová (ekonomka), Zdeněk Havlas (zastupitel), Stanislav Vavřička (právník) a Miloš Mikolanda (zastupitel, geofyzik).

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(13. 12. 2018)


Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Úhel pohledu na jednání zastupitelstva

Kdybych se měl zamyslet nad stavem současné povolební situace v Poděbradech, tak z mého pohledu jde všechno, jak má. Po volbách došlo ke spojení dvou demokratických stran ODS, STANu a sdružení Naše Poděbrady. Byla vytvořena nová koalice a minulé vládnoucí figury z VPP a PoPu (Langr, Lukavec a spol.) byly nuceny přejít buď do opozice, nebo vůbec nebyly zvoleny. O tom, kdo bude stát v čele města, rozhodli voliči a nové vedení se svých úkolů ujalo na jedničku.

celý článek >>>

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

Historie, současnost a budoucnost topolů v našem městě

V jednom z minulých vydání PN jsme si všichni mohli přečíst článek kritizující záměr pokácet deset vzrostlých stromů taxonu Populus Nigra (pyramidální topol) v areálu TJ Bohemia Poděbrady. Diskuze poměrně hlasitě rezonovala i na sociálních sítích i na oficiálním FB profilu města Poděbrady.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

Výbory jako orgány zastupitelstva obce

V minulém čísle Poděbradských novin jsem se ve svém článku věnoval komisím jako orgánům rady obce. Teď přicházejí na řadu výbory.

celý článek >>>

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Zápis do registru dárců krvetvorných buněk a kampaň Jezdi bezpečně v Poděbradech

Poděbradský rallyový jezdec Václav Dunovský a Rallyesport Poděbrady se opět rozhodl pomáhat potřebným. Tentokrát se bude jednat o podporu náboru nových dárců do Českého registru dárců krvetvorných buněk IKEM, který proběhne v pátek 22. března 2019 v Poděbradech na Jiřího náměstí od 10 do 16 hodin.

celý článek >>>

Komise jako orgán rady obce

Komise jako orgán rady obce

Před několika týdny zahájilo svou činnost v tomto volebním období celkem 17 komisí. Čtyři z nich zřizuje dle zákona starosta. Těmi se tedy v následujícím textu zabývat nebudu.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Úřad musí fungovat ve prospěch města

Uběhlo 100 dní práce nového zastupitelstva města a vedení radnice.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY