Ladislav Langr: Sociální demokraté byli tvrdě potrestáni

 

Na vlně neúspěchu ČSSD v parlamentních volbách se svezl i starosta Poděbrad Ladislav Langr. Šestka na kandidátce sociálních demokratů ve Středočeském kraji musela skousnout hořký vzkaz českých voličů.

 

langr4789_

Jak hodnotíte volební výsledek ČSSD a jaké jsou podle vás hlavní příčiny faktu, že se voliči od ČSSD tak razantně odklonili?

Volební výsledek ČSSD je debakl. ČSSD byla voliči tvrdě potrestána za svoje angažmá v minulé koalici, za nevýraznost svých vůdců, nečitelnost některých kroků a za špatnou komunikaci bez ohledu na pozitivní výsledky vládního angažmá v uplynulých čtyřech letech.

Jak vnímáte celkové výsledky voleb a jaký vzkaz voliči podle vás politikům obrazně vyslali?

Vítěze voleb jsem předpokládal, byť s trochu menším procentem, ale další pořadí na cílové pásce je pro mě překvapením. A pokud jde o vzkaz voličů politikům? Čtu to asi takto: přestaňte už myslet jen na sebe a myslete na nás! Ztrácíme ve vás důvěru a posíláme jako varování protestní hlasy. Určitě je dobře, že se politická scéna personálně obměňuje a provětrává, ale budoucí působení některých nesystémových politických subjektů ve sněmovně je pro mě otázkou.

Ač volby nedopadly podle vašich představ, jaké pozitivní zkušenosti si z předvolební kampaně odnesete?

Volby pro mě byly neopakovatelnou zkušeností nahlédnout do zákulisí velké politiky a jsem rád, že jako Ladislav Langr jsem ve volbách nepropadl. Získal jsem celkem 1274 preferenčních hlasů a přímo v Poděbradech mě v preferencích předstihl jen Andrej Babiš. A za to svým voličům velice děkuji.


logo_cssdZnačná část lidí volá po odstoupení vedení ČSSD s tím, že jediná možnost, jak neopakovat letošní volební výsledky, je široká obměna dosavadních špiček strany. Co se podle vás musí stát, aby se ČSSD stala opět jednou z nejsilnějších politických stran v republice?

Nejsem člen ČSSD, za ČSSD jsem v parlamentních volbách kandidoval jen jako nestraník a necítím se být povolán, abych mluvil do fungování jakéhokoliv organismu, když dostatečně neznám „střeva“. Ale zásadní změna v ČSSD je zcela jistě třeba.

Budete chtít – i přes neúspěch v parlamentních volbách – kandidovat za rok v komunálních volbách a usilovat tak znovu o post ve vedení města?

Komunální volby jsou až za rok, určitě včas zveřejním své definitivní rozhodnutí.

Text: Aleš Kubelka
Foto: archiv


Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Politickému lobby nepodlehnu, říká městský architekt Košař

Když se před lety léčil v místních lázních, mohl se při procházkách Poděbrady dosyta kochat zdejší architekturou. V té době jej jistě ani nenapadlo, že on sám bude jednou přispívat k tomu, aby i budoucí generace zde mohly obdivovat novodobé stavby. Životní cesty jsou však nepředvídatelné, a tak se z Milana Košaře stal před pár dny městský architekt.

celý článek >>>

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Město si „posvítí“ na veřejné osvětlení

Za přítomnosti několika zastupitelů a také zájemců z řad veřejnosti byla na městském úřadě projednána prezentace Studie veřejného osvětlení města Poděbrady.

celý článek >>>

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

Červnová obchůzka aneb Žižkov pod drobnohledem

V pondělí 18. 6. se uskutečnila další ze série pravidelných obchůzek vedení města jednotlivými lokalitami Poděbrad. Tentokrát se účastníci blíže podívali na situaci panující v městské části Žižkov.

celý článek >>>

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Úsměvy na tváři i vrásky na čele. Ředitelé hodnotí uplynulý školní rok

Školní rok 2017/18 je už historií. Studenti a pedagogové vyměnili úmorný dril u kateder a náročné přípravy v kabinetech za vytoužený letní odpočinek a rekreaci mysli. Poděbradské noviny oslovily všechny ředitele poděbradských škol se dvěma prostými a explicitními otázkami.

celý článek >>>

Děkujeme, pane profesore!

Děkujeme, pane profesore!

Jiří Navrátil, čestný občan Poděbrad, zemřel… Ta strohá, smutná věta nedokáže vystihnout, co všechno jsme s jeho odchodem ztratili.

celý článek >>>

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Rekonstrukce Revoluční ulice čeká na „zelenou“

Přestože Středočeský kraj zahájil přípravu rekonstrukce Revoluční ulice v Poděbradech už před třemi roky, stále se mu nedaří získat pro zahájení stavebních prací nezbytná povolení.

celý článek >>>

Starosta Langr navštívil Čínu

Starosta Langr navštívil Čínu

Koncem května vyrazil starosta Poděbrad Ladislav Langr na pětidenní pracovní návštěvu Číny.

celý článek >>>

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

Vize a inspirace aneb jak (vkusné) by to mohlo být XI.

V seriálu PN, který přináší inspirace možného rozvoje zeleně v Poděbradech, představujeme poslední lokalitu. Také ta by se mohla v budoucnu stát potvrzením, že Poděbrady mohou být ještě půvabnější.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY