Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

 

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

 

jezero_122018„Vyžehlené“ pláže, plavčíci ve střehu a ledové osvěžení u stánků s občerstvením.


Ještě tak si objednat pěkně počasí, přáli si určitě provozovatelé jednoho z nejoblíbenějších koupališť ve středních Čechách.

 

A stalo se.


Technickým službám města Poděbrady (TSMP) stejně jako stovkám rekreantů seslalo nebe v květnu takřka jadranské slunné dny.


Ještě před zahájením letního provozu na Jezeře však muselo dojít k předstartovní „brigádě“. „Před zahájením sezony jsme provedli každoroční provozní úpravy a úklid. Vyčistili jsme pláže od plevelu, urovnali terén po řádění divokých prasat, posekali trávu, vybudovali nové molo a doplnili mobiliář,“ vypočítává Marie Molínová, která má provoz Jezera v TSMP na starost.

Letní „vábničky“

S loňskou návštěvností na Jezeře byli provozovatelé velice spokojeni. Aby také ne. V nejteplejších dnech navštívilo koupaliště i přes 1 000 návštěvníků denně. A start letošní sezony se povedl rovněž na výtečnou, když květen přinesl nezvykle letní dny.


K pohodě přispívá i nepřeberné množství atrakcí a lákadel dokonalé relaxace. Jedna velká a dvě malé skluzavky, půjčovna lodiček, šlapadel, slunečníků a lehátek, herní prvky pro děti, beachvolejbalová a nohejbalová hřiště a (téměř) nové minigolfové hřiště, které už po loňském zkušebním provozu „jede“ v běžném režimu.


A co dále poděbradská „oáza“ svým návštěvníkům nabízí? Tak třeba kemp, hned 5 restauračních zařízení, 14 převlékacích kabinek, 4 zástěny na převlékání, 4 dámské a 3 pánské toalety, 18 sprch, 2 kamenná pítka s pitnou vodou a kamenné korýtko na oplachování nohou. A také 5 000 m2 písečných pláží, 25 000 m2 travnatých ploch a oddělenou nudistickou pláž.


K idyle přispívá i kvalita vody, která je v těchto dnech dle Krajské hygienické stanice ve velmi dobrém stavu. Pokladny koupaliště jsou otevřeny od 8 hodin ráno v závislosti na počasí a od 17 hodin se platí poloviční vstupné.


jezero_male_fotoDěti a sportovní nadšenci se na přírodní vodní ploše vzniklé těžbou písku vyřádí dosyta. Už v květnu zde proběhl tradiční sportovní víkend (více na straně 8, pozn. red.). „A ve čtvrtek 31. 5. jsme na Jezeře uspořádali dětský den pro mateřské školy z Poděbrad (na malém snímku), který navštívilo přes 80 dětí. Počasí nám přálo, nadšené děti řádily v disciplínách, které jsme jim připravili, a po úspěšném splnění všech je čekala sladká odměna. Touto cestou bych proto ráda poděkovala společnostem Polabské mlékárny a Lázně Poděbrady, které nám pro děti poskytly něco dobrého na zub,“ řekla s úsměvem Molínová.


Během sezony na zdejších kurtech pro plážový volejbal a nohejbal proběhne mimo jiné mnoho turnajů. „Co se týče kulturních akcí, tak vzhledem k tomu, že chceme být i nadále především klidné a kvalitní koupaliště rodinného typu, neplánujeme žádné hudební koncerty,“ dodává Molínová.


I bez nich bude v létě na Jezeře jistě pořádně veselo…

Text: Aleš Kubelka
Foto: (rsl), (mam)

(7. 6. 2018)


Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Čest památce Jana Palacha vzdali ti, kteří nechtějí zapomenout

Čest památce Jana Palacha vzdali ti, kteří nechtějí zapomenout

Smrt studenta Jana Palacha nebyla marná. To si v Poděbradech připomněli vzpomínkovou akcí 50 let po mrazivě statečném činu dvacetiletého studenta.

celý článek >>>

Letošní SOUNDTRACK láká na Šakalí léta i výhodné vstupné

Letošní SOUNDTRACK láká na Šakalí léta i výhodné vstupné

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady zahájí svůj letošní program světovou premiérou koncertní verze filmového hitu Šakalí léta. Organizátoři akce zároveň před několika dny spustili předprodej festivalových passů.

celý článek >>>

Poděbradská delegace navštívila předvánoční Vertou

Poděbradská delegace navštívila předvánoční Vertou

Zástupci Poděbrad – starosta Jaroslav Červinka, 1. místostarosta Roman Schulz, tisková mluvčí Radka Kakrdová a ředitel Gymnázia Jiřího z Poděbrad Kamil Bříza, zavítali ve dnech 6.–9. prosince 2018 do partnerského města Vertou.

celý článek >>>

Azbest v „BIOSce“ navýší cenu její rekonstrukce

Azbest v „BIOSce“ navýší cenu její rekonstrukce

Nejzásadnější poděbradský projekt roku 2019, který zahrnuje rekonstrukci a rozšíření dosluhující sportovní haly BIOS, provázejí komplikace s výskytem azbestu.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Miroslava Holase (Naše Poděbrady) a Ladislava Langra (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Informace k situaci v PN

Informace k situaci v PN

Zaznamenali jsme obavy z možného zrušení Poděbradských novin, a proto bychom touto cestou chtěli reagovat a upokojit vaše obavy z možných změn. Poděbradské noviny budou nadále vycházet ve stejném formátu i čtrnáctidenním režimu a ani počet výtisků se nebude měnit.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY