ZPRÁVY Z MĚSTA

 

Město má oficiální facebook

zzm_fb__Na přelomu listopadu a prosince spustilo město Poděbrady svou oficiální facebookovou stránku. Na webu www.facebook.com/MUPodebrady budou zveřejňovány zprávy z dění na poděbradské radnici, ale i mnoho dalších praktických informací. „Správcem profilu je město, tudíž zde návštěvníci naleznou informace související s děním ve městě, tedy s prací poděbradských zastupitelů a Městského úřadu. Chceme zde informovat nejen o práci poděbradské radnice, ale také o dalších nekomerčních událostech. Naším záměrem není prezentace práce pár jedinců, ale města jako celku,“ uvedl starosta Poděbrad Jaroslav Červinka.

Cena vody mírně podraží

Představenstvo společnosti Vodovody a kanalizace Nymburk oznámilo zvýšení ceny vodného a stočného na rok 2019. Cena pitné vody zůstává stejná – 41,18 Kč za 1 m3, cena odkanalizované vody však stoupne o 4,75 % na 46,32 Kč/ m3. Celkem tak příští rok domácnosti zaplatí o 2,46 % více, kubík přijde na 87,50 Kč. Zatímco cena pitné vody se od roku 2016 nemění, stočné zdražilo od roku 2015 o necelých 13 %.

Jaké je složení výborů?

Finanční a kontrolní výbor města znají od listopadu své personální složení. Finanční výbor má celkem 9 členů a jeho předsedou je Petr Fiala. Jeho další členové jsou Pavel Bažant (radní, jednatel společnosti, ekonom), Vít Brdlík (pracovník Raiffeisenbank), Kateřina Hrodková (ředitelka Komerční banky v Poděbradech), Eva Klírová (bývalá ředitelka České spořitelny v Poděbradech), Markéta Martínková (jednatelka společnosti RHEINZINK ČR), Eva Rovná (zástupkyně ředitele a vedoucí ekonomické sekce centra sociální a ošetřovatelské pomoci), Václav Vávra (pracovník Moneta Bank) a Jana Veberová (zastupitelkyně a bývalá vedoucí výboru).

 

Kontrolní výbor má celkem 11 členů. Jsou jimi předseda výboru a radní Miroslav Káninský, Jaroslav Štěpán (zastupitel, zahradník), Jan Froněk (učitel), Roman Gütter (OSVČ), Vladimír Louda (ekonom), Richard Vejstrk (OSVČ), František Třeštik (manažer), Zuzana Kroupová (ekonomka), Zdeněk Havlas (zastupitel), Stanislav Vavřička (právník) a Miloš Mikolanda (zastupitel, geofyzik).

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

(13. 12. 2018)


Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

V rubrice Poděbradských novin dáváme vždy po aktuálním jednání městského zastupitelstva prostor vybraným zastupitelům napříč politickým spektrem (vždy minimálně jeden opoziční zastupitel), aby se vyjádřili k tématům, která je na aktuálním zasedání městského zastupitelstva (zasedání z 23. 1. 2019) nejvíce zaujala.

celý článek >>>

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Devatenáctku osobností spjatých s Poděbrady čeká ocenění

Oslavy Dne Poděbrad se blíží. Které osobnosti převezmou v pondělí 4. března při slavnostním večeru v divadle městské ceny? Zde jsou jejich jména.

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Zápis do prvních tříd na ZŠ T. G. Masaryka

Vážení rodiče, v pondělí 1. dubna a v úterý 2. dubna 2019 proběhne v Základní škole T. G. Masaryka v Poděbradech ve Školní ulici i v budově na Žižkově zápis do prvních tříd (místo zápisu je možné zvolit podle vlastního uvážení). Naše paní učitelky přivítají budoucí prvňáčky vždy v době od 13.00 do 17.00 hodin.

celý článek >>>

Prevence kriminality 2018

Prevence kriminality 2018

Stejně jako v roce 2017, tak i v roce 2018 realizovalo město Poděbrady projekt ze státního rozpočtu z Programu prevence kriminality, který byl vyhlášen Ministerstvem vnitra ČR. Projekt s názvem „Prevence zneužívání seniorů“ byl realizován Územním odborem Nymburk ve spolupráci s městem Nymburk a Policií ČR.

celý článek >>>

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Rok v NZDM Klub Zvonice v Poděbradech

Ta zvláštní zkratka NZDM znamená nízkoprahové zařízení pro děti a mládež. Je určeno těm z nich, kteří tráví svůj volný čas neorganizovaně, potřebují poradit při řešení pro ně složitých životních situací nebo hledají zázemí pro svoje aktivity.

celý článek >>>

PF 2019

PF 2019

Vážení a milí spoluobčané!
Jsme na prahu nového roku 2019, a tak nám dovolte, abychom vám do příštích dnů, týdnů a měsíců popřáli vše nejlepší – pevné zdraví, osobní úspěchy a pohodu v okruhu lidí, které máte rádi a kterých si vážíte.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY