Gastro „dochutilo“ sté výročí republiky

 

Podvanácté se v Kongresovém centru Lázeňská kolonáda uskutečnila soutěžní přehlídka gastronomických škol a učilišť Středočeského kraje. Ve čtvrtek 26. dubna 2018 tady odstartoval festival Gastro Poděbrady 2018 a začaly soutěže v oborech cukrář, kuchař, číšník a barman (na snímcích).

 

gastro_2ll__k

Do soutěží přihlásilo své zástupce dvanáct škol a letošní ročník měl jednotné téma: Stoletá historie české gastronomie. A podobně jako v minulosti zde nechyběla škola ze slovenské Rimavské Soboty.


Festival zahájila ředitelka poděbradského Středního odborného učiliště společného stravování Helena Klimešová. Ta v úvodu kromě jiného připomněla sedmdesátiletou tradici místní školy a vzdělávání v tříletých oborech ukončených závěrečnou zkouškou a dvouleté nástavbové studium s maturitou. Přehlídku pak „odstartoval“ starosta Poděbrad Ladislav Langr, který nad celou akcí převzal záštitu. „Při každé návštěvě nějaké restaurace je pro mě vedle dobrého jídla neméně důležité i chování obsluhy. Mám na mysli pozdrav, přivítání, poděkování a rozloučení. Přeji všem studentům, aby takové záležitosti vždy patřily k jejich profesím,“ uvedl.


Moderování akce se ujal Radoslav Číla a dopolední program nabídl atraktivní soutěž mladých barmanů. Šestadvacet soutěžících před zraky spolužáků a diváků z řad veřejnosti míchalo drinky obsahující nealkoholický Bohemia Sekt. Vše bedlivým zrakem posuzovala odborná porota, především se hodnotila chuť, vůně a vizuální vzhled nápoje.


Ostatně i obory kuchař, cukrář a číšník měly své hodnotící komise. V té kuchařské například zasedla známá herečka Markéta Hrubešová. Zájemci si v prostorách centra mohli prohlédnout nazdobené rautové stoly, slavnostní tabule nebo nápadité dorty. Doprovodný program nabídl ukázky zdobení perníčků, modelování z mandlové hmoty nebo flambování.

 

Odpoledne pak už tradičně vzbudil velký zájem diváků atraktivní překážkový běh číšníků po kolonádě. Pořadatelé zdůraznili, že Gastro Poděbrady by se neobešlo bez mnoha příznivců a sponzorů. A touto cestou jim vyjadřují velké poděkování.

 

/gastro_1uj__koObsáhlou fotogalerii a kompletní výsledky soutěží, ve kterých uspěli i poděbradští studenti, naleznete na www.soupdy.cz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Text: Milan Čejka       
Foto: (čej), SOU Poděbrady

(26. 4. 2018)


Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol stěhovavý, který byl 30. června vypuštěný v Poděbradech, dokázal doletět až do středního Polska. Momentálně se pohybuje u města Krzyworzeka.

celý článek >>>

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Nedávné a na příští týdny plánované novinky na železnici potěší i poděbradské cestující.

celý článek >>>

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Ve čtvrtek 30. 8. 2018, tak trochu symbolicky v den zahájení největší letošní turistické atrakce v Poděbradech – festivalu Soundtrack, byla v sousedství vlakového nádraží slavnostně otevřena parkovací cyklověž Biketower.

celý článek >>>

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Za přítomnosti několika zastupitelů a také zájemců z řad veřejnosti byla na městském úřadě projednána prezentace Studie veřejného osvětlení města Poděbrady.

celý článek >>>

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

V pondělí 18. 6. se uskutečnila další ze série pravidelných obchůzek vedení města jednotlivými lokalitami Poděbrad. Tentokrát se účastníci blíže podívali na situaci panující v městské části Žižkov.

celý článek >>>

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Školní rok 2017/18 je už historií. Studenti a pedagogové vyměnili úmorný dril u kateder a náročné přípravy v kabinetech za vytoužený letní odpočinek a rekreaci mysli. Poděbradské noviny oslovily všechny ředitele poděbradských škol se dvěma prostými a explicitními otázkami.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY