Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

 

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

 

jezero_122018„Vyžehlené“ pláže, plavčíci ve střehu a ledové osvěžení u stánků s občerstvením.


Ještě tak si objednat pěkně počasí, přáli si určitě provozovatelé jednoho z nejoblíbenějších koupališť ve středních Čechách.

 

A stalo se.


Technickým službám města Poděbrady (TSMP) stejně jako stovkám rekreantů seslalo nebe v květnu takřka jadranské slunné dny.


Ještě před zahájením letního provozu na Jezeře však muselo dojít k předstartovní „brigádě“. „Před zahájením sezony jsme provedli každoroční provozní úpravy a úklid. Vyčistili jsme pláže od plevelu, urovnali terén po řádění divokých prasat, posekali trávu, vybudovali nové molo a doplnili mobiliář,“ vypočítává Marie Molínová, která má provoz Jezera v TSMP na starost.

Letní „vábničky“

S loňskou návštěvností na Jezeře byli provozovatelé velice spokojeni. Aby také ne. V nejteplejších dnech navštívilo koupaliště i přes 1 000 návštěvníků denně. A start letošní sezony se povedl rovněž na výtečnou, když květen přinesl nezvykle letní dny.


K pohodě přispívá i nepřeberné množství atrakcí a lákadel dokonalé relaxace. Jedna velká a dvě malé skluzavky, půjčovna lodiček, šlapadel, slunečníků a lehátek, herní prvky pro děti, beachvolejbalová a nohejbalová hřiště a (téměř) nové minigolfové hřiště, které už po loňském zkušebním provozu „jede“ v běžném režimu.


A co dále poděbradská „oáza“ svým návštěvníkům nabízí? Tak třeba kemp, hned 5 restauračních zařízení, 14 převlékacích kabinek, 4 zástěny na převlékání, 4 dámské a 3 pánské toalety, 18 sprch, 2 kamenná pítka s pitnou vodou a kamenné korýtko na oplachování nohou. A také 5 000 m2 písečných pláží, 25 000 m2 travnatých ploch a oddělenou nudistickou pláž.


K idyle přispívá i kvalita vody, která je v těchto dnech dle Krajské hygienické stanice ve velmi dobrém stavu. Pokladny koupaliště jsou otevřeny od 8 hodin ráno v závislosti na počasí a od 17 hodin se platí poloviční vstupné.


jezero_male_fotoDěti a sportovní nadšenci se na přírodní vodní ploše vzniklé těžbou písku vyřádí dosyta. Už v květnu zde proběhl tradiční sportovní víkend (více na straně 8, pozn. red.). „A ve čtvrtek 31. 5. jsme na Jezeře uspořádali dětský den pro mateřské školy z Poděbrad (na malém snímku), který navštívilo přes 80 dětí. Počasí nám přálo, nadšené děti řádily v disciplínách, které jsme jim připravili, a po úspěšném splnění všech je čekala sladká odměna. Touto cestou bych proto ráda poděkovala společnostem Polabské mlékárny a Lázně Poděbrady, které nám pro děti poskytly něco dobrého na zub,“ řekla s úsměvem Molínová.


Během sezony na zdejších kurtech pro plážový volejbal a nohejbal proběhne mimo jiné mnoho turnajů. „Co se týče kulturních akcí, tak vzhledem k tomu, že chceme být i nadále především klidné a kvalitní koupaliště rodinného typu, neplánujeme žádné hudební koncerty,“ dodává Molínová.


I bez nich bude v létě na Jezeře jistě pořádně veselo…

Text: Aleš Kubelka
Foto: (rsl), (mam)

(7. 6. 2018)


Poděbrady navštívil slovinský velvyslanec

Poděbrady navštívil slovinský velvyslanec

Do poděbradského Domova pro seniory Luxor zavítal koncem září vzácný host. Pozvání totiž přijal velvyslanec Slovinské republiky Leon Marc.

celý článek >>>

Kontrola Velkého Zboží

Kontrola Velkého Zboží

Ve středu 12. září 2018 vyrazili zástupci vedení města spolu s vedoucími pracovníky městského úřadu, Technických služeb a Městské policie na objížďku Velkým Zbožím.

celý článek >>>

Mateřská škola Studentská září novotou

Mateřská škola Studentská září novotou

V polovině září představilo vedení Mateřské školy Studentská realizovaný projekt Snížení energetické náročnosti objektu školy.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Romana Vlasáka (nezávislý kandidát) a Lucii Slaukovou (Naše Poděbrady).

celý článek >>>

Když objektiv uloví poklad

Když objektiv uloví poklad

Ve tři ráno mu zazvoní u postele budík a on vyráží vstříc dobrodružství. Odměnou mu je pak snímek, který doslova dýchá. Jako třeba fotografie u tohoto článku, kterou amatérský fotograf Václav Kňap pořídil na břehu Labe ve Velkém Zboží.
Skvostný záběr pak obdivují i profesionální fotografové a prostřednictvím sociálních sítí takřka celé Poděbrady. „Na focení mě nejvíc baví to kouzlo tvořit a sdílet své zážitky s ostatními. Někdo se domnívá, že na focení není žádná věda, ale pravda je úplně jinde,“ vysvětluje sedmadvacetiletý fotograf z Poděbrad.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Pro občany Poděbrad) a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

Referendum o bazénu schváleno

Referendum o bazénu schváleno

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém mimořádném jednání 28. 8. 2018 rozhodlo o vyhlášení místního referenda na území města Poděbrady ve dnech konání komunálních voleb (5. a 6. října 2018).

celý článek >>>

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Velkozbožský sbor dobrovolných hasičů uspořádal v sobotu 11. srpna již 9. ročník atraktivních závodů Železný hasič.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY