Lukavec: Doplatili jsme na štvavou kampaň

 

Lídr sdružení Pro občany Poděbrad (POP) Zbyněk Lukavec, který se trochu překvapivě nevešel mezi nově zvolené zastupitele, považuje výsledek svého uskupení za relativní úspěch.

 

lukavec112018_Jak hodnotíte váš výsledek v komunálních volbách a v čem spatřujete jeho hlavní důvody?

Chtěl bych touto cestou poděkovat všem voličům, kteří nám dali své hlasy a ve volbách nás podporovali. Jejich přístupu si moc vážíme. Na náš výsledek v komunálních volbách jsou dva úhly pohledu. První je nutné vnímat jako úspěch nově vzniklého politického uskupení Pro občany Poděbrad. To získalo ve velké konkurenci dva mandáty za situace, kdy ČSSD a uskupení bývalého starosty Ďurčanského nezískalo mandát žádný. Na druhé straně jsme „neobhájili“ 4 mandáty zastupitelů, kteří v našem uskupení byli. Doplatili jsme na štvavou kampaň, kterou vůči nám především Naše Poděbrady vedly.

 

Jak vnímáte fakt, že jste se coby lídr POP nedostal do zastupitelstva, ve kterém za vaše sdružení usednou Klára Jirásková a Radek Smejkal?

Jsem rád, že se do zastupitelstva dostali právě Klára Jirásková a Radek Smejkal, protože to jsou lidé s vysokým morálním kreditem a jsou názorově konzistentní. Jsou zárukou kvalitní zastupitelské práce v zájmu široké veřejnosti a budou důsledně prosazovat základní principy našeho volebního programu i v případné opozici. To, že jsme se s kolegou Marešem nedostali do zastupitelstva, je realita. Když si inteligentní člověk, lékař, vyvěsí na dveře své ordinace stránku z tiskoviny Našich Poděbrad „Stydíme se za radní Lukavce a Mareše z Langrovy Volby pro Poděbrady“, aniž by si zjistil, o co jde, je jen příkladem, co v letošních volbách rozhodovalo.

 

Budou tedy vaše další kroky směřovat do opozičních lavic?

Zatím není rozhodnuto, jak bude vypadat budoucí koalice. Jazýčkem na vahách je reakce ODS. Pokud překoná svůj vnitrostranický negativní postoj vůči starostovi Langrovi, může být na stole široká koalice Volby pro Poděbrady, ODS, Pro občany Poděbrad a SNK Mladé Poděbrady. Pokud zástupcům ODS bude názorově bližší koalice Naše Poděbrady, STAN a ODS, programově založená na byznys plánu pana Káninského a jeho blízkých spolupracovníků, vyšlou svým voličům jasný signál, mají křehkou většinu a mohou vládnout.

 

Co soudíte o tom, že na radnici s velkou pravděpodobností skončí ve funkci starosty Ladislav Langr?

Se starostou Langrem jsme čtyři roky řídili zodpovědně toto město ku prospěchu věcí veřejných a většiny obyvatel města. Ne úplně na všechno jsme měli stejný názor, ale to je asi normální. Jeden druhého jsme si vážili a podle toho dobře fungovala naše spolupráce. Pokud by Ladislav Langr neobhájil jako vítěz voleb post starosty, byla by to citelná ztráta pro město. Při vší úctě k formující se koalici si nedovedu v tuto chvíli představit, že by ho mohl některý z adeptů na starostu plnohodnotně nahradit.

 

Text: (aku)

Foto: archiv

(18. 10. 2018)


Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

Své místo v mateřince by měli i letos najít všichni přihlášení malí Poděbraďáci

S novým rokem hlásí Mateřská škola Poděbrady plnou kapacitu svých deseti pracovišť, což je dohromady 561 míst. V loňském roce se podařilo vyhovět všem přihlášeným. Jak vidí letošní rok ředitelka Kateřina Vacková? V rozhodování rodičům pomůže i den otevřených dveří ve všech deseti školkách 25. dubna 2019 od 8 do 11 hodin.

celý článek >>>

Čest památce Jana Palacha vzdali ti, kteří nechtějí zapomenout

Čest památce Jana Palacha vzdali ti, kteří nechtějí zapomenout

Smrt studenta Jana Palacha nebyla marná. To si v Poděbradech připomněli vzpomínkovou akcí 50 let po mrazivě statečném činu dvacetiletého studenta.

celý článek >>>

Letošní SOUNDTRACK láká na Šakalí léta i výhodné vstupné

Letošní SOUNDTRACK láká na Šakalí léta i výhodné vstupné

Mezinárodní festival filmové hudby a multimédií SOUNDTRACK Poděbrady zahájí svůj letošní program světovou premiérou koncertní verze filmového hitu Šakalí léta. Organizátoři akce zároveň před několika dny spustili předprodej festivalových passů.

celý článek >>>

Poděbradská delegace navštívila předvánoční Vertou

Poděbradská delegace navštívila předvánoční Vertou

Zástupci Poděbrad – starosta Jaroslav Červinka, 1. místostarosta Roman Schulz, tisková mluvčí Radka Kakrdová a ředitel Gymnázia Jiřího z Poděbrad Kamil Bříza, zavítali ve dnech 6.–9. prosince 2018 do partnerského města Vertou.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY