Jezero po roce ožilo. Dětmi, minigolfem a abnormálním „hicem“

 

Novou sezonu na poděbradském Jezeře „odemkly“ tropické teploty a (úsměvy) prosluněný dětský den.

 

jezero_122018„Vyžehlené“ pláže, plavčíci ve střehu a ledové osvěžení u stánků s občerstvením.


Ještě tak si objednat pěkně počasí, přáli si určitě provozovatelé jednoho z nejoblíbenějších koupališť ve středních Čechách.

 

A stalo se.


Technickým službám města Poděbrady (TSMP) stejně jako stovkám rekreantů seslalo nebe v květnu takřka jadranské slunné dny.


Ještě před zahájením letního provozu na Jezeře však muselo dojít k předstartovní „brigádě“. „Před zahájením sezony jsme provedli každoroční provozní úpravy a úklid. Vyčistili jsme pláže od plevelu, urovnali terén po řádění divokých prasat, posekali trávu, vybudovali nové molo a doplnili mobiliář,“ vypočítává Marie Molínová, která má provoz Jezera v TSMP na starost.

Letní „vábničky“

S loňskou návštěvností na Jezeře byli provozovatelé velice spokojeni. Aby také ne. V nejteplejších dnech navštívilo koupaliště i přes 1 000 návštěvníků denně. A start letošní sezony se povedl rovněž na výtečnou, když květen přinesl nezvykle letní dny.


K pohodě přispívá i nepřeberné množství atrakcí a lákadel dokonalé relaxace. Jedna velká a dvě malé skluzavky, půjčovna lodiček, šlapadel, slunečníků a lehátek, herní prvky pro děti, beachvolejbalová a nohejbalová hřiště a (téměř) nové minigolfové hřiště, které už po loňském zkušebním provozu „jede“ v běžném režimu.


A co dále poděbradská „oáza“ svým návštěvníkům nabízí? Tak třeba kemp, hned 5 restauračních zařízení, 14 převlékacích kabinek, 4 zástěny na převlékání, 4 dámské a 3 pánské toalety, 18 sprch, 2 kamenná pítka s pitnou vodou a kamenné korýtko na oplachování nohou. A také 5 000 m2 písečných pláží, 25 000 m2 travnatých ploch a oddělenou nudistickou pláž.


K idyle přispívá i kvalita vody, která je v těchto dnech dle Krajské hygienické stanice ve velmi dobrém stavu. Pokladny koupaliště jsou otevřeny od 8 hodin ráno v závislosti na počasí a od 17 hodin se platí poloviční vstupné.


jezero_male_fotoDěti a sportovní nadšenci se na přírodní vodní ploše vzniklé těžbou písku vyřádí dosyta. Už v květnu zde proběhl tradiční sportovní víkend (více na straně 8, pozn. red.). „A ve čtvrtek 31. 5. jsme na Jezeře uspořádali dětský den pro mateřské školy z Poděbrad (na malém snímku), který navštívilo přes 80 dětí. Počasí nám přálo, nadšené děti řádily v disciplínách, které jsme jim připravili, a po úspěšném splnění všech je čekala sladká odměna. Touto cestou bych proto ráda poděkovala společnostem Polabské mlékárny a Lázně Poděbrady, které nám pro děti poskytly něco dobrého na zub,“ řekla s úsměvem Molínová.


Během sezony na zdejších kurtech pro plážový volejbal a nohejbal proběhne mimo jiné mnoho turnajů. „Co se týče kulturních akcí, tak vzhledem k tomu, že chceme být i nadále především klidné a kvalitní koupaliště rodinného typu, neplánujeme žádné hudební koncerty,“ dodává Molínová.


I bez nich bude v létě na Jezeře jistě pořádně veselo…

Text: Aleš Kubelka
Foto: (rsl), (mam)

(7. 6. 2018)


Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Cestující městskou hromadnou dopravou v Praze a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji v rámci Pražské integrované dopravy si již od 1. listopadu 2018 nemusí nahrávat nové dlouhodobé časové kupóny na kartu Opencard.

celý článek >>>

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Rušení přejezdů a budování mimoúrovňových křížení. To je vize státního podniku Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do následujících let. Také v Poděbradech mají železniční přejezdy postupně mizet. Vedení města, opozice i velká část veřejnosti jsou však proti.

celý článek >>>

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

Poděbradští gymnazisté Forman, Havel, Nellis, Kubišová a další / Čtyřiadvacítka poděbradských osobností / Návrat Masaryka do Přední Lhoty

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Romana Schulze (ODS) a Radka Smejkala (Pro občany Poděbrad).

celý článek >>>

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Poděbrady znají nové vedení města. Kontrolní výbor si ponechá koalice

Ustavující zastupitelstvo, konané v poslední říjnový den, potvrdilo znění koaliční smlouvy a s ním spojené personální obsazení vedení města.

celý článek >>>

Partnerská smlouva s městem Vertou je podepsána

Partnerská smlouva s městem Vertou je podepsána

Koncem října zavítala do Poděbrad delegace z partnerského francouzského města Vertou, ležícího nedaleko známé metropole Nantes.

celý článek >>>

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

„I ve funkci starosty chci zůstat Jaroslavem Červinkou“

Na dosavadní politický vrchol své kariéry v komunální politice vyšplhal osmapadesátiletý Jaroslav Červinka. Bývalého odborného referenta stavebního úřadu a dlouholetého „šéfa“ Obecního úřadu v Dymokurech zvolilo 31. října 2018 zastupitelstvo města novým starostou Poděbrad.

celý článek >>>

Ani letos ne. Rekonstrukce Revoluční má začít nejdříve na jaře

Ani letos ne. Rekonstrukce Revoluční má začít nejdříve na jaře

Když v létě roku 2015 přislíbil bývalý středočeský hejtman Miloš Petera brzkou rekonstrukci Revoluční ulice, zřejmě ani on nečekal, že o tři roky později zůstane žižkovská dopravní tepna pracemi netknutá.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY