Jedenáct tříd prvňáčků a rok akcí. O poděbradské „základky“ je zájem

 

Prázdniny i léto jsou nenávratně pryč. Před pár dny usedli opět žáci a studenti do školních lavic. V myšlenkách spřádali plány a cíle, kterých by chtěli dosáhnout. Stejně jako oba ředitelé poděbradských základních škol – Miriam Piskačová a Vlastimil Špinka. Těm PN položily následující otázky:


1. Nastaly na vaší škole o letních prázdninách nějaké změny; ať už jde o učitelský sbor či úpravy školy?


2. Kolik tříd prvňáčků jste v září otevřeli a jaký je nyní celkový počet žáků vaší školy?


3. Jaké nejvýznamnější události vaši školu v letošním školním roce čekají?


4. Nastanou letos ve vaší škole nějaké podstatné úpravy, rekonstrukce či opravy? A jakou změnu nebo projekt byste v brzké době rádi zrealizovali?

 

Miriam Piskačová,

ředitelka ŽS T. G. Masaryka

piskacova_1. V novém školním roce jsme náš pracovní kolektiv posílili o dvě vyučující na prvním stupni, o tři vyučující na 2. stupni, o tři asistentky pedagoga, o jednu sociální pedagožku a nového pana školníka.


Letní prázdniny jsou vždy určeny na větší opravy či rekonstrukce, výmalby prostor. Letos to byl i nový sprchový kout s WC pro paní kuchařky, rekonstruovaný sklad pro školní družinu v Žižkově ulici, nový sklad pro první a druhý stupeň ve Školní ulici, místnost s vybavením pro školní archiv nebo nově vydlážděná přístupová cesta u zadního vchodu do budovy školy ve Školní ulici.


Velkou změnou je pro nás právě dokončovaná výstavba nového multifunkčního sportoviště pro výuku tělesné výchovy v Žižkově ulici (více o novém moderním hřišti na Žižkově čtěte na straně 4, pozn. red.)

2. 4. září 2017 jsme slavnostně přivítali pět tříd prvňáčků a celkový počet žáků nám vzrostl na 837.

3. Mezi nejvýznamnější akce patří každým školním rokem Odemykání školy budoucím prvňáčkům, adaptační kurz žáků 6. ročníků, výjezd 8. ročníků k volbě povolání, rozsvícení školního vánočního stromu, vánoční trhy s výrobky našich žáků, dva vánoční koncerty, Den otevřených dveří pro rodiče budoucích prvňáčků a pro veřejnost, lyžařský výchovně vzdělávací zájezd do Krkonoš a Jizerských hor, zahraniční zájezd do Španělska a samozřejmě oslava 100. výročí vzniku ČSR.

4. Po rekonstrukcích a výstavbě nového sportovního areálu u budovy školy na Žižkově plánujeme rekonstrukci topení ve Školní ulici a naším dlouholetým přáním je dokončení fasády a výstavba moderní tělocvičny ve Školní ulici.
V rámci projektu IROP má být dále moderně rekonstruována učebna počítačů. Zapojili jsme se i do projektu OPVV – šablony pro ZŠ, v rámci kterého budou mimo jiné realizovány aktivity na podporu žáků a rozvoj čtenářské gramotnosti.

Vlastimil Špinka,

ředitel ŽS Václava Havla
spinka__1. Začátek nového školního roku nás všechny stál hodně sil, protože jsme museli reagovat na zvýšený počet žáků a tříd. Bylo nutné zrekonstruovat učebnu dílen a keramické dílny na klasické třídy pro vyučování žáků 3. tříd, zadaptovat dvě klubovny školní družiny pro potřeby výuky prvňáčků, posílit zabezpečení budovy – instalace rozšiřujícího elektronického vrátného a vyměnit vstupní stěny a dveře do šaten obou stupňů školy.


Dále jsme přijali nové kolegy a kolegyně v souvislosti s nárůstem počtu žáků. Jsem hrdý na pedagogický sbor, který je plně aprobovaný, a na všechny zaměstnance, kteří toto množství práce zvládli i bez ohledu na dovolenou.

2. Na prahu nového školního roku jsme přivítali 135 prvňáčků, kteří jsou rozděleni do šesti tříd. Samozřejmě tento počet přináší spoustu problémů organizačních i prostorových, ale jsme všichni rádi, že tolik rodičů zapsalo své děti na ZŠ Václava Havla a dalo nám důvěru v oblasti vzdělávání. Celkový počet žáků v letošním roce je 849, počet tříd 34, počet všech zaměstnanců 88.

3. Na samém začátku školy se zúčastní žáci 8. D pobytu na Slovensku, který získali v rámci Evropské jazykové ceny Label za svůj projekt 3. slovanský audiosborník.


14. října oslavíme 25 let pěveckého sboru Kvítku celodenní akcí ve škole i na kolonádě. 145 let knihovny si připomeneme projektem veřejného čtení knihy Poděbradské příběhy autora Ladislava Langra v podání žáků 8. a 9. tříd, které se bude konat 24. 10. v sále Městské knihovny.


Oslavy 100. výročí vzniku ČSR nás pak budou provázet celým školním rokem, chystáme totiž projekt „100 let ČSR – jak to bylo na začátku?“

4. Škola prošla před 3 lety rozsáhlou rekonstrukcí, ale musíme se soustředit na opravu a rekonstrukci napojení na veřejnou kanalizaci, zrealizovat výměnu dlažeb na chodbách a obnovu přístrojů ve školní kuchyni. Pokračuje i pravidelná obnova školního nábytku.

Text a foto: (red)


Poděbradský Pirát Prim: Bartoš je jeden z nejférovějších lidí, které znám

Poděbradský Pirát Prim: Bartoš je jeden z nejférovějších lidí, které znám

Stojaté vody české politické scény rozvířila mohutná flotila Pirátů. Pod kapitánským můstkem Ivana Bartoše stál na palubě i Daniel Prim, čtyřiatřicetiletý webař z Poděbrad, který podpořil středočeskou kandidátku České pirátské strany z 11. místa.

celý článek >>>

Ladislav Langr: Sociální demokraté byli tvrdě potrestáni

Ladislav Langr: Sociální demokraté byli tvrdě potrestáni

Na vlně neúspěchu ČSSD v parlamentních volbách se svezl i starosta Poděbrad Ladislav Langr. Šestka na kandidátce sociálních demokratů ve Středočeském kraji musela skousnout hořký vzkaz českých voličů.

celý článek >>>

Fatální omyl „podřízl“ stoletý dub v parku

Fatální omyl „podřízl“ stoletý dub v parku

Přibližně v polovině října byl v lázeňském parku pokácen dub. Na tom by nebylo nic až tak zvláštního, kdyby však nešlo o více než stoletý strom, který byl odstraněn nevídaným omylem.

celý článek >>>

S Jaroslavem Červinkou nejen o Rakušanově auře a populistovi Okamurovi

S Jaroslavem Červinkou nejen o Rakušanově auře a populistovi Okamurovi

Středočeský kraj je považován za baštu hnutí STAN (Starostové a nezávislí). To se prokázalo i v parlamentních volbách. Na středočeské kandidátce „Starostů“ letos nechyběl ani sedmapadesátiletý Poděbraďák Jaroslav Červinka.

celý článek >>>

Také Poděbrady řekly „ANO“

Také Poděbrady řekly „ANO“

Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky skončily dle prognóz suverénním vítězstvím hnutí ANO 2011. I přes kauzy a aféry jeho lídra Andreje Babiše se nenechali odradit ani Poděbraďáci, u kterých ANO s 26 % jasně dominovalo.

celý článek >>>

Ani letos ne. Proč na krajské projekty v Poděbradech sedá prach?

Ani letos ne. Proč na krajské projekty v Poděbradech sedá prach?

Obrnit se pořádnou dávkou trpělivosti musí obyvatelé Poděbrad i okolních obcí, kteří čekají na rekonstrukci ulice Revoluční na Žižkově. Také druhý zásadní projekt Středočeského kraje – změna křižovatky mezi Přední a Pískovou Lhotou – se začíná dostávat do časového skluzu.

celý článek >>>

Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Kvarteto městských pilířů. Jaké karty drží poděbradská radnice?

Čtveřice klíčových projektů města, která má v následujících týdnech nabírat na obrátkách. To je vývoj nového společenského sálu v OD Růžový slon, výstavba parkovací cyklověže BIKETOWER, zbudování hudebního pavilonu v lázeňském parku a rekonstrukce sportovní haly BIOS.

celý článek >>>

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Napříč ČR na elektrokolech. Recyklojízda projela i Poděbrady

Na podporu systematického třídění a recyklace použitých baterií projela Českou republiku od západu na východ Recyklojízda 2017.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY