Kongresové centrum patřilo vládě v demisi

 

Premiér v demisi Andrej Babiš se koncem března v doprovodu hejtmanky Jaroslavy Pokorné Jermanové a ministrů a ministryň vydal na pracovní cestu po Středočeském kraji. Delegace navštívila několik míst a vše nakonec vyvrcholilo tiskovou konferencí v Kongresovém centru na poděbradské kolonádě (na snímku).

 

/vlada___hlavni_foto__kopi

Z premiérových úvodních slov vyplynulo, že si uvědomuje mnohé specifické problémy kraje. „Středočeský kraj je v republice jediný, kde stále a rychle roste počet obyvatel, takže určitě podpořím změnu koeficientu pro přerozdělování financí jednotlivým krajům. Ale za zcela hlavní problém kraje považuji dopravu, zejména dálnici z Prahy do Tábora, rozšíření Pražského okruhu, spojení na letiště Václava Havla a špatný stav silnic II. a III. třídy. Do středních Čech by na jejich opravy mělo přijít více než 700 milionů korun,“ uvedl Babiš.

 

Hejtmanka Jermanová Pokorná kromě jiného zmínila setkání se starosty v Mělníce, kde se kromě dopravy a několika dalších problémů řešila malá kapacita škol, školek a sociálních zařízení. „Disponujeme velkým převisem pěti miliard korun z různých evropských fondů a chtěli bychom, aby nám Evropská unie umožnila přesunout tyto peníze částečně i do této oblasti,“ vysvětlila.

 

Premiér se také souhlasně vyjádřil k požadavku kraje na spravedlivější rozdělování daní. Potom připomněl jeden ze záměrů vlády v demisi. Ministři připravují nový model dotací, při němž by ze státní pokladny šlo na projekty 70 procent nákladů a z obecních, případně krajských rozpočtů zbylých 30. Uvedená varianta by se například mohla týkat zakoupení zámku v Přerově nad Labem, který nyní vlastní Český rozhlas a zájem o něj dlouhodobě projevuje Středočeský kraj.

 

Jeden z úsměvných novinářských dotazů se týkal také nové varianty české hymny, Andrej Babiš však její úpravu odmítnul. V Kongresovém centru se nakonec uskutečnilo setkání premiéra a ministrů vlády v demisi se zájemci z řad veřejnosti.

Text a foto: Milan Čejka

(29. 3. 2018)


ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zbyňka Lukavce (Pro občany Poděbrad) a Jaromíra Nováka (ČSSD).

celý článek >>>

Referendum o bazénu schváleno

Referendum o bazénu schváleno

Zastupitelstvo města Poděbrady na svém mimořádném jednání 28. 8. 2018 rozhodlo o vyhlášení místního referenda na území města Poděbrady ve dnech konání komunálních voleb (5. a 6. října 2018).

celý článek >>>

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Dobrovolní hasiči se utkali ve Zboží

Velkozbožský sbor dobrovolných hasičů uspořádal v sobotu 11. srpna již 9. ročník atraktivních závodů Železný hasič.

celý článek >>>

Bitva o radnici vrcholí

Bitva o radnici vrcholí

Už za 14 dní rozhodnou občané Poděbrad o složení nového zastupitelstva a nepřímo i o nové hlavě města. Nejvyšší čas představit ty, kteří chtějí spravovat věci veřejné v polabských lázních.

celý článek >>>

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol z Poděbrad doletěl až do Polska

Sokol stěhovavý, který byl 30. června vypuštěný v Poděbradech, dokázal doletět až do středního Polska. Momentálně se pohybuje u města Krzyworzeka.

celý článek >>>

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Evoluce na dráze i v autobusech pokračuje

Nedávné a na příští týdny plánované novinky na železnici potěší i poděbradské cestující.

celý článek >>>

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Jubilejní desítka. Parkovací cyklověž u nádraží je otevřena

Ve čtvrtek 30. 8. 2018, tak trochu symbolicky v den zahájení největší letošní turistické atrakce v Poděbradech – festivalu Soundtrack, byla v sousedství vlakového nádraží slavnostně otevřena parkovací cyklověž Biketower.

celý článek >>>

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY