Lukavec: Doplatili jsme na štvavou kampaň

 

Lídr sdružení Pro občany Poděbrad (POP) Zbyněk Lukavec, který se trochu překvapivě nevešel mezi nově zvolené zastupitele, považuje výsledek svého uskupení za relativní úspěch.

 

lukavec112018_Jak hodnotíte váš výsledek v komunálních volbách a v čem spatřujete jeho hlavní důvody?

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem voličům, kteří nám dali své hlasy a ve volbách nás podporovali. Jejich přístupu si moc vážíme. Na náš výsledek v komunálních volbách jsou dva úhly pohledu. První je nutné vnímat jako úspěch nově vzniklého politického uskupení Pro občany Poděbrad. To získalo ve velké konkurenci dva mandáty za situace, kdy ČSSD a uskupení bývalého starosty Ďurčanského nezískalo mandát žádný. Na druhé straně jsme „neobhájili“ 4 mandáty zastupitelů, kteří v našem uskupení byli. Doplatili jsme na štvavou kampaň, kterou vůči nám především Naše Poděbrady vedly.

 

Jak vnímáte fakt, že jste se coby lídr POP nedostal do zastupitelstva, ve kterém za vaše sdružení usednou Klára Jirásková a Radek Smejkal?

Jsem rád, že se do zastupitelstva dostali právě Klára Jirásková a Radek Smejkal, protože to jsou lidé s vysokým morálním kreditem a jsou názorově konzistentní. Jsou zárukou kvalitní zastupitelské práce v zájmu široké veřejnosti a budou důsledně prosazovat základní principy našeho volebního programu i v případné opozici. To, že jsme se s kolegou Marešem nedostali do zastupitelstva, je realita. Když si inteligentní člověk, lékař, vyvěsí na dveře své ordinace stránku z tiskoviny Našich Poděbrad „Stydíme se za radní Lukavce a Mareše z Langrovy Volby pro Poděbrady“, aniž by si zjistil, o co jde, je jen příkladem, co v letošních volbách rozhodovalo.

 

Budou tedy vaše další kroky směřovat do opozičních lavic?

Zatím není rozhodnuto, jak bude vypadat budoucí koalice. Jazýčkem na vahách je reakce ODS. Pokud překoná svůj vnitrostranický negativní postoj vůči starostovi Langrovi, může být na stole široká koalice Volby pro Poděbrady, ODS, Pro občany Poděbrad a SNK Mladé Poděbrady. Pokud zástupcům ODS bude názorově bližší koalice Naše Poděbrady, STAN a ODS, programově založená na byznys plánu pana Káninského a jeho blízkých spolupracovníků, vyšlou svým voličům jasný signál, mají křehkou většinu a mohou vládnout.

 

Co soudíte o tom, že na radnici s velkou pravděpodobností skončí ve funkci starosty Ladislav Langr?

Se starostou Langrem jsme čtyři roky řídili zodpovědně toto město ku prospěchu věcí veřejných a většiny obyvatel města. Ne úplně na všechno jsme měli stejný názor, ale to je asi normální. Jeden druhého jsme si vážili a podle toho dobře fungovala naše spolupráce. Pokud by Ladislav Langr neobhájil jako vítěz voleb post starosty, byla by to citelná ztráta pro město. Při vší úctě k formující se koalici si nedovedu v tuto chvíli představit, že by ho mohl některý z adeptů na starostu plnohodnotně nahradit.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


Obci Senice patří ocenění za péči o pietní místo

Obci Senice patří ocenění za péči o pietní místo

Ve středu 21. listopadu převzal v sídle Středočeského kraje senický starosta Václav Novák pamětní list a plaketu za péči o pietní místo – památník věnovaný trojici parašutistů, kteří se za druhé světové války účastnili odbojové operace Silver A.

celý článek >>>

Rýsuje se podjezd.  Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Rýsuje se podjezd. Jiráskovu ulici má se Žižkovem propojit tubus

Konec obav z dalšího nadjezdu, který by negativně zasáhl do života obyvatel města. Vedení poděbradské radnice se podařilo přesvědčit Správu železniční dopravní cesty k vybudování podjezdu, který má pod tratí u skláren protnout páteřní krajskou komunikaci se Žižkovem.

celý článek >>>

Lázně otevřely „letní oázu“. A chystají bazén či kino

Lázně otevřely „letní oázu“. A chystají bazén či kino

Lázně Poděbrady se mohu pochlubit nově zrekonstruovanými prostory Letních lázní a plánují další zásadní proměny svých objektů.

celý článek >>>

OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

Sobota 10. listopadu 2018 byla pro Střední odborné učiliště společného stravování vskutku významným a svátečním dnem. Poděbradská „Knedlíkárna“ totiž slavila sedmdesáté narozeniny.

celý článek >>>

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

ÚHEL POHLEDU ANEB ZASTUPITELSKÉ DOJMY

Tentokrát Poděbradské noviny oslovily Zdeňka Havlase (STAN Poděbrad s podporou KDU-ČSL) a Tomáše Mauxe (Volba pro Poděbrady).

celý článek >>>

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Konec nahrávání nových kupónů na Opencard

Cestující městskou hromadnou dopravou v Praze a příměstskou dopravou ve Středočeském kraji v rámci Pražské integrované dopravy si již od 1. listopadu 2018 nemusí nahrávat nové dlouhodobé časové kupóny na kartu Opencard.

celý článek >>>

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Na kolejích už jen vlaky? Nadjezdy a podjezdy jsou v plánu i v Poděbradech

Rušení přejezdů a budování mimoúrovňových křížení. To je vize státního podniku Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) do následujících let. Také v Poděbradech mají železniční přejezdy postupně mizet. Vedení města, opozice i velká část veřejnosti jsou však proti.

celý článek >>>

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

„Dozvuky“ oslav 100. výročí vzniku republiky

Poděbradští gymnazisté Forman, Havel, Nellis, Kubišová a další / Čtyřiadvacítka poděbradských osobností / Návrat Masaryka do Přední Lhoty

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY