OBRAZEM: Poděbradský „učňák“ oslavil sedmdesátku!

 

Sobota 10. listopadu 2018 byla pro Střední odborné učiliště společného stravování vskutku významným a svátečním dnem. Poděbradská „Knedlíkárna“ totiž slavila sedmdesáté narozeniny (na snímcích).


Od deseti hodin dopoledne začal v nabitém Kongresovém centru na kolonádě slavnostní program k zahájení oslav, kterého se zúčastnila hejtmanka Středočeského kraje Jaroslava Pokorná Jermanová, starosta Poděbrad Jaroslav Červinka s 1. místostarostou Romanem Schulzem, současní i bývalí zaměstnanci školy, zástupci partnerských škol, absolventi, spolupracovníci a další milí hosté.

 

70_let_sos_5__V nabitém sále panovala srdečná atmosféra a při osobním poděkování ředitelky školy Heleny Klimešové jejím zasloužilým zaměstnancům skanulo i pár slziček. Také hejtmanka Jermanová odsunula připravený projev stranou a řekla pár slov od srdce, což všichni přítomní ocenili hlasitým potleskem.


Příjemnou kulturní vložkou bylo vystoupení bývalé absolventky školy Petry Slaninové, která v současnosti působí jako zpěvačka například v Hudebním divadle Karlín nebo v Semaforu. Její překrásný hlas zněl celou kolonádou a pohladil všechny přítomné po duši.


Moderátor a zástupce ředitele pro odborný výcvik v jedné osobě Radoslav Číla poté představil nový Almanach školy, který přibližuje vznik učňovského školství v Poděbradech a zároveň ukazuje, kam se oblíbený poděbradský „učňák“ za 70 let své existence posunul a co všechno se v něm v současné době děje. Tuto brožurku si mohli hosté poté zakoupit za symbolických 20 Kč a podpořit tím Handicap Centrum Srdce v Poděbradech. Posledním bodem programu bylo premiérové promítání propagačního videa, jehož autorem je Petr Prokeš a které představuje školu zájemcům o studium.

 

70_let_sos_6_Ve dvanáct hodin se otevřely dveře všech budov školy a návštěvníci si mohli prohlédnout, co se za ta léta změnilo. V budově školy byla připravena expozice „Jak šel čas“. Ve třídách byly k nahlédnutí seznamy absolventů a nástěnky se spoustou dobových fotografií a materiálů. Ve školním baru si hosté odpočinuli u kávy a cukroví.


Kdo zavítal do střediska praktického vyučování Labenka, zhlédl ukázky flambování, přípravy kávy, zdobení perníčků, modelování z mandlové hmoty, ochutnal minidezerty a kanapky nebo se třeba inspiroval, jak mohou vypadat slavnostně prostřené tabule a prohlédl si nově vybavené kuchyňské studio. Také domov mládeže Jitřenka byl pro zájemce otevřen a u starých fotografií a šálku čaje mohli pamětníci příjemně zavzpomínat.


Za celý den prošlo budovami poděbradské školy velké množství návštěvníků a všichni měli úsměv na tváři, někdy i slzy dojetí v očích, a odcházeli příjemně naladěni.

 

70_let_sos_7__Bylo nám ctí pro ně tento příjemný zážitek připravit a jejich slova díků nám byla odměnou. Tak za deset let zase na shledanou!

 


Další fotografie naleznete na https://www.facebook.com/soupdy/

 

 

 

 

 

 

 

Text: Ivona Hrabětová, SOU společného stravování Poděbrady
Foto: Anna Hrabětová

(29. 11. 2018)


První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.

celý článek >>>

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY