Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

 

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

 

jezero_122018„Vyžehlené“ pláže, plavčíci ve střehu a ledové osvěžení u stánků s občerstvením.


Ještě tak si objednat pěkně počasí, přáli si určitě provozovatelé jednoho z nejoblíbenějších koupališť ve středních Čechách.

 

A stalo se.


Technickým službám města Poděbrady (TSMP) stejně jako stovkám rekreantů seslalo nebe v květnu takřka jadranské slunné dny.


Ještě před zahájením letního provozu na Jezeře však muselo dojít k předstartovní „brigádě“. „Před zahájením sezony jsme provedli každoroční provozní úpravy a úklid. Vyčistili jsme pláže od plevelu, urovnali terén po řádění divokých prasat, posekali trávu, vybudovali nové molo a doplnili mobiliář,“ vypočítává Marie Molínová, která má provoz Jezera v TSMP na starost.

Letní „vábničky“

S loňskou návštěvností na Jezeře byli provozovatelé velice spokojeni. Aby také ne. V nejteplejších dnech navštívilo koupaliště i přes 1 000 návštěvníků denně. A start letošní sezony se povedl rovněž na výtečnou, když květen přinesl nezvykle letní dny.


K pohodě přispívá i nepřeberné množství atrakcí a lákadel dokonalé relaxace. Jedna velká a dvě malé skluzavky, půjčovna lodiček, šlapadel, slunečníků a lehátek, herní prvky pro děti, beachvolejbalová a nohejbalová hřiště a (téměř) nové minigolfové hřiště, které už po loňském zkušebním provozu „jede“ v běžném režimu.


A co dále poděbradská „oáza“ svým návštěvníkům nabízí? Tak třeba kemp, hned 5 restauračních zařízení, 14 převlékacích kabinek, 4 zástěny na převlékání, 4 dámské a 3 pánské toalety, 18 sprch, 2 kamenná pítka s pitnou vodou a kamenné korýtko na oplachování nohou. A také 5 000 m2 písečných pláží, 25 000 m2 travnatých ploch a oddělenou nudistickou pláž.


K idyle přispívá i kvalita vody, která je v těchto dnech dle Krajské hygienické stanice ve velmi dobrém stavu. Pokladny koupaliště jsou otevřeny od 8 hodin ráno v závislosti na počasí a od 17 hodin se platí poloviční vstupné.


jezero_male_fotoDěti a sportovní nadšenci se na přírodní vodní ploše vzniklé těžbou písku vyřádí dosyta. Už v květnu zde proběhl tradiční sportovní víkend (více na straně 8, pozn. red.). „A ve čtvrtek 31. 5. jsme na Jezeře uspořádali dětský den pro mateřské školy z Poděbrad (na malém snímku), který navštívilo přes 80 dětí. Počasí nám přálo, nadšené děti řádily v disciplínách, které jsme jim připravili, a po úspěšném splnění všech je čekala sladká odměna. Touto cestou bych proto ráda poděkovala společnostem Polabské mlékárny a Lázně Poděbrady, které nám pro děti poskytly něco dobrého na zub,“ řekla s úsměvem Molínová.


Během sezony na zdejších kurtech pro plážový volejbal a nohejbal proběhne mimo jiné mnoho turnajů. „Co se týče kulturních akcí, tak vzhledem k tomu, že chceme být i nadále především klidné a kvalitní koupaliště rodinného typu, neplánujeme žádné hudební koncerty,“ dodává Molínová.


I bez nich bude v létě na Jezeře jistě pořádně veselo…

Text: Aleš Kubelka
Foto: (rsl), (mam)

(7. 6. 2018)


Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Za přítomnosti několika zastupitelů a také zájemců z řad veřejnosti byla na městském úřadě projednána prezentace Studie veřejného osvětlení města Poděbrady.

celý článek >>>

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

V pondělí 18. 6. se uskutečnila další ze série pravidelných obchůzek vedení města jednotlivými lokalitami Poděbrad. Tentokrát se účastníci blíže podívali na situaci panující v městské části Žižkov.

celý článek >>>

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Školní rok 2017/18 je už historií. Studenti a pedagogové vyměnili úmorný dril u kateder a náročné přípravy v kabinetech za vytoužený letní odpočinek a rekreaci mysli. Poděbradské noviny oslovily všechny ředitele poděbradských škol se dvěma prostými a explicitními otázkami.

celý článek >>>

Děkujeme, pane profesore!

Děkujeme, pane profesore!

Jiří Navrátil, čestný občan Poděbrad, zemřel… Ta strohá, smutná věta nedokáže vystihnout, co všechno jsme s jeho odchodem ztratili.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Starosta Langr navštívil Čínu

Starosta Langr navštívil Čínu

Koncem května vyrazil starosta Poděbrad Ladislav Langr na pětidenní pracovní návštěvu Číny.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY