Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

 

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?


vodaObčané předzásobení kbelíky a barely vody, mobilní cisterny na několika stanovištích po městě. Tak to vypadalo při odstávkách vody, které se koncem loňského roku citelně dotkly běžného života obyvatel Poděbrad. „V roce 2018 došlo celkem ke čtyřem odstávkám pitné vody. Dvě byly z důvodu havárie na hlavním přivaděči pitné vody, třetí nastala kvůli výměně sekčních šoupat v Poděbradech a k poslední došlo z důvodu rekonstrukce první etapy vodovodního řadu v ulici Chelčického,“ popsal příčiny všech problémů s omezeními pitné vody Jaroslav Trnka, vedoucí poděbradského střediska společnosti VaK Nymburk.

VaK Nymburk nemůže ani do budoucna předem garantovat přesný počet odstávek pitné vody. „K nim totiž dochází většinou při velkých a nečekaných haváriích. Také v roce 2019 jsou plánované rekonstrukce vodovodních řadů, a bude proto nezbytně nutné odstávku udělat. Jako vždy se však budeme velice snažit, aby tato omezení trvala opravdu jen nezbytně dlouhou dobu,“ sdělil dále Trnka s tím, že na začátek letošního roku (únor/březen) je plánovaná odstávka pitné vody opět v městské části Žižkov. Důvodem je druhá etapa již zmíněné rekonstrukce vodovodního řádu v Chelčického ulici. „O termínu této odstávky budeme občany s velkým předstihem informovat. Naše společnost se vždy snaží o co nejkratší dobu odstávky pitné vody, pravidelná dodávka vody pro obyvatele města je pochopitelně naší prioritou,“ ubezpečil Trnka.


Také poděbradský městský úřad se snaží o náhlých problémech s dodávkou vody vždy s předstihem, nebo naopak aktuálně, informovat. A to buď prostřednictvím městského rozhlasu, svých webových a facebookových stránek a také zdarma zasílanými SMS zprávami.

Text: Aleš Kubelka
Ilustrační foto: archiv

(7. 2. 2019)

 


První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY