První domácí hospic na Kolínsku nabízí služby i poděbradskému regionu

 

Domácí hospic Srdcem poskytuje hospicovou péči v přirozeném prostředí pacientům nevyléčitelně nemocným, v pokročilé nebo konečné fázi života. Svoji činnost jsme zahájili 1. listopadu 2018, od vzniku neziskové organizace v dubnu téhož roku jsme v rámci osvětové činnosti uspořádali pro širokou veřejnost opět neformální setkání na téma etických otázek doprovázení a snahy o prolomení tabu smrti a možností zdravotní a lékařské péče v domácím prostředí.


Ve spolupráci s DDM Poděbrady jsme 15. 3. 2019 uspořádali přednášku pro veřejnost na téma „Doprovázení, smrt jako součást života“. Následně proběhl benefiční koncert oblíbené skupiny Flat Fly. Výtěžek z koncertu byl použit na nákup zdravotnického materiálu a přístrojů.

Hospicovou péči zajišťujeme komplexně a snažíme se uspokojit jak fyzické, tak i psychické, sociální a duchovní potřeby nemocného.

V průběhu zahájení naší činnosti jsme byli osloveni rodinou z nedaleké obce u Kolína, abychom poskytli péči pacientovi, který se již rozhodl ukončit léčbu leukémie. Obětavá a profesionální péče lékařky a zdravotní sestřičky byla poskytnuta po dobu 11 dní. Nablízku s podporou jsme byli i pečující rodině. Byli jsme přijati v přátelské atmosféře a současně jsme naším přístupem získali vzácnou důvěru. Jsme potěšeni, že jsme mohli doprovázet tohoto pacienta na jeho poslední cestě doma a s rodinou, v poklidu a bez bolestí. Podařilo se nám tak splnit přání pacienta, rodiny i našeho týmu.

O hospicovou péči našeho týmu v průběhu našich začátků projevila zájem také rodina z Čáslavi, kde pacientka ukončila léčbu karcinomu slinivky. Od prvních dní péče byla pacientka velmi přátelská, s osobitým kouzlem, kterým na nás zapůsobila. Při návštěvách jsme naslouchali nesčetným humorným příhodám z pracovního i osobního života. Manžel pacientky byl vzorným pečovatelem, naučil se vařit, uklízet a postarat se o rodinu. Pacientka se nám svěřila, že se do manžela znovu zamilovala. V dalších dnech postupně síly ubývaly a pacientka měla jediné přání, aby zůstala bez bolestí. Díky lékařce a zdravotní sestřičce bylo přání splněno. Doprovázení pacientky v obětavé péči rodiny a v domácím prostředí probíhalo 7 dní.

Naše služba a péče pokračuje podporou pozůstalých rodinných příslušníků, v čase jejich zármutku. V případě zájmu jsme nablízku s pomocí a s poradenstvím v zajištění pohřebních služeb, úřadů apod. Jsme nezisková organizace, naše služby nejsou hrazeny z veřejného pojištění, bez dobrovolných dárců a dalších zdrojů by naše fungování nebylo možné.


Zdravotní tým hospicu je pacientovi i jeho blízkým k dispozici 7 dní v týdnu, 24 hodin denně. Dojezdová vzdálenost je nastavena na 30 km od Kolína. Kontaktní místo na adrese Smetanova 764, budova Polikliniky, 1. patro, každé pondělí od 9 do 12 hodin. Ostatní dny po dohodě.

Domácí hospic můžete podpořit pravidelným či jednorázovým příspěvkem na transparentní účet Pomozte nám pomáhat: 2401424049/2010.

 

Kontakty:
www.hospic-kolin.cz    
email: info@hospic-kolin.cz     
mobilní tel.: 775 031 332  

Text. Ing. Dagmar Ruferová, ředitelka hospicu

(18. 4. 2019)

 


Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Jak ušetřit při cestách linkami Pražské integrované dopravy

Tarif Pražské integrované dopravy může být pro cestující v obcích, které se do systému PID zapojují, v lecčems nový a někdy si nemusí být jistí, o jakou si říct jízdenku, aby pro ně byla cesta co nejlevnější. Místo tradičního počtu ujetých kilometrů se počítá cena v systému Pražské integrované dopravy podle času, který na cestě strávíte, a podle počtu tarifních pásem, která při tom projedete. Je to ve své podstatě velmi jednoduché.

celý článek >>>

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

V Luxoru přivítali estonskou velvyslankyni

Skvělá série diplomatických návštěv pokračovala v Domově pro seniory Luxor i v březnu. Pozvání protentokrát přijala nová estonská velvyslankyně Eva-Maria Liimets.

celý článek >>>

Poděbrady pomáhaly

Poděbrady pomáhaly

Automobilový závodní tým Rallyesport Poděbrady odstartoval přípravu na letošní sezónu dobročinným projektem s názvem Poděbrady pomáhají, jehož hlavní část se odehrála v pátek 22. března na Jiřího náměstí. A jeho výsledky všechny mile překvapily.

celý článek >>>

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Šéf Senátu navštívil Poděbrady, ale na lázeňskou péči čas neměl

Nejprestižnějším hostem Dne Poděbrad 2019 v pondělí 4. března byl předseda Senátu Jaroslav Kubera, kterému dělali společnost starosta města Jaroslav Červinka, místostarostové Roman Schulz, Miroslav Holas a samozřejmě místní senátorka Emilie Třísková.

celý článek >>>

Den otevřených dveří na radnici

Den otevřených dveří na radnici

Nové vedení poděbradské radnice sto dnů po převzetí zodpovědnosti za řízení městských záležitostí pozvalo občany v pondělí 11. února 2019 na sousedské popovídání spojené s prohlídkou úřadu a zpestřené skromným občerstvením.

celý článek >>>

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Poděbrady mají zastoupení v radě Sdružení lázeňských míst

Sněm Sdružení lázeňských míst ČR se konal 30. ledna 2019 v sídle pražské agentury Czech Tourism. Na programu měl volby předsedy, členů rady a revizní komise pro následující období let 2018–2022.

celý článek >>>

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Školy přivítají méně prvňáčků. Chystají oslavy i opravy

Poděbradské základky letos očekávají méně prvňáčků než vloni. Jak se věnují přípravě předškoláků, co čeká nové žáčky a jaké opravy či novinky školy zažijí v následujícím školním roce, prozradili ředitelé tří poděbradských základních škol. Jejich žáci se zapojí do oslav 30. výročí sametové revoluce ve spolupráci s městem Poděbrady. ZŠ Václava Havla oslaví 40. výročí otevření školy.

celý článek >>>

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Když „tekuté zlato stávkuje“ aneb sonda do hlubin

Především v poslední třetině loňského roku došlo hned k několika odstávkám vody v Poděbradech. Co bylo jejich důvodem?

celý článek >>>

MĚSTSKÉ KULTURNÍ CENTRUM PODĚBRADY
NAMĚSTÍ KRÁLE JIŘÍHO 1/I
PODĚBRADY
TELEFON / FAX: +420 325 612 505
EMAIL: info@ipodebrady.cz
www.ipodebrady.cz

KULTURNÍ A INFORMAČNÍ CENTRUM PODĚBRADY