Znovuzrození Snipeři bojují o postup

 

S novým vedením, novými sponzory, dresy (na snímku) a hlavně novými posilami vstoupili poděbradští florbalisté do právě probíhající sezony.

 

snipers__

Sestavování nového týmu začalo již během léta, kdy Snipeři z Poděbrad věděli, kde a jak je potřeba mužstvo doplnit. „V týmu z minulé sezony pokračovala pouze desítka odvážných, a tak bylo nutné sehnat další hráče. Do týmu se vrátilo i několik florbalistů, kteří měli spory s předchozím vedením mužstva,“ říká upřímně předseda klubu Michal Pivoňka.


Po tvrdé přípravě vyrazil poděbradský tým na první dva ligové zápasy PH+SČ třídy mužů, které však především kvůli absenci klíčových hráčů a špatné koncovce prohrál.

 

Dokonalé zmrtvýchvstání

Po prachbídném startu přišlo hlasité a nutné bouchnutí do stolu. „Jako tým jsme si vše vyříkali v kabině, začali více makat na tréninku a kompletně přeházeli pětky. A ono to najednou šlo,“ těší Pivoňku. Posledních 6 zápasů Snipeři ani jednou nezaváhali, a tak patří poděbradským florbalistům zčistajasna bronzová pozice. A tým hodlá stoupat ještě výš. Velmi dobře si „sedla“ první útočná trojka ve složení Michal Pivoňka (aktuální lídr kanadského bodování celé soutěže), Marek Schlossbauer a Radek Petrnoušek, která zaznamenala ve zmíněných šesti utkáních celkem 50 kanadských bodů a je tak postrachem všech soupeřů. „A také jsme konečně našli neomylného exekutora samostatných nájezdů – Jana Hrušku. Velmi dobré výkony podává i kapitán Filip Jäger. A na střídačce vládne pevnou rukou zkušený trenér Jiří Schlossbauer,“ všímá si ostrostřelec Pivoňka. Ten současně zdůrazňuje, že nejdůležitější pro všechny kromě bodů, gólů a asistencí je, aby florbal hráče bavil. A že tomu tak opravdu je, ukázal první letošní sraz Sniperů po vánočních svátcích, kde se na tréninku objevilo neuvěřitelných 25 hráčů…

 

Smělé plány: ženy a „béčko“

Ve zbytku sezony by se rádi borci z Poděbrad porvali o vítězství v soutěži, a tím si zajistili i pohodlný postup do vyšší ligy. „V příští sezoně bychom chtěli vzhledem k velkému zájmu založit B tým a taktéž historicky první ženský florbalový klub v Poděbradech. Pokud má někdo ze čtenářů chuť a elán, určitě neváhejte a kontaktujte nás buď prostřednictvím facebooku, případně instagramu (FBC Snipers Poděbrady), případně pište nebo volejte na telefonní číslo 792 279 464,“ láká mezi úspěšné „ostřelovače“ lídr Pivoňka.


Ten zároveň děkuje fanouškům a fanynkám, kteří jezdí podporovat Poděbraďáky na většinu zápasů. „Samozřejmě patří velký dík i sponzorům, skvělému trenérovi a hlavně všem hráčům, kteří odvádí do jednoho poctivé výkony. Nesmím zapomenout ani na představenstvo, a to konkrétně na Filipa Jägera, který má na starosti složení hráčského kádru, a Lukáše Musila, který pomáhá nejen na hřišti, ale také se stará o perfektní chod klubu. V neposlední řadě patří poděkování Radkovi Petrnouškovi, který se pasoval do role nového skauta týmu. Bez nich by náš klub nefungoval a nebyli bychom tak skvělá parta,“ dodává s úsměvem Pivoňka.


Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY